Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12.2.2007   #1
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default Co je real a co ne?

Zdarec,
m?l bych takovej za?áte?nickej dotaz. P?ed pár minutama jsem dostal banána na STCC, že prej cheatuju. Byl tam napsanej i asi d?vod pro?, ale ?um?l jsem ven z okna a všiml si mizejícího nápisu až v posledním zlomku vte?iny, když už jsem byl venku. Už jsem se sice dotazoval na STCC, ale anglicky si zas tak moc dob?e nepokecáme, takže se radši zeptam odborník? tady (sice se o závod?ní zajímam, ale z TV, netu a tisku se holt nedá zjistit všechno co by m? zajímalo o technice jízdy). Možná to n?komu p?ijde kapku mimo, ale radši ze sebe ud?lam vola a zeptam se.
Takže možnosti:
1) automatická p?evodovka - v reálu u závo?ák? asi t?žko
2) pomoc s brzdou, plynem - taky blbost
3) prošlápnutí plynu p?i pod?azení - mam to vyplé, prošlapuju "ru?n?". Ale jak je to v reálu? U slabších aut asi ne, ale u t?ch silných?
4) automatická spojka - mam jen 2 pedály, takže jí zaplou mam. U závodních aut to bývá se spojkou jak? Na rozjezd a pak ?azení bez?
5) ubrat plyn p?i ?azení - nevim, možná je tahle volba kámen úrazu. Ale mam vyplé. Je to rychlejší, neklesne pak tlak v turbu, ale v reálu?

Díky moc
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 12.2.2007   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
P?ed pár minutama jsem dostal banána na STCC, že prej cheatuju. Byl tam napsanej i asi d?vod pro?, ale ?um?l jsem ven z okna a všiml si mizejícího nápisu až v posledním zlomku vte?iny, když už jsem byl venku.
...
1) automatická p?evodovka - v reálu u závo?ák? asi t?žko
...
Minimalne za tohle je automaticky ban na 24 hodin (pokud ji nastavis az behem zavodu, jak jsem to pochopil).
EDIT:Mas odpoved na ofic foru, v podstate jakakoliv zmena helpu/pomocniku _behem_zavodu_ zpusobi ban.

Last edited by Kada; 12.2.2007 at 22:36.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 12.2.2007   #3
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Minimalne za tohle je automaticky ban na 24 hodin.
Asi jsem to nenapsal zrovna ideáln?, myslel jsem že se to bude brát jako samoz?ejmost, ale radši to napíšu: S automatem nejezdim a ani za boha bych ho nepoužil.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #4
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

ja bych to videl nasledovne:
1. nesmysl
2. nesmysl
3. rekl bych ze hi tech auta mohou mit tuto funkci. treba F1 si myslim ze to ma, u GT je NUTNOST meziplynovat vlastni nohou, u mensich aut to tam jde sazet i bez toho
4. pokud je to auto vybaveno prevodovkou s primym razenim bez synchronu, je mozno na spojku po rozjeti zapomenout. V LFS to myslim bez spojky nezaradi ani v GTR.
5. pouziva se u sekvencnich prevodovek- tzv. powershift- pri razeni jde impuls do ridici jednotky motoru, ktera na cca 50-100 ms vynecha aby mohlo dojit k prerazeni.
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
3. rekl bych ze hi tech auta mohou mit tuto funkci. treba F1 si myslim ze to ma
ja myslim ze f1 to nemaj, jestli si dobre pamatuju, tak prave tohle me loni trochu zarazilo pri sledovani prenosu, kdyz tam byla videt ta vec, ktera znazornuje, jak kdo slape na pedaly. schumacher daval pri podrazovani plyn, alonso ne...
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #6
santa_cruz
Member

 
santa_cruz's Avatar
 
Join Date: 14.11.2004
Location: M?lník
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
ja myslim ze f1 to nemaj, jestli si dobre pamatuju, tak prave tohle me loni trochu zarazilo pri sledovani prenosu, kdyz tam byla videt ta vec, ktera znazornuje, jak kdo slape na pedaly. schumacher daval pri podrazovani plyn, alonso ne...
Tam slo spis o to ze schumacher pri prujezdu zatackou stal porad na plynu kdezto alonso ne , rychlost razeni u f1 je kolem 20-40 milisekund tzn by nestih na ten plyn slapat :-)
__________________
M?j podpisový obrázek byl op?t nejhez?í a proto my byl administratorem smazán .
santa_cruz is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #7
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ted jsem si vzpomel, ze schumacher mel na to nejakou featuru v elektrice
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.2.2007   #8
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

jeste trochu oftopiku. s automatem jsem jezdil- naposled bylo dite nejaky nervozni, tak jsem ho mel v jedne ruce a druhou jsem pilotoval. automat v LFS je docela realisticky- zazival jsem uplne stejne pocity bezmoci jako kdyz jsem se snazil jet rychle s autem s automatem v realu. Proste radi uplne blbe (hlavne dolu)
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.