Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Problémy s Live For Speed

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.6.2006   #1
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Exclamation Kalibrace DFP

Mám menší problém se svým DFP.

V každé h?e se volant zkalibruje dobre. Pouze v LFS to poradne nejde. Bude není volant ve st?edu nebo sám ?asto cuká na n?jakou stranu. Už jsem našel jak to vychytat. Musím p?ed každým hraním odinstalovat Logitech software a poté zase nainstalovat. Po instalaci se volant 2x po sob? zlaibruje a je v pohod?. Nemáte n?kdo náhodou software pouze na kalibraci tohoto volantu ?
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #2
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

mam dfp a takovy problem jsem nikdy nemel...zkus pri hrani zmacknout SHIFT+C
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #3
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

ThoR: Tohle mi nekdy dela. Nemusim ale nic preinstalovavat. Spustim soft od Logitechu, pockam az se nacte a minimalizuju ho do tray ikony. Kdyz nepomuze tohle, tak resetuju pocitac, zopakuju postup s programem a pak uz to jede vzdycky.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #4
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

mam zapojeny volant do predniho usb na bedne, aby byl na dosah, protoze ho pripojuju jen kdyz jdu jezdit. Vadi mi, kdyz jdu pracovat a pri startu pocitace odlozeny volant predvadi epilepticky zachvat. Uz se mi ale stalo, ze jsem pred vypnutim volant nevypojil a po nabehu systemu zustal zamceny na 200 stupnu. Nejjednoduzsi je v tu chvili vytahnout ho z kompu a zase zapojit, on uz se potom zkalibruje jak ma.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #5
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Tak jsem to p?esn? d?lal zeza?átku. N?kdy jsem to musel ud?lat 2x po sob?. Ale te? uz pomáhá jen to p?einstalovaní softwaru
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #6
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222
ThoR: Tohle mi nekdy dela. Nemusim ale nic preinstalovavat. Spustim soft od Logitechu, pockam az se nacte a minimalizuju ho do tray ikony. Kdyz nepomuze tohle, tak resetuju pocitac, zopakuju postup s programem a pak uz to jede vzdycky.
Tvoje metoda se spustenim Logitech softwaru nefunguje, A restartovat pocitac ? To uz mam ryhlejsi naistalovat ten sof a pak to jde
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #7
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
mam dfp a takovy problem jsem nikdy nemel...zkus pri hrani zmacknout SHIFT+C
To me napadlo jako první, ale nepomohlo to
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP


Last edited by ThorR; 17.6.2006 at 09:47.
ThorR is offline   Reply With Quote
Old 16.6.2006   #8
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Tvoje metoda se spustenim Logitech softwaru nefunguje, A restartovat pocitac ? To uz mam ryhlejsi naistalovat ten sof a pak to jde
tak to vypada na bordel v systemu
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #9
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

A az budou Visty bude hur
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #10
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
tak to vypada na bordel v systemu
Mno nevím jestli to m?že být systémem, on na to p?ece nemá vliv ne ?Ale je pravda, že jsem systém dlouho nep?einstalovával.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #11
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
A az budou Visty bude hur
Pro? by m?lo být h???
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #12
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
A az budou Visty bude hur
Já zase slyšel, že by m?lo být lépe. Vista by si m?la ovlada?e z netu tahat sama a automaticky aktualizovat, takže odpadá problém shán?t nejnov?jší ovlada?e.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #13
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Já zase slyšel, že by m?lo být lépe. Vista by si m?la ovlada?e z netu tahat sama a automaticky aktualizovat, takže odpadá problém shán?t nejnov?jší ovlada?e.
neni nic horsiho, nez windows, tahajici si sami "neco" z netu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #14
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
neni nic horsiho, nez windows, tahajici si sami "neco" z netu.
jj, jak maly decko bude to chtit poradnej firewall, ale na Vistu prejdu az nejpozdeji co to pujde, XPcek sem se branil taky zuby nehty, ale nakonec sem si je tam musel dat kvuli TV karte.. no a mam uz je tam asi 3. mesic a uz sem celkem otupel a zvyknul si

EDIT: jinak abych nebyl OT, tak DFP mi zatim slape pekne, jen mi obcas ve hre prestane fungovat Logitech profiler a je nutno hru ud ukoncit a nebo nekdy postaci prepnout do windows a zpet do hry..
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #15
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

DFP mam, H shifting jsem si spachal a zadnej prob nemam. Nemas v lfs uzamcenou kalibraci?
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 17.6.2006   #16
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta
Nemas v lfs uzamcenou kalibraci?
ee nemam, pot?eboval bych spíše n?jaký soft na zkalibrování DFP?ka
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 18.6.2006   #17
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR
Já zase slyšel, že by m?lo být lépe. Vista by si m?la ovlada?e z netu tahat sama a automaticky aktualizovat, takže odpadá problém shán?t nejnov?jší ovlada?e.
To je prave ono, samo myslici software, dle meho nazoru by software mel delat to co chces ty a ne to co chce on. kdo ma rad tamagoci budou mu jiste vyhovovat. Nehlede na hw pozadavky, budu muset koupit herni pc abych moh vubec psat ve wordu.

EDIT: pokud by v nejake distribuci Linuxu zjednodusily instalaci softwaru a samotneho os tak aby to byl schopen naistalovat a nastavit i normalni smrtelnik bude to parada, bohuzel hry asi bude problem
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"

Last edited by SosaK -CZE-; 18.6.2006 at 09:45.
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 18.6.2006   #18
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
To je prave ono, samo myslici software, dle meho nazoru by software mel delat to co chces ty a ne to co chce on. kdo ma rad tamagoci budou mu jiste vyhovovat. Nehlede na hw pozadavky, budu muset koupit herni pc abych moh vubec psat ve wordu.

EDIT: pokud by v nejake distribuci Linuxu zjednodusily instalaci softwaru a samotneho os tak aby to byl schopen naistalovat a nastavit i normalni smrtelnik bude to parada, bohuzel hry asi bude problem
pokud jde o desktopovy linux pro koncove uzivatele bez znalosti linuxu, tak doporucu zapomenout na vsechny mandrivy, suse a spol. a vyzkouset ubuntu, pripadne komu vyhovuje vic hodne grafiky a omalovanky, tak kubuntu. Ma to automount a co je pro vetsinu nezkusenych uzivatelu dulezity, i automaticky umount zarizeni, chodi to bez nutnosti uprav na vetsine hw a cele je to prizpusobeno pro laicke uzivatele, ovsem neni to tak domrsene, jako treba mandriva. Instalace softu dnes v linuxu probiha vetsinou pro uzivatele zvykleho na windows bez problemu. Kazdopadne doporucuji nechat si napoprve nainstalovat linux od nekoho, kdo to umi, protoze hodne lidi nadava na linux po zkusenosti s vlastni amaterskou instalaci, ktera nedopadla uplne nejlip, i kdyz to treba nebylo na prvni pohled videt a odnesli si z toho pocit, ze linux stoji za prd. U nas na firme se i prave proto nabizi lidem, co si koupi u nas pocitac s windows, tak maji po dobu zarucni doby pocitace narok na jednu instalaci linuxu zdarma a to at samostatne, nebo jako dualboot s windows kvuli hram, ktere nejdou pod linuxem uspokojive rozbehnout. A neni tim myslena jen "instalace", jako dava v posledni dobe hodne firem, jen aby neprodali pocitac bez OS a dodali levnou sestavu bez zapoctene ceny windows, kde stejne pocitaji s tim, ze si tam doma hodi zakaznik windows misto linuxu nacerno. Od nas si zakaznik odnasi nainstalovany linux tak, aby ho skutecne mohl pouzivat ke vsemu, co potrebuje, vcetne multimedii, podpory 3d a vubec vseho, co se od pocitace ocekava. Protoze se prave snazime napravit povest linuxu poskozovanou bohuzel i tak velkymi firmami, jako je Acer, kde si muzete koupit levny model notebooku obsahujici linux, ovsem podpora veskera zadna, a samotna instalace neni prilis pouzitelna, jde proste jen o marketingovy tah. Zakaznik si z toho samozrejme odnese pocit, ze linux je nanic a preinstaluje ho hned windowsy.

Jsem se nejak rozepsal, takhle situace kolem radoby instalaci linuxu me vzdycky zvedne tlak.

P.S.: (k)ubuntu doporucuji na desktop pro lidi, co se nechteji zabyvat tim, jak to funguje "vespod", sam pouzivam slackware a obcas debian, podle potreby. Pokud by nekdo chtel pronikat do taju linuxu, tak doporucuji slackware, je to v soucasnosti asi nejcistsi distribuce oprostena od spousty "vylepseni", diky kterym se dost distribuci zacina vzdalovat puvodni unixove architekture. A neznamena to, ze nic neumi, jen nektere veci nejdou prostym poklikanim na ikonu. Pouzivam na nem vse, od kancelarskych praci, programovani, 3d zobrazovani, prehravani filmu, hrani her (bohuzel krome lfs kvuli cam2pan), stahovani a strihani videa z digitalni kamery atd. Jen se v nem veci nenastavuji tak snadno, jako treba v ubuntu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 18.6.2006   #19
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Slackware mam stazenej ale jeste sem se k tomu nedostal, je to jak rikas, clovek je zblblej z windows a kdyz je neco jinak je to nepouzitelny. Me nejvic vytaci situace kdy chci naistalovat A to mi rekne ze potrebuje B a C a to c jeste chce M a N.
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 18.6.2006   #20
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

ja jsem se dal na gentoo pred casem a jsem celkem spokojen,mam ho na neprilis vykonem notebooku a slape to naprosto v pohode. v podstate na tom delam vse co potrebuju a zatim je jen par veci co se mi nepodarilo zprovoznit podle mych predstav, ale spis to bylo nedostatkem vule, vetsinou je to nekde na netu 100x vyreseny..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.