Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17.8.2007   #1
Ond?ej Esterka
Newbie
 
Join Date: 17.8.2007
Posts: 7
Default lepší ovládání aut v LFS

Zdravím všechny, co mají rádi kvalitní hry s autama!
Možná je tento text dlouhý, ale n?kte?í ho ocení.

LFS je fakt dobrá hra, nic propracovan?jšího s autama jsem nehrál. Ale ?ím víc to hraju, tím víc zjiš?uju, že tomu n?co chybí. Já si totiž neplánuju koupit volant, to je v?c, která podle mn? pat?í do aut. To bych si radši koupil starou škodovku a driftoval na pol?a?kách.

A proto jsem LFS nucen hrát myší. Digitální plyn se dá snést se slabšími auty ale s t?mi siln?jšími už se nedá dávat plyn pokaždé na podlahu. Znáte hru s názvem RACER ? Tam se auto ovládalo myší celoplošn?, když jsi šel nahoru od st?edu obrazovky, tak jsi p?idával, dol? brdil, do stran se zatá?elo samo?ejm?. RACER je taky hardcore simulátor, ale v mnoha ohledech na LFS prost? nemá.

Jenomže když se to nedá ?ídit, tak je to na houby. Není n?jaký patch na LFS kde by byla možnost auto lépe ?ídit? Nebo kdyby n?kdo z vás náhodou nem?l n?jaký kontakt na tv?rce, aby s tím n?co ud?lali?
Ond?ej Esterka is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #2
SilverFox
Member

 
Join Date: 12.8.2007
Posts: 313
Default

Tohle se da nastavit i v lfs Staci v nastaveni ovladani priradit plyn/brzdy druhou osu mysi
SilverFox is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #3
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Zadny patch, ktery by ti pomohl neexistuje, kontakt na tvurce je asi nejlepsi skrz ofiko forum a thread improvement suggestions, kde si to devs prectou. Jinak RACEra jsem hral a za HC simulator to nepovazuju ani z 50%...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #4
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

pokud jsi fanda kvalitnich her s autama, tak by sis mel volant poridit, ne?

myslim, ze prozatim to v lfs, tak jak to chces, nejde.ok, tak jde
zkus si snizit citlivost tlacitka mysi v nastaveni lfs, to je asi jedine o cem vim

s vyvojari muzes komunikovat <zde>

Last edited by Tommy V.; 17.8.2007 at 00:53.
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #5
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nastavení / Ovládání / volant/joystick
plyn/brzda osy: kombinované
?ízení: myš - osa X
plyn/brzda komb.: myš - osa Y

Tohle nastavení ale za š?astný nepovažuju, imo plyn a brzda na klávesnici je lepší.
Jestli to s ježd?ním myslíš vážn?, kup si volant.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #6
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

uplny suhlas... som zvedavy, ako by si to dalo stihat s takymi GTRkami v chumlu... ked uz, tak jedine plyn/brzda na klavesnicu a steering na mys... idealne by bol volant - bez neho je jazda v LFS len polovicny zazitok...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #7
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Resenim by bylo dat si ke komplu 2 mysi. Widle to v pohode zvladaji, mysi fungujou jako jedna. Tzn jednu mys pak pouzivat na zataceni, druhou jako brzda/plyn. Pak mozna vyrobit nejakej pripravek, kterej dovoli mysi pohyb jen v jednom smeru. V pripade kulickovych mysi by slo vyhodit/zakryt vzdycky jedno cidlo pro prislusny smer.

Pripadne aspon levnej joystick na brzda/plyn.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2007   #8
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jak myš tak joy neumožní zárove? brzdit a p?idávat, což v n?který situaci (t?eba BLrev z kopce pod most) dost napomáhá srovnání auta. Podle m? jedna osa pro plyn a brzdu je z principu špatný ?ešení, a? je na vstupu myš, joy, nebo kombinovaný pedály.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 18.8.2007   #9
Ond?ej Esterka
Newbie
 
Join Date: 17.8.2007
Posts: 7
Default

tak jsem zkusil to nastavení s osami myši, kdy osa y je brzda/plyn a osa x je zatá?ení, a už po 2 dnech mám lepší ?asy než s brzda/plyn na tla?ítkách. Je to teda docela citlivé, abys p?i náhlé zm?n? plyn-brzda nezato?il, je to trochu o nervy, furt tu myšku držet tam, kde má být. Ale jinak to má všechny výhody, už jenom ten pocit, že plyn a brzdu máš pod kontrolou. Poma?káváním plynu na klávesnici nikdy nedocílíš plynulého p?enosu krou?áku na kola, tudíž nem?žeš jezdit na hran?. Já bych toto ?ešení doporu?oval všem co nemají volant.
Ond?ej Esterka is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2007   #10
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

ja bych vsem co nemaji volant doporucil spis koupit starej volant za 200 Kc a jezdit mys na zataceni + pedaly..
tohle reseni sice ma vyhodu analogovyho plynu a brzdy ale jet na hrane s tim stejne nejde, to uz je lepsi ta klavesnice + mys. tohle je mozna dobry v nejakejch arkadovejsich hrach, kde nepotrebujes jet na centimetry presne ale v LFS urcite ne
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2007   #11
BJ-Hawk2
Newbie

 
BJ-Hawk2's Avatar
 
Join Date: 16.5.2007
Location: Most, North Czech or North Bohemia
Posts: 88
Default

Já stejn? na hran? nejezdím, tekže mn? to m?že být jedno. Já už to s t?ma osama zkoušel, ale nem?l jsem na to nervy.
__________________
STAV V LFS: Vymýšlení nového teamu

Rubrika Hledám

Hledám schopného jezdce se zájmem o LFS, který umí vytvá?et a starat se o WWW stránky a o Server v S2, za ?lena do týmu [Sun] Sunteam. Jediná podmínka um?t ?esky nebo slovensky. Zájemci hlaste se na SZ.
BJ-Hawk2 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.