Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30.8.2010   #61
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Ja som si minule spomenul na tuto temu, ale skor by to patrilo do temy "Kvoli LFS som skoro prisiel o zuby"
Ide o to, ze odkedy mam G25, tak pri pouzivani spojky obcas brzdim lavou nohou ked idem do zakruty kde nemusim podradovat, no a minule som si tak isiel na rodinnej Fabii (nastastie sam) a pred jednou zakrutou som uplne podvedome pouzil lavu nohu na pribrzdenie, to vsak skoncilo tak, ze ma pred stykom s palubovkou zachranil pas Za PC totiz tie sily pri brzdeni nejako nevnimam a v reali ma lavacka naucena na vyslapavanie spojky naucila ako to v skutocnosti je
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2010   #62
Radek CZ
Member

 
Radek CZ's Avatar
 
Join Date: 11.6.2007
Location: Brno
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Ja som si minule spomenul na tuto temu, ale skor by to patrilo do temy "Kvoli LFS som skoro prisiel o zuby"
Ide o to, ze odkedy mam G25, tak pri pouzivani spojky obcas brzdim lavou nohou ked idem do zakruty kde nemusim podradovat, no a minule som si tak isiel na rodinnej Fabii (nastastie sam) a pred jednou zakrutou som uplne podvedome pouzil lavu nohu na pribrzdenie, to vsak skoncilo tak, ze ma pred stykom s palubovkou zachranil pas Za PC totiz tie sily pri brzdeni nejako nevnimam a v reali ma lavacka naucena na vyslapavanie spojky naucila ako to v skutocnosti je
Já to v?dom? zkoušel brzdit levou a chce to hodn? s citem s moderníma autama. V realu je to dost rozdíl oproti PC no a taky jsi zkus t?eba na míst? zmá?knout spojku pravou nohou, to nejvíc uvidíš jakej je rozdíl mezi citem v pravé a levé noze.
__________________
Hanz DD fan (Destruction derby World)
Radek CZ is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2010   #63
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

ja bezne brzdim lavou ,je to zvyk od mladi jediny problem ktory niekedy mam ,ze ked nevedomky presadnem do automatu a sem tam idem vyslapunut spojku a preradit 2ja v zadu nalepeny na prednych sedackach a nosami v opierkovych lcd ,ze co sa deje? a ja len pes prebehol cez cestu ,tak som ho nechcel zrazit a zabera to ,ale stane sa mi to ,fakt tak raz rocne
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2010   #64
Devilstorm
Member

 
Devilstorm's Avatar
 
Join Date: 13.1.2006
Location: ?echtice
Posts: 216
Default

A p?evodovka ti ješt? ruku nepodala?
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Asus P5E, Intel Q6600 (3,3GHz),HD5870,8GB DDR2 Vitesta Extreme,1000+500+250GB WD+Hitachi SATA II, HP LP2475W, DFP
last.fm
Devilstorm is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2010   #65
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Taky si sem tam p?ibrzdím levou a asi mám to staré auto protože na 100nx nepoznám rozdíl jestli levá ?i pravá de to stuha tak aj tak
__________________
...ano, dovedu. Dovedu si p?edstavit tém?? cokoliv, protože ješt? v?tší než lidská blbost je lidská hamižnost. Rozpíná se rychleji než vesmír a její síla se konstantn? rovná nekone?nu.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2011   #66
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

tak i já p?isp?ji svou storkou...

dneska sem jel zavést vozík k d?dovi, ale jelikož byla obvyklá cesta uzav?ená, musel sem to vzít kilometrovou objíž?kou... byl sem tam tak p?ed m?sícem na ?ty?kolce, ale dnes sem si nedokázal p?esn? vybavit, jako vypadá k?ižovatka, p?es kterou pojedu, respektive sem si byl docela jistý, že ta cesta vede rovn?... když sem dojel na místo, tak doleva byla klopená zatá?ka, takže nešlo vid?t, kde p?esn? se odbo?uje, až na vrchulu horizontu zatá?ky sem zjistil, že cesta nevede rovn?, nýbrž se docela ost?e kroutí v pravo... v tu chvíli sem sko?il na brzdy, snížil rychlost tak z 50km/h asi na 40, nevím... na št?rku to moc nebrzdilo, ihned sem tedy sto?il kola doprava a pustil brzdu, auto šlo chvíli bokem, ale od p?íkopy jsem m?l ješt? tak p?l metra... ot?el sem si ?elo, mrkl do zrcátka, jestli sebou ješt? táhnu ten vozík a upaloval sem pry?...

obrázek k?ižovatky z leteckého pohledu


foto z místa


myslím, že 3 roky v za volantem v LFS na tom n?jakou zásluhu budou mít...

snad to bude trochu k pochopení...
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 20.10.2011   #67
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

neviem preco ale pripomenulo mi to moj vyjazd z benzinky na rakuskej dialninici...stali tam fizli a bolo tam rozflakane stare mondeo...nechapal som preco az kym som nedosiel na koniec vyjazdu....asi tam bol rozliaty olej alebo nieco podobne ale zrazu som mal hadam 30stupnovy uhol a pohotova kontra... neviem co si myslel ten v aute co isiel tesne za mnou a co si mysleli ti co isli normalne po dialnici ale bez problemov som to zrovnal a pokracoval v ceste dalej...taky stylovy vyjazd na dialnicu bokom... ale som si isty ze keby som nebol nauceny z lfs tak takyto reflex nemam... nech si hovori kazdy co chce... lfs ma naucilo fakt vela...aspon teda pohotove reflexy v krizovych situaciach...i ked celkovo som so sebou stale nespokojny ako reagujem za volantom
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #68
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

http://natankuj.sme.sk/c/6232527/cim...rsi-vodic.html
takze sa musime zmierit s tym ze lfs nas robi horsimi vodicmi..sme neohladuplnejsi...chceme zavodit na cestach, castejsie dostavame pokuty a sme trojnasobne nebezpecnejsi na ceste ako ten kto nehra simulator...
Skutocne je to tak? neviem sice co si siroka verejnost predstavuje pod simulatorom (hlavne ked ilustracny obrazok je z nfs) ale z mojej skusenosti mi lfs pomohlo zvysit aj koncentraciu aj lepsie riesim krizove situacie a hlavne rozpoznavam smyk a zabranim mu mnohonasobne rychlejsie ako keby som lfs nehral... a zaroven lfs je pre mna sposob ako si "ukojit" svoje potreby po zavodeni a potom v realnej premavke nemam potrebu jazdit agresivne...
ale ak ten clanok bol pisany z pohladu hracov nfs kde ma auto vsetok grip na svete a je neznicitelne tak potom je ten prieskum pochopitelny
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #69
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

To je proste bulvar, bolo by od nich prinajmensom ferove, keby zverejnili ake simulatory ti hraci hrali a na akom volante (vibration vs. force feedback).
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #70
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
To je proste bulvar, bolo by od nich prinajmensom ferove, keby zverejnili ake simulatory ti hraci hrali a na akom volante (vibration vs. force feedback).
P?esn?, tohle seriózní médium nem?že vydat (aspo? ne v takové podob?), to je materiál pro tn.cz. Akorát takových médií je jak prst? na ruce nešikovnýho d?evorubce.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 29.1.2012   #71
Dano V
Member

 
Dano V's Avatar
 
Join Date: 2.9.2008
Posts: 171
Default

tento komentár to tam zhrnul asi najlepšie:
"Ja hram pocitacove hry od malicka a som najlepsi vodic na svete... minule som na dialnici presiel cez vsetky checkpointy nacas..."
__________________
http://www.2pink4u.eu/
Dano V is offline   Reply With Quote
Old 29.1.2012   #72
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

mne sa uplne hrozne "pacil" komentar: "Ja po?íta?ové hry nehrám a som vodi?, ktorý odhadne všetky riziká. V minulosti som trochu hrával a odvtedy mám za volantom skvelú techniku. Táto kombinácia zo m?a robí výnimo?ného pilota v každodennej premávke."
takych majstrov sveta milujem...co uz nema co zlepsovat vo svojej technike soferovania a vsetko zvlada dokonale... ja sa nepovazujem za zleho vodica no stale si uvedomujem ze mam velke rezervy a chcel by som byt o dost lepsi...no niektori uz asi dosiahli za volantom level paladin 70 a vyssie to uz nejde...
inak neviete kto je ten lfskar v diskusii? nick tam ma illeg4l
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 29.1.2012   #73
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

hihi
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 4.2.2012   #74
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Samotna existence tohoto vlakna je potvrzenim zverejnenych vysledku pruzkumu. I kdyz se vam to asi moc libit nebude...
Ale misto rozboru a porovnavani jizdnich situaci doporucuji nastudovat neco o cinnosti lidskeho podvedomi.
Zkuste verit, ze vase statisticke sance na preziti v provozu se zvysi...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #75
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Samotna existence tohoto vlakna je potvrzenim zverejnenych vysledku pruzkumu. I kdyz se vam to asi moc libit nebude...
Ale misto rozboru a porovnavani jizdnich situaci doporucuji nastudovat neco o cinnosti lidskeho podvedomi.
Zkuste verit, ze vase statisticke sance na preziti v provozu se zvysi...
mam pocit ze rozpravas az prilis v hadankach ale ked spominas podvedomie tak myslim ze tam mozes zaradit aj podvedome reakcie pri smyku...tam nie je cas rozmyslat...tam musis konat tak ako si zvyknuty...a hlavne s co najmensim oneskorenim... co si myslim ze reakcny cas sa zlepsuje hranim rozumnych simlatorov...a mozno aj strielaciek aj ked neviem ci to ma nieco spolocne...
na druhej strane nehovorim ze vsetky naucene reakcie su tie spravne a idealne aj v reale...(a otazne je ci statisticky zareagujes lepsie ked nehras hry) ale to je zas na kazdom ako sa sprava aj vo virtualnom svete...ak sa aj tam za kazdu cenu chces vzdy vyhnut kontaktu a buracke a si tam ohladuplny tak to nie je az taky problem podla mna s tym podvedomim...ak si teda to chcel povedat...
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #76
mufisto
Member

 
mufisto's Avatar
 
Join Date: 12.9.2010
Location: Plze?
Posts: 280
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
mam pocit ze rozpravas az prilis v hadankach ale ked spominas podvedomie tak myslim ze tam mozes zaradit aj podvedome reakcie pri smyku...tam nie je cas rozmyslat...tam musis konat tak ako si zvyknuty...a hlavne s co najmensim oneskorenim... co si myslim ze reakcny cas sa zlepsuje hranim rozumnych simlatorov...a mozno aj strielaciek aj ked neviem ci to ma nieco spolocne...
na druhej strane nehovorim ze vsetky naucene reakcie su tie spravne a idealne aj v reale...(a otazne je ci statisticky zareagujes lepsie ked nehras hry) ale to je zas na kazdom ako sa sprava aj vo virtualnom svete...ak sa aj tam za kazdu cenu chces vzdy vyhnut kontaktu a buracke a si tam ohladuplny tak to nie je az taky problem podla mna s tym podvedomim...ak si teda to chcel povedat...
mel by si jezdit tak, aby ses do toho smyku ani nedostal! Zrejme v tom bude zakopanej pes
mufisto is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #77
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by mufisto View Post
mel by si jezdit tak, aby ses do toho smyku ani nedostal! Zrejme v tom bude zakopanej pes
maximalne nesuhlasim...ako ja teraz v zime jazdim velmi opatrne a pred ladom mam respekt ale zadok ti moze uletiet kedykolvek a to nie len kvoli tomu ze ides neprimerane rychlo...
dam priklad...isiel som na rakuskej dialnici z benzinky...vyjazd na dialnicu...taka dlha tiahla 180stupnova zakruta...bola tam nejaka 40, bolo mokro...tak som isiel priblizne tak lebo som videl ze je tam taky ten blby smyklavy asfalt...zrazu zadok letel do strany...bol tam rozliaty olej...nastastie som to zrovnal a isiel dalej...teraz mi povedz ako som mal predist takemuto smyku? ako to ze mam neumyselny pretacavy smyk na normalnej ceste sa stane mozno raz za pol roka (v zime je ta sanca vacsia ale o to opatrnejsie jazdim) ale mi nehovor ze ty vies dokonale odhadnut kazdu situaciu...podla mna je lepsie ten smyk vediet zvladnut ako jazdit ako vyklepany dochodca a potom ten smyk tak ci tak pride a skoncit v priekope
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #78
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by mufisto View Post
mel by si jezdit tak, aby ses do toho smyku ani nedostal! Zrejme v tom bude zakopanej pes
To ano, ale na cestach sa moze stat vela necakanych veci (ako uz aj spominal bavorak) a vtedy ti opatrna jazda velmi nepomoze. Co sa tyka reakcii, tak najlepsi priklad je pretacavy smyk na predokolke. Vodic, ktory ho nezazil v reali alebo na simulatore vtedy instinktivne dupne na brzdu, tym si celu situaciu iba zhorsi a v lepsom pripade skonci iba v hodinach, v horsom chyti obrubnik/zvodidla. Ak ma vodic skusenosti aspon zo simulatora, tak vie, ze v takej situacii nesmie brzdit a musi bud drzat plyn v stalej polohe alebo pridat, aby smyk zvladol. Rovnako si v zime mozes vsimnut, ze pri nedotacavom smyku az prilis vela vodicov brzdi a zaroven toci naplno volantom, co opat danu situaciu iba zhorsi. Ak by mali aspon nejake skusenosti, tak by vedeli, ze to je zle a tie skusenosti sa daju lahko ziskat aj na simulatore.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #79
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

ja som bol na jesen na skole smyku spolu s kolegami s otcovej firmy a cvicil sa aj pretacavy smyk na odtrhovej plosine (to clovek ide asi 40kmh a ked ma iba zadne kolesa na tej plosine tak tu plosinu velmi rychlo posunie asi o 10 cm a tym sa utrhne zadok a ide sa do pretacaveho smyku) ...vyse 50% ludi tam nevedelo do ktorej strany ma stocit volant aby to ustali... to ma uplne sokovalo...nehovorim ze kazdy musi vediet driftovat ale toto mi pride celkom zakladna vec co treba vediet pri soferovani...ak neviem do ktorej strany mam tocit volant aby som isiel tam kde chcem tak asi nemam co robit na sedadle vodica.
" If you have no interest in cars, you have no interesting in driving. If you dont have interest in something, it means you´re not good at it which means you must have your driving licence taken away." Jeremy Clarkson
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.2.2012   #80
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

ta clarksonova slova jsou presna (byt v originale, byly o jinem tematu)

mufisto: po pravde jsem v zime dost casto na vhodne a volne ceste jezdil spise tak abych ten smyk dostal
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.