Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 9.4.2009   #1
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default Sed?ení prahu auta - hledání zp?sobu vzniku

Ahoj, v?era se mi stala nemilá v?c. Jel jsem ve st?edu na jarní servisní prohlídku s autem co mám pár dní. M?l jsem tam zárove? s?uka s tátou, který ješt? auto nevid?l. Po prohlídce jsem ho nechal projet (sed?l jsem vedle, vše ok). Když jsme se lou?ili, on najednou: hele tady to máš škráblý.. Obešel jsem auto a bylo to škráblý i na druhý stran? a pak p?išlo to hlavní, uvid?l jsem sed?ený práh auta Šel jsem znova do servisu, jestli jim to nespadlo nebo n?co, prý nic. V pond?lí jsem m?nil na letní, takže to bylo ješt? v pneuservisu (jinde). V úterý jsem si auto vyfotil na elektronech, ale bohužel z té spolujezdcovy strany jen jednou a ješt? tam je ten práh v takovém stínu, že z toho není vid?t, jestli už to bylo po tom pneuservisu. Každopádn? ve?er jsem auto myl, takže jsem šmátral všude a podle m? nikde nic nebylo, tohodle bych si musel všimnout. Brzo ráno jsem vyrazil na tu jarní prohlídku. Cestou jsem nic nevymetl, pohoda cesta. No takže v?bec nechápu, kde se to tam vzalo a hlavn? jak to mohlo vzniknout. Vzhledem k vlnám a že nejsou pod?ený elektrony se mi zdá nemožný to ud?lat za jízdy - a navíc to neslyšet. P?ed barákem jsem to já pod?ít nemohl, v?d?l bych to a není ?ím. Vandalismus se mi nezdá, bydlím dost stranou a auto je vždy spolujezdcovou stranou u domu, sotva se tam projde. Navíc by to asi vzal n?kdo klí?em p?es dve?e a neplazil by se u zem?. Takže pokud už n?kdo podobný poni?ení vid?l, nápady sem. Dík.

fotky (fotky lze zv?tšit ikonou lupy vpravo naho?e)

edit: v rámci tý prohlídky to byli projet, ale jak jsem psal, stejn? mi to p?ijde nepravd?podobný že se to stalo za jízdy, jsou tam vrypy i upln? jiným sm?rem než podéln?.

Last edited by Pablo; 9.4.2009 at 12:39.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #2
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
........
Napadlo m?, jestli by to nemohlo být t?eba tažením n??eho kolem auta, ptže tohle aby jsi ud?lal p?i jízd?, to by jsi musel auto hodit prahem na n?jakou vyvýšeninu (t?eba v zatá?ce? ), což mi ale nep?ipadá pravd?podobný.A i kdyby se to t?eba stalo p?i jízd?, nejspíš by se to tak nevlnilo... Že by to n?kde spadlo v pneuservisu (nebo kdekoliv jinde) t?eba ze zvedáku bych taky vylou?il, škrábance by byly ve svislým sm?ru, ne ve vodorovným. T?žko takhle ?íct..... Mimochodem, co je to za auto?
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #3
SilverFox
Member

 
Join Date: 12.8.2007
Posts: 313
Default

Mohla to udelat treba packa od zdvize. Ale prijde mi ze to slo od predu kde se podle fotky zda ze prah to dostal na hranu.
SilverFox is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #4
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

imho to udelali v servisu, jen o nechteji priznat. Horsi to bude s dokazanim. Moznosti poskrabani je asi spousta, mozna by k tomu rekl nejaky mechanik vice (Killman ?)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz

Last edited by Spangler; 9.4.2009 at 15:56.
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #5
Motto
Member

 
Motto's Avatar
 
Join Date: 7.12.2006
Posts: 420
Default

Priklanim se k nazoru ze ti to museli udelat v servisu. Prijde mi jako by jeli kolem nejakeho zvedaku nebo tak neco. (jinak docela brutal )
__________________
M3R Motto member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team
Motto is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #6
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Podle m? t? to ud?lali na 99 % v servisu, ?ákým neopatrným pohybem p?i hýbání zvedákem nebo n?co podobného. Bohužel možnost dokázat jim vinu je podle m? velmi malá.
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #7
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Pozvete CSI at vezmu stopy laku na zvedaku a porovnaji ho s lakem na aute
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #8
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Výrazem "nespadlo nebo n?co" jsem myslel všechno možný, samoz?ejm? mi je jasný, jakým sm?rem by byly ?áry, kdyby to spadlo ze zvedáku.
Zvedák m?li v pneuservisu takový, že vyjížd?l celý st?ed podlahy pod autem, p?es n?j byly daný nap?í? 2 traverzy a na koncích ?d?ev?ný? špalky. V servisu m?li takový ten b?žný dlousloupový (viz n?co jako http://www.profo.cz/picts/AZUR%204449160.JPG). V pneuservisu jsem u toho byl krom? placení celou dobu, v servisu ne, p?edal jsem auto a šel jsem pry?.

2Pajik: je to 7G Accord Tourer
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #9
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

U takoveho zvedaku by mohli teoreticky nechat ty blbince, na kterych se zveda auto dole a pri vjezdu autem to vyslo tak nesikovne, ze to vzalo s sebou lak. Je to sice asi dost nepravdepodobne, ale teoreticky mozne (nejsem mechanik, treba se pletu)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #10
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Ur?ite to bolo v servise. Bu? nie?o ?ahali okolo a nevšimli si, že berú so sebou aj lak, alebo s tým autom išli okolo nie?oho a nevšimli si, že tam nechávajú lak . Ale na 99% v servise, ale s tým už asi ni? nespravíš.
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #11
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Tohle vypadá na ramenovej zvedák viz tvoje foto pablo Ale ten doty?ný musel být hodn? nešikovný že se mu to povedlo na obou stranách. Ob?as se to stáva hlavn? když jim nefunguje západka na ramenech a ty ramena ti prost? po?ádn? nedrží postranách

Last edited by Vitr; 9.4.2009 at 17:44.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Vitr: prahy nejsou škráblý na obou stranách, jen na spolujezdcov?, na obou stranách jsou jen takový další od?rky, viz ta u p?edního kola (na první fotce vpravo v horní ?ásti), n?co podobnýho je i na druhý stran? ale spíš vodorovn? na druhých dve?ích a nárazníku.

Tak ješt? sout?ž pro Photoshopisty Našel jsem jedno foto spolujezdcovy strany, d?laný mezi pneuservisem a servisem, je tam to poškrábání? Trochu jsem hýbal s k?ivkama (protože jinak to je tmavý jak noc) a zdá se mi, že jo. Ale je možný, že si to vsugerovávám. Zde je odkaz na neupravené foto (stáhnout možno odkazem vlevo naho?e).
http://picasaweb.google.cz/PabloAlbu...10668430162994
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #13
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Hmm nevím ale nezdá se m? škráble na té fotce ani po zesv?tlení té oblasti. I když to rozlišení je pom?rn? malé.
M? to p?ijde jako od ramen na sloupovém heveru a pokud je to jen na jedné stran? tak tím tuplem. Ono ?asto se stavá že jsi s autem na zemi. Ramena od heveru máš po stranách a n?jaky dobrák projde a prost? zakopne o rameno a je hotovo (zvlášt? když nefunguji západky, což je velice ?astá porucha na t?chto zvedácích). Rýha svislá dolu vp?edu zase m?že být od rá?ny atp. Je b?žne že když máš auto naho?e tak si odkládáš vercajk na ramena od heveru. T?ch p?í?in jak toho n?kdo mohl dosahnout je spousta. Ale up?ímn? pokud by n?kdo dokázal toho spáchat tolik tak by m?sel být už ultra blbec. Jestli taky nejsou n?jake od?rky t?eba od jídzy s autem po n?jakém mén? rovném terénu, t?eba po lesní cest? - v?tve ke?? taky d?lají divy
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #14
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Evidentne tam to poskrabani je, pokud to neni nejaky odraz od silnice
Attached Images
File Type: jpg skrabance.jpg‎ (59.2 KB, 60 views)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #15
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Jeste mensi uprava, tady jsou podle me skrabance jednoznacne
Attached Images
File Type: jpg skrabance_2.jpg‎ (80.9 KB, 42 views)
File Type: jpg skrabance_3.jpg‎ (80.8 KB, 62 views)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz

Last edited by Spangler; 9.4.2009 at 18:25.
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #16
xedox
Member

 
xedox's Avatar
 
Join Date: 18.12.2004
Location: P?íbram
Posts: 342
Default

...zvedam auta na heveru kazdou chvilu.....ale todle me neprijde ,ze je "odrene" na servisu a uz vubec NE z heveru......podle men to "zraubovali "pri projizdce....divili byjste se co je za hovada nekdy na servisech....klidne si daji "svoji" Rz se zkousenym autem. toto me pripada odrene pri jizde,nemusi byt odreny disk kola....udela to zvysenina kera odre jen prah pri zataceni....uz jen to odreni v nekolika liniich me neprijde ,ze je to z dilny.
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"
XEDOX engineering
oct TDI 168 PS 450 Nm
MONTCAR autosport
JAWA 250 - 592

xedox is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #17
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Pozeral som na to v PS a ur?ite to je poškriabané. Ale dá sa to vidie? aj vo?ným okom .
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #18
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by xedox View Post
.........podle men to "zraubovali "pri projizdce....divili byjste se co je za hovada nekdy na servisech....klidne si daji "svoji" Rz se zkousenym autem.....
To je taky možná varianta. BTW slušný servis vždy píše do objednávky kolik má auto najeto p?i p?evzetí. Takže jestli to tam máš p?esn? napsané tak m?žeš teoreticky zjistit kolik stím najeli
Ale pokud ta fotka kde se hledalo poškrábání je po?ízená mezi servisi jestli jsem to dob?e pochopil a u prvního jsi celou dobu byl tak to nemohli ud?lat v druhém servisu ne, když už to bylo dodrané ?

Last edited by Vitr; 9.4.2009 at 20:09.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #19
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Pablo, tohle neni stoprocentne od zvedaku. Kdyby to nekdo protahl kolem zvedaci patky (i tak by musel napred patky vyjmout, zvedak potahnout nahoru - patky zustanou po ulozeni auta na zem POD prahem), tak by to byly naprosto rovne cary.
Tohle, i presto vsechno, cos napsal o tom, jak auto parkujes, tipuju na pozdrav svazkem klicu od nejakeho zavistivce.
Cmaranice se totiz krizuji, naprosto evidentne nekdo nasadil dvakrat po sobe s mirnym presazenim. A ty paralelky odpovidaji svazku nekolika klicu.
Prah, protazeny prasackym mechanikem nekde pres obrubnik, nebo cokoliv, ma zcela jinou kresbu.
Toto je rucni prace...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2009   #20
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Taky se mi te? zdá, že to tam je poškrábané už na té fotce z úterý, ale necht?l jsem ovliv?ovat p?edem. Tím pádem by v tom servis byl nevinn? (i proto jsem zám?rn? nikoho nejmenoval). Tím, jak se ?áry k?íží, mi to taky p?ijde na ru?ní práci. Jen mi je divný, že to je tak dole. Nic, nebudu už s tím tady otravovat, cht?l jsem hlavn? v?d?t, jak to mohlo vzniknout, že si na nikom nic nevezmu mi bylo jasný p?edem. Že mít p?kný auto se neodpouští jsem v?d?l, ale že to bude takhle rychlý m? opravdu zklamalo
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.