Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.4.2010   #1
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Podle myho freetrack+wii mote ma minimalne potencial byt lepsi reseni nez original. Moje zkusenost ale je, ze 3 monitory + th2go je daleko lepsi volba (i kdyz drazsi). Prida to neuveritelne na vjemu z jizdy (ad diskuse ohledne vahy, muj stul ted vazi hooodne pres 120 kilo, 3x21'' CRT...).
Frex ma, podle lidi ze staryho rsc fora, velmi spatnou podporu jejich software. Kdybych volil, tak bych zacal 3 monitorama + bassshaker v sedacce. Kdyz pedaly, tak ecci, jezdival s nima treba Chaos, nez upgradl na 301 ;-). Volant nema vyznam kupovat jinej nez Logitech, kvuli podpore FF ve hrach.
Cely kokpity se mi vzdycky libily z PVC, neco jako tady. Takovy vetsi Lego....
Jo v jednoduchosti je síla, to PVC asi moc nestálo a je to fajn "stolek" :-).

K tomu trackIR - já létám taky ješt? (virtuáln? ;-) ) a tam bez toho ?lov?k bre?í. Paradoxn? na auta mám skoro chu? to shodit - d?sn? m? to mate u auta, ale asi to mám jen moc ost?e nastavené pro ty éra ;-).

3 monitory jsou v plánu, ale zatím nemám zjišt?no, ... respektive ... nemám výstupy na grafice .. a zrovna jsem koupil novou :-( ...

Pedály jsou luxusní ... ale tak co nad?lám ;-) mám ty ze sady G27 a jako st?žovat si nem?žu, jsou mé první a je to parádní :-) ...

Basshaker v seda?ce? .... Hm a to m?žu prdnou i na závodní? N?jak jsem totiž nepochopil princip - to je t?eba to sedadlo roz?ezat?
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Breakpain View Post
3 monitory jsou v plánu, ale zatím nemám zjišt?no, ... respektive ... nemám výstupy na grafice .. a zrovna jsem koupil novou :-( ...
Existuji 2 reseni:
SoftTH -- ve strucnosti, koupis dalsi (staci slabouckou) grafiku, o zbytek se postara software.
Vyhody: cena, kazdy monitor muze mit jiny rozliseni
Nevyhody: Mensi FPS, nutnost mit dalsi grafiku v komplu

Matrox TripleHead2Go -- ve strucnosti "roztrojka" na vystup na grafarne.
Vyhody: 100% kompatibilita se vsema grafarnama, vyssi FPS (oproti SoftTH), lze vyuzit i v jinych operacnich systemech.
Nevyhody: cena (cca 7 litru), kazdy monitor musi mit stejne rozliseni.

Ad projektor, moje zkusenost je, ze 3 monitory, zvlast pokud je clovek ma blizko volantu, poskytnou daleko lepsi zazitek. Duvod je vetsi FOV.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #3
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Existuji 2 reseni:
SoftTH

Matrox TripleHead2Go
Ad projektor, moje zkusenost je, ze 3 monitory, zvlast pokud je clovek ma blizko volantu, poskytnou daleko lepsi zazitek. Duvod je vetsi FOV.

Projektory - jednu dobu jsem d?lal IT ve firm? a prošlo mi jich rukama docela dost, sice je to velký, ale obraz není úžasný a cena je docela vysoká ... a já si na obraz potrpím. Monitory na tom budou bych ?ekl i lépe než TV ... pokud se budu pohybovat v jisté cenové relaci ;-) ...

Nicmén? - k ?emu je ?ešení MATROX ? Pokud vím, v sou?asné dob? sta?í mít dv? grafiky nebo jednu lepší a normáln? tam 3 monitory rozchodím - pravda je, zatím jsem fungoval jen na dvou, nebo je t?eba n?jakého softu pro chod t?í monitor??
Jde mi o to, že jsem to moc nezkoušel ani nezjiš?oval - jestli je rada mín?na jako "alternativa" pokud nemám grafiku, co má t?i výstupy, nebo si prost? OS neporadí s výstupem ne 3 karty (pouze sudý po?et?) ... Podle m?, pokud karta má výstupy, nem?l by být zádrhel ... spíš jde o to, aby grafika t?i montory utáhla, tam vidím výhodu MATROXu, pokud ten výko n?jak "doženu" ...

Rozlišení - to je ?ekl bych dobré mít všude stejné, ale možnost ho m?nit je asi fajn. Nicmén? pokud bych do toho šel - musím koupit 3 monitory ... a koupil bych všechny stejné, takže bych p?edpokládal i stejné rozlišení na všech ...

Díky za vysv?tlení :-)

Docela uvažuju o krabce, co snese zapojení 4 monitor? - 3 p?ipojeny ke kokpitu a 1 klasicky k PC ... pokud pracuji, funguji na jednom, pokud chci jezdit, fugnuji na zbylých t?ech monitorech, které jsou umíst?ny jinde než PC ... (proto 3+1)
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 13.4.2010 at 18:28.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #4
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Ja nevim ale ma
cenu uvazovat v dnesni dobe o necem jinem nez je eyefinity od ati ?(nvidia mam dojem pripravuje a nebo uz ma neco obdobneho). K projektoru no verim ze full hd projektor bude slusny obraz, FOV neni vubec problem proste se udela zakrivene promitaci platno (kdyz by se sehnali tri full HD projektory verim ze se monitory muzou jit zahrabat ale cena je jinde), software na korigaci obrazu uz taky neni k nesehnani. Jinak monitory ve velikosti TV jsou podle me az neunosne drahy (nemluve o grafice co utahne to silene rozliseni) a neverim ze by clovek vyuzil pri zavodech tak super detaily. (treba LFS je ani nema ). Jo na praci bych hned pro cad bral pekne par pekne velkejch
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #5
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Problem je v 3d akcelerovanem vystupu na 3 monitory. Tohle neni tak jednoduche, standartne ve Windows lze mit 3d akceleraci jen na 1 karte (resenim by se mohlo zdat nVidia SLI, ale neni tomu tak). Prave proto je potreba pouzit ten SoftTH software od Kegetyse. Funguje je to tak, ze se obraz cely vypocita na vykonne grafice. Pak cast obrazu pro jeden z monitoru zkopiruje na tu druhou grafiku, ktera to zobrazi. Vykon snizuje ta nutnost kopirovani casti obrazu pri kazdem frame (pro LFS zadny problem).

Reseni by Matrox je daleko univerzalnejsi, netreba zadneho specialniho software, lze to pripojit treba k notebooku, kam druhou grafiku clovek neda (o usb grafikach zde nemluvim).
Edit: eyefinity neznam, nevypada to spatne, pokud to je kompatibilni s hrama......

Ad FOV, je jedno, jak je jedna obrazovka/jedno platno velika, na 3 monitorech je proste videt vice nezkreslenych informaci, tudiz ma clovek vetsi rozhled.

Last edited by Kada; 13.4.2010 at 19:14.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #6
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Tak jeste jednou eyefinity bezi v ramci ovladacu, na jedne karte, jako jeden velky monitor.
http://www.youtube.com/watch?v=mzGtxlaPQqY

EDIT: tohle je brutalni http://www.youtube.com/watch?v=N6Vf8...eature=related
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson

Last edited by Mambo; 13.4.2010 at 19:16.
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #7
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Zrovna te? je moje sou?asná konfigurace :

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA:GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220

M?l jsem ATI, ale mají te? šílený trable s ovlada?i, velmi mnoho uživatel? má problémy ... takže mám te? tu nVidii (sám jsem m?l špatnou zkšenost a reklamoval dvakrát ...).

Fajn, takže když koupím dejem tomu t?i monitory, použiju stávající sestavu a koupím MATROX - budu mít všude plné rozlišení, karta bude stíhat (tedy budu míst stejné FPS, jako bych m?l jeden monitor). Jde mi o to, že mám nap?íklad 1680*1050 a dejme tomu 100 FPS, použitím MATROXu dosáhnu rozlišení 1608*1050 na všech t?ech monitorech a FPS bude stále 100?
U EYEFINTIY - pá? je to od ATI, hádám je to jen pro ATI karty ... ? Mrknu, kouknu co tam je ... ale op?t, nevím jak to ovlivní výkonc FPS a tak dále.

Protože jsem po?íta? koupil na Vánoce, nerad bych to m?nil a pokud bych nedosáhnul dostate?ného výkonu, po?kám s tímto upgradem až budu m?nit n?co v PC ... ?i komplet PC.
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #8
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pri 3 monitorech 1680x1050 je vysledne rozliseni 5040x1050. Tzn grafika musi byt dostatecne vykonna, aby tohle uzivila. Pro LFS to neni problem, pro nejaky soucasny hry to byt problem muze. FPS samozrejme klesa se zvysujicim se rozlisenim. Vetsinou ale staci vypnout/omezit antialiasing a dostanes se na rozumny FPS i ve vyssim rozliseni.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #9
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

Quote:
Originally Posted by Mambo View Post
to bych nechtel,tri monitory este chapu,ale i tam by mi ty ramecky vadily,to uz je lepsi dobra,velka LCDtv

ikdyz brutal to celkem je..ale nak mi unika vyznam,to je lepsi pouz. platno

Last edited by ŠakaL; 14.4.2010 at 16:43.
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #10
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Když už to tu tak ?ešíme - tohle jsem si neuv?domil, tím, že mám t?i monitory vedle sebe získám ultra širokoúhlý pohled - mám tam to samé jako bych to m?l na jednom monitoru nebo tam získám více obrazu (já žiju v domn?ní, že tam toho uvidíme víc ... ). Rozum?jte - nikdy jsem nezkoušel více monitor? na n?jaké h?e ;-) ... Ale žiju v domn?ní, že je tma toho více :-)?

Ale máš pravdu, t?ch více monitor? je ... "na prd" pokud nejsi programátor, tam vím, že lidi mají rad?ji více monitor? než jeden ob?í ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #11
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Quote:
Originally Posted by ŠakaL View Post
to bych nechtel,tri monitory este chapu,ale i tam by mi ty ramecky vadily,to uz je lepsi dobra,velka LCDtv

ikdyz brutal to celkem je..ale nak mi unika vyznam,to je lepsi pouz. platno
No nekoukej jen na plochu. Spis si predstav to rozliseni a ostrost obrazu. Kdyz roztahnes klasicky projektor do tehle velikosti tak jeden bod bude velkej jak krava. V tomhle pripade to bude stale vse perfektne ostre. Kdyz pujdes dal a sesitujes takhle projektory dostanes pomerne ultimatni obrazovku s perfektni ostrosti.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:17.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.