Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22.6.2007   #1
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default Volant Logitech Formula Force EX .. problem

Tusim ze uz sem nekde na tenhle problem narazil ..ale nak me to moc nezajimalo..a pze je to ksunt a planuju koupit G25 tak sem to uz ani resit nechtel..Ale je tu posl. uavod IC a obvzlast na draze Ky_Gp se to projevuje nejvic.Mam na mysli to ze pri jizde fklidu i na rovince..volan zacne sam o sobe cukat!kopat a ted uz se mi to zda dost neprijemny ...kdyby nekdo vedel nakou radu..sem s ni , dik
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 22.6.2007   #2
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by TonyG View Post
Tusim ze uz sem nekde na tenhle problem narazil ..ale nak me to moc nezajimalo..a pze je to ksunt a planuju koupit G25 tak sem to uz ani resit nechtel..Ale je tu posl. uavod IC a obvzlast na draze Ky_Gp se to projevuje nejvic.Mam na mysli to ze pri jizde fklidu i na rovince..volan zacne sam o sobe cukat!kopat a ted uz se mi to zda dost neprijemny ...kdyby nekdo vedel nakou radu..sem s ni , dik
Dej FF dolu
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 22.6.2007   #3
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler View Post
Dej FF dolu
FF mam na 20 a dela to furt min ale furt .A to tech 20% je fakt hodne malo)
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 22.6.2007   #4
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by TonyG View Post
FF mam na 20 a dela to furt min ale furt .A to tech 20% je fakt hodne malo)
ja s FXR mam 10 ale v tom pripade nevim cim to...DFP to nedela
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2007   #5
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Nez jsem ho utrhl v jedny zatace a drzel v ruce jen venec v ruce Tak me na rovinkach obcas samovolne zatacel a trochu cukal diky tomo FF. Ale to asi nebue tento pripad. Pomohlo rozebrani s triknul jsem trochu konkoru na potak.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2007   #6
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Podobný problém jsem ?ešil už dávno s Wingmanem. Stávalo se to jenom u MRTek. Bohužel už nevím, jak jsem to ?ešil, ale myslím, že by mohl pomoci Logitech Profiler. Možná zkusit dát FF do mínusu.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2007   #7
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

to Canibal:no prave me to taky dela vobcas i na rovince.proste z niceho nic ...cuk! cuk ,cuk mno nevim sundat FF to je pak na prd ..skusim neco vymyslet ale asi nejlepsi by bylo koupit novej a nakej poradnej,do G25 bych sel hned ale hodne me se*e ten venec ..ze se fsechny cudle presunuly k radicce smejdi no ale kdyz sme u toho tak von ani ten tvar vence neni nic moc,mohl by zas vyjit nakej poradnej kousek.
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2007   #8
Ollie
Newbie
 
Join Date: 21.3.2007
Location: Loukov, Brno
Posts: 47
Default

TonyG: jestli v tom volantu mas takovy vule jak jsem mel ja, tak ho rozeber a do tech plastovych "lozisek" vlep kousky tenkyho plechu (nejlip z plechovky od piva ). A taky vycistit potenciometry. Ale jestli chces kupovat novej tak je to zbytecna prace.
Ollie is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2007   #9
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

2TonyG: Proti cukání volantu pomáhá prost?íknutí po?áku, jak už tady n?kdo psal. Je to chvilka práce a výsledek stojí za to (na chvíli...). A na to, že G25 má blbej tvar volantu, jsi p?išel jak? Tvar má úpln? normální, takže to vypadá jako volant a ne jako šidítko pro d?ti. Jedinej problém je v tlouš?ce jeho v?nce, mohla by být v?tší. Navíc v sou?asný dob? nemáš moc na výb?r, bu? si koupíš volant (= G25) nebo n?jakej shit (= všechno ostatní).
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #10
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
...nemáš moc na výb?r, bu? si koupíš volant (= G25) nebo n?jakej shit (= všechno ostatní).
nebo sezenes naky starsi DFP
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #11
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Stejny cukani a prave hlavne s MRT jsem mel s Wingmanem. Vymenil jsem potenciometr a bylo to skoro OK. Koupil jsem DFP a bylo to uplne OK
Chvili jsem ten potenciometr i cistil, ale stvalo me to. Proto jsem to mechanicky trochu predelal a dal tam jinej, lepsi potenciometr. Dokonce jsem si sehnal jinej wingman, jestli to neni elekronikou, ale nebylo.
Pokud ti jde o jeden zavod, bude stacit to prostriknout Kontaktolem. Uplne nejlepsi by bylo ten potenciometr rozlousknout, vycistit a zas slepit. Ale pokud nejses zrucnej kutil, zustan radsi jen u toho prostriknuti ;-)
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #12
Jack_T
Newbie

 
Jack_T's Avatar
 
Join Date: 5.12.2006
Location: Kolinsko
Posts: 36
Default

Když už jsme u tohoto volantu , jaký máte u n?j nastavený rozash ?
Nikde jsem to nenašel odhaduji to na 200°.
Cukání mám taky snad jen na levou stranu doprava v?bec necuká.
Jack_T is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #13
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Jack_T View Post
Když už jsme u tohoto volantu , jaký máte u n?j nastavený rozash ?
Nikde jsem to nenašel odhaduji to na 200°.
Cukání mám taky snad jen na levou stranu doprava v?bec necuká.
Podle nalady, na zavodeni 320°-360°, kdyz si chci uzit jizdu tak 720°
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #14
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Jack_T m?l nejspíš na mysli toho Wingmana... N?kdo m?l nastaveno 180°, ale podle m? jde oto?it ješt? trochu víc, takže jsem míval tuším 190° nebo t?ch 200°.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #15
Jack_T
Newbie

 
Jack_T's Avatar
 
Join Date: 5.12.2006
Location: Kolinsko
Posts: 36
Default

Se omlouvám se nesrozumitelnost, myslel jsem to podle názvu topicu.
?iže Logitech Formula Force EX
Jack_T is offline   Reply With Quote
Old 24.6.2007   #16
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

To je to samý jako Wingman, akorát to má víc ?udl?...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 25.6.2007   #17
Jack_T
Newbie

 
Jack_T's Avatar
 
Join Date: 5.12.2006
Location: Kolinsko
Posts: 36
Default

Tak jsem si trochu pohrál se sílou zp?tné odezvy.
P?i treninku na IC R4 KY3 volant p?estal cukat
Škoda že jsem v?era byl v práci a nemohl zkoušet pá? hned p?išlo zlepšení p?es 0,5s
Jack_T is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2007   #18
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

Mám Logitech Formula Force EX teprve n?kdy od kv?tna a taky mi cuká.N?kdy to d?lá sám od sebe na rovinkách,ale taky hodn? p?i pod?azování a to sm?rem do leva,takže kolikrát kv?li tomu vletím na trávu a už se vezu. A FF se mi teda kv?li tomu taky snižovat nechce.Mám ho na 25,tak to už bych ho rovnou mohl vypnout úpln?,takže jsem si mohl koupit n?jaký levn?jší bez FF.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2007   #19
Mirek CZE
Regular Member

 
Join Date: 25.10.2007
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 534
Default

mam stejný volant, ale jelikož se zp?tnou vazbou nejezdim tak tento problém nemam, ale už sem se v n?jakém threadu zmi?oval a?koli to nebyl problém s Logitech Wingman Formula EX nýbrž s GP a bylo tam napsané že tomu doty?nému nejde nebo to neumí nastavit aby byly pedály SEPAROVANÉ a tak sem se o to za?ínal zajímat a cht?l bych se zeptat jak se toto nastavuje. Vím že v tomto threadu ne?ešíte tento problém ale nic jiného sem nenašel.

uf to byla fuška
Mirek CZE is offline   Reply With Quote
Old 1.11.2007   #20
RadstaR
Newbie
 
Join Date: 21.6.2006
Posts: 20
Default

Mam taky Logitech Wingman Formula EX a separovane pedaly nebyl zadnej problem. Kdyz spustis profiler, tak koukni do Options/Global Device settings a ujisti se, ze nemas zasktnuty Report Combined Pedals. Pak uz staci v nastaveni LFS nastavit, ze Plyn a osa brzby ma byt separovane.

Ja mam ale jinej problem a to ten, ze nedokazu nastavit citlivost volantu tak, aby se s tim dalo nejak kvalitne jezdit. Proste se me zda, ze diky rozsahu volantu 180 stupnu bud je volant moc citlivej uz od zacatku, pripadne treba az od 1/4 zatoceni a jako vyrovnavat s tim smyk nebo dokonce drifotvat je pro me nerealna vec. Nejde nejak nastavit volant, aby plynule auto zatacelo v jeho celem rozsahu, ale aby nebyl volant tak citlivej uz od zacatku ? Volant jsem si vlastne koupil hlavne kvuli LFS a nakonec je to jedina hra, kterou jezdim dal na mysi, protoze ovladani treba BMW Challenge, pripadne rFactoru me z tohodle hlediska prijde o dost lepsi. Verim, ze kdybych si poridil nejakej drazsi model s vetsim rozsahem, tak to bude v pohode, ale bohuzel nemohl jsem si to dovolit.

EDIT: I kdyz ted me jeste napada, ze velkou roli v tom hraje i FF, kterej me prijde takovej divnej, nevyraznej. Respketive fakt jsem od toho cekal vic

Last edited by RadstaR; 1.11.2007 at 11:34.
RadstaR is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:15.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.