Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.3.2007   #1
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default LFS mi zachránilo plechy =] (+part 2, pokra?ujeme)

Tak ?o sa mi dnes stalo. Prší a ja na poži?anom Favorite veziem mamu do obchodu, prehliadol som zákrutu tak som to zvrtol, no v tom ako naschvál WV Passat ja brzda, blokli kola a šuuuuuch rovno na neho. Asi viete ako by to skon?ilo KEBY že nehrám lfs a rýchlo som reagoval, pustil brzdu a kolesa dostali opä? adheziu a už som len rezal zárkutu. No tej babe v Passate v tedy nebolo všetko jedno, no ved ani mne
Tak takto mi LFS pomohlo odvrátit nehodu
__________________
TKS Racing Team member

I love

Last edited by PeTo; 18.10.2007 at 19:43.
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2007   #2
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by PeTo View Post
Tak ?o sa mi dnes stalo. Prší a ja na poži?anom Favorite veziem mamu do obchodu, prehliadol som zákrutu tak som to zvrtol, no v tom ako naschvál WV Passat ja brzda, blokli kola a šuuuuuch rovno na neho. Asi viete ako by to skon?ilo KEBY že nehrám lfs a rýchlo som reagoval, pustil brzdu a kolesa dostali opä? adheziu a už som len rezal zárkutu. No tej babe v Passate v tedy nebolo všetko jedno, no ved ani mne
Tak takto mi LFS pomohlo odvrátit nehodu
a co mama ?
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2007   #3
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

akože ?o, tam na mieste dostal jednu tatru a doma komplet bitku
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2007   #4
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

tys prehlidl zatacku?
jet is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2007   #5
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
tys prehlidl zatacku?
To bolo tak že tu budeme zatá?a?, tu, tu. Oki, zato?il som a v tedy tam nabehol Passat tak som ho nechcel nabra?, keby tam nebol tak to istí protismer, cesta široká
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2007   #6
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Mas kocici reflexy - respect!!!
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2007   #7
caNtwO
Member

 
caNtwO's Avatar
 
Join Date: 17.3.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 382
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by PeTo View Post
Tak ?o sa mi dnes stalo. Prší a ja na poži?anom Favorite veziem mamu do obchodu, prehliadol som zákrutu tak som to zvrtol, no v tom ako naschvál WV Passat ja brzda, blokli kola a šuuuuuch rovno na neho. Asi viete ako by to skon?ilo KEBY že nehrám lfs a rýchlo som reagoval, pustil brzdu a kolesa dostali opä? adheziu a už som len rezal zárkutu. No tej babe v Passate v tedy nebolo všetko jedno, no ved ani mne
Tak takto mi LFS pomohlo odvrátit nehodu

No to je husty a mysliš že to je fakt diky LFS??? t?eba jo nemužu soudit ja nemam jeste ani papiry ale obdiv si ur?it? zasloužíš....
__________________

ESCARGOT racing team | ALTP CUP | LeGolem | My CTRA | používám nastavení voz? od XEDOX engineering

AMD Athlon 64 X2 Dua l Core 6400+ 3,22 GHz|2,00 GB RAM | Nvidia GeForce GT 220 | Fujitsu monitor 23.
caNtwO is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2007   #8
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

Takže mám príhodu ?íslo 2, neviem ?i mám fakt tak vytrénované reflexy z lfs a robím tieto manévry podvedome alebo ?o to je jedno, proste zase som odvrátil nehodu. V?era...

Idem si v svojom lavom pruhu, v pravom pruhu vedla m?a Honda HRV (ja Honda Civic o 500kg lahši). Pravy pruh bol odbo?ovací doprava, ten v HRV si to všimol neskoro a tak chcel prejs? do môjho ?o išiel rovno, lenže ja som bol tesne v závese asi v štvr?ke jeho auta, hodil blinker a v tom zárove? odbo?il, neže by sa najprv pozrel že má vedla seba Civica, tak som to ani neviem ako podvedome alebo ako strhol dolava, vyhol som sa nehode, polka auta v protismere a auto rovno nam?a, šup ?alší menej radikálnejší trh doprava a všetko OK, naštastie, už by som mal na?atý bok a možno aj predok keby nás vyhodilo do protismeru

Sa vždy pozerajte než sa zara?ujete, ja vyhodím blinker a potom sa pozrem ?i môžem a sa zaradím.
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2007   #9
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by PeTo View Post
ja vyhodím blinker a potom sa pozrem ?i môžem a sa zaradím.
ja by som sa najprv pozrel a az potom hadzal blinker
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2007   #10
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

vzhledem k tomu ze za posledni mesic a neco najezdim mezi 400-900km denne, takovych prihod bych tu musel psat kazdy tyden deset..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2007   #11
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Vcera jsem jel kamaradem v jeho maskovene Felicii (Favorit, motor Felicia, podvozek kola, ...) A v jedne uzke zatacce (2 auta max) jsme potkali blbce ve Fabii ktery predjizdel jine auto mezi zatackama na kratke rovince. Takze okamzite ke kraji. Tam listi a zadni kola uklouzla. Rychle kontra a uz jsme jeli s Favem bokem, prdeli tesne kolem skaly. Nastesti se ten s Fabii se stacil tesne pred nama vratit do pruhu takze to dobre dopadlo.
Je fakt, ze mu to Favo sedi velice pekne.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2011   #12
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

tak i já p?isp?ji svou storkou...

dneska sem jel zavést vozík k d?dovi, ale jelikož byla obvyklá cesta uzav?ená, musel sem to vzít kilometrovou objíž?kou... byl sem tam tak p?ed m?sícem na ?ty?kolce, ale dnes sem si nedokázal p?esn? vybavit, jako vypadá k?ižovatka, p?es kterou pojedu, respektive sem si byl docela jistý, že ta cesta vede rovn?... když sem dojel na místo, tak doleva byla klopená zatá?ka, takže nešlo vid?t, kde p?esn? se odbo?uje, až na vrchulu horizontu zatá?ky sem zjistil, že cesta nevede rovn?, nýbrž se docela ost?e kroutí v pravo... v tu chvíli sem sko?il na brzdy, snížil rychlost tak z 50km/h asi na 40, nevím... na št?rku to moc nebrzdilo, ihned sem tedy sto?il kola doprava a pustil brzdu, auto šlo chvíli bokem, ale od p?íkopy jsem m?l ješt? tak p?l metra... ot?el sem si ?elo, mrkl do zrcátka, jestli sebou ješt? táhnu ten vozík a upaloval sem pry?...

obrázek k?ižovatky z leteckého pohledu


foto z místa


myslím, že 3 roky v za volantem v LFS na tom n?jakou zásluhu budou mít...

snad to bude trochu k pochopení...
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 20.10.2011   #13
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

neviem preco ale pripomenulo mi to moj vyjazd z benzinky na rakuskej dialninici...stali tam fizli a bolo tam rozflakane stare mondeo...nechapal som preco az kym som nedosiel na koniec vyjazdu....asi tam bol rozliaty olej alebo nieco podobne ale zrazu som mal hadam 30stupnovy uhol a pohotova kontra... neviem co si myslel ten v aute co isiel tesne za mnou a co si mysleli ti co isli normalne po dialnici ale bez problemov som to zrovnal a pokracoval v ceste dalej...taky stylovy vyjazd na dialnicu bokom... ale som si isty ze keby som nebol nauceny z lfs tak takyto reflex nemam... nech si hovori kazdy co chce... lfs ma naucilo fakt vela...aspon teda pohotove reflexy v krizovych situaciach...i ked celkovo som so sebou stale nespokojny ako reagujem za volantom
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #14
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

http://natankuj.sme.sk/c/6232527/cim...rsi-vodic.html
takze sa musime zmierit s tym ze lfs nas robi horsimi vodicmi..sme neohladuplnejsi...chceme zavodit na cestach, castejsie dostavame pokuty a sme trojnasobne nebezpecnejsi na ceste ako ten kto nehra simulator...
Skutocne je to tak? neviem sice co si siroka verejnost predstavuje pod simulatorom (hlavne ked ilustracny obrazok je z nfs) ale z mojej skusenosti mi lfs pomohlo zvysit aj koncentraciu aj lepsie riesim krizove situacie a hlavne rozpoznavam smyk a zabranim mu mnohonasobne rychlejsie ako keby som lfs nehral... a zaroven lfs je pre mna sposob ako si "ukojit" svoje potreby po zavodeni a potom v realnej premavke nemam potrebu jazdit agresivne...
ale ak ten clanok bol pisany z pohladu hracov nfs kde ma auto vsetok grip na svete a je neznicitelne tak potom je ten prieskum pochopitelny
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #15
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

To je proste bulvar, bolo by od nich prinajmensom ferove, keby zverejnili ake simulatory ti hraci hrali a na akom volante (vibration vs. force feedback).
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 28.1.2012   #16
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
To je proste bulvar, bolo by od nich prinajmensom ferove, keby zverejnili ake simulatory ti hraci hrali a na akom volante (vibration vs. force feedback).
P?esn?, tohle seriózní médium nem?že vydat (aspo? ne v takové podob?), to je materiál pro tn.cz. Akorát takových médií je jak prst? na ruce nešikovnýho d?evorubce.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.