Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 10.9.2006   #1
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default Prodej licenci

Byl jsem pozadan abych tu rozepsal jak to bylo a je s prodejem licenci...

V roce 2004 kdy byla jeste jen S1 nas na email kazdou chvili nekdo dotazoval jesli bysme mu nekoupili licenci. Proto sme spustili prodej prez web lfs.cz. Není mozne pro lidi nakupovat ?nacerno? licence a bez dokladu prodavat. ?íká se tomu kraceni dane a je to trestano hure jak vrazda?

Takze jsem nakoupil sem licence asi za 9000 a pomalu rozprodaval pod svým IC. Platilo se to tedy kartou Smashe, kterej ale nemel firemni ucet (nedalo se odecist zadne dph, takze se pripocitavalo DPH k cene cele licence), licence se prodavala za 666, GPB v nakupu byla skoro 46 kc. Tech 666 bylo vcetne DPH, takze bez DPH to bylo mene nez co stal nakup licenci.

Pak se s Victorem se dohodlo ze bude posilat licence a az jich bude urcitej pocet, tak se to najednou zaplati bankovnim prevodem. Bohuzel nikdo me neinformoval co to obnasi, v bance mi urednice rekla ze prevod se do zahranici dela bezne, o co vic sem se divil tudiz vznikl prvni problem, prevod 10000 kc obnasel 3000 kc na poplatcich, jeste navic jejich banka byla naka regionalni. Takze se slo cestou platebni karty. Vystaveni internetove platebni karty nebylo na pockani ale asi na 2 mesice, takze nekteri museli cekat na licence dlouhou dobu, protoze Victor neposlal nic navic dokavad se tohle nezaplati. Platilo se to tedy kartou Smashe, kterej ale nemel firemni ucet, licence se prodavala za 666, GPB v nakupu byla skoro 46 kc. Tech 666 bylo vcetne DPH, takze bez DPH to bylo mene nez co stal nakup licenci. Zde bych podotknul ze je mozne platit kartou maximalne 10000 za tyden, platba karnou neni zdarma, plati se zauctovani, informace o blokaci penez, prevod na cizi menu atd?. Banka tam vždy este n?co prilepi, ale hadejte se kvuli 25 korunam?.

Aby se licence daly prodavat a nebylo to ztratove a neco se i vydelalo p?edevším na akce a ligy, sel sem do uctarny, zaplatil za konzultaci a byl mi sdelen postup. Takze udelat novy ucet jen pro lfs.cz a s kartou. Predevsim protoze nemohlo dojit k tomu ze by se tam pletly platby s moji firmou. Co se tam vlozilo a zaplatilo lfs a zbytek tam zustal, z uctu nikdo nevybiral. Zvolil sem KB kde sem mel firemni ucet, navic maji hodne pobocek. Zde je prvni mesicni naklad asi 280 kc/mesic + zauctovani vyse uvedenych poplatku a z mesicniho provozu byly razem 400. Problem byl ze s jejich internetovou kartou se mi nepodarilo prez branu lfs.net zaplatit. za firemni bankovni ucet Udelal sem proto jeste jeden ucet a to u ebanky, protoze smashova karta chodila bez problemu. Po dvou mesicich sem dostal kartu. Nechtel sem rusit KB, protoze 80% lidi vkladalo penize primo v KB.

S ebankou pribyly dalsi naklady (cca dalsich 300 - 400 kc), dal tu byl naklad za uctarnu. Mesicne zbylo tak od 0 do 500 korun.

V roce 2005 se licence se zacly nakupovat bez VAT, a to za 9 liber. Kupovalo se vzdy vic licenci najednou, jednou za 3 mesice, treba 15, 20, nebo i po kouskach, jak byly objednavky a co dovolila karta. Libra klesla na 44 - 45 kc, coz bylo s poplatkama cca 400 kc (476 vc dph). prodavala se za 666 vc dph, bez dph je to 560. Dudiz hruby zisk na licenci byl 106 kc. Pri prodeji 6 licenci se zaplatily naklady, zbytek se nechaval na ucte. V prumeru se prodalo tak 8 licenci S1 mesicne. Z prvnich nasporenych penez sem Smashovi dal 1600 za to ze koupil domenu liveforspeed.cz, na lfs nemel v tu dobu prakticky cas. Dale jsme z dalsich nasporenych penez zaplatili licence do ligy a jardier souhlasil s tim ze za licenci se da reklama na jeho zavodni auto. Zaplatil se dalsi prodluzovaci poplatek domeny liveforspeed.cz.

V pulce roku 2005 sem zacal rekonstruovat byt, jednak sem na lfs.cz to nemel tolik casu, ale predevsim mi zacalo delat problem vzit na dalsi nakup 20 licenci 9000, protoze sem potreboval kazdou korunu. Vydelano na lfs ucte bylo asi 2500 takze sem si musel ?ást pucit od chaose penize aby se toho koupilo vic. V te dobe se nikdo nenabidnul ze by prodaval licence a spousta lidi licenci chtela, kartu nemela. Aby se udelal kapital na nakupovani licenci dopredu a nikdo z nas nemusel objetovat na 2-3 mesice 8000, zvedla se cena licence z 666 na 750. Takhle to bylo do setkani v Mostu. Chvili pred tim sem zrusil Kb, protože bezny podnikatelsky ucet vam pri vlozeni penez zobrazi variabilni symboly az t?eba po 3 dnech, nebo tentyz den, ale kdyz sem se vratil v noci po 12 uz to tam nebylo a objevilo se to az za 2 nebo i 3 dny na vypisu. Takze lidi nadavali ze to dlouho trva. Tim zmizel první naklad. Navíc se zmenila moje financni situace. Proto sem zacal uvazovat o snizeni ceny. Po moste jsem vytvoril ?v internich organizacnich zalezitostech? (vidime je pouze par vybranych clenu lfs co by se m?li o vsem dopredu poradit nez se cokoliv definitivne udela) thread o tom jak zlevnit domenu. Vzhledem k tomu ze jsem od všech nedostal jasnou odpoved, licence se dále prez prazdniny prodavaly za 1500 (prodalo se 5 licenci) a to az do doby kdy mi chaos z cista jasna oznamil ze licencne prodava tairo, takze jsem zlevnil na castku co jsem chtel bez dalsich dotazovani - nejprve na 999 a po te na 949 za 2 licence s1 (coz je vlastne licence S2). Navíc sem se rozhod ze zacnu ucet pro lfs u ebanky vyuzivat i pro svoje ucely. Tim zmizel další naklad.

V tuhle chvili je k dispozici 9600 kc na nakup licenci dopredu a cca 2600 na další akce ? liga, nebo cokoliv bude potreba, je zaplacena domena lfs.cz. ?ást penez dostal Chaos zpet.

Z penez jsem ješt? nechal udelat reklamy na auta (bylo na bilem voyageru asi rok, a na cervene skode felicia) p?i prvním predavani cen v moste, myslim ze to bylo potreba na propagaci (ty polepy staly asi 600 se vsim vsudy), dal sem za to jednou zaplatil benzin když se kvuli lfs jelo nekolikrat do servrovny kvuli deravymu foru phpbb vo vanocich nekolikrat n?kdo smazal celej server. K tomu bych rad podotknul ze sme jeli do servrovny si 20x nez se to vsechno rozhodilo, stalo nas to 4 dny práce, jina práce stala? To je t?eba nase obet když tu nekteri porad namitaji jak nic nedelame. Tenhle ulet nas stal asi 25000 a krom toho byl smash 24. prosince do 7 hodin vecer v servrovne?. Protože tam bezely i naky firemni prezentace, musel se vracet hosting? Nepocitam to ze sem nekolikrat vlozil skoro 10000 na nakup licenci a toho zarizovani po bankach, projetyho benzinu a casu. V ramci sponzorigu za to ze powder sponzoroval ligu jsme mu udelali prakticky zdarma web v hodnote asi 25000 (ješt? není zcela dokoncen), pripravujeme novej web, aby lfs.cz dostalo svou exkluzivitu. Psat se tu mi to nechce, nemam rad samochvalu, ale nesnasim když si nakej 16 hoch zacne ulevovat do shoutboxu ze si na kalkulacce spocital 1500 ? 1000. Podnikani je pomerne financne narocna vec. Nemyslim si ze bych se na lfs.cz prizivoval. Zisk na licenci je ted asi 25 kc.

V tuto chvili mam rozjednanej sponzoring ligy (pravidelny) a v?bec tomu nepomaha, když si ?ást lidi ulevuje do shoutboxu. Ve shoutboxu je to zverstvo, ale to se neda nereagovat. Mozna byste mnozi byli velmi prekvapeni kdo je jakym prispevovatelem do shoutboxu (zjisteno dle IP adres). To alenebudu zverejnovat, vyresime top primo s jedinci a osobne. Beru to p?edevším jako utok na mou osobu. X lidi tady ma plnou hubu kecu, ale nikdo nevytah onech 1400 za domenu když to zacinalo. Navíc jsme jeden z hlavnich sponzoru lfs, pokud se ted podiva kdokoliv na lfs.net tak to vypada jako ze hlavnim prodejcem je Actual Linux, o lfs.cz ani zminka. O AbleNetu ne, to sem ale ani nechtel. Chtel jsem pouze lfs.cz. Pripada mi to jak hazeni klacku pod nohy.

Taky bych rad ješt? reagoval na Taira ? samozrejme je chvalihodne co delas pro LFS, ale nepride mi vhodne to p?i cemkoliv vytahovat. Nehlede na to ze nitemare stravil s programovanim z nas všech nejvic casu a tudiz penez. Je jedno jestli vlozis do hry volant za 4000 nebo jesli 2 dny v kuse na necem makas, neslysel jsem ho ze by to nekde resil. Co se mi taky nelibi je prodavani licenci primo na firemni webu, myslel sem ze to bude v ramci lfs.cz. Navíc se mnou ani nekterymi dalsimi cleny z organizacnich zalezitosti nikdo nekonzultoval, ani jak bude obsah ?koupit?, proste nic. Byla to hotova v?c a pripada mi to ze to bylo udelane za mymi zady.

Za dobu prodeje licenci se nekolikrat stalo ze objednatel neuvedl zadne jmeno v objednavce, nebo uvedl nesmysl, platbu poslal ale neopsal variabilni symbol. Pak hrozne nadaval ze nedostal licenci, nebo nekolikrat nadaval nakej tipek, ale platbu nikdy neposlal, pak uz se neozval.

Pisu to naposled, je to pro par jednotlivcu co porad resi jak jsem si privydelal. Dal se k prodeji licenci uz vyadrovat nebudu. Kdo me zna, tak vi ze sem si nevylal nic, a ani bych to kvuli par ?stovkam? mesicne nedelal. Jednou sme s lfs zacali, a venuju se tomu, tak nemam zajem se toho jakym koliv zpusobem zbavovat. Ani prodavat domenu. Na prodej licenci je spustenej novej systém kterej to odesila automaticky jak se na ucte objevi variabilni symbol.
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Nechapu, proc tenhle text neni u stranky s objednavacim formularem (resp. vycuc bez emoci). Nejmin 3x jsem to psal v shoutboxu a x-krat jinde. Predeslo by se spekulacim.

Shoutbox je jediny misto, kde jsem, prekvapive, dostal odpoved, i kdyz jsem dycky zduraznil "_informace_jinam_nez_do_shoutboxu_".

Podle myho ke spatne povesti prodej licenci tady prisel predevsim kvuli spatne komunikaci. Problemy typu zablokovana karta a nefunkcni mail musi byt hned oznameny u objednavkoveho formulare (a ne v shoutboxu, jak tomu vzdy bylo.....).

P.S. Pro odlehceni :-) Zkuste si tady na foru vyhledat "Pisu to naposled" (i s uvozovkama), dejte "Show Results Posts". Nebyt prumazu prispevku pri zmene fora, naslo by to podle myho jeste asi 2 dalsi posty.

EDIT: Nektere argumenty mi teda prijdou uplne ujety, ale nechci prilivat oleje do flame, ktery tenhle thread stejnak nemine.

Last edited by Kada; 10.9.2006 at 04:18.
Kada is offline  
Old 10.9.2006   #3
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
Nechapu, proc tenhle text neni u stranky s objednavacim formularem (resp. vycuc bez emoci). Nejmin 3x jsem to psal v shoutboxu a x-krat jinde. Predeslo by se spekulacim.

Shoutbox je jediny misto, kde jsem, prekvapive, dostal odpoved, i kdyz jsem dycky zduraznil "_informace_jinam_nez_do_shoutboxu_".

Podle myho ke spatne povesti prodej licenci tady prisel predevsim kvuli spatne komunikaci. Problemy typu zablokovana karta a nefunkcni mail musi byt hned oznameny u objednavkoveho formulare (a ne v shoutboxu, jak tomu vzdy bylo.....).

P.S. Pro odlehceni :-) Zkuste si tady na foru vyhledat "Pisu to naposled" (i s uvozovkama), dejte "Show Results Posts". Nebyt prumazu prispevku pri zmene fora, naslo by to podle myho jeste asi 2 dalsi posty.

EDIT: Nektere argumenty mi teda prijdou uplne ujety, ale nechci prilivat oleje do flame, ktery tenhle thread stejnak nemine.
ja to psal nekolikrat. kdyby urciti lide do toho porad nestourali, tak je klid. opakuji ze to vicemene vyvalavaj porad ty samy lidi... PS: nevim co ti pride ujety.
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #4
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by bloodymary.cz
...ja to psal nekolikrat. ...
... do shoutboxu. to bylo lepsi to zavolat z okna, bo mozna by sel lfsak novacek kolem.
Kada is offline  
Old 10.9.2006   #5
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

na ten dlouhy post ani nema cenu reagovat, dost veci je tam "nejak jinak" nez ve skutecnosti. Je mnoho lidi, co se zalouzili o lfs v cr mnohem vic nez ty, i kdyz to ted podle tveho postu tak nevypada.

Spise se zeptam - proc jsme ti nevadili my a ostatni sponzori za celou tu dobu, dokud jsme jen nezistne cpali do lfs penize a cas? Proc kdyz jsme se vrhli do prodeje licenci (a to az potom, co tvym pricinenim lide zacali radeji kupovat rFactor, nebo si to kupovali lfs mimo web lfs.cz), tak jsme najednou tvuj nepritel cislo jedna? Vzdyt ti samotnemu musi byt jasne, ze kvuli zisku to nedelame pri te cene a kazdemu, kdo si vezme do ruky kalkulacku a kurs libry to dojde take.

Nase duvody:
sam jsem nadsenym jezdcem lfs a ve firme jsou dalsi dva jezdci. Proto sponzoring, proto zalozene lfs servery, proto firemni team, proto stale vymyslime, jak jeste podporit lfs v cr. Je v tom fandovstvi veci, kterou mame sami jako konicka. Hodne dlouho jsme sledovali odrazovani lidi prodejem a nevkladali se do toho prave proto, ze jsi porad psal, ze z toho navyseni sponzorujes hosting webu, tak jsme ti nechteli "lezt do zeli". Potom proste uz jsme se na to nemohli divat, tak jsme do toho sli. Navic jezdce bloodymary jsem nikdy nevidel online na trati, na foru, proste nikde. Objevil jsi se jen, kdyz se resily penize za licence. Celkove to delalo dojem, ze te spis lfs jakozto simulator otravuje. Naklady, ktere kolem prodeje zminujes, kolem toho mame taky, ale proste to nebereme jako obchod, netrvame na tom, aby se nam vsechno do toho vlozene vratilo. Porad mavas penezma do webhostingu - provoz jedineho oficialniho herniho lfs serveru je financne a technicky narocnejsi, nez webhosting jednoho webu - herni servery provozujeme nastalo 3 (2x S2 Full a jednou demo) a dalsi dva se pousteji, kdyz je treba (S1 full a 0.3h). To vse bez toho, aby jsme pozadovali vraceni vkladanych investic prodejem licenci, nebo jakkoliv jinak.

pises, ze to beres jako osobni vec - ano je to osobni vec, ale ted uz i pro nas. Tve neopodstatnene napadani poskozuje dobre jmeno firmy ACTUAL LINUX, s.r.o., kdy se snazis vzbudit dojem, ze ti neco kradem. Hodne lidi si treba neprostuduje celou kauzu a odejde s dojmem, ze kolem nasi firmy je neco divneho a radeji da zakazky jinam.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline  
Old 10.9.2006   #6
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

BM -> diky konecne odpoved na terou sem cekal.

Tairo->proc sem furt tahas co kdo pro lfs udelal a neudelal?
BM Chaos nitemare ty a dalsi udelali hodne tak proc se stouras v tom kdo co udelal a co ne!ulne zbytecnyDiky bm mam licenci .kdyby ji loni neprodaval tezko bych hledal nekoho s kartou abych to mohl koupit pres lfs.net!Jinak je super ze provozujete servery, ale za to mate reklamu na strankach?nebo ne?vzdy sem myslel ze ablenet studio rimska actual linux atd sponzorujou web lfs s tim ze jim dela reklamu tudiz prilaka lidi.jestli ovsem nekdo chce ty penize investovane do lfs z5 tak to neni sponzoring ne?kdyz tak me ukamenujte pokud se pletu

trosku OT:
My jako team KxR sme taky vesmes parta vlekych nadsencu LFS, rFactor nekupujem a neutikame od lfs ,vzdy sem ho hajil.Ted resime jak udelat dalsi plne funkcni server na jezdeni ligy atd.bohuzel nemame moznost lajny ,ale snazime se.Hledame sponzora a sponzorstvi je o tom ze nekomu dam neco za to ze me bude ukazovat a vozit treba na aute.Muj otec treba bez problemu zatah domenu a knipex racing a jeji provoz!pokud usporadame ligu o ceny(coz zatim nemame v umyslu klidne da i ceny jen proto aby byl videt!neceka ze mu ty penize nekdo vrati.Kdyz bude kxr mit server pocitac a jeho provoz zaplati hraci bez ohledu na to jestli se to vrati.Od sponzora budeme chtit lajnu s tim ze jeho jmeno a web logo bude na aute a na serveru viditelna.plus o nem budem mluvit.
konec OT:

stoural sem v cenach za licence protoze me zajimalo kam ty penize sly a tak!ted kdyz je to tu napsany vidim ze to slo na spravnou vec.

Bez stranek lfs.cz bych toho moc neumel nevedel a nevedel bych kde se poradit.takze sem ty penize sly pravem.pokud dou i na propagaci lfs tim lip bude vic jezduc treba vic serveru vetsi zabava!dale na nutne naklady spojene se serverem atd ok taky beru a nemuzu rict ani f? ze ty penize by si vzal BM .

Dale je tu i vysvelteno proc doslo k zlevneni atd takze pohoda myslim ze ted uz neni co resit a ja osobne uz nemam proc rejpat!

jeste jednou diky BM za odpoved na vecne tema v shoutboxu.

To co je dale mezi vama kvuli tomu ze se licence budou prodavat na dvou mistech nebo ne uz je vase vec.A doufam ze ji v kurpospechu vsech co nejdriv vyresite abudete zase pratele
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline  
Old 10.9.2006   #7
revEn
Member

 
Join Date: 9.3.2005
Posts: 211
Default hmhm

reknu k tomu asi jenom dve veci ..

1) s prihlidnutim na tvuj vylev ohledne toho, ze si nekdo jinej dovoluje prodavat licence.. a to ze to prodava firma je naprosto nepripustny... za to by te klidne mohl nekdo zazalovat ve smyslu "monopolu na poskytovani konkretni sluzby"..

2) proc je na lfs.net actual linux s.r.o. a ne lfs.cz nebo able net? verim tomu, ze se snazis.. ale asi ne dostatecne.. kdo driv prijde, ten driv mele.. a za to nemuzes nikoho osocovat.. maximalne si tak muzes busit pestickama do podlahy a vyvolavat flames na foru..

tak .. a sup na mne... upalte moji osobu
revEn is offline  
Old 10.9.2006   #8
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ja porad nechapu proc se hadate o tom prodeji licenci, podle toho co tu oba pisete mi z toho plyne, ze z toho (nyni) nemate prakticky zadny zisk, tak o co jde?
(pominu tu premrstenou cenu 1500,- a "nahodne" zlevneni zde na lfs.cz po zahajeni prodeje u AL)
reklama snad? neni nic jednodussiho nez "koupit pres lfs.cz" nahradit "koupit pres ablenet" a budete si vsichni kvit.
jet is offline  
Old 10.9.2006   #9
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Mno podle postu, co poslal BM to vypadá, že kdyby licence neza?al prodávat Tairo, zlevn?ní bychom se rozhodn? nedo?kali....aspo? ne tak brzo
__________________
Itar is offline  
Old 10.9.2006   #10
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by jet
ja porad nechapu proc se hadate o tom prodeji licenci, podle toho co tu oba pisete mi z toho plyne, ze z toho (nyni) nemate prakticky zadny zisk, tak o co jde?
(pominu tu premrstenou cenu 1500,- a "nahodne" zlevneni zde na lfs.cz po zahajeni prodeje u AL)
reklama snad? neni nic jednodussiho nez "koupit pres lfs.cz" nahradit "koupit pres ablenet" a budete si vsichni kvit.
ted jsi to presne vystihnul - cely spor se rozhorel kvuli tomu, ze bloodymary nahradil v sekci koupit puvodni obsah:

Ablenet
ACTUAL LINUX, s.r.o.

timhle:

Licenci m?žete zakoupit p?ímo p?ez liveforspeed.cz nebo od dalších prodejc?

Koupit p?ez liveforspeed.cz.

Další prodejci:

Actual Linux, s.r.o.


Podle me prvni varianta byla fer, zajemce si mohl podle sveho uvazeni vybrat mezi dvema rovnocenymi prodejci. Soucasnou upravou je podle me navozovan mylny dojem, ze jediny spravny prodej je prez liveforspeed.cz a potom je tu nejaky dalsi mene vyznamny prodejce ACTUAL LINUX, s.r.o.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline  
Old 10.9.2006   #11
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

sonyk > kdyz se podivas do fora, tak uz loni, tedy v dobe, kdy ty rikas, ze jsi kupoval licenci, tak hodne lidi zadalo bm aby zlevnil, protoze nebyl uz tekrat duvod, aby licence stala 1500. Do letosniho zari se stale nic s cenou nemenilo az po nasem uvedeni prodeje to najednou jde. Kdybych vedel, ze to potrva vice nez rok, tak jsme sli do prodeje uz tenkrat.

Zasluhy jsem zacal tahat ve chvili, kdy nasi firmu bm napadnul s tim, ze se snazime jen parazitovat na lfs. Podle meho nazoru je tady jeste mnohem vic lidi, co delaji pro lfs hodne, nez co jsi vyjmenoval, ale nikdo z nich netrva na tom, ze ma mit monopol na prodej licenci, aby se mu ty penize vratily. A znovu opakuji, protoze to je podle me zaklad celeho problemu - kdyby bm za ten vice nez rok, co ho o to vsichni zadaji, zlevnil, tak jsme se do prodeje vubec nepousteli a mel by tu stale monopol.

Moje predstava byla takova, ze tu budou tedy dva prodejci (stejne pri cene tisic korun nejde o zisk). Puvodne jsem myslel, ze tim, ze bm zlevnil proste pochopil, ze ta cena je vysoka a nas vstup do prodeje tim splnil svuj ucel. Misto toho vyrazil bm do boje.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline  
Old 10.9.2006   #12
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default par reakci

Tairo> nevim s kym si resil prodej licenci ty, ale ja o tom do posledni chvile nevedel. To ze nemam cas kazdy den hrat a nehraju ligu nesouvisi prece s tim o co tu de. Pokud budu anonymni tak mi se mi dost hracu ptalo proc se lfs taha cely pod Actual Linux. Zalozene servery byly u nas taky. Bohuzel nikdo kdo sliboval ze je nastavi lepe nez byli se neukazal. Myslim ze asi neni lepsi misto pro herni server nez je casablanca. Ten server tam do dnes je, a do nedavna byl prakticky nevyuzivan. Nemam cas a neumim rozbehat S2 linuxovej server. Nevim proc kdyz ste vedeli (a pri prvnim setkani v moste jsme se o tom bavili) jse radsi nepomohli nakonfigurovat tenhle. Vsechno si proste musite delat sami a proto to vzdubuzuje dojem ze se "do vseho cpete". Celou tuhle atmosferu v shoutboxu porad dokola omylas ty. A kdyz uz se tu mava sponzorignem, tak prodej licence bez nakladu je 904 kc vc DPH. Naklady podle x lidi v tehle republice ale nejsou.... V tuhli chvili nikomu nevykladej ze nejde ani o korunu. Budes vypadat stejne blbe jako ja.

Ke zlevneni nedoslo kvuli Actual Linux, to jsem popisoval. Nikdo nikomu nerika ze se neco nedovoluje, ale v ramci webu lfs.cz je nepristupne aby si kdokoliv ze sponzoru bez svoleni vsech menil obsah cehokoliv na webu. Vubec sem nechtel aby se to prodavalo pod Ablenet ale proste pod liveforspeed.cz. Asi tezky pochopit.

V tu chvili co sem zjistil jaka je siutace sem zlevnil bez dalsiho razeni s kymkoliv.

Na lfs.net o to nikdo znas nezadal, nikoho to nenapdalo. Actual linux je tam od chvile co sme zmenili obsah stranky "koupit".

Last edited by bloodymary.cz; 10.9.2006 at 14:21.
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #13
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

P?ipomíná mi to povolební debaty na naší politické scén?...
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline  
Old 10.9.2006   #14
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bloodymary.cz
Vzhledem k tomu ze jsem od všech nedostal jasnou odpoved, licence se dále prez prazdniny prodavaly za 1500 (prodalo se 5 licenci) a to az do doby kdy mi chaos z cista jasna oznamil ze licencne prodava tairo, takze jsem zlevnil na castku co jsem chtel bez dalsich dotazovani
Srry, ale ?íkej mi že TOHLE není p?esn? to co jsem ?íkal. Z tohodle totiž vyplývá, že kdyby neza?al tairo prodávat, ty by jsi se zase za?al dostazovat a mohlo by to trvat t?eba další p?lrok...

Co se tý?e stránky lfs.net, pro? jste si to neza?ídili vy a d?ív hm?
__________________

Last edited by Itar; 10.9.2006 at 14:31.
Itar is offline  
Old 10.9.2006   #15
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default

Nevyrazil sem do zadnyho boje, kdyz si chtel prodavat licence, mohli sme se v klidu domluvit a prodaval bys to ty prez liveforspeed.cz. Zadny presmerovavani na firemni stranku. To je to co mi vadi. ALe to je to co porad pisu dokola, aniz bych cokoliv vedel objevi se prodejce, zmeni si obsah stranek...
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #16
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default

Quote:
Originally Posted by Itar
Srry, ale ?íkej mi že TOHLE není p?esn? to co jsem ?íkal. Z tohodle totiž vyplývá, že kdyby neza?al tairo prodávat, ty by jsi se zase za?al dostazovat a mohlo by to trvat t?eba další p?lrok...
ano, kdyz by to vsichni neodsouhlasili tak jo. jaka koliv zmena cehokoliv se mela odsouhlasit, podle posledni dohody v moste.
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #17
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bloodymary.cz
ano, kdyz by to vsichni neodsouhlasili tak jo. jaka koliv zmena cehokoliv se mela odsouhlasit, podle posledni dohody v moste.
A s toho jednoduše vyplývá to, že Tairo t? popohnal a kv?li N?MU jsi zlevnil licence d?ív...tak tady ne?íkej, že to kv?li n?mu není
__________________
Itar is offline  
Old 10.9.2006   #18
bloodymary.cz
Newbie
 
Join Date: 15.9.2004
Location: Praha
Posts: 68
Default

Quote:
Originally Posted by Itar
A s toho jednoduše vyplývá to, že Tairo t? popohnal a kv?li N?MU jsi zlevnil licence d?ív...tak tady ne?íkej, že to kv?li n?mu není
ano, kdyz si kazdej zacal delat co chce, tak ja taky
bloodymary.cz is offline  
Old 10.9.2006   #19
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by bloodymary.cz
Tairo> nevim s kym si resil prodej licenci ty, ale ja o tom do posledni chvile nevedel. To ze nemam cas kazdy den hrat a nehraju ligu nesouvisi prece s tim o co tu de. Pokud budu anonymni tak mi se mi dost hracu ptalo proc se lfs taha cely pod Actual Linux. Zalozene servery byly u nas taky. Bohuzel nikdo kdo sliboval ze je nastavi lepe nez byli se neukazal. Myslim ze asi neni lepsi misto pro herni server nez je casablanca. Ten server tam do dnes je, a do nedavna byl prakticky nevyuzivan. Nemam cas a neumim rozbehat S2 linuxovej server. Nevim proc kdyz ste vedeli (a pri prvnim setkani v moste jsme se o tom bavili) jse radsi nepomohli nakonfigurovat tenhle. Vsechno si proste musite delat sami a proto to vzdubuzuje dojem ze se "do vseho cpete". Celou tuhle atmosferu v shoutboxu porad dokola omylas ty. A kdyz uz se tu mava sponzorignem, tak prodej licence bez nakladu je 904 kc vc DPH. Naklady podle x lidi v tehle republice ale nejsou.... V tuhli chvili nikomu nevykladej ze nejde ani o korunu. Budes vypadat stejne blbe jako ja.

Ke zlevneni nedoslo kvuli Actual Linux, to jsem popisoval. Nikdo nikomu nerika ze se neco nedovoluje, ale v ramci webu lfs.cz je nepristupne aby si kdokoliv ze sponzoru bez svoleni vsech menil obsah cehokoliv na webu. Vubec sem nechtel aby se to prodavalo pod Ablenet ale proste pod liveforspeed.cz. Asi tezky pochopit.

V tu chvili co sem zjistil jaka je siutace sem zlevnil bez dalsiho razeni s kymkoliv.

Na lfs.net o to nikdo znas nezadal, nikoho to nenapdalo. Actual linux je tam od chvile co sme zmenili obsah stranky "koupit".
prodej licenci jsem resil s chaosem, protoze to je pro me osoba pro jednani ohledne lfs. Nevim o zadne jine osobe, ktera by oficialne vystupovala za lfs. Podle me nebyt chaose, tak tu dneska nemame co resit, protoze by se lfs placalo na urovni lan zavodu. Po pravde, o tobe vim jen to, ze sponzorujes hosting webu a dostavas penize za licence, jinak jsem te jednou videl v moste a jinak po tobe neni ani vidu, ani slechu. Proste jeden z mnoha sponzoru. Proto porad nevidim zadny duvod, proc se ma za tebou behat s cimkoliv kolem lfs. Na strankach ablenetu uvadis hosting stranek lfs jako sponzoring, z toho mi take nijak nevychazi, ze mas rozhodovat o vecech ohledne lfs v cr.

Ohledne serveru vim jen o tom, ze to tam u vas nekdo rozbihal a neslo to. My proste mame vlastni servery, co je na tom spatneho? Ohledne rozbehani lfs na vasich serverech se na nas nikdo neobratil, tak nevim v cem neseme vinu, ze u vas nebezi.

Pokud ma nekdo pocit, ze se do vseho cpeme, tak je to asi tim, ze furt neco delame kolem lfs, tak jsme videt. Poradame kazdou stredu zavody, tvorime layouty, atd. Lidi muzou prijit, ale nemusi. Proste jen alternativa k dalsim ligam.

Ohledne prodeje licenci - sam pises, jakou mas cenu za licenci v nakupu, proc tedy museli lidi takovou dobu nakupovat za 1500, coz je vice nez tretinove navyseni? Vzdyt v tom je cele jadro problemu - kdyby jsi zlevnil driv, tak tahle situace vubec nenastala.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline  
Old 10.9.2006   #20
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bloodymary.cz
ano, kdyz si kazdej zacal delat co chce, tak ja taky
D?lat co chce? To zní, jakoby Tair?v prodej licencí byl nezákonný
__________________
Itar is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.