Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18.9.2009   #1
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default Notebook za 13-15 tisíc

P?icházím v míru s prosbou. P?ed pár týdny jsem nastoupil v Brn? na VOŠku s tím, že si na no?as vyd?lám a koupím si sv?j vysn?nej za 20 klack?, jenomže okolnosti m? nutí trochu pohnout a podívat se po n??em levn?jším.
Cht?l bych n?co kvalitního s co nejlepším výkonem (asi n?co, co by se blížilo dokonalosti v týhle kategorii), procesor dvoujádrovej, aspo? 1GB RAM a n?jakou solidní grafiku a chci se zeptat vás, jestli nemáte n?jakej tip na dobrej ntb v téhle cenové kategorii.

Hledal jsem a narazil jsem na n?kolik kousk?, nap?. tenhle http://www.alza.cz/msi-cx600x-056cz-d133908.htm, ale bylo mi ?e?eno, že je moc hlu?nej.
N?co jsem ješt? hodím pozd?j, zatím bych vás cht?l poprosit o názor nebo n?jaký jiný kousky, který by podle vás mohly být ty pravý.

P?edem díky.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 19.9.2009   #2
ZABII
Newbie

 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 65
Default

No myslim ze se svym rozpoctem se drzis pozadavcich zbytecne nizko... 1GB ram je skutecne malo kdyz je nutnosti Vista nebo win7. Tedy jako minimum bych bral 2-3 GB ram (pamet je ted uz skoro zadarmo takez se da kdykoli dokoupit a pridat). Jako CPU hlavne ne Pentium Dual CORE... -tedy brat nesjpise Core2Duo (AMD by tez slo,ale ma ponekud mensi zastoupeni v nabidce)

Jinak bych se kvuli poruchovosti, hlucnosti a provedeni urcite vyhnul znacce MSI a levnym modelum od HP (popripade starsim modelum pavilion, u kterych se radi nasledkem tepla odlepovali graficke cipy z desky).

Koukal jsem jen zbezne a osobne bych si vybral asi toto (jen design se mi az tak nelibi) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65482 zajímvé jsou taky nektre modely od Dellu, kde se muze hodit 3leta zaruka next busines day...
ZABII is offline   Reply With Quote
Old 19.9.2009   #3
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

hmm já bych to vybíral dle zam??ení na to na jaký obor jdeš
Pokud kreslení v ?emkoliv, tak je jasná volba vysoké rozlišení a výkon. Pokud nepot?ebuješ rozlišení tak bych ur?it? šel do n?jakého 13" kde se na t?ch 5 hodin na baterii dostaneš nap?. nová ?ada od HP (probook) co se dostává na trh není v?bec špatná
No a pokud jdeš programovat, tak n?jaký no?as s GNU/linux kde ušet?íš za licenci na widle slušnou ?ástku - widle seženeš pak zadarmo jako studentskou licenci
__________________
...ano, dovedu. Dovedu si p?edstavit tém?? cokoliv, protože ješt? v?tší než lidská blbost je lidská hamižnost. Rozpíná se rychleji než vesmír a její síla se konstantn? rovná nekone?nu.

Last edited by Vitr; 19.9.2009 at 02:44.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 19.9.2009   #4
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Doporucim HP z vlastni zkusenosti a zkusenosti meho bratrance ktery jiz nekolik let dela IT podporu a spravce site( Tesco. ministerstvo zemedelstvi, Media Fax)

http://www.alza.cz/hp-probook-4510s-d135104.htm
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 19.9.2009   #5
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Ja mohu doporucit Dell a nove i Lenovo (viz irc) Dell vyjde asi dost draze, ale Lenovo SL500 se da sehnat od tusim 14 000kc - nevim ale jak je na tom po strance HW. O me cene Lenova se tu zminovat nemusim, akorat bych nekoho nasral

EDIT: Doporucuju taky ntb forum - http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=32
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz

Last edited by Spangler; 19.9.2009 at 15:42.
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 20.9.2009   #6
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Spangler: Díky za ten link, ztratil jsem ho a te? se mi hodil.

Co jsem zatím probral, tak se mi líbil jeden, co mi hodil Jet
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66551
a pak jeden, co jsem našel práv? na tom fóru
http://www.mironet.cz/lenovo-g550g--...--vip+dp97441/

Na 90% budu vybírat mezi t?mahle dv?ma.. co si o nich myslíte?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 20.9.2009   #7
ZABII
Newbie

 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 65
Default

Z tehlech dvou bych vybral ten prvni..... -nicmene integrovanou X4500 bych jako solidni grafiku neoznacoval a tedy bych radsi neco s ATI...

Ten G550G bych nebral jednak kvuli procesoru (rozdil mezi CoreDuo a Core2Duo je dost znat) a jednak kvuli tomu displayi 16:9, pze ten povazuju za dobry na filmy,ale tam to konci. Do skoly treba na cteni poznamek v PDF nebo psani nejakych dokumentu se s tou nudli nepracuje moc dobre, stejne tak i z webem kde je spis dulezitejsi vyska nez sirka.
Mimoto to HD rozliseni jeste vic naklada ty nic moc vykony grafice...

Lenovo je fajn znacka, ale pokud je omezeny rozpocet tak bych se podival spis jinde s lepsim pomerem vykon/cena (Lenovo by pro me nabyvalo vyznamu pri rozpoctu nekde okolo tech 20 tis).

Mimochodem zajimavy jsou taky nabidky Dellu ktery jsou prodavany z duvodu ze si je nekdo nechal postavit na zakazku a pak nevyzvedl -samozrejme s plnou zarukou (tusim ze jsem je nekde videl v nabidce, popr. na aukru).

A nebo bych se podival na relativne dobre vybaveny Asusy K serie, ktery toho za rozumnou cenu nabizeji dost a ani spatne nevypadaji....

Last edited by ZABII; 20.9.2009 at 02:03.
ZABII is offline   Reply With Quote
Old 20.9.2009   #8
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by ZABII View Post
-nicmene integrovanou X4500 bych jako solidni grafiku neoznacoval a tedy bych radsi neco s ATI...

Ten G550G bych nebral jednak kvuli procesoru (rozdil mezi CoreDuo a Core2Duo je dost znat) a jednak kvuli tomu displayi 16:9, pze ten povazuju za dobry na filmy,ale tam to konci. Do skoly treba na cteni poznamek v PDF nebo psani nejakych dokumentu se s tou nudli nepracuje moc dobre, stejne tak i z webem kde je spis dulezitejsi vyska nez sirka.
Mimoto to HD rozliseni jeste vic naklada ty nic moc vykony grafice...
Co se tý?e té grafiky, není to taková hr?za, jak jsem ?ekal P?ítelkyn? ji má na svém notesu a celkem si to poradí i s novýma hrama (nízké rozlišení, malé detaily samoz?ejm?). Co se tohohle tý?e, na odkazovaném fóru je užite?ný thread, který jsem využil mockrát... http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=4233

Co se tý?e ší?ky displeje... Dneska se snad ani jiný ned?lá Není to 16:9, ale 16:10 a rozhodn? jsem neslyšel, že by si n?kdo st?žoval. Co se tý?e prohlížení web?, dokument?, atp., snad všechny programy mají r?zné bo?ní panely, které m?žou být užite?né. Nap?. opera 10 umí taby p?esunou na bok P?i prohlížení pdf se zas hodí na boku obsah, p?i programování ani nemluvím, tam se v každém vývojovém prost?edí dá vymyslet tolik užite?ných panel?... P?i malování ve photoshopu si to taky jen a jen chválím. Naopak bych už nikdy necht?l klasickej 4:3 displej...

EDIT: btw grafika si dneska neškrtne tém?? nikde krom her, ?i p?ehrávání hd videa. Drtivá v?tšina aplikací staví na výkonu procesoru, takže bych se toho v?bec nebál.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 20.9.2009 at 11:48.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 20.9.2009   #9
ZABII
Newbie

 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Co se tý?e ší?ky displeje... Dneska se snad ani jiný ned?lá Není to 16:9, ale 16:10 a rozhodn? jsem neslyšel, že by si n?kdo st?žoval.
prave ze dela ....

15,4" (napr. 1280x800 apod) je 16:10
15,6" (napr. 1920x1080) je 16:9 (to jsou napr. ty hodne nudloidni patnacky na ktery se vetsinou vejde i plnohodnotna klavesnice)

4:3 je uz opravdu prekonane a hodi se jen minimalne, ale 16:9 treba na te male 15,6" alespon me osobne moc nevyhovuje...

Last edited by ZABII; 21.9.2009 at 00:40.
ZABII is offline   Reply With Quote
Old 20.9.2009   #10
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by ZABII View Post
prave ze dela ....

15,4" (napr. 1280x800 apod) je 16:10
15,6" (napr. 1920x1080) je 16:9 (to jsou napr. ty hodne nudloidni patnacky na ktery se vedsinou vejde i plnohodnotna klavesnice)

4:3 je uz opravdu prekonane a hodi se jen minimalne, ale 16:9 treba na te male 15,6" alespon me osobne moc nevyhovuje...
Jo, 16:9 se d?lají, to je pravda, sry. Myslel jsem, že ti vadí i 16:10
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 29.9.2009   #11
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Tak jsem nakoupil... Sice trochu dražší cenová kategorie, ale n?co jsem ješt? sehnal.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=64306
Ješt? po?kat na Win7 (místo XP Prof.) a bude to naprosto ideální.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.