Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Buggyra Zero Mileage GTCUP

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.1.2008   #121
BooM
Newbie

 
BooM's Avatar
 
Join Date: 18.9.2004
Posts: 65
Default

2Sonyk: jenze tam je i moznost to zakazat, tak proc tam davali tudle?

PS:me je to putna, at si jezdi kdo chce jak chce, treba i s tou stopou, ja to pojedu tak jak jezdim od zacatku, kokpit a hotovo. Jinak bych si to ani neuzil. Nepojedu abych to vyhral, vim ze na to nemam, ale proto abych si uzil atmosferu, abych mel nejakej pozitek z jizdy
BooM is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #122
Pútnik
Newbie

 
Pútnik's Avatar
 
Join Date: 5.1.2008
Location: Zilina
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by TonyG View Post
Jinak k tomu pohledu,at si kazdej jezdi prece jak chce stejne nebude rychlejs
"Neviem pre?o, ale ja jednoducho potrebujem vidie? svoje kolesá,"
Michael Schumacher

Tak na koho strane by bol schumi?
__________________
InSeRT - Independent Slovak eRacing Team
http://www.in-sert.php5.sk/
Pútnik is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #123
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

jenze schumi byl v kapku jine situaci
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #124
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Melo by to byt jako V F1CH tam se da presne nastavit co musi byt zapnuto a co ne. Ja osobne jsem pro FCV a vypnuti vsech pomocniku. Ale zatim na to nemam zelezo. Sice na tom pracuju ale jde to pomalu
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #125
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

Schumi ty kola videl i z kokpitu
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #126
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

At si kazdy jezdi pohled jaky mu vyhovuje pokud to ta hra dovoluje ja osobne si neumim predstavit,ze bych jezdil jiny pohled nez z cockpitu.
Pokud budou propozice upravovat jeden jediny pohled pak by se museli nekteri stim smirit a preucit se
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #127
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

A o tom je cely kamen urazu Kdyby se reklo: "jo, jezdim s pohledem na kola, ale pokud budu muset, preucim se" tak by vse vypadalo jinak, mistoto toho tu byli silne reci a nic z toho...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #128
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Nechapu proc preucovat?! Jako kdyby ty lidi nedokazali ridit normalne z pohledu za volantem. Mam pocit ze autoskola se dela v tomle pohledu, ale pokud se pletu tak me opravte
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #129
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by eraser007 View Post

.........

No netreba zabudat na jazdu od kolies, kde sa da nahrabat par FPS pre tych, ktorym uz ajtak ide LFS na hranici plynulosti... okrem toho, ten, kto nepouziva cockpit view, tresta len sam seba !

.........
s tímto nesouhlasím. Ten, kdo nemá p?ehled o d?ní kolem sebe, trestá p?edevším ostatní závodníky. Pokud n?koho budu p?edjížd?t venkem a on mi na výjezdu ze zatá?ky vyzuje z trati, tak je mi prd platné, že mi potom napíše "promi?, já nemám zrcátka, tak jsem t? tam nevid?l". Z mého pohledu je to úmyslná bezohlednost stylem "já tam nevidím, tak a? uvolní prostor". Souhlasím s Xedoxem, že n?kterým nepom?že ani p?t zrcátek, protože jezdí jak bezohledná prasátka, ale to je na jinou diskusi.

Na argumentaci typu "pro? pohledy zakazovat, když je hra umož?uje" nejde snad odpov?t?t jinak, než "pro? fcv nezapnout, když to kone?n? hra umož?uje". A také - pro? asi vývojá?i tuto funkci implementovali a pro? jsou z mého pohledu dv? možnosti:

a) tréningový mód - možnost zobrazení auta z jakéhokoliv pohledu pro studii, co v?z d?lá. Nap?íklad p?epnout pohled na kola, nebo na kameru za autem, zapnout zobrazení p?sobení sil, studovat a ladit. Zárove? je v tomto módu povolené zobrazení ideální stopy s brzdnými body.

b) závodní mód

Schváln? si zkuste prolistovat diskusi cca rok zpátky - n?kde jsme se tam dohadovali, jestli by se m?lo v závodech zakázat automatické prošlapování plynu p?i pod?azování a automatické poušt?ní plynu p?i ?azení nahoru. Tehdy se proti názoru, že toto by nem?lo být v závodech povoleno, protože u aut s p?edním náhonem mají u dlouhých závod? jezdci, kte?í mají toto nerealistické vylepšení zapnuté, slušnou výhodu ohledn? výdrže pneu, zvedla taky velká vlna nevole od t?ch, kte?í to (zne|po)používali. Od patche Y je to vypnuté a najednou nikdo neprotestuje.

P.S.: toto jsou pouze mé názory a podn?ty k diskusi, neprosazuji toto jako "obecn? platnou pravdu". Toto sem píšu jako reakci na n?která prohlášení typu "když nebude po mém. tak..."
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #130
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

to nevim od zacatku jezdim pohled uvnitr treba nekomu vadi(prekazi)sloupky
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #131
BooM
Newbie

 
BooM's Avatar
 
Join Date: 18.9.2004
Posts: 65
Default

Luki:jo, ja taky nikdy nejezdil s FXO, ted sem hold k tomu sedl, ze ho asi budu muset na ten turnaj trocha natrenovat. a jedu a najednou koukam, ze nevidim do zatacky pres sloupek kde je obrubnik,(pac FXO ho ma dost sirokej) ze nevim jak moc to tam mam tocit.. tak co no, tak jsem se to naucil automaticky projizdet... nenapadlo by me si prepnout pohled
BooM is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #132
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by BooM View Post
Luki:jo, ja taky nikdy nejezdil s FXO, ted sem hold k tomu sedl, ze ho asi budu muset na ten turnaj trocha natrenovat. a jedu a najednou koukam, ze nevidim do zatacky pres sloupek kde je obrubnik,(pac FXO ho ma dost sirokej) ze nevim jak moc to tam mam tocit.. tak co no, tak jsem se to naucil automaticky projizdet... nenapadlo by me si prepnout pohled
uz sem jel minulou sezonu a je to jen o zvyku a taky bych nemenil,pohled u zadneho vozu
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #133
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Pridam MUJ (subjektivni) nazor:
Reci typu "povolil bych pohled od kol kvuli nizsimu FPS jakozto moznost jet i tem, kdo maji slabsi HW" se mi vubec nelibi. Rekl bych, ze je to stejne jako s pripojenim k internetu. V pravidlech je jasne psano, ze jedinci se slabsim pripojenim by meli zvazit svou ucast v zavode. Na to si nikdo nestezuje a ja proto rikam: jedinci se slabsim HW by meli zvazit svou ucast v hojne obsazenych zavodech.

Bud si poridte vykonnejsi pocitac nebo se na takoveto zavody nehlaste!

Dodatek:
Toto je muj postoj k argumentum tykajicim se pouze FPS, a netyka se tedy realismu, prehledu o deni okolo auta apod.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #134
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Pohled omezovat nebudu.

- zobrazeni stopy mozna zrychli par lidi v horsich divizich, ale WR se diky tomu taky neda nezajet, na to je zapotrebi skill
- vice fps pro lidi se slabym compem
- osobne na startu jedu od kol, az po rozjeti pole prepinam do kabiny (kvuli fps)
- jezdil jsem z pohledu od kol az do vydani S2 a nevim o tom ze bych byl nebezpecnej ostatnim - vzhledem k tomu, ze je virtualni zrcatko (ktere by se podle nekterych nazoru tady asi taky melo zakazat) a pohledy do stran jsem nikdy nemel problem s orientaci na trati
- jedeme to hlavne pro zabavu a ne pro to aby se rozhodlo kdo je vic hardcore simmer...
- pokud myslite, ze je pohled od kol nefer, tak mi vysvetlete jakto, ze jet, windmouse a jini co jsou na spici cesky LFS sceny, jezdi z kabiny a pritom jim ti co jedou od kol nestaci...

forced FCV je imo pro jinou soutez, kde se klidne muze prikazat i manualni spojka a Hcko...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #135
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

2 Chaos: Konecne nakej rozumnej nazor,sem zvedavej jestli jedinci typu..to je nefer,jdu blejt atd. budou stale v opozici.Ale myslim ze ty jako resp. osoba to bude bez komentare.
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #136
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

manualni spojka + Hcko jsou nutne vydaje navic, zatimco FCV je dalsi krok k realite a navic zdarma. Bude taky povolen RESET, kdyz jezdime "pro zabavu"?
V Nascar 2k3 byl FCV naprostou samozrejmosti a "nikdo" si nestezoval...jenze to byli opravdovi fanousci simulatoru....
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #137
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by TonyG View Post
2 Chaos: Konecne nakej rozumnej nazor,sem zvedavej jestli jedinci typu..to je nefer,jdu blejt atd. budou stale v opozici.Ale myslim ze ty jako resp. osoba to bude bez komentare.
zajímavé, já rozd?luji názory pouze na shodné s tím mým a na rozdílné od mého. Asi nemám dostate?né ego na definitivní rozlišení na špatné a dobré.

Také jsem toho názoru, že slu?ovat v argumentaci H shifter se spojkou a FCV je míchání jablek s hruškama.

Po pravd? jsem dost zklamán. Po vydání patche Y (respektive X30) jsem se zaradoval, ze se dá kone?n? štelovat seda?ka p?i pohledu z kabiny a padl poslední d?vod, pro? se nedal v lfs nastavit p?i závodech povinný pohled z kabiny, abychom všichni hráli simulátor.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #138
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by TonyG View Post
2 Chaos: Konecne nakej rozumnej nazor,sem zvedavej jestli jedinci typu..to je nefer,jdu blejt atd. budou stale v opozici.Ale myslim ze ty jako resp. osoba to bude bez komentare.
vytrhavas z kontextu a prekrucujes (jak je ostatne tvym zvykem).

muj nazor na fcv je ale nemenny.
je mi putna s jakym pohledem kdo jak jezdi, ale to zobrazeni idealni stopy je fatalni a myslim, ze to chaos trochu podcenuje.
sila tehle featury se projevi napr. pri soubojich na trati, kdy zavodnik nejede svoji obvyklou naucenou stopu ale o kus vedle, a barevna cara znazornujici brakepointy mu podle meho nazoru dost usnadni zivot...
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #139
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Tak priste se to bude jmenovat Skoda Octavia CUP - full simulation. zakaz abs, trakce, jen pohled cockpit ... a pokud se to takhle napise musi se stim ucastnik smirit.

ale myslim ze tohle je liga pro celou komunitu ne jen pro ufa kazdemu sedi neco jineho

Myslim ze Chaos to napsal dobre. Holt kdyby rekl ze bude jen kokpit musej se kluci preucit.

souhlasim s tim ze reakce nekterych tu byly prehnane.

Este ze se standa zeptal dokazu si predstavit co by se stalo kdyby byl povolen jen kokpit nemluvilo se o tom a jel se prvni zavod to by bylo nadavek a atd ze o tom nidko nic nerek atd :-)

FURT JE TO JEN HRA PRO POBAVENI A KAZDY NENI HARDCORE RACER
Jinak to ze je povolena ta idealni stopa to je blbe mela by jit zakazat sama bez ohledu na pohledy

To Spangler: tusim brake help, ale pokud tam neni omlouvam se.
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 13.1.2008 at 18:30.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2008   #140
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Ja zadny UFO nejsem a jsem pro FCV a dalsi veci, ktere uvadis
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.