Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18.8.2007   #1
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Lightbulb Oprava volantu Logitech WFF GP

Jak rozd?lat a opravit volant Logitech Formula Force GP (a asi i EX):

Rozd?lání pedál?: Sta?í odšroubovat 7 šroubk?, jak je to vid?t na fotce. Dva z nich jsou pod t?ma gumovýma noži?kama, který se dají bu? odlepit, a nebo propíchnout šroubovákem.
Ty 4 další šroubky nemusíte, najdete tam jenom kus železa jako závaží. P?ed odpojením konektor? od potenciometr? si zapamatujte, nakreslete, vyfo?te, jak byly zapojený. Pak to všechno rozd?lat, vy?istit od prachu, dát novou vazelínu, potenciometry prost?íknout Kontaktolem, a je to.
Chlupy jsou z koberce a ze psa.


Rozd?lání základny volantu:
První se vyšroubují ty dv? plastové svorky, co drží volant na stole.
Zespoda: Asi 4 šroubky (k?ížové).
Shora: 2 šrouby na inbus vel. 3mm, a dva šroubky jsou ukryté pod tou krytkou s logem Logitech. Ta se opatrn? vypá?í šroubovákem.


Rozd?lání v?nce volantu:
Nejd?ív se musí odpojit kabel od elektroniky v základn?. Pak 11 šroubk?.
Vevnit? jsou oby?ejná mikrotla?ítka, asi n?co takového.
Foto bohužel nemám, snad p?íšt?.

A te? to nejd?ležit?jší.
Odstran?ní v?lí:
Volant má dv? plastová uložení.
Uložení blíže v?nci: Zespodu h?ídele volantu jsou dva „schodky“, které obrušují spodní ?ást uložení na základn?. Tím se zv?tšuje v?le. Po?ešil jsem to jednoduše. Z plechovky od piva (Gambrinus) jsem vyst?ihl t?i pásky plechu (tlouš?ka 0,1mm), které jsem p?ilepil sekundovým lepidlem (žluté šipky) na všechny plochy ložiska – na základn?, na víku i na h?ídeli. Do t?ch schodk? na h?ídeli se vešly asi 3 vrstvy, jinak sta?ila jedna. Potom se to t?ch plech? ud?lají drážky, ve kterých se bude držet vazelína.
Zatím to drží, a v?le taky zmizla.
Uložení dál od v?nce: (?ervené šipky) Taky by se dal nalepit plech, ale já jsem jenom upiloval ty vodorovné dosedací plochy,aby se zmenšila v?le „nahoru-dol?“.
Axiální v?le („p?edo-zadní“): Dá se vymezit dv?ma inbus šrouby (modré šipky). Já jsem pod n? dal papírové podložky tak, aby volant nem?l v?li, ale zárove? se voln? otá?el.


Jeden tip ke smontování volantu: Pokud nevíte, jak pat?í ten konektor potenciometru na volantu, tak to vám neporadím Já jsem to musel vyzkoušet p?ipojením volantu k PC.

To je snad všechno, kdybych si na n?co vzpomenul, tak to doplním.
Doufám že to n?komu pom?že.
D?kuji za špendlík, pokusím se to j?št? doplnit.

Last edited by Kid222; 11.11.2016 at 14:19.
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 18.8.2007   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Sticky!
Kada is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.