Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10.4.2010   #41
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Arrow sedadlo

Quote:
Originally Posted by petervsp View Post
No pokial myslis tuto
http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired
tak tato je totalne ako ta moja z Fordu z vrakoviska (no dobre, bola pouzivana, ale je super zachovala, vedel som si ju tam vyskusal, videl som ze je cista a nezasvinena, este doteraz citit tu vonavku z toho auta).
Ohladne sedacky su 2 veci (okrem pouzitej-nepouzitej).
Po prve, pokial uvazujes MOTION cockpit (s pohybmi) tohoto typu aku mam ja (nemusi byt konkretne Frex, ale ide o typ/druh vyhotovenia) - tu su actuatory uchytene o frame, ktory je uchyteny o operadlo sedadla. Takze u tohoto typu MOTION cockpitu zabudni na nastavovatelne sedadlo - vobec sa nedoporucuje! Aj tak to tam nebudes vediet nastavovat, respektive je to trosku zlozitejsie ako pootocenie tym knoflikom na boku, to by sa ti menilo tazisko a uhol sedadla, a to uz by nebolo celkom ono, alebo by si to musel znova centrovat ak by si to chcel mat idealne. No dobre, vies si to raz na zaciatku nastavit ako ti to vyhovuje. Ak tam das nastavovatelnu, tak tak to aj doporucujem, ze pred zmontovanim si to sedadlo nastavit aby to bolo co najpoholdlnejsie, a tak to zmontovat, vyvazit a vycentrovat a potom to uz nikdy nemenit (tak ze iba sklon sedadla). Ja som si to pri montovani nastavil na vhodny uhol operadla a to kolecko som odmontoval, aby ani nahodou s tym nikto nepohol. Tolko k nastavitelnosti.
Po druhe, ide o MOTION cockpit, tak to ma sluzit tak aby to co najrealnejsie posobilo pocas jazdy (fyzika, pohyby, pretazenie a pod...) Zaselen ak uvazujes o tomto
http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired
....
Tyhle dva odkazy jsou stejné, p?edpokládám, že jeden z nich má být to sedadlo bez nastavování.

Díky za shrnutí - tedy nastavitelné sedadlo využiju pouze "jednou" nastavím si to jak mi vyhovuje a pak už s tím nehýbu (up?ímn? to je i plán).
Jak je to "plné", které nelze nastavit (http://www.race-land.cz/sportovni-se...landwrciiblack - ?íkejme mu sedadlo 1)a každý tvrdí, že je nepohodlné - odhaduji to možná na to, že si to ?lov?k nem?že nijak nastavit .... Proto jsem koukal na to druhé - nastavitelné (http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired - ?íkejme mu sedadlo 2) ;-).

Já práv? p?vodn? cht?l sedadlo 1 - vyhovovalo mi cenou a p?išlo mi, že v tom budu mít ten správný "pocit" ... To, že to bude nepohodlné (nemám ozkoušeno na sob?) jsem si neuv?domil - když mi to tu n?kdo napsal, rychle jsem hledal náhradu a padlo to na sedadlo 2.

Takže je mi jasné - že v?tší "sportovní" zážitek zažiju na sedadle 1 a v?tší pohodlí na sedadle 2. Ted musím sehnat n?koho, kdo je zkoušel nebo ješt? lépe si je vyzkoušet - abych v?d?l - jestli mi sedadlo 1 p?ijde "pohodlné" pak jdu ihned do n?j a pokud ne, tak zkusit sedadlo 2 - a pokud ho shledám vhodným, šup pro n?j. Ob? mi svou cenou ješt? p?ijdou "OK" ... Nevím, kus kovu - tam mi je šumák, že je to použitý, ale sedadlo, na kterým se budu "potit" a furt na n?m sed?t, t?eba jen ve spo?árkách bych moc propocený od jiných necht?l, že ;-) ... To už po?eším sám se sebou jestli nové/jeté. Te? mi jde jen o to, které je vhodn?jší. Kdyby mi kolega ve vláknu nenapsal, že to je nic moc - tak jsem si už v podstat? objednal sedadlo 1 ...

?áste?n? zvažuju to sedadlo 2, protože jezdci jsou v?tšinou prcci ... já mám 187 cm, tak abych pak nem?l problém se do toho naskládat :-( ... (te? mám na mysli kdybych vzal sedadlo 1).
Zkusím vypátrat, jestli není v Praze obchod, kde jsou vystavena a je možnost si do nich sednout ... jinak fakt nevím, jak to rozlouskonout ... Ješt? asi zkusím najít n?jaké stránky jezdc? - kte?í jezdí závody v reálu a poptat se jich na zkušenosti ...

Každopádn? díky za tu zmínku s tím uchycením atd.
Každopádn? - bo?ní vedení nemáš - když to s tebou hodí do strany ... je to v pohod? nebo bys uvítal spíš tam mít bo?ní vedení - nebo dáváš p?ednost pohodlnosti?

Ano ano, nejlepší je koupit "prd" a pak je z toho megalomanský projekt ;-), Proto razím heslo "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné v?ci" a kupodivu se to vyplácí ... rad?ji kupuju lepší st?ední t?ídu a mám vždy radost :-). Proto to vybírám s výhledem do budoucna, protože MOTION kokpit bude ... jen je otázka vzhledem k situaci, jak rychle ;-).
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 10.4.2010 at 21:31.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 10.4.2010   #42
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

A sedadlo 3
http://speedpro.cz/polohovatelny-ana...uv-p-2386.html

sedadlo 4 za p?ízniv?jší cenu i s kolejnicemi (to jak chápu není vždy sou?ástí)
http://speedpro.cz/autostyle-sportov...dlo-p-437.html
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 11.4.2010 at 14:59.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 11.4.2010   #43
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

No este upozornenie na posuvne kolajnicky. Je to super vec, ale pre MOTION cockpit vyhotovenia typu FrexGP a podobne plati presne to iste ako pre nastavovatelnost skolnu. Nastavit idealnu poziciu, vyvazit, vycentrovat, zmontovat a uz nenastavovat a neposuvat. Neide to koli tomu typu uchytenia ako som vysvetloval minule.
No a ked uz sa bavime o tych kolajnickach, tak to je skor rarita ze je to sucastou sportovych sedaciek. Vo velkej vacsine pripadov to sucastou nie je a treba si to dokupovat ak to clovek potrebuje, a to stoji zhruba od 1500 do 3000 korun mozno aj viac. No v pripade sedadlo 4 je to asi sucastou ako to pisu, co je cenova vyhoda. No a cena toho sedadla je fakt super 2300Kc, nieco take som si predstavoval, lacnejsie uz asi neexistuje (na cockpit nema zmysel tie za 6000 az 100000 korun).
No a pohodlnost ti pisem ze o com je. Ked chces jazdit denne 2000 km cele dni a rozvazat UPS, FedEx alebo DHL alebo uz z ineho dajakeho dovodu, tak jasne ze pohodlnost je dolezitejsia.
Ale preteky, trening clovek nejazdieva cele dni. To odjazdis a ides na parky. Tam je to v real autoach skor o bezpecnosti a v cockpitoch o feelingu. No keby som vedel o tom sedadle sedadlo 4, a nemal by som ten plan iba vymeny sedadla, ale uz rovno FrexGP MOTION, tak urcite beriem to sedadlo 4 a nie z Fordu. Len citalsi ako mi to s tym sedadlo vyslo, tak iba preto ho tam mam, inak to ze bolo z vrakoviska neznamena ze bolo zadarmo, pytali za to 35 Euro, tak uz som to nechcel vyhadzovat do srotu, hlavne nie v takom peknom, cistom, zachovalom vonavom stave. CO sa tyka prepotenosti, kupil som si na to potahy, a este na tom mam aj uterak - a potah a uterak sa da hocikedy prat, takze u mna v pohode.
Inak to je pravda ze viacery ktory maju tie sedadla 1, tak tvrdia ze je to nepohodlne a ti objemnejsi sa do toho ani nezmestia poriadne. No ale otazkou je voci comu to porovnavame. Oproti fotelke v obyvacke alebo aj kvalitnej kancelarskej stolicke kde sedi clovek cely den, je jasne ze to nepohodlnejsie. Ale hovorim, preteky a trening, odjazdis a hotovo. Ja viem, ved zviknej aj aj jazdievat viac, ale v podlenom case to mam fakt len kazdy vecer trening 1-2-3 hodiny a cez vikend preteky asi 2 hodiny. Tak tie 2 hodiny zas nie je tak vela ze by az tak vadilo, no jasne ze na cely den by to bolo asi nepohodlne. No ale to je samozrejme relativna vec, a subjektivny pocit, kazdy to vnima inak, a pravda je ze ani ja som este nemal moznost to na take 2 hodiny vyskusat, ba dokonca ani na minutku vobec, takze tiez neviem ake by to v tom bolo, len ma lakaju tie spevnene boky, ze to moze vyzdvihovat efekt gravitacnych sil v zakrutach a tak zlepsovat feeling v cockpite.
No a tym nastavenim a odskusanim si nemysli ze to je len take jednoduche, ze pod klobaska zjem ta
To je ako pri kupovani topanok. V obchode si vyberies take ktore ta netlacia a su dobre a pohodlne, ked sa tam preides tych 10 metrov. Ale potom ked si ich das na cely den a preides 10km, vtedy az naozaj zistis ake su, lebo mna potom vacsinou vzdy tlacia a robia sa mi pluzgiere na nohach. No a sedadlo je tak isto. Sadnes do toho v obdhode - a super, beriem. Doma namontujes a zistis ze pri tych 2 hodinach to uz take dobre nie je. No ale jasne, chapem co chces tymto povedat. Vyskusat si to dajak treba asi minimalne ak sa da, ved bezne clovek nema moznost si pred kupou 2 dni skusat na 6 hodin topanky alebo sedadlo - to je jasne. Len som tym chcel povedat, ze ked si aj kupis hociktoru, nastavovatelnu alebo nie, a zmontujes to (lebo aj sedadlo 1 si vies podlozit a naklonit cele tak ako je, ale tym sa ti potom dviha spodok pod stehnamy - ale tak je tam moznost), no ale zmontuje lebo si to odskusal ze je to dobre, a po hodinach alebo dnoch zistis ze to treba dostelovat. No to je inak pruser a otrava, ale inak to nespravis. Ja som koli tomu vyse 5 krat rozoberal ten MOTION system a uchytenie sedadla, aby som si ho vzdy vycentroval a vyvazil po nastaveni. No ale uz to je dobre takto ako to mam teraz. Ale tohto sa neboj, lebo to uplne vsetci cockpitary su na tom takto rovnako. Vzdy sa to ukaze az po mnohych dnoch a hodinach ze ake to je a vzdy to treba doladovat par krat az kym to bude "akoze" idealne. Tazke treba sa rozhodnut a smelo do toho
Pasy si pozeral, tiez nie su moc lacne. Ale dajme tomu ten za 1300 korun, by mozno bodol...
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 11.4.2010   #44
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

No ov??il jsem si jednu v?c - když jezdím na kancelá?ské židli - tak si ji zamykám - tedy mám tam úhel tak 95-100°, což je v podstat? asi to samé, jako bych m?l to "pevné sedadlo" nap?íklad sedadlo 4. Rozebírám to te? s lidma co jezdí a ty nepoužívají moc ty polohovací jak jsem pochopil v real autech. Takže vícemén? jsem asi rozhodnutý pro sedadlo 4. Kolejnice - já myslel, že bez nich to tam nep?ipevním? Je mi jasné, že s tím nemohu posouvat ... neboj, ale pokud tam nedám kolejnice, jak to p?ipevním k tomu Frexu nap?íklad? P?edpokládám, že i bez nich tedy mohu posouvat sedadlem - pokud ano, pak je kolejnice jen pár kilo navíc a je to zbyte?né (prodám to ).
Samoz?ejm? je mi jasné, že nastavení netrefím na první pokus, ale jakmile to dám jak chci - už nem?ním. V normálním aut? taky nastavím jednu polohu a už nem?ním .

Byl jsem upozorn?n - abych ur?it? sedadlo vyzkoušel, jestli se do toho sedadla vejdu - hlavn? prý zadek ... mám 187 cm což jak jsem pochopil je na hran? ... ale tlustej nejsem tak doufám, že to bude oka ...
Každopádn? co m? "d?sí" jsou ty vycpávky pod stehny ... to mi p?ijde ... možná na škodu ... tak nevím, jestli nakonec nevyhraje to polohovací ... I když by m? to mrzelo, ta cena je p?ímo krásná ...

Ano, ozkoušet to musím - pokud ti nesedne jenom p?i letmém posazení, pak bys plakal po pár hodinách. Pokud sedne - je šance, že nebude skoro žádný problém ;-). Te? už jen ?eším kde se m?žu posadit do t?chto sedátek ... to bude asi docela problém, jak tak na to koukám ...

Pásy - tak když budu hledat, ono se to najde t?eba levn?jší .. já to hlavn? nahazoval k v?li tvar?m a p?edstav? po ?em jít ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #45
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Na Frex-e si tie frejmy zosrobujes ako bude treba, v pohode to vies posuvat jeden na druhom. Tak o poziciu skrutiek sa nemusis obavat, akurat sa stava na sedadlach ze jedna kolajnicka je vyssie a predsie ako druha. Ale to byva u tych z beznych aut, ako aj ta moja z Fordu, ale na tych pretekarskych to snad je v rovnakej a rovnobeznej urovni. Inak ani vyska nie je taky problem, vzdy sa to da podlozit niecim, aj ja som to vyriesil. Takze spodny ram Frexu si zmontujes ako vyzaduje sedadlo.
No tie "vycpávky pod stehny" desi aj mna trosku, ze ako by to prijali moje stehna. Ono v podstate pri jazdeni mas kolena vyssie ako zadok, takze logiku to ma, a tak by to malo aj pasovat, ale fakt by to chcelo vyskusat.
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #46
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Te? t? nechápu - jedna strana je výš - to je v p?ípad? použití kolejnic nebo bez nich? A ty jsi podkládal konkrétn? co - jen tak pro informaci ... Vyptávám se t? zám?rn?, protože zatím to vypadá, že to bude Frex ;-) ...

No stehna se mi dotýkají lehce konce židle - ale ta nemá tu výpl? a zrovna ta levná seda?ka má tu výpl? docela brutální mi p?ijde ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #47
pagotamd
Newbie
 
Join Date: 15.4.2007
Posts: 82
Default

dalsi slusna varianta jeste v docela dobre cene je http://www.r-cockpit.sk/
a myslim ze o dost lepsi nez "triom" kterej stoji kolem 7tis

nenech si namluvit ze staci kancelarska zidle ... a klidne si radost udelej ,ja si taky udelal i kdyz ted skoro nejezdim ,pravda je ze to je o penezich ,ale staci aby jsi jednou koupil spatne auto a projebes mnohem vice a nic si neuzijes . v podstate prodelas vzdy , na praci a net mame doma jeste kancelarskou klasiku ,ale manzelka me uz i na www zasedava kokpit a to cim dal casteji ))
pagotamd is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #48
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Tak já se odradit nenchám, jsou to moje peníze a každý za n?co utratí své prašulky ;-). Když bych si neud?lal radost ... k ?emu je mi vlastn? život - jen chodit do práce, koupit si jídlo a sátl, abych mohl další den do práce? Nene ... chce to i zábavu v rámci možností ;-).

Je to p?kný kokpit, pokud bych kupoval statický, je to velmi zajímavá volba, ale stále více a více mne láka MOTION kokpit ;-). Nicmén? kouknul jsem na nabídku a prodávají r?zné p?íslušenství - trošku m? mrzí, že tam mají t?eba v základu stojan na monitor - t?eba kdybych to koupil já, nepoužiju ho ... takže je to v?c navíc, lepší by to bylo jako dopln?k, ale hádám, že i když ho koupit musím, montovat se tam nemusí, ale je to t?eba v mém p?ípad? pár ka?ek navíc, které nevuyžiju (á koukám na fota ... musí tam být) ... Jinak musím ?íct, mají to moc p?kný ;-) a pravd?podobn? to bude i stabilní, takže krásná v?c za ty peníze bych ?ekl ;-).

A ta kole?ka pro transport - to je super, plno lidí to využije, tleskám ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 12.4.2010 at 15:38.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #49
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Motion kokpit chces ten od Frex GP? Podla mna je to najhorsia moznost, pretoze sa tam hybe iba sedacka a volant s pedalmi su staticke. Ak teda nechces nieco ako Force dynamics, tak je asi lepsia a lacnejsia volba buttkicker: http://www.youtube.com/watch?v=XocGUiyh4Sc , ktory ma prirodzenejsi efekt. Ja som este nevidel auto, kde by sa sedacka takto hybala: http://www.youtube.com/watch?v=27wHFwO5Ebo
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #50
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

GothaR: Tady asi nekdo nepochopil princip. 301 a jemu podobne simuluji G sily pomoci natoceni a samotnou G silu jakoby vytvari gravitace zeme. Pokud mas tento typ simulatoru musis mit velmi rychle pohyby aby to pro auto bylo prirozeny (proto jsou tak drahy), pokdu to neni rychle je to dobre spsi pro pomala letadla. Druhou moznosti (to je ten "frex" typ simulatoru) je ze se simuluje tlak na ruce a na zada, boky pohybem sedacky. Tim ze hybes pouze malou hmotou muzes mit relativne levne pohony, ale stale rychle (ty scn5 maj myslim 20kg silu pri 0 rychlosti a pri plne rychlosti 500mm/s velmi malou, cena acutatoru co bude mit rychlost 500mm/s a silu treba jen 50-60 kg je dost nechutna). Tento typ je vhodny spis pro auta, blbe by te to tlacilo na joystik.
EDIT: BTW FREX je podle me opravdu spatna volba, ale pro predrazenost a nic extra software.
Butkicker je fajn vec, udelal sem si doma neco na ten princip (velmi socialnejsi verze) a pocity jsou z toho uz ted fajn, da se koupit samotny bass shaker asi za 1000kc (ne butkicker, ale funguje to stejne ) a k tomu nejaky zesilovac s filtrem a musi to byt neco.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson

Last edited by Mambo; 12.4.2010 at 19:01.
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #51
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Fajn kluci, pokud je Frex špatný ... (na buttkicker se podívám), tak co jiného byste doporu?ili? Ale hotový výrobek, pokud možno, nejsem zrovna kutil a pilovat hliník a podobné v?ci, na to nemám prostory ...

Mn? ten systém nep?ijde tak špatný - naopak komplet "houpání" ala 301 - mi p?ijde zvláštní, to se hodí tak na letadlo mi p?ijde, ale ne moc na auta, tenhle systém je mi sympati?t?jší a mimo jiné i levn?jší ;-). Vzhledem k tomu, že v aut? nemám závodní pásy, tak když jedu rychleji zatá?ku, volant a pedály jsou na svém míst?, ale já "plavu" v seda?ce ;o), takže mi to tak nereálné zcela nep?ijde.

Povídejte, nebráním se dalším návrh?m, budu jen rád, když vyberu to nejlepší možné ?ešení, ale samoz?ejm? v rámci jistého finan?ního stropu ... Frex je v podstat? maximum, co jsem do toho ochotný dát ... Nebudu si dom? po?izovat kokpit za 200 000 :/
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #52
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

No frex neni az tak spatny jen je drahy (pro me kdyz si predstavim co bych si za ty prachy dokazal vyrobit ) .. (ten soft neni az takovy problem da se to jednoduse predelat na x-sim)
Hold bud jses ochotnej neco si udelat sam a tim srazis naklady hodne dolu a nebo to hold musis zaplatit. Vzhledem k tomu ze ten frex kokpit je jen z ITEM hlinikovych profilu tak si myslim ze je lepsi si to poskladat sam, profily ti narezou presne na rozmer a pak uz je to jen skladacka, jedine co musis udelat je navrh (s tim se da lehce pomoct). Pokud budes mit G25 tak ten ma uz pomerne slusny pedaly sam o sobe, na zacatek stacej, to same radicka. Motion kokpit ten lze taky snadno udelat a vejdes se pravdepodobne do poloviny ceny toho co nabizi frex, jen budes muset par veci udelat sam (nevim jak moc velky mas prijem, ale tipnu si ze dobu co bys tomu venoval sotva vydelas 1000$ rozdil a jeste by ses neco naucil ) on ten system je pomerne plug and play. Dalsi vyhoda je ze si vsechno udelas presne podle tvych predstav a pocit z dobre vykonane prace je taky fajn. Treba ted sem jen v rychlosti mrknul na frex pedaly a v plny palbe 1500$ tomu rikam sila. Fanatec ma pekny za 5000 kc s par upravama jsou na urovni frexe ...
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #53
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Jo pokud hledas inspiraci kokpitu tak mrkni sem http://www.x-simulator.de/forum/diy-...jects-f22.html 9 stranek ruznejch moznosti
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #54
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

No volant už mám a prozatím neplánuju m?nit G27 .. p?ijde mi to oka, pokud n?co odejde ... možná pak, ale d?ív ani ?uk ;-).

No m?j p?íjem je velice r?znorodý, jakožto student ;-), b?hem zkoušek se mi vyplatí rozhodn? vše koupit - abych se tím nemusel zabývat, ale modela?il jsem (te? mám pauzu, nestíhám to), takže ten pocit, když si to ud?láš sám moc dob?e znám ;-) ... Nicmén? modela?il jsem v autech a vrtulnících - to je n?co jako Frex - máš to už hotový, jak Lego a p?ípadn? tam n?co upiluješ, ubrousíš a tak, žádné lepení balzy a tak .. to jsou praví modelá?i, kam já nemám šanci se s mou zru?ností dostat.

No cena za Frex je takový strop, mne jen prost? zajímá - co by se dalo sehnat lepšího do dané cenové kategorie ;-). To jestli se nato nakonec vrhnu jak na Lego nebo tomu pom?žu sám ... to do?eším aktuáln? ;-). Oka, jdu juknout na tv?j odkaz ;-)
Nicmén? spíše p?evládá názor koupit to hotové - aby s tím bylo co nejmén? problému ;-) ...

Je to asi n?co jako "koupit" si trackIR (v?c co dáš na hlavu a kam ji nato?íš, tam se koukáš ve h?e), byla možnost vyrobit si to z webky a ješt? z n??eho tak kolem litru nebo to koupit - te? si nejsem jistý za 3500 ? Rozdíl byl v tom jak to vypadá, trošku rychlejší odezva a menší zatížení procesoru - v?tšina lidí by si to vyrobila, ale já to zhodnotil tak, že bych se s tím musel párat - b?h ví jak dlouho, bylo by to "horší" o n?co v?tší zatížení procáku, menší citlivost, takže jsem koupil originálku, která je 3-4x dražší ... Je velmi pravd?podobné, že to ud?lám i u simu. Vím, že se na tom dá ušet?it, ale dokud do toho trošku nevidím, mám strach z komplikací. Sv?j první po?íta? jsem si také koupil hotový a až následná koup? byla - "postav si sám a dej si to do kupy" ... Nerad se hrnu do výroby n??eho, s ?ím nemám zkušenost, ud?lám tam dost chyb, trvá to dlouho a výsledek m?že být horší .... Stejn? jako jsem nekoupil G25, která je o 3 000 levn?jší než G27, protože v G27 mají být lepší p?evody ... ?lov?k který by to rozebral a vym?nil by na tom ušet?il atd ... V?tšinou volím dražší cestu menšího odporu, až se do problematiky dostanu, pak se v tom š?ourám :-).

Nikdo ne?íká,že si to budu upravovat pozd?ji podle své vize ;-), ale pro za?átek se do toho nechci moc poušt?t ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 12.4.2010 at 21:59.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #55
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Podle myho freetrack+wii mote ma minimalne potencial byt lepsi reseni nez original. Moje zkusenost ale je, ze 3 monitory + th2go je daleko lepsi volba (i kdyz drazsi). Prida to neuveritelne na vjemu z jizdy (ad diskuse ohledne vahy, muj stul ted vazi hooodne pres 120 kilo, 3x21'' CRT...).
Frex ma, podle lidi ze staryho rsc fora, velmi spatnou podporu jejich software. Kdybych volil, tak bych zacal 3 monitorama + bassshaker v sedacce. Kdyz pedaly, tak ecci, jezdival s nima treba Chaos, nez upgradl na 301 ;-). Volant nema vyznam kupovat jinej nez Logitech, kvuli podpore FF ve hrach.
Cely kokpity se mi vzdycky libily z PVC, neco jako tady. Takovy vetsi Lego....

Last edited by Kada; 12.4.2010 at 22:53.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 12.4.2010   #56
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

JJ PVC je pekny.
Chapu pristup "bezproblemosti", nicmene osobne me prijde lito platit za neco co si muzu s troskou vlastni prace udelat sam. Treba ten kokpit vem ze ti ho frex stejne posle rozmontovany a ty ho budes muset smontovat. Freetrack sem taky zkousel ale kamera za 200 nic moc, wii bych chtel casem taky vyzkouset ale zatim se snazim soustredit na jeden projekt a stejne furt neco vymyslim. Mimochodem tu vibracni brzdu jsem si taky zbastlil stalo me to hodinu casu, malej motorek co jsem nasel doma a trosku otravovani Kady s upravou jeho programu na ukazatel zarazeneho stupne. Funguje to uplne stejne a usetril sem pres 1500 kc

Mam dojem ze jsem to uplne nepostrehnul, ale co presne chces koupit (obecne), zatim jen par trubek na kterych bude drzet volant, pedaly, radicka, monitor a sedacka ? s tim ze casem budes rozsirovat ? A jaky mas cenovy strop ? Je mozny ze uz si to nekde psal ale uz se v tom textu trosku ztracim
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #57
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Podle myho freetrack+wii mote ma minimalne potencial byt lepsi reseni nez original. Moje zkusenost ale je, ze 3 monitory + th2go je daleko lepsi volba (i kdyz drazsi). Prida to neuveritelne na vjemu z jizdy (ad diskuse ohledne vahy, muj stul ted vazi hooodne pres 120 kilo, 3x21'' CRT...).
Frex ma, podle lidi ze staryho rsc fora, velmi spatnou podporu jejich software. Kdybych volil, tak bych zacal 3 monitorama + bassshaker v sedacce. Kdyz pedaly, tak ecci, jezdival s nima treba Chaos, nez upgradl na 301 ;-). Volant nema vyznam kupovat jinej nez Logitech, kvuli podpore FF ve hrach.
Cely kokpity se mi vzdycky libily z PVC, neco jako tady. Takovy vetsi Lego....
Jo v jednoduchosti je síla, to PVC asi moc nestálo a je to fajn "stolek" :-).

K tomu trackIR - já létám taky ješt? (virtuáln? ;-) ) a tam bez toho ?lov?k bre?í. Paradoxn? na auta mám skoro chu? to shodit - d?sn? m? to mate u auta, ale asi to mám jen moc ost?e nastavené pro ty éra ;-).

3 monitory jsou v plánu, ale zatím nemám zjišt?no, ... respektive ... nemám výstupy na grafice .. a zrovna jsem koupil novou :-( ...

Pedály jsou luxusní ... ale tak co nad?lám ;-) mám ty ze sady G27 a jako st?žovat si nem?žu, jsou mé první a je to parádní :-) ...

Basshaker v seda?ce? .... Hm a to m?žu prdnou i na závodní? N?jak jsem totiž nepochopil princip - to je t?eba to sedadlo roz?ezat?
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #58
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Mambo View Post
JJ PVC je pekny.
.....

Mam dojem ze jsem to uplne nepostrehnul, ale co presne chces koupit (obecne), zatim jen par trubek na kterych bude drzet volant, pedaly, radicka, monitor a sedacka ? s tim ze casem budes rozsirovat ? A jaky mas cenovy strop ? Je mozny ze uz si to nekde psal ale uz se v tom textu trosku ztracim
P?vodní vize byla statick kokpit, nyní bych rad?ji volil MOTION (netušil jsem, že to je tak dostupné), každopádn? jsem škrt, takže bych se rád vešel do 50K, ale možná se ve m? hne sv?domí a v lét? n?koho ukecám a v dílni?ce n?co budu pižlat ;-).

Jde o to, že nás ?eká rekonstrukce v byt? - do té doby není vhodné mít n?jakou "t?žkou krávu" doma ... budu to muset stále p?esouvat. Po rekonstrukci už to bude mít sv?j plac na stálo.
Proto, pokud bych bral Frex - jsem cht?l koupit statickou konstrukci, která má pár kilo a mohl bych krásn? jezdit a po rekonstrukci bytu jsem cht?l dokoupit ten "t?žký" zbytek ;-).

Každopádn?, pokud budu kalkulovat a dostanu se na p?íliš vysokou ?ástku, tak a? bych si to mohl dovolit, odstoupím pravd?podobn? od toho (pokusím se vyrobit vlastními silami ... ) a pokud neusp?ji bude statika. Zatím studuju, takže po?ítám i halí?e ;-), až budu mít práci, uvidíme jak se to zm?ní.

Tedy kokpit bude ur?it? a cht?l bych Motion, ale postupn? jak po?ítám se mi ta cena docela šplhá nahoru :/ ... takže uvidíme ;-) ... A stále slýchám r?zné názory na v?c .... takže si pomalu utvá?ím p?edstavu, co vše mi m?že trh nabídnout. Ten Frex se mi zamlouval tím, že je to lego ... se stavbou nemám problém, šlo o to, abych nemusel n?co ohýbat, pájet, sva?ovat a tak ... tam už je to o šikovnosti ;o). Pohyb z videa u Frexe mi p?išel oka, takže jsem byl už na 90% rozhodnut pro n?j ... akorát jste mi tu te? v posledních postech dali brouka do hlavy ... tak kalkuluju, p?epo?ítávám a ješt? koukám "okolo" ... ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #59
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Bas shaker se normalne pridela treba na sedacku nebo na ram (ale to pak uz vibruje i do zeme. Je to proste basak co nedela zvuk ale vibrace.
Na prevazeni kokpitu no jednoduse si ho das na kolecka a je to to by byla vyhoda delat si to pekne doma
Treba kdyz bys sis to delal z ITEM profilu tak to je to samy jako frex jak sem psal oni ti to narezou presne na rozmer a pak to je zase skladacka. Na ten motion kokpit zase acutatory koupis jako kit (odkaz uz jsem posilal ), zadne pajeni (i kdybys je kupoval samostatne vse je jen zapojit draty). Jinak videl sem z PVC kokpit co se cely hybal a clovek popisoval praci s nim taky jako lego jen potreboval vrtak, pilku a lepidlo. Je to lehky, pevny a levny. Osobne bych treba zatim volik kokpit z pvc + pohybovy kokpit (ten kit co je na jednech strankach za zhruba 500 dolaru). Az bys mel misto v byte tak udelat poradnou solidni konstrukci, se vsim co bys chtel, ten pohybovy kit a sedacku bys jednoduse pouzil. A par pvc trubek bys pak mohl vyhodit a nebo mit druhy kokpit . Treba bys mezi tim jeste neco nasetril na peknej projektor a nebo treba full HD TV.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #60
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Breakpain View Post
3 monitory jsou v plánu, ale zatím nemám zjišt?no, ... respektive ... nemám výstupy na grafice .. a zrovna jsem koupil novou :-( ...
Existuji 2 reseni:
SoftTH -- ve strucnosti, koupis dalsi (staci slabouckou) grafiku, o zbytek se postara software.
Vyhody: cena, kazdy monitor muze mit jiny rozliseni
Nevyhody: Mensi FPS, nutnost mit dalsi grafiku v komplu

Matrox TripleHead2Go -- ve strucnosti "roztrojka" na vystup na grafarne.
Vyhody: 100% kompatibilita se vsema grafarnama, vyssi FPS (oproti SoftTH), lze vyuzit i v jinych operacnich systemech.
Nevyhody: cena (cca 7 litru), kazdy monitor musi mit stejne rozliseni.

Ad projektor, moje zkusenost je, ze 3 monitory, zvlast pokud je clovek ma blizko volantu, poskytnou daleko lepsi zazitek. Duvod je vetsi FOV.
Kada is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.