Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.5.2013   #241
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Já už dlouho p?emýšlím o monitoru z Koreji.
Prvotn? na eBayi prodávali monitory Catleap, který se daly p?etaktnout pomocí GPU na 120Hz.
Bohužel se p?estaly prodávat s PCB, která to um?la.
Overlord a 120hz.biz prodává stále Catleap, který dají 120Hz ale za celkem velkej peníz.

Nicmén? se te? objevily monitory QNIX QX2710, který prej umí 90-120hz a mají PLS panel.

Mluvím o monitorech s 27 palci a 2560x1440 rozlišením

Cht?lo by to vid?t porovnání 60hz a 120Hz monitor? v n?jakým simulátoru, pls
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2013   #242
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Cht?lo by to vid?t porovnání 60hz a 120Hz monitor? v n?jakým simulátoru, pls
S porovnani v simulatore som sa zatial nestretol, ale tu mas porovnanie v hre battlefield 3 a celkom zaujímavý test http://www.youtube.com/watch?v=a2IF9ZPwgDM
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #243
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Já už dlouho p?emýšlím o monitoru z Koreji.
Prvotn? na eBayi prodávali monitory Catleap, který se daly p?etaktnout pomocí GPU na 120Hz.
Ano ty jsem našel minulý týden nebo p?ed 2 kdy jsem hledal monitor.
I když nevím jestli za tu cenu a riziko by to stálo nechat si to posílat p?es eBay z Koreje a platit clo a DPH.

Asi o nich budeš v?d?t více jak já, našel jsem pouze diskusi s nimi a že jsou na eBayi. ?asto byli ale hodn? o?ezané ve výbav?. 120Hz tam možná stále jsou. Myslím že jsem tam minulý týden vid?l.

Kdyžtak mi pošli více info i nich jestli máš

Hlavn? jaký má lag ve zpracování, kvalita podsvícení (problémy s bleeding apod.), odezvu.
Zatím nejsou testy a jelikož to jsou monitory od r?zných rádoby zna?ek tak to asi weby jako prad.de a tftcentral testovat nebudou.

Quote:
Bohužel se p?estaly prodávat s PCB, která to um?la.
Overlord a 120hz.biz prodává stále Catleap, který dají 120Hz ale za celkem velkej peníz.
120Hz.biz, to je vtip ne?
$800 místo $400?
Na eBayi byli n?které pod $400, dejme tomu že i kdyby ty 120Hz byli za $600, po?ád to mají p?edražené.

Quote:
Nicmén? se te? objevily monitory QNIX QX2710, který prej umí 90-120hz a mají PLS panel.
PLS jsem koukal také, bohužel jich moc není a kvalita zatím nejasná, d?lá je Samsung. QNIX jsem v život? neslyšel, panel jestli je PLS tak bude od Samsungu. 90-120Hz je hezké jestli to opravdu umí a tvoje karta to nakrmí v tom jak ?íkáš 2560x1440 rozilišení a 120fps, no, to už chce po?ádnou high end kartu aby ti to ve v?tšin? her nakrmila.

Quote:
Mluvím o monitorech s 27 palci a 2560x1440 rozlišením
M? to p?ijde už moc veliké a hlavn? moc malé písmo nebo? ve v?tšin? program? stále nejde zm?nit a podpora pro nová vysoká rozlišení není a karty to neutáhnout bez omezení detail?.

Quote:
Cht?lo by to vid?t porovnání 60hz a 120Hz monitor? v n?jakým simulátoru, pls
To ani nepot?ebuji, pokud to karta nakrmí tak to poznám. Jako poznám r?zné jiné lagy i jen z videí.

120Hz a 120fps by bylo hezké, v LFS jednoduché pokud je 120Hz monitor, v nových hrách leda tak na nižším rozlišení nebo detailech. V FPS hrách a simulátorech to zkušené oko a ruce poznají. Nebo cokoliv kde jsou rychlé pohyby a zm?ny.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 10.5.2013 at 19:26.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #244
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
_
Všechno je tady:
http://www.overclock.net/f/44/monitors-and-displays
jeden ?ech si te? kupoval QNIX a musel zaplatit dan? a clo, takže monitor vyšel na 400USD...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #245
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Všechno je tady:
http://www.overclock.net/f/44/monitors-and-displays
jeden ?ech si te? kupoval QNIX a musel zaplatit dan? a clo, takže monitor vyšel na 400USD...
Kouknu se, i když pochybuji že v letošním roce vyjde graficky kvalitní a zárove? rychlý monitor. To t?ch 120Hz asi oželím hold.

Nad 22 EUR se patláš už s tím a platíš DPH a nad 150 EUR se pak platí Clo i DPH. Navíc t? ješt? pošta požere minimáln? o 100-200k? i když si to tam dojdeš vy?ídit sám. Byl jsem tam jednou, našt?stí bez front ale p?íšt? už tam nejedu leda bych byl v Praze nebo se mi to jinak vyplatilo.

Takže k $400 monitoru bych si p?ipo?ítal ješt? tak $100 (21% DPH? + Clo? no možná i více než jen 25% celkem) na výslednou cenu $500. Navíc n?co také ztratíš pokud nemáš dob?e po?ešenu platbu díky konverzi m?n.

---

A kdy vyjde Assetto Corsa demo pro uživatele bez té jejich p?edchozí hry?
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 10.5.2013 at 20:32.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 10.5.2013   #246
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
A kdy vyjde Assetto Corsa demo pro uživatele bez té jejich p?edchozí hry?
Nejsem si jisty, ale myslim, ze nekde psali, ze verejne dostupne demo vyjde zaroven s vydanim plne hry.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #247
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Kouknu se, i když pochybuji že v letošním roce vyjde graficky kvalitní a zárove? rychlý monitor. To t?ch 120Hz asi oželím hold.

Nad 22 EUR se patláš už s tím a platíš DPH a nad 150 EUR se pak platí Clo i DPH. Navíc t? ješt? pošta požere minimáln? o 100-200k? i když si to tam dojdeš vy?ídit sám. Byl jsem tam jednou, našt?stí bez front ale p?íšt? už tam nejedu leda bych byl v Praze nebo se mi to jinak vyplatilo.

Takže k $400 monitoru bych si p?ipo?ítal ješt? tak $100 (21% DPH? + Clo? no možná i více než jen 25% celkem) na výslednou cenu $500. Navíc n?co také ztratíš pokud nemáš dob?e po?ešenu platbu díky konverzi m?n.

---

A kdy vyjde Assetto Corsa demo pro uživatele bez té jejich p?edchozí hry?
Narazil som na taketo videjko
http://www.youtube.com/watch?v=sjep_G9zb8c nechcem vediet cenu ani HW potrebny pre krmenie takeho niecoho. Kazdopadne seamless...
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #248
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Narazil som na taketo videjko
http://www.youtube.com/watch?v=sjep_G9zb8c nechcem vediet cenu ani HW potrebny pre krmenie takeho niecoho. Kazdopadne seamless...
Dát si práci s n??ím takovým a pak to úpln? zabít tak špatn? nastaveným POV a FOV. Navíc ty panely jsou sotva 4:3, takže jsem úpln? nepochopil 1080p HD v popisku, ze záb?r? na za?átku to spíš vypadá, že mají sotva 640x480px.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #249
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Dát si práci s n??ím takovým a pak to úpln? zabít tak špatn? nastaveným POV a FOV. Navíc ty panely jsou sotva 4:3, takže jsem úpln? nepochopil 1080p HD v popisku, ze záb?r? na za?átku to spíš vypadá, že mají sotva 640x480px.
To 1080p sa mi tiez nezda. Mozno samotne panely su 1080p ale ci bolo aj rozlisenie v iR nastaven na 1080p uz nikde nepisu. Na pravej strane v uvode to vyzeralo na fakt velke pixely
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #250
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Píšou: "Each seamless panel of the screen is 1080p HD." Ty panely jsou rozhodn? 16:9 od oka, nevím na jaké koukáte vy teda.

Nicmén? vše, co je v nadživotní velikosti, mi p?ijde ujeté.

Ze všeho nejvíc m? však dostalo, že CEO ?ídí s volantem u kolen, to je fakt velká trága.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #251
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Ty panely jsou rozhodn? 16:9 od oka, nevím na jaké koukáte vy teda.
V ?ase 0:50 nic? Zm??il jsem pom?r a vyšlo mi 1,233, což by odpovídalo 5:4 (1,25), proto jsem psal, že to je sotva 4:3 (do t?ch 1,33 jsem si dal rezervu )
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #252
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

No jo. V 0:20 to ale vypadá jako 16:9 na ší?ku, v 0:40 jak 16:9 na výšku zase. Stopnul jsem si to ve špatném ?ase a nebo je to zkresleno n??ím...
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2013   #253
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
No jo. V 0:20 to ale vypadá jako 16:9 na ší?ku, v 0:40 jak 16:9 na výšku zase. Stopnul jsem si to ve špatném ?ase a nebo je to zkresleno n??ím...
0:20 to co si myslíš, že je spodní okraj displaye, je stín plotu vpravo, se podívej, že ubíhá. 0:40 je to taky t?ch ~5:4, spodní okraj je dob?e vid?t vlevo vedle sloupku, pak vede v tom stínu nad palubkou.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.5.2013   #254
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.5.2013   #255
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default



Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.5.2013   #256
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Fotky, fotky, videa, fotky, ...
Ach jo, kdyz uz konecne bude plna verze?
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 17.5.2013   #257
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Narazil som na taketo videjko
http://www.youtube.com/watch?v=sjep_G9zb8c nechcem vediet cenu ani HW potrebny pre krmenie takeho niecoho. Kazdopadne seamless...
Jak zde povídáte, tak ty panelu už podle náhledu jsou starší 5:4 modely a hned jak se to rozjede tak to píše parametry st?ny a ty jsou také 5:4.

Ješt? jsem nevid?l že by n?kdo d?lal st?nu z 16:9 monitor? tedy, to by tam m?l pruh? vodorovn? docela hodn?.

A kostky tam tedy nevidím, asi to máš ve 240p to video.

Tady je datasheet o 1 ?adu na výšku menší zdi. 1920x1440, asi si tam nechali p?idat 1 ?adu protože naho?e nad tím mají zp?tný pohled tak by jim ta defaultní nesta?ila. Rozte? pixel? je 1.6mm a hrany mezi deskami jsou 0.25mm. A nejsou to klasické LCD displaye, je to laserem promítané. LPD = laser phosphor display. Hra?ka pro velké promítání. Principem je to podobné CRT?ku Je to takové ob?í laserové CRT?ko se zrcadly.

Navíc si op?t nikdo nevšimnul že tam mají lag v ?ízení, kdy oto?í volantem a obraz se zm?ní až s viditelnou odezvou. To je bu? lagem softwaru volantu, hry ale spíše zobrazovacím za?ízením a tím vším dohromady. N?jaké ak?n?jší v?ci bych na tom tedy neprovád?l. Hnusný input lag.

---
Stejné jako Honza, a? s tím AC sklapnou (ten jejich marketing) dokud nevydají demo nebo plnou verzi, ty jejich 3D max rendery m? nenadchnou. Modelovat a renderovat umí kde kdo, ale ud?lat rozumnou fyziku ve h?e už ne.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 17.5.2013 at 17:41.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 17.5.2013   #258
Alien_CZ
Member

 
Alien_CZ's Avatar
 
Join Date: 21.11.2005
Posts: 288
Default

http://www.assettocorsa.net/ferrari-...icial-license/
Alien_CZ is offline   Reply With Quote
Old 17.5.2013   #259
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Stejné jako Honza, a? s tím AC sklapnou (ten jejich marketing) dokud nevydají demo nebo plnou verzi, ty jejich 3D max rendery m? nenadchnou. Modelovat a renderovat umí kde kdo, ale ud?lat rozumnou fyziku ve h?e už ne.
Nejsou to rendery, ale ingame screenshoty, alespo? v?tšina. Že rozumnou fyziku umí ses mohl už dávno p?esv?d?it v nKP a potom v AC tech preview. Tady rozhodn? problém není. Co neum?li je multiplayer, detekce kolizí a poškození. Na to já jsem zv?davý, o fyziku se opravdu nebojím. Ale tob? to m?že být jedno, jezdit to na myši je jako lízat zmrzlinu p?es sklo.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 21.5.2013   #260
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

http://photos.3dvisionlive.com/Kunos...346903f00008b/ Assetto Corsa potvrdene pre Nvidia 3D Vision. Ale jaksi ja s mojimi 3D okuliarmi za 24k? nevidim, co by som mal...sa mi to stale rozchadza.
Mate vlastne niekto to 3D vision od nvidie? ja mam 3DTV play lenze na to potrebujem externy monitor ak som spravne pochopil... no a okuliare tiez, takze som to nemal moznost skusat.
bavorak is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.