Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12.2.2007   #1
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default Co je real a co ne?

Zdarec,
m?l bych takovej za?áte?nickej dotaz. P?ed pár minutama jsem dostal banána na STCC, že prej cheatuju. Byl tam napsanej i asi d?vod pro?, ale ?um?l jsem ven z okna a všiml si mizejícího nápisu až v posledním zlomku vte?iny, když už jsem byl venku. Už jsem se sice dotazoval na STCC, ale anglicky si zas tak moc dob?e nepokecáme, takže se radši zeptam odborník? tady (sice se o závod?ní zajímam, ale z TV, netu a tisku se holt nedá zjistit všechno co by m? zajímalo o technice jízdy). Možná to n?komu p?ijde kapku mimo, ale radši ze sebe ud?lam vola a zeptam se.
Takže možnosti:
1) automatická p?evodovka - v reálu u závo?ák? asi t?žko
2) pomoc s brzdou, plynem - taky blbost
3) prošlápnutí plynu p?i pod?azení - mam to vyplé, prošlapuju "ru?n?". Ale jak je to v reálu? U slabších aut asi ne, ale u t?ch silných?
4) automatická spojka - mam jen 2 pedály, takže jí zaplou mam. U závodních aut to bývá se spojkou jak? Na rozjezd a pak ?azení bez?
5) ubrat plyn p?i ?azení - nevim, možná je tahle volba kámen úrazu. Ale mam vyplé. Je to rychlejší, neklesne pak tlak v turbu, ale v reálu?

Díky moc
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 12.2.2007   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
P?ed pár minutama jsem dostal banána na STCC, že prej cheatuju. Byl tam napsanej i asi d?vod pro?, ale ?um?l jsem ven z okna a všiml si mizejícího nápisu až v posledním zlomku vte?iny, když už jsem byl venku.
...
1) automatická p?evodovka - v reálu u závo?ák? asi t?žko
...
Minimalne za tohle je automaticky ban na 24 hodin (pokud ji nastavis az behem zavodu, jak jsem to pochopil).
EDIT:Mas odpoved na ofic foru, v podstate jakakoliv zmena helpu/pomocniku _behem_zavodu_ zpusobi ban.

Last edited by Kada; 12.2.2007 at 23:36.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 12.2.2007   #3
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Minimalne za tohle je automaticky ban na 24 hodin.
Asi jsem to nenapsal zrovna ideáln?, myslel jsem že se to bude brát jako samoz?ejmost, ale radši to napíšu: S automatem nejezdim a ani za boha bych ho nepoužil.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #4
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

ja bych to videl nasledovne:
1. nesmysl
2. nesmysl
3. rekl bych ze hi tech auta mohou mit tuto funkci. treba F1 si myslim ze to ma, u GT je NUTNOST meziplynovat vlastni nohou, u mensich aut to tam jde sazet i bez toho
4. pokud je to auto vybaveno prevodovkou s primym razenim bez synchronu, je mozno na spojku po rozjeti zapomenout. V LFS to myslim bez spojky nezaradi ani v GTR.
5. pouziva se u sekvencnich prevodovek- tzv. powershift- pri razeni jde impuls do ridici jednotky motoru, ktera na cca 50-100 ms vynecha aby mohlo dojit k prerazeni.
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
3. rekl bych ze hi tech auta mohou mit tuto funkci. treba F1 si myslim ze to ma
ja myslim ze f1 to nemaj, jestli si dobre pamatuju, tak prave tohle me loni trochu zarazilo pri sledovani prenosu, kdyz tam byla videt ta vec, ktera znazornuje, jak kdo slape na pedaly. schumacher daval pri podrazovani plyn, alonso ne...
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #6
santa_cruz
Member

 
santa_cruz's Avatar
 
Join Date: 14.11.2004
Location: M?lník
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
ja myslim ze f1 to nemaj, jestli si dobre pamatuju, tak prave tohle me loni trochu zarazilo pri sledovani prenosu, kdyz tam byla videt ta vec, ktera znazornuje, jak kdo slape na pedaly. schumacher daval pri podrazovani plyn, alonso ne...
Tam slo spis o to ze schumacher pri prujezdu zatackou stal porad na plynu kdezto alonso ne , rychlost razeni u f1 je kolem 20-40 milisekund tzn by nestih na ten plyn slapat :-)
__________________
M?j podpisový obrázek byl op?t nejhez?í a proto my byl administratorem smazán .
santa_cruz is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #7
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ted jsem si vzpomel, ze schumacher mel na to nejakou featuru v elektrice
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #8
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

jeste trochu oftopiku. s automatem jsem jezdil- naposled bylo dite nejaky nervozni, tak jsem ho mel v jedne ruce a druhou jsem pilotoval. automat v LFS je docela realisticky- zazival jsem uplne stejne pocity bezmoci jako kdyz jsem se snazil jet rychle s autem s automatem v realu. Proste radi uplne blbe (hlavne dolu)
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

U nekterych automatu jde podrazeni vynutit nekolikerym (2x ?) proslapnutim plynu. V F1 byl nejakej rok automat smerem nahoru povolenej, ne?
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #10
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
U nekterych automatu jde podrazeni vynutit nekolikerym (2x ?) proslapnutim plynu.
Nevim jak jsou na tom zavodni automaty (jsou-li), ale jestli myslis klasickej "civilni" automat, tak vynutit podrazeni, "kick-down", jde u kazdyho obycejnym seslapnutim plynu az na podlahu (je zretelne cejtit proslapnuti urcityho bodu, kterej zarovej umoznuje nevynutit si kick-down).

Teda krome toho ze automat obvykle ma sam ochotu podradit pri vetsim seslapnuti, kick-down ve sve podstate funguje tak, ze pri jeho seslapnuti se zaradi nejnizsi v tu chvili mozny kvalt (t.j. nepodradi, pokud by motor mel jit za omezovac). Ale klidne stane ze podradi i o vic kvaltu najednou, je-li to mozne.

Last edited by kmarty; 13.2.2007 at 19:30.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #11
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

A já myslel, že u každýho automatu jsou i tla?ítka na ?azení jak m?l už v mnoha vozech strejda
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #12
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

D?kuju moc, jsem zase o n?co chyt?ejší.
Ohledn? toho banána na STCC - dostal jsem ho neprávem, z pmka na STCC fó?e jsem pochopil, že m? systém m?l hned po opušt?ní garáže hodit zp?t a upozornit, abych ud?lal zm?nu v "driver aids". Ale protože systém nefungoval, tak jsem si v pohod? mohl odjet 3 závody. V pr?b?hu 4. závodu se to ale nahodilo a systém zjistil že má v závod? auto se špatným nastavením, takže to vyhodnotil jako cheat a následn? jsem dostal banána.
Regulérní nastavení je bu? - 1) automatická spojka + ubrat plyn p?i ?azení. To je ale pomalý, ta ztráta tlaku v turbu na ten zlomek vte?iny se projeví víc než jsem myslel. Tak t?eba na SO classic jsem bez toho zajížd?l ?asy tak za 51:9-52, po zapnutí jsem nešel pod 52,3. Druhá možnost je manuální spojka. To je kapku problematický, protože t?etí pedál nemam a dávat si spojku na tla?ítko... No teda zkoušel jsem to a šlo by to, ale ergonomicky to neni moc dobrý (a pocitov? taky ne).
M? te? napadá... Ješt? jeden dotaz na závodní praxi. Mám auto, n?co jako XRT. 250 koní, 1200 kilo. Není vybaveno "prevodovkou s primym razenim bez synchronu", takže musim p?i každém ?azení šlapat na spojku. Jak to bude fungovat p?i pod?azování? Když mám automatickou spojku, levou nohou brzdím a pravou nohou dávám meziplyn, abych zabránil blokování zadních kol. Ale když budu mít tu spojku, tak levou nohou p?jdu na spojku a pravou na brzdu. Že by tedy ten meziplyn nahradila práce se spojkou? Díky moc a omlouvám se že se tak vyptávam, ale p?ijde mi super že n?komu jako m? tu odpovídá jezdec evropské vrcha?ské špi?ky Dan Michl.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #13
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

jednak prace se spojkou a druhak se da slapat pravackou na oba pedaly zaroven
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #14
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Regulérní nastavení je bu? - 1) automatická spojka + ubrat plyn p?i ?azení.
?? jako že musí být nastaveno "Ubrat plyn p?i ?azení - ANO" pokud mám "Automatická spojka - ANO"? Já krom? spojky žádný help nepoužívám a nikdy jsem na STCC nem?l problém.

edit: p?i pod?azování s t?ema pedálama budeš muset dávat meziplyn pravou nohou ( Heel-and-toe ), ale na plastových pedálech kde brzda neklade moc velký odpor je to dost t?žký.

Last edited by Pablo; 13.2.2007 at 20:46.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #15
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

jak rika jet. ja jsem ale pri zavodech rad, ze se trefuju jenom na jeden pedal, takze slapani na dva pedaly si nechavam do rezimu "just cruising" v seriaku pouze pro dosazeni vetsi plynulosti pohybu.

s tim automatem byl ten problem, ze mel jakoustakous paku pro "sekvencni razeni", ale oproti zavodnimu autu s opacnym ovladanim. cili nepouzitelne. automat samozrejme podrazuje krasne, ale asi o 1-2 vteriny pozdeji nez bych to potreboval, a to v kazde zatacce. a ze jich bylo....
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #16
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
A já myslel, že u každýho automatu jsou i tla?ítka na ?azení jak m?l už v mnoha vozech strejda
Tlacitka nebo volby na volici. To jo, ale ty se pouzivaji spis vyjimecne. Nnebo kdyz je ten automat zatracene nepovedenej - mezi predstavitele tyhle tridy nema automat od VW konkurenci :-). Ale potvrdit to nemuzu, nikdy sem s nim nejel.
Tedko frceji ruzny ty jakosekvencni razeni a padla, coz je to nejhorsi co mohlo nekoho napadnout v klasickym HDM automatu. Zlaty volby PRND321.
Jinak s tou rychlosti v razeni, on ten automat je preci jenom pro pohodlnu a klidnou jizdu. Ne ze by se s nim nedalo jet svizne, ale preci jen proc to delat? :-)

Na radeni prece mame LFS :-)
Pripadne ti majetnejsi, ke kterym se bohuzel neradim, jeste jedno sportovni auto s manualem :-D
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #17
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
?? jako že musí být nastaveno "Ubrat plyn p?i ?azení - ANO" pokud mám "Automatická spojka - ANO"? Já krom? spojky žádný help nepoužívám a nikdy jsem na STCC nem?l problém.

edit: p?i pod?azování s t?ema pedálama budeš muset dávat meziplyn pravou nohou ( Heel-and-toe ), ale na plastových pedálech kde brzda neklade moc velký odpor je to dost t?žký.
Na platinum serveru je to tak, když je automatická spojka, musí být nastaveno "Ubrat plyn p?i ?azení - ANO" (myslim že je to kompenzace ve stylu "ty to máš jednodušší, tak jezdi pomaleji. A ty to máš složit?jší, tak si d?lej co chceš" ). Na silver/gold je to jinak, tam je povolena "auto spojka" + "Ubrat plyn p?i ?azení - NE". A díky za odkaz.

Quote:
Originally Posted by jet View Post
jednak prace se spojkou a druhak se da slapat pravackou na oba pedaly zaroven
Hmm, tak to už je opravdovej "skill". Ale stejn? na to nemam vybavení, takže to ani zkoušet nebudu.

Když to tak vezmu, ta STCC liga bude docela pro maséry. Jedni budou muset ztrácet ?as nastavením, druzí se trápit šlapánim na t?i plastový pedály.

Edit: teda v p?ípad? G25 asi ne, ale stejn? pochybuju že ty pedály budou tak tuhý jak v aut?.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)

Last edited by Ghost_CZ; 13.2.2007 at 21:06.
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #18
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Heel-toe - opakování matka moudrosti (i s obrázkama, ale anglicky)... Pro zábavu jsem to zkoušel, ale bolí od toho noha a chce to trochu akrobacie.

Btw pedály u g25 nejsou zas tak daleko od reality...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #19
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Na platinum serveru je to tak, když je automatická spojka, musí být nastaveno "Ubrat plyn p?i ?azení - ANO" (myslim že je to kompenzace ve stylu "ty to máš jednodušší, tak jezdi pomaleji. A ty to máš složit?jší, tak si d?lej co chceš" ).
Aha, já jsem jen gold, takže proto.. vyhazov m? teprve ?eká Ale p?ijde mi to jako docela dobrá volba, aby se alespo? trošku kompenzovala nevýhoda, kterou mají "spojka?i" - byl bych celkem pro to dát do další ligy.

M? teda heel-and-toe ani u G25 pedál? moc nešlo, lidi je r?zn? modifikujou aby se to dalo líp -> http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=277657
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2007   #20
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

slapani na oba pedaly pravou nohou jsem se naucil kdysi prave na zigulech, kde jsem to pouzival pri podrazovani, aby mi neustrelil lehkej zadek hlavne v zime. Od te doby to pouzivam tak nejak samozrejme ve vsech autech, takovej manualni synchron, mam pri tom pocit, ze auto tolik netrpi, jako kdyz clovek podradi a necha na hulvata roztocit motor silou od napravy
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.