Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Problémy s Live For Speed

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21.8.2005   #1
Rado
Newbie
 
Join Date: 16.8.2005
Posts: 5
Default

Mam zaujimavy problem s lagmy na lokalnej sieti (100 Mbit), na ktorej su 2 pocitace prepojene cez router (switch). Na jednom je vytvorena online hra a z druheho sa pripajam. Na stroji kde je vytvorena hra to ide sice plynule, ale su viditelne lagy druheho hraca, na druhom su tie lagy absolutne citelne.

Ked to obratim, vytvorim hru na druhom a pripajam sa z prveho je to o tom istom. Oba stroje su dostatocne silne (single hry zvladaju z rezervou).

A teraz zaujimavost. Ked sa pripojim k nejakemu LFS serveru na internete vsetko funguje uplne v poriadku bez akychkolvek lagov.

Lokalne pripojenie som tiez skusal menit, okrem LAN aj WiFi a dokonca aj cross kablom, vzdy sa to sprava rovnako, teda laguje.

Mam podrezrenie na chybu v LFS net kode alebo na nejake zabudnute nastavenie.

Este: nemam LFS licenciu, cize oba pocitace pustaju demo verziu, ale nepredpokladam, ze toto je problem, ibaze by platilo "it's not a bug, it's a feature" a to by bolo nechutne.

LFS verzia: S2 ALPHA PATCH 0.5P2

:bow: Dik za akukolvek odpoved/radu.

Rado.
Rado is offline   Reply With Quote
Old 21.8.2005   #2
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

zrovna vcera jsem to hral chvili po nasi wifi siti s klukem kterej je asi pres pet anten ode me a naprosto bez problemu...
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 24.8.2005   #3
Rado
Newbie
 
Join Date: 16.8.2005
Posts: 5
Default

Tak uz som to vyriesil. Lagy sposobovala on-bord sietova karta na doske FOX (znova nejaky cinan :frypan. Takze aspon znova raz dovod preco radsej kupovat znackove (Abit, Asus a pod.). Situaciu vyriesila nova PCI sietova karta. Takze teraz to chodi dobre :bangin:.

Rado.
Rado is offline   Reply With Quote
Old 25.9.2005   #4
Rado
Newbie
 
Join Date: 16.8.2005
Posts: 5
Default

Tak sa znova hlasim v tomto threade, pretoze v predchadzajucom prispevku som sice napisal ze to uz fahci, ale to bola len moja priskora a poriadne nepreverena reakcia.

On-bord sietovka vobec nebola na vine (ospravedlnujem vsetkym cinanom, ale iba v tomto konkretnom pripade, vobec neplati vseobecne). Aj po jej vymene to slo zle, najhorsie vsak bolo, ze ked som to vtedy testoval na inej zostave tak to naozaj slo dobre, takze este som mal podozrenie na router. Ale to mi moji kolegovia sietari velmi rychlo vysvetlili, ze aj ked je to Drytek tak male pakety ci velke pakety je elementarna vec a musi to fungovat vzdy.

Takze som velmi dlho tapal, az som si precital thread o cudnej rychlosti v hre, kde bol za vinu brany logitech volant a zmienka o novych ovladacoch. Tak vo mne skrzla myslienka, ze to ide dobre pokial sa hra s mysou a hned som si to overil, bolo to tak, neuveritelne :drop: !!!! Upgradoval som teda ovladace, teda teraz to uz konecne chodi spravne.

Pozdravujem vsetkych, co tu pisu problemy aj riesenia, nikdy neviete komu pomozete.

Rado.
Rado is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.