Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19.8.2006   #1
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default Udrzba widli :)

Napíšu to tady, jak se dají z registru vymazat staré a nepot?ebné v?ci? Po n?jaké dob?, v?tšinou tak po roce, mám n?jak p?ibržd?ný comp, kámoš ?íkal, že je to tím, že je "zapln?ný" registr, nevíte jak se to dá pro?istit ?
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #2
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Napíšu to tady, jak se dají z registru vymazat staré a nepot?ebné v?ci? Po n?jaké dob?, v?tšinou tak po roce, mám n?jak p?ibržd?ný comp, kámoš ?íkal, že je to tím, že je "zapln?ný" registr, nevíte jak se to dá pro?istit ?
Na to lze pouzit nejakou utilitku, napr. EasyCleaner, ale ja osobne s tim nemam zadny zkusenosti. Pak jde taky rozhodne znat kdyz jednou za cas defragmentujes disk. Me osobne instalace Windows nikdy nevydrzela dyl jak rok, podle me je nejjednodussi, nejlepsi, a mozna i nejbezpecnejsi reinstal Windowsu (samozrejme i s formatem systemovyho disku). Na systemovy disk davam jenom instalace softwaru a tak pro me neni problem tech par giga zazalohovat a po formatu si z toho vzit jenom to o co nechci prijit (savy, nastaveni programu ...).
__________________
»MTR«5n4k3

5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #3
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Napíšu to tady, jak se dají z registru vymazat staré a nepot?ebné v?ci? Po n?jaké dob?, v?tšinou tak po roce, mám n?jak p?ibržd?ný comp, kámoš ?íkal, že je to tím, že je "zapln?ný" registr, nevíte jak se to dá pro?istit ?
já to ?istim p?es regedit (spustit - regedit) jenom ted nejsme ve winech tak ti vážn? ne?eknu do jakejch cest se ukládá instalovanej soft, Myslim Locale machines, All users nebo n?jaká taková blbost, musel bych se na to mrknou
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #4
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

ja delam format c a d pac mam toho vzdycky plny zuby.vypalim par dulezitejch veci na DVD RW a je to.aspon vzdycky smazu ty hry co uz nehraju pac jinak je mi jich lito a aspon po formatu mam klid od viru na chvilku.jinak je dobry neco na spam a tak a delat tu defragmentaci i regedit je dobrej.
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #5
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Stejnak nakonec skon?íte u format c:, to je lék na všechno. S použitím regedit je ta cesta k formátu akorát rychlejší...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #6
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk
ja delam format c a d pac mam toho vzdycky plny zuby.vypalim par dulezitejch veci na DVD RW a je to.aspon vzdycky smazu ty hry co uz nehraju pac jinak je mi jich lito a aspon po formatu mam klid od viru na chvilku.jinak je dobry neco na spam a tak a delat tu defragmentaci i regedit je dobrej.
Já práv? taky tak d?lal, ale te? mám asi 250GB dat, a to je fakt hodn? DVD-RW
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #7
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Já práv? taky tak d?lal, ale te? mám asi 250GB dat, a to je fakt hodn? DVD-RW
v pomeru straveneho casu a cen medii vyjde o hodne levneji koupit dalsi disk
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #8
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
v pomeru straveneho casu a cen medii vyjde o hodne levneji koupit dalsi disk
Moje rec, kdyz dochazi misto na disku a uz se mi nic nechce mazat, tak prijde na radu koupe disku. Akorat mi uz jaksi dosly konektory pro disky :/ Jinak velikost C-ecka mam 30GB, takze nepotrebuju zalohovat zadny velky data.
__________________
»MTR«5n4k3

5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #9
M!key8
Newbie
 
Join Date: 15.8.2006
Posts: 34
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Stejnak nakonec skon?íte u format c:, to je lék na všechno. S použitím regedit je ta cesta k formátu akorát rychlejší...
nekdy urcite, ale ja mam nainstalovane winy zatim rok a pul a bez problemu. Zadny vir, spyware a nic podobneho. A regedit je nahodou fajn, pokud vis co muzes smazat, nic nestane
M!key8 is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #10
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Pokud clovek neinstaluje kazdou blbinu co najde tak neni problem mit win klidne i 3roky bez problemu. (w2000pro)
V samotnem preinstalu bez formatu nevidim moc smysl, pokud ma nekdo jen jeden disk/oddil tak to neplati, protoze na disku zustanou zbytecny soubory od programu (program files). Takze je v tomto pripade hlasuju pro format.

EDIT: i kdyz nekdo namitne ze tam zustanou i uzitecny soubory jako sou treba dokumenty, stejne se musi presunout do novyho profilu protoze kdyz uz na disku je adresar "franta" tak pridanim uzivatele "franta" vznikne stejne novy adresar
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"

Last edited by SosaK -CZE-; 19.8.2006 at 18:28.
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #11
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

2 Tairo, Snake: Nejde o to, že by m? docházelo místo, ale po n?jaké dob?(v?tšinou rok nebo rok a p?l) se mi n?jak za?ne brzdit win, a je to práv? tím registrem. Nepot?ebuju kupovat další disk, ješt? mám hooooodn? místa
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #12
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
2 Tairo, Snake: Nejde o to, že by m? docházelo místo, ale po n?jaké dob?(v?tšinou rok nebo rok a p?l) se mi n?jak za?ne brzdit win, a je to práv? tím registrem. Nepot?ebuju kupovat další disk, ješt? mám hooooodn? místa
jj, a to sa da lahko vyriesit pouzitim http://www.ccleaner.com/ (das hladat issues) a nasledne pouzitim Registry compressor http://www.rosecitysoftware.com/RegistryCompressor/

od vtedy win slape ako novy
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #13
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Procisti to treba regcleanerem ci jeste lepe pomoci tuneup.
2 ThorR disk mam rozdelen na 2 oddily. Jeden pro win, aplikace a hry, druhy pro data. Asi nej reseni. Ciste win na cisty disk.

Licenci jsem platil pres mistni shop z meho uctu. Platba mela nejpozdeji probehnout ve stredu. Ted mame sobotu a zatim nic.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2006   #14
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
Pokud clovek neinstaluje kazdou blbinu co najde tak neni problem mit win klidne i 3roky bez problemu. (w2000pro)
V samotnem preinstalu bez formatu nevidim moc smysl, pokud ma nekdo jen jeden disk/oddil tak to neplati, protoze na disku zustanou zbytecny soubory od programu (program files). Takze je v tomto pripade hlasuju pro format.

EDIT: i kdyz nekdo namitne ze tam zustanou i uzitecny soubory jako sou treba dokumenty, stejne se musi presunout do novyho profilu protoze kdyz uz na disku je adresar "franta" tak pridanim uzivatele "franta" vznikne stejne novy adresar
Nj, ale kdybys v?d?l jak to d?lám já, tak bys takovýhle v?ci nemusel ?ešit. Disk na programy + data jeden, d?ív jsem to m?l odd?len? a samoz?ejm? se to nevychytá a jeden poloprázdný a jeden p?etejká, takže pak se n?co dá do?asn? sem, n?co sem a už je bordel. Druhý disk mám na swapy, tempy a automaticky se na n?j d?lá záloha dat. Když reinstaluju (no nejmí? 3 roky jsem to ned?lal a to mi tam jede v?cí..) tak samoz?ejm? smažu adresá? win, prog files a documents and sett, to je snad jasný.. v dokumentech nemám jedinou v?c krom? v?cí na ploše, všechny data mám v /home/user, takže zálohovat všechny data jednoho uživatele = zadalit jeden adresá?, ten bordel co je v documents and .. m? v?bec nezajímá. Samoz?ejm? tam mám i poštu atd, zkrátka vše, takže žádný lovení v identities.. A pro? ne formát? Protože mi tam z?stane t?ch 200GB dat + milion prográmk? co se nemusí instalovat (programy co se neinstalují nedávám do program files ale do samostanýho adresá?e), nap?íklad LFS, takže i kdybych reinstalovat musel, nahodím fun?ní win se všema datama a programama tak jak byly asi 10x rychleji než kdybych to zformátil.

A pokud má n?kdo v??n? viry, asi by se m?l zamyslet nad tím pro? je má a jak tomu p?edejít, než nainstalit komp, p?l roku koukat jak se zpomaluje a p?estávají fungovat v?ci, formát a furt dokola.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2006   #15
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

dalsi, z meho pohledu nejucinejsi reseni, je mit windows jen opravdu na veci, ktere se bez nich nedaji uspokojive zprovoznit a na praci a vse ostatni mit linux. Vetsinou jsou treba windows jen na nektere hry, herni doplnky, nebo programy, ktere nejdou pod linuxem uspokojive rozbehnout (nektere windows hry, nektere ucetni programy, autocad...). Potom windows vydrzi nekolik let bez zavirovani, nebo ostatnich problemu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2006   #16
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

No vidite, ja sem si sem dal Windows 2000 Professional a sem spokojenej Ale bylo to taky z duvodu, ze mi z nejakyho prapodivnyho duvodu nejdou XP nainstalovat, instalace zacne, vyzve me to k restartu a pak jako by zadna instalace pred tim neexistovala, docela me to stve, setkal se s tim nekdo ???
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2006   #17
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Ani na me K6-400mhz kam jsem xp daval kvuli siti.
Je pravda ze stabilita win je pro me zahadou. Mel jsem system mesic stary, skoro cisty, oskubany od zbytecnosti a behal opravdu krasne. Vecer jsem si paril pak jsem PC vypnul a druhy den win uz nenabehly. Proc to netusim. Zrejme se jim prestyly libit me sofmodovane ovladace audigy@audigy2ZS. Nikdy jsem s nimy nemel problem a po ciste instalaci a nainstalovani tehlech ovladacu jsem mohl zacit znovu. Ted mam ty desne puvodni. Asi zase prubnu KX drivery.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2006   #18
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler
No vidite, ja sem si sem dal Windows 2000 Professional a sem spokojenej Ale bylo to taky z duvodu, ze mi z nejakyho prapodivnyho duvodu nejdou XP nainstalovat, instalace zacne, vyzve me to k restartu a pak jako by zadna instalace pred tim neexistovala, docela me to stve, setkal se s tim nekdo ???
odkedy sa mi poskodil boot sector na 60GB cude, tak to nejde... chce to skusit iny disk, alebo zakliknut moznost SKOPIROVAT INSTALACNE SUBORY NA DISK pri instalacii
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 21.8.2006   #19
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

luxusni offtopic :-)
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 21.8.2006   #20
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

250 GB DAT?? kolik z toho opravdu pouzivas a nutne potrebujes?
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.