Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20.3.2010   #1
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default Problém s... OS...?

Zdravím,
V poslední dob? mám takový "malý" problém. Zatím se mi to stalo jen p?i hraní LFS. Stane se to, že se obraz sekne, po pár vte?inách obraz z?erná, pak se objeví tato hláška (sta?il jsem po?ídit tuto fotku, m?l jsem zaplý blesk ) a provede se restart. Po restartu mi to hlásí toto.
Jednou po restartu se zas objevovala tato hláška
Quote:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
Doufám, že Failure ani InSeRT to nemá nasv?domí
Nejd?ív jsem si myslel, že je to n?jaká prkotina, ale v poslední dob? se to objevuje ?ast?ji než je zdrávo.... Kde je problém a jak to ?ešit? OS Vista Home Premium 32bit.

P?edem d?kuji.
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #2
manny.s
Newbie

 
manny.s's Avatar
 
Join Date: 8.6.2007
Posts: 15
Default

Asi nejsem ten pravý na odpov??, ale...
je to klasická windousácká obrazovka smrti. V?tšinou by m?lo jít o chybu hardwaru (pam?ty, GK, procesor, deska...). Nevím, ?ím by to mohlo být u tebe, ale tím, že se ti zobrazuje p?i lfs, to m?že být graf. kartou (možná jen ovlada?e?). U m? to kdysi bývalo procesorem, bylo to tím, že se p?eh?íval - sta?ilo d?klad? vy?istit od prachu (vetn? hliníkových žeber), nanést novou teplovodící pastu a byl klid. N?komu se zobrazuje po p?etaktování, jinému kv?li jinému problému, ale n?kdo by to ur?it? um?l vy?íst z chybové hlášky, já ne .
Zkus zagooglovat, ur?it? na n?co p?ijdeš, p?íklad: http://www.hlava.net/clanek/modra-ob...na-windows-xp/
manny.s is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #3
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

stru?ne: skús najnovšie nVidia Forceware ovláda?e:
http://downloads.guru3d.com/Forcewar...load-2492.html

Hmm, na tej modrej obrazovke smrti máš ako "autora" (v skuto?nosti to nemusí by? skuto?ný vrah) nvlddmkm.sys, ?o je nie?o od nVidie. Pre za?iatok by som teda skúsil nahodi? myslím v?era vydané najnovšie Forceware ovláda?e 197.13.

Podozrivá je tá hláška s diskom, ale možno že máš len v BIOSe zapnuté poradie bootu napríklad 1. CDROM, 2. hard disk a v mechanike nejaké nebootovate?né CD. Každopádne by som sa zamyslel ?i máš odzálohované veci na ktorých ti záleží. :-)

Ak máš 196.75, píšu že najskôr odinštalova? a potom inštalova? znovu. Ja niekedy používam free "Driver Sweeper", nabootujem v núdzovom režime a ním vymažem všetky pozostatky po ovláda?och, aby si ich systém zase nevycucal z prstu po reštarte bez ovláda?ov.
http://www.guru3d.com/category/driversweeper/
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #4
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Na t?ch ovlada?ích n?co bude, protože mi to asi 2x napsalo cosi, že... "Ovlada? zobrazení p?estal pracovat/neodpovídá... a musel být obnoven"... Už si nepamatuju p?esn?...
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #5
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tak tu hlasku s ovladacom mi to kedysi vypisovalo dost casto, ale uz asi 2-3 mesiace mam pokoj (samozrejme vzdy s najnovsimi ovladacmi). BSOD som vsak v tejto suvislosti nikdy nezazil (mal som Visty aj 7). Hras aj nejake ine hry? Ak ano, tak to bude asi len problem s ovladacmi, ak nie, tak skus nieco narocnejsie a ked ti to vyhodi bsod, tak by za tym mohol byt aj hw problem.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #6
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

m? to d?lalo asi to samé, co Jardovi, na Win7 a byla vadná zakladová deska
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #7
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

GothaR: P?i ob?asném zapnutí rF se mi to ješt? nestalo
Gepas: Základní desku mám cca p?l roku novou.

Zkusim jsem tam hodit n?jaký nový ovlada?e a chystám se to tršku vy?istit, uvidíme co se s tím stane
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2010   #8
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

ja si myslim ze je to spionas od kluku insertu :-D
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 22.3.2010   #9
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Fast Jarda View Post
Zdravím,
V poslední dob? mám takový "malý" problém. Zatím se mi to stalo jen p?i hraní LFS. Stane se to, že se obraz sekne, po pár vte?inách obraz z?erná, pak se objeví tato hláška (sta?il jsem po?ídit tuto fotku, m?l jsem zaplý blesk ) a provede se restart. Po restartu mi to hlásí toto.
Jednou po restartu se zas objevovala tato hláška

Doufám, že Failure ani InSeRT to nemá nasv?domí
Nejd?ív jsem si myslel, že je to n?jaká prkotina, ale v poslední dob? se to objevuje ?ast?ji než je zdrávo.... Kde je problém a jak to ?ešit? OS Vista Home Premium 32bit.

P?edem d?kuji.
http://forums.techarena.in/vista-har...ces/689444.htm
__________________
BabyOnWheels

Last edited by BabyOnWheels; 22.3.2010 at 09:57.
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.