Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.5.2009   #41
[F&F]Troy
Member

 
[F&F]Troy's Avatar
 
Join Date: 9.2.2009
Location: Praha
Posts: 147
Default

Quote:
Originally Posted by Vitr View Post
Ja ti to klidn? p?eložím rozhodn? to nemyslel úto?n?. Každý si chválí to svoje a p?itom zachází až transformaci s komára na velblouda tzn. hledá automaticky chybi u zna?ky aut, které se "lojzovi z horní dolní" pokazilo (MASTER jezdí otcovi po stavbách už roky - a moc se toho zatím nevysypalo).
N?kte?í dokonce zacházejí tak daleko, že jsem hážou auta, které mají "2x nato?eno kolem koule" jenom aby si pohonily ego že ten "vergl/milá?ek" co si koupily je nejlepší. Chyba je ale v?tšinou na stran? ?idi?e a jeho údržby. A ?lov?k který stím deno den? p?ichází do styku v servise apod... ví že každé auto/zna?ka má svoje mouchy a vždy záleží jak jim majitel p?edchází. N?které mají víc, n?které mají mí?. Ja už v oboru pár let ned?lám tak už jsem se stratil, proto taky op?t ?íkám - je jedno jaká zna?ka hlavn? záleží na p?edchozím majitelu a pravidelném slušném servisu

Absolutn? souhlasim......
[F&F]Troy is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #42
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Mame na firme nejakyho medu v kombajnuz roku 1991 tusim. ted nevim jestli 2.5 nebo 2.8 nafta. jako pohodli a vybava super. ale spotreba 10 litru klidna noha? sila tam je ale zrychleni se rovna memu exfavoritu na lpg. Jinak ma navrkano 560 000 km je udrzovanej a vypiplavanej. Jenze takovehle auto tu zakladatel tematu nehleda.

S renaulty jak osobnimi tak uzitkovimi sem se setkal a v poho. Kazdy ma holt jine zkusenosti .

Jinak i u nas se da koupit pekna ojetina viz moje 206tka z 99. Jinak ale doporucuji nemecko mame tam odtud uz nekolik aut a vse poho
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #43
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Ono zacházení s autem je jedna v?c, ale n?který (t.j. tém?? všechny) auta mají svoje chyby a ty se projeví, i kdyby ses na hlavu stav?l. Holt n?kde stávkuje vysouvací anténa a jinde zase elektronika motoru...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #44
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Divim se, ze se jeste v tehle debate neobjevila statistika zavad od ADAC, obrazek si jiste udela kazdy sam :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #45
[F&F]Troy
Member

 
[F&F]Troy's Avatar
 
Join Date: 9.2.2009
Location: Praha
Posts: 147
Default

Quote:
Originally Posted by kada View Post
divim se, ze se jeste v tehle debate neobjevila statistika zavad od adac, obrazek si jiste udela kazdy sam :-).
jo ale to je moc p?knÁ statistika :d:d
[F&F]Troy is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #46
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Divim se, ze se jeste v tehle debate neobjevila statistika zavad od ADAC, obrazek si jiste udela kazdy sam :-).
Samozrejme môžme polemizova? nako?ko je toto tabu?kovanie od súdruhov z Nemecka objektívne.
__________________
S2 od 2. 1. 2008
Quote:
Originally Posted by Tukko (lfsforum.net)
Ramps, cool! Tell me what mushrooms you've been eating, I'd love to get some of those
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #47
[F&F]Troy
Member

 
[F&F]Troy's Avatar
 
Join Date: 9.2.2009
Location: Praha
Posts: 147
Default

Hele já to jako beru tak, že si to t?eba n?kdo p?e?te i v budoucnu a ten už bude mít ur?it? odlišné zadání než Rangros.

Proto jsem tohle vlákno bral jako otev?enou debatu, kde každej napíše sv?j názor atd. T?eba když jsem si kupoval auto já, tak bych bejval velmi ocenil n?jakou diskuzi na tohle téma, kde bych se dozv?del n?jaký úp?ímný názory a ne jen prodejní a servisácký keci.
[F&F]Troy is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2009   #48
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Jakub_mt View Post
Samozrejme môžme polemizova? nako?ko je toto tabu?kovanie od súdruhov z Nemecka objektívne.
v n?mecku mají hodn? kun no Ono srovnavat japonce s francouzem je celkem hodn? velký nepom?r. Když te? vylezu p?ed barák tak takm nabeton napo?ítám 10x víc francouzu než japoncu - n?mcu tam bude taky dost škodovek n?jak poslední dobou ubívá tady v okolí.
Takže je logické že v nepo?etn?jší skupin? ?lovek narazí na více závad
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #49
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Ohledn? t?ch statistik p?ihodím link na konkurenci ve form? TÜV.

Quote:
Originally Posted by Vitr View Post
v n?mecku mají hodn? kun no Ono srovnavat japonce s francouzem je celkem hodn? velký nepom?r. Když te? vylezu p?ed barák tak takm nabeton napo?ítám 10x víc francouzu než japoncu - n?mcu tam bude taky dost škodovek n?jak poslední dobou ubívá tady v okolí.
Takže je logické že v nepo?etn?jší skupin? ?lovek narazí na více závad
ehm, od toho snad máme procenta, ne...?!
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #50
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Myslim, ze tato tabulka ma dost velku vypovednu hodnotu o spolahlivosti jednotlivych znaciek: http://www.reliabilityindex.co.uk/to...28339010848601
Je tam jasne vidiet, ze vedu japonci, veril by som vsak aj ostatnym znackam, ktore maju viac aut v prvej 50ke.
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #51
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Myslim, ze tato tabulka ma dost velku vypovednu hodnotu o spolahlivosti jednotlivych znaciek: http://www.reliabilityindex.co.uk/to...28339010848601
Je tam jasne vidiet, ze vedu japonci, veril by som vsak aj ostatnym znackam, ktore maju viac aut v prvej 50ke.
Kone?n? po?ádná statistika, jak kdybych si to sám našvindloval
Jinak u toho ADACu mi p?ijde dost zvláštní, když staví na první pohled na stejnou úrove? kabel p?ekousaný kunou a net?snost motoru. To tam za chvíli budou praskající okna a v závorce "naštvaný soused".
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #52
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Jinak u toho ADACu mi p?ijde dost zvláštní, když staví na první pohled na stejnou úrove? kabel p?ekousaný kunou a net?snost motoru.
Nicmene se da pravdpodobne predpokladat, ze kuna si mezi znackama nevybira, tzn. to nema na vysledek vliv (pri dostatecnym poctu aut, coz si myslim, ze je splneno, viz metodika na zacatku). Pokud je u nejake znacky prekousani od kuny castejsi, taky bych to bral tak, ze to dana znacka ma hur vyreseny/pristupnejsi draty/... Nastvanyho souseda konstrukci neporesis, kunu castecne jo.

Vitr: to cislo znamena pocet zavad na 1000 aut, tzn srovnavat ta cisla mezi znackama lze. Druha vec je, ze jsou tam zapocitany magie s najetejma kilometrama, ale je to pro vsechny znacky stejny.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #53
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

ja myslim, ze u prehryzanych dratu by mel byt nejaky eliminujici koeficient, podle mezirocniho stavu kun ve volne nemecke prirode v konkretnch letech
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2009   #54
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Nicmene se da pravdpodobne predpokladat, ze kuna si mezi znackama nevybira, tzn. to nema na vysledek vliv (pri dostatecnym poctu aut, coz si myslim, ze je splneno, viz metodika na zacatku). Pokud je u nejake znacky prekousani od kuny castejsi, taky bych to bral tak, ze to dana znacka ma hur vyreseny/pristupnejsi draty/... Nastvanyho souseda konstrukci neporesis, kunu castecne jo.
Jasný, to m? p?i psaní taky napadlo, ale p?išlo mi to trochu jako míchání jablek a hrušek. Te? s odstupem už to tak ost?e nevidím, zkrátka to auto kv?li tomu nejelo, po?ešit se to konstrukcí asi dá, takže dejme tomu
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.5.2009   #55
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

OK ked mam taku divnu naladu tak sa vyjadrim ktomu takto.

Znacku ? asi nie skor urcity typ a model.
Kazda znacka ma svoje + a svoje - ,kazda ma sympatizantov a odporcov.

Cize verdikt ,zalezi na konkretnej osobe ako je zmanipulovatelna .

Ale musim uznat hlasku ,ze sme soplave decka co nemaju vodicak lol hlaska super ,autorovi len tolko : pocuj ja mam viac nacuvane ,nez ty najazdene celkovo aj s kocikom aj na trojkolke Dufam ,ze chapete tento vtip
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2009   #56
Ragnaros
Newbie

 
Ragnaros's Avatar
 
Join Date: 28.12.2007
Location: Plze?
Posts: 33
Default

Tak už jsem auto koupil. D?kuji všem za jejich názory.

Mazdu 323f jsem zavrhnul, m?l jsem možnost projet se asi 30km a uv?domil jsem si, že se musím poohlédnout po n??em, co mi nabídne více prostoru.

Aut jsem vid?l opravdu hodn?, a? už Clia, Almery, Civica, vždycky byl ale n?jaký problém. Pak jsem ale jednou jel navštívit rodi?e a v jednom bazaru jsem vid?l v první ?ad? Scénica, který vypadal jako nový.
Zastavil jsem a po dlouhé, dlouhé prohlídce a pak jízd? jsem ho nakonec vzal.

Zvenku jako nový, uvnit? velmi zachovalý, motorový prostor neuv??itelný (všechny hadice, kabeláž, gumy, konektory jako vym?n?né), podvozek udržovaný a ošet?ený.
Sice jsem o takovém aut? moc nep?emýšlel, ale uchvátil m? ten vnit?ní prostor a variabilita, i když zvenku nijak velký není.

Mám ho 2 týdny, zatím jsem najel n?co p?es 800km a jsem naprosto spokojený.
R.v. 1998, modrá metalíza, najeto 85000 (nedoloženo, ale podle stavu bych tomu v??il), dovezeno z D, 1.6e (8V, 66kW), klima, abs, 2xbag, multifunk?ní volant, immobilizér, el. okna + zrcátka, dálkový centrál, tažné atd. atd.....cena 70000,- K?.

Te? m? ?ekají rozvody, olej, filtry, kontrola brzd atd., prost? ta klasika.
Doufám, že bude sloužit bez v?tších problém?, kupoval jsem srdcem, ne hlavou
Ragnaros is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2009   #57
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Tak gratulujem, nech slúži tak ako má .
__________________
S2 od 2. 1. 2008
Quote:
Originally Posted by Tukko (lfsforum.net)
Ramps, cool! Tell me what mushrooms you've been eating, I'd love to get some of those
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2009   #58
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

zni zajimave
Quote:
Originally Posted by Ragnaros View Post
Mám ho 2 týdny, zatím jsem najel n?co p?es 800km a jsem naprosto spokojený.
R.v. 1998, modrá metalíza, najeto 85000 (nedoloženo, ale podle stavu bych tomu v??il), dovezeno z D, 1.6e (8V, 66kW), klima, abs, 2xbag, multifunk?ní volant, immobilizér, el. okna + zrcátka, dálkový centrál, tažné atd. atd.....cena 70000,- K?.
pro nektere radeji strucny preklad: fmetle, dvakrat kolem koule, dva batohy, bez svihadel, mrazak a hacek
Quote:
Originally Posted by Ragnaros View Post
kupoval jsem srdcem, ne hlavou

Last edited by Tommy V.; 21.5.2009 at 20:11. Reason: thx pedropanovi, mel sem to na prstech, ale nejak mi to vypadlo :)
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2009   #59
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ragnaros View Post
...kupoval jsem srdcem, ne hlavou
Mn? ten vý?et stavu a prakti?nosti spíš ?íká, že hlavou Což nijak nesnižuje tu volbu
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2009   #60
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
zni zajimave

pro nektere radeji strucny preklad: fmetle, dvakrat kolem koule,dva batohy, bez svihadel


Zapomnels na mrazak a hacek...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.