Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26.6.2008   #1
luckhash
Newbie
 
luckhash's Avatar
 
Join Date: 26.6.2008
Posts: 12
Lightbulb Nejen automobilová technika a teorie

P?edem bych Vás cht?l všechny pozdravit, fórum a celou komunitu už sleduji tém?? dva roky, ale nikdy jsem se nedokopal se p?ihlásit, natož do diskuzí p?ispívat. N?jak jsem ješt? nem?l d?vod. Nicmén? po tom, co si v posledních dnech pár jedinc? trošku uplakan? st?žovalo, že se cht?j dozvídat nové v?ci a nikdo jim neodpovídá, m? napadlo založit tady thread kam by se daly umis?ovat r?zné odborné ?lánky, skripta, publikace, u?ebnice ?i jiné zdroje (pro? ne t?eba vlastní práce) na témata blízká automobilové technice, teorii konstrukce, dynamiky atd. Cht?l bych to pojat trochu seriózn?ji, ale zárove? ne moc v?d?cky, tak, aby každý kdo by n?co pot?eboval najít, ?i se zajímal o n?jaké téma hloub?ji, m?l n?jaké ty zdroje a mohl piln? studovat ve svém volném ?ase a seznamovat nás pak se svými poznatky, ?i uplatn?ními nov? nabitých znalostí v praxi (rozum?j ve virtuální praxi). Otázkou je, zdali to má cenu, a jestli má n?kdo v?bec chu? se vzd?lávat trochu vysokoškolským p?ístupem (tedy t?eba s alespo? hyperminimální znalostí matiky, fyziky, materiál?, konstrukce), nebo je to jen ztráta ?asu a o hlubší znalosti nikdo moc nestojí. Nicmén? t?eba základy dynamiky jízdy vozidla by každému usnadnily orientaci v nastavování auta atd. První bych m?l p?ipraven, pokud by byl zájem, t?eba lehký úvod do problematiky aerodynamiky...

P.S pokud tenhle téma pat?í spíše jinam, p?edem se omlouvám...
P.P.S Pokud se to neujme, nezlobím se, chápu, a nech? tento topic upadne v zapomn?ní
luckhash is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #2
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

ahoj, aerodynamiku jsem studoval, kdyz jsem delal letecky zkousky. Prave proto me zajima problematika difuzoru. Podle me by mel difuzor vytvaret podtlak pod vozem, kdyz se ale podivam na audi rs6 nebo focus rs tak se mi zda, ze jejich difuzor je jen tak na okrasu a vlastne pouze pro "drsnejsi" vizáž.
Pokud mate nekdo fakt peknej, overenej a lehko pochopitelny clanek o difuzorech tak sem s tim.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #3
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

luckhash: Kazda takova iniciativa je vitana. Podle myho by to mohl byt i clanek na hlavni stranu, pokud by to uspesne proslo cenzurou a jazykovou upravou .
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #4
Devilstorm
Member

 
Devilstorm's Avatar
 
Join Date: 13.1.2006
Location: ?echtice
Posts: 216
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
ahoj, aerodynamiku jsem studoval, kdyz jsem delal letecky zkousky. Prave proto me zajima problematika difuzoru. Podle me by mel difuzor vytvaret podtlak pod vozem, kdyz se ale podivam na audi rs6 nebo focus rs tak se mi zda, ze jejich difuzor je jen tak na okrasu a vlastne pouze pro "drsnejsi" vizáž.
Pokud mate nekdo fakt peknej, overenej a lehko pochopitelny clanek o difuzorech tak sem s tim.
M?lo by to fungovat tak, že pod autem proudí vzduch r?znými rychlostmi. Difuzor by ty jednotlivý proud?ní m?l rozd?lit a urychlit, a tim by m?l vznikat podtlak. Pokud sem to tedy správn? pochopil z jednoho ?lánku. Pokusim se ho najít a dát ho sem.
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Asus P5E, Intel Q6600 (3,3GHz),HD5870,8GB DDR2 Vitesta Extreme,1000+500+250GB WD+Hitachi SATA II, HP LP2475W, DFP
last.fm
Devilstorm is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #5
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Devilstorm View Post
M?lo by to fungovat tak, že pod autem proudí vzduch r?znými rychlostmi. Difuzor by ty jednotlivý proud?ní m?l rozd?lit a urychlit, a tim by m?l vznikat podtlak. Pokud sem to tedy správn? pochopil z jednoho ?lánku. Pokusim se ho najít a dát ho sem.
tak takhle jsem to pochopil take, nicmene by me zajimolo, jak muze podle tehle myslenky fungovat uz zmineny difuzor u audi rs6, bmw x6, focus RS. Me se zda, ze proto aby tak fungoval by musel vypadat uplne jinak, nez jako vytazenej cernej podvozek s nejakymi cumfr?ousky.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #6
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
tak takhle jsem to pochopil take, nicmene by me zajimolo, jak muze podle tehle myslenky fungovat uz zmineny difuzor u audi rs6, bmw x6, focus RS. Me se zda, ze proto aby tak fungoval by musel vypadat uplne jinak, nez jako vytazenej cernej podvozek s nejakymi cumfr?ousky.
Difuzory se pouzivaji u zavodnich specialu. U seriovych aut najdes jen jejich atrapy, ktere vypadaji asi tak nejak jak popisujes.
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #7
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
Difuzory se pouzivaji u zavodnich specialu. U seriovych aut najdes jen jejich atrapy, ktere vypadaji asi tak nejak jak popisujes.
tak presne tohle jsem chtel od nekoho slyset, abych si nepripadal jako trouba mezi zmanipulovanymi teenagery.
(Netyka se lidi na foru ale z me byvale skoly.)
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #8
luckhash
Newbie
 
luckhash's Avatar
 
Join Date: 26.6.2008
Posts: 12
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
luckhash: Kazda takova iniciativa je vitana. Podle myho by to mohl byt i clanek na hlavni stranu, pokud by to uspesne proslo cenzurou a jazykovou upravou .
Mno, jasn? že by se dal napsat ?lánek k r?zným problematikám, nicmén? myslel jsem spíš utvo?it tu jakousi databázi trochu odborn?jších a zaru?ených zdroj?, kdyby si cht?l n?kdo n?co nastudovat, a nem?l kde a jak n?co hledat. Je spousta materiál? z vysokejch škol, a? už v pdf podob?, nebo n?co lze i t?eba nafotit atd.

Tak t?eba k té aerodynamice (k bodu stagnace u p?edních difuzor?) bych se rád n?co vložil, je to .zip cca 3MB, ale bohužel neda?í se

Database error The Czech Live For Speed Zone database has encountered a problem.
luckhash is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Obavam se, ze na cteni .zip jsou lidi moc lini (vcetne me) :-). Idealni by bylo, mas-li nejakej svuj text, dat ho sem a doplnit na ty materialy odkazy. Tzn. umistit je nekam na verejny web (napr. u nejakyho poskytovatele webhostingu zdarma). Forum na toto neni idealni, protoze neprihlaseni lidi se k tomu materialu nedostanou a za data v databazi se plati.....
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.6.2008   #10
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Obavam se, ze na cteni .zip jsou lidi moc lini (vcetne me) :-). Idealni by bylo, mas-li nejakej svuj text, dat ho sem a doplnit na ty materialy odkazy. Tzn. umistit je nekam na verejny web (napr. u nejakyho poskytovatele webhostingu zdarma). Forum na toto neni idealni, protoze neprihlaseni lidi se k tomu materialu nedostanou a za data v databazi se plati.....


Co se tý?e umíst?ní na webu- nem?l by to být zase takový problém vytvo?ení domény je na n?kolik minut, a spáchání úpln? jednoduchých stránek na kterých by se daly zve?ej?ovat ?lánky je taky na n?kolik chvil u pc (pro m? - n?komu to trvá ješt? o n?co mén?, a vypadá to líp ), pokud bude co na n? dát, a nebude se to muset tahat až z paty....
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.