Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Další závody a ligy

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 9.11.2008   #1
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default KZ System F1 Cup 2008 - tiskovka 4 (SO long)

1 quali: to co jsem natrénoval b?hem 14 dn? mluvilo za vše, díky svému týmovému kolegovy jsem se v posledním možném kole první ?ásti kvalifikace dostal do první 10ky a to bylo pro m? docela p?íjemné p?ekvapení a myslím si že jsem nebyl jediný kdo se divyl, protože na TS to bylo jen o .......... ty vol.............. co to je , atd.........
2 quali: tady jsem potvrdil své kvality a jediné co m? t?šilo že jsem nedol poslední z první desítky ale 9, je pravda že poslední tam už nebyl :-)
race: do závodu jsem nastupoval stím že bu? dojedu tento závod z 10 ti zastávkama v boxech a nebo se stane n?co co se normáln? ned?je v reálném závod?. Poprvé jsem si myslel že se to stalo když jsem v plné rychlosti hnedle p?elomil Maxe.3 v T1 za mostem a hodil ho až na svodidla, bohužel ne, to nebyl ten moment. Zase sem se za?al bát co to teda bude když ne to že jsem odrovnal svého týmového kolegu. P?i prujezdu cca 25 kolem jsem si na cílovce upravoval nastavení do zastávky v boxech a to si asi amatér jako já nem?že dovolit. To co se d?lo potom za mostem se nedá popsat. Myslím si že to bylo n?co mezi Trojitým Salchovem a trojitým odpíchutým Ridbergrem a k tomu 3 salta po zádu. Ano asi tak to dopadlo, nebo spíše nedopadlo :-) Poslední co jsem zahlídl když jsem ve výktutech p?esáhl 8Gééé bylo, a to si matn? vzpomínám, masterful se netrefil na tra?.................... No hurá na další a poslední závod.

Last edited by masterful; 10.11.2008 at 07:54.
masterful is offline   Reply With Quote
Old 9.11.2008   #2
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Tak já za?nu.

Q1: pohoda, 1.

Q2: sice mi nesedlo ideáln? kolo, ale o pár setinek 1.

Závod: Tady jsem ?ekal trochu problémy, protože jsem výrob? závodního setu moc nedal a tréningu s ním taky, spoléhal jsem na zkušenosti a improvizaci. Nakonec jsem na Q set nasadil R3 pneumatiky, které fungovaly výborn?, strategie jakž takž vyšla taky. Na startu jsem m?l trochu problémy s tím udržet svojí pozici - safety car m? odsunul na 2. místo na startu, takže jsem nem?l na pole position až tak velkou výhodu. Navíc jsem trochu zaspal a málem m? p?edjel Poly. Prvních pár kol se odstup pohyboval do 1. vte?iny, než jsem za?al ujížd?t. Ne moc, ale náskok pomalu nar?stal až na n?jaké 3,5 vte?iny v p?lce závodu. Do boxu jsem jel za p?lkou závodu, co sta?ila plná nádrž. A pak p?išel problém... Zjistil jsem, že PZ tlumi? dostává po?ádn? na frak. Jenže jsem v?bec netušil kde si dát pozor, takže jsem se rozhodl neriskovat a opravit to. Tím pádem ode m? p?evzal 1. místo Poly, který m?l mnohem vychytan?jší set naž já. M?l náskok n?jakých 7 vte?in, když ud?lal chybu a já se tak dostal zpátky dop?edu. Dál už to byla pohoda, náskok nar?stal až na n?jakých 15 vte?in v cíli.
Na záv?r ješt? musím ?íct, že co se tý?e mého jízdního výkonu, to byl jeden z mých nejlepších závod? na South City. Auto jsem o svodidla tém?? nepoškodil a jel i celkem stabiln? rychle, což u m? na SO až tak pravidlem nebývá. Škoda jen toho improvizovaného setu, mohlo to být vít?zství o mnohem víc jak 15 vte?in. Tentokrát to bylo dost o št?stí. Ale i to se po?ítá, spokojenost.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.11.2008   #3
Poly
Regular Member

 
Poly's Avatar
 
Join Date: 11.11.2007
Location: Liberec/Olomouc
Posts: 510
Default

Quali: V prvni casti osobni maximum -> 2. misto. V druhe casti osobni maximum -> 2. misto. Ztrata na Ghosta 2 setiny

Long: Hned po startu jsem zkusil zautocit na 1. pozici, bez uspechu. Trochu me delal starosti zluty napis Safety Car, ktery svitil jeste zhruba 30s po startu. Jenze z boxu nevyjizdel, takze asi bylo vse v poradku... Prvni polovinu zavodu jsem si paradne uzival. Jezdil jsem s nepatrnym odstupem za Ghostem a zbytek pole uz docela ztracel. Nejlepsi byla pretahovana o nejrychlejsi kolo, kdy jsme cas stlacovali skutecne po setinach Pred polovinou zavodu uz jsem ztracel celkem dost a zdalo se, ze je vse rozhodnuto. Jenze po zastavkach jsem byl nahle 1. s sestivterinovym naskokem. To mi ale moc dlouho nevydrzelo... 35. kolo jsem se lehce stetnul s Radkem ktery dostal smyk pred T1. To me rozhodilo a porad jsem premyslel ci vuz to vlastne byl... Ztratil jsem koncentraci a v dalsim kole udelal stejnou chybu. Pneumatiky rudy a pro Ghosta nebyl zadny problem ziskat zpet 1. pozici. Nebyt tehhle chyby, tak mohl byt souboj o vitezstvi jeste o neco zajimavejsi.

Ale i tak to byl paradni zavod a jestli dobre pocitam, tak je to na prvnich 3 pozicich velmi vyrovnany.. Ze bysme se dockali podobne koncovky jako minuly tyden v Brazilii?
__________________
MyLast.fm | member of M3-Racing
Poly is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #4
Motto
Member

 
Motto's Avatar
 
Join Date: 7.12.2006
Posts: 420
Default

Sice je to nahoda, ale bude to ted vypadat dobre, kdyz predemnou psal Ghost a Poly (1. a 2. v obou castech kvlaldy ):

Q1: 3. misto
Q2: 3. misto

Race: Taktika byla jednouducha: Udrzet vuz na trati, zbytecne neriskovat a jet v poklidu. Po stratu se predeme dostal Chips, se kterym jsme zajizdeli podobna kola a malem doslo i na predjizdeni, jenze tahle trat na predjizdeni neni vubec jednoducha a tak jsem si drzel 4. pricku. Po nejake dobe doslo na predjizdeni jezdcu o kolo zpet a tam jsem zacal ztracet na jezdce predemnou, navic zezadu se blizil Agarash , ktery se senzacne prodral z posledniho mista na startu az za me zada a kazdym kolem byl bliz a bliz. Pak si par kol odkrouzil za mnou, zjistil me slabe mista a bezproblemu me predjel. Blizila se zastavka v boxech, ktera tentokrat probehla bez vetsich problemu. Po nekolika kolech jsem se ocitnul zpet na 5. miste a mohl jsem tak v klidu nikym nerusen jet svou jizdu. Ovsem osud tomu nepral a ja se dotahnul na jezdce okolo, konktretne to byl Vitr, na ktereho dotiral Reyco. Je skoda, ze me Reyco po nekolika minutach porad nechtel pustit pred sebe a misto toho se venoval souboji pred sebou. Myslim si, ze kdyz nekomu sviti 2 kola modra vlajka a vuz ma za sebou doslova prilepeny je vhodny okamzik popustit nohu z plynu. Bohuzel se tak stalo opravdu az po delsi dobe, dostal jsem se tedy pred Reyca. Predemnou jedouci Vitr se zachoval zcela opacne a pri prvni prilezitosti me poustel pred sebe ovsem tak nesikovne, ze jsme musel pribrzdit a to uz nestihnul zareagovat Reyco a bylo to. Vuz na kasi, pomala jizda do boxu, temer se s tim nedalo jet a propad o 3 mista. V tu chvili jsem byl samozdrejme sklaman, protoze podobnou situaci jsem zazil hned v prvnim podniku. Je skoda, ze tak skuseni jezdci porad nevi co znamena modra vlajka, ono by nebylo od veci si obcas vyskouset i ty nizsi pozice a tu modrou trosku potrenovat Nakonec jsem se posunul o misto v pred a v cili tak obsadil 7. misto. Zavod byl fajn, az do osudove chvile. Co me taky mrzi je pocet zucastnenych. Hold neda se nic delat kazdy k tomu pristupuje trosku jinak. Za 14. dni nas ceka posledni podnik tak snad tam by to mohlo byt lepsi
__________________
M3R Motto member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team
Motto is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #5
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Motto View Post
...... Predemnou jedouci Vitr se zachoval zcela opacne a pri prvni prilezitosti me poustel pred sebe ovsem tak nesikovne, ze jsme musel pribrzdit a to uz nestihnul zareagovat Reyco a bylo to....
Sorry udelal sem ti asi malo mista na vnitrni stope. Chtel sem ti tam udelat misto, ale poustel sem na tom samem miste predtim ghosta a vyslo to tip top jak ho zatacka vynesla, tak sem tentokrat vice povolil plyn a uz to bylo. Jinak taky to nebylo pro me vubec prijemne ta modra, protoze sem porad kontroloval zrcatka jestli si uz za mnou nebo porad reyco coz slo dost blbe jak se trepal obraz a otukaval sem formuli o rozky. Celou dobu co si byl za nim me svitila modra taky Kdybych vas tehda pustil oba mohl sem dojet devaty s bohatym naskokem
Zbytek tiskovky dopisu odpoledne

Last edited by Vitr; 10.11.2008 at 07:33.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #6
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Poly View Post
Ale i tak to byl paradni zavod a jestli dobre pocitam, tak je to na prvnich 3 pozicich velmi vyrovnany.. Ze bysme se dockali podobne koncovky jako minuly tyden v Brazilii?
Rekl bych, ze bodove to bude zajimavejsi nez v Brazilii, ovsem nam tu nehrozi dest, takze takove dramo to asi nebude.

Q1: bez pripojeni - 5x volam ISP, ten nebere
Q2: bez pripojeni - konstantni vytaceni ISP, sem tam nejaka SMS, panika. Nakonec zveda telefon a z auta mi diktuje mou novou IP.

Zavod: Start z posledniho mista sliboval mohutne probijeni polem. Z vysledku kvalifikace jsem tusil, ze jsem na tom s Polym vykonnostne prakticky stejne. Tentokrat jsem si zavodni set udelal sam a dokonce jsem ho stihl i trochu otestovat, fungoval skvele uz od prvniho kola. V T1 jsem byl uz o par pozic vys. Po prnim kole snad dokonce na neuveritelnym 9.miste. Pak uz to bylo horsi. Par kol jsem jel za Jirkou.svs, kde bylo nekolik peknych souboju - parada. Pak prisel na radu masterful a max.3 - super souboje. Tlacil jsem co to slo, ale pokud si dobre vzpominam, tak nebyl zadny kontakt ani zadna zaviracka. Diky panove, skvely pojezdeni. Pak zbyval uz jen radek a to uz byl trochu orisek. Nekolik kol jsem ho dohanel a pak jsem se s nim tahal o setinky. V pomale casti jsem ho vzdycky dojel, ale na vyjezdech mi kvuli ztratam pritlaku ujizdel. Nakonec udelal chybku, kdyz predjizdel nekoho o kolo a bylo to.
Pak prisly na radu zastavky v boxech. Sel jsem dolu o neco driv nez ostatni a to se dost vyplatilo. Nez se auto opet dostalo do provozni teploty byly vsichni po svych zastavkach a me cekal souboj s tymovym kolegou. Mel vyborne tempo a ja ho dojizdel docela pomalu. Nekolik kol jsem se ho drzel stejne jako radka. Na vyjezdech ujel a v pomale casti jsem ho opet stahl. Nakonec udelal malou chybku a rozhdl se, ze prestane branit. Do konce bylo asi 15 kol a Poly byl ode me 16 sec. Zkusil jsem tlacit co to slo a doufal jsem, ze znervozni a udela chybu, neudelal. Ted si myslim, ze me dokonce uz ani nepovazoval za hrozbu

Skvely zavod, diky vsem!
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #7
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Motto View Post
....Ovsem osud tomu nepral a ja se dotahnul na jezdce okolo, konktretne to byl Vitr, na ktereho dotiral Reyco. Je skoda, ze me Reyco po nekolika minutach porad nechtel pustit pred sebe a misto toho se venoval souboji pred sebou. Myslim si, ze kdyz nekomu sviti 2 kola modra vlajka a vuz ma za sebou doslova prilepeny je vhodny okamzik popustit nohu z plynu. Bohuzel se tak stalo opravdu az po delsi dobe, dostal jsem se tedy pred Reyca. Predemnou jedouci Vitr se zachoval zcela opacne a pri prvni prilezitosti me poustel pred sebe ovsem tak nesikovne, ze jsme musel pribrzdit a to uz nestihnul zareagovat Reyco a bylo to. ....
Ja na tom byl podobne. Reyco vubec nerespektoval modrou valajku. Rekl bych, ze jsem za nim ztratil tak 6 sec. Vitr naopak zase hamstnul na brzdu v rychle stope - druhy extrem. Jinak vsichni ostatni pousteli s rozumem a nebyl zadny problem. Nerikam, ze kdyz se nekomu objevi modra ma zajet ke kraji, staci napr. vyjet zatacku vnejsim obloukem nebo na rovince malinko ubrat. Braneni jak v boji o pozici nebo to z niceho nic zadupnout je nebezpecny, ani s jednou moznosti clovek nepocita.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #8
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

?o sa týka Motta, je pravda, že som ho zdržoval viac ako by ?akal, ale skúste sa vži? do mojej pozície. S?ahujem náskok Vítra a ke? sa dostanem do pozície na predbehnutie musím zas polavi?. Hladal som okamih, kde by som nestratil ve?a ?asu. ?a?ším faktom je, že SO LONG a celkovo mestské okruhy sú dos? úzke a pri rýchlosti f1tky sa dá ís? vä?šinou len jedna stopa... V podstate jediná možnos? akou som dokázal púš?at jazdcov bola na rovinke alebo som musel pred zákrutou vypusti? brzdy a necha? vnútornú stopu pre jazdca prebiehajúceho okolo.

O tom, že som zdržoval Agarasha neviem, ale ur?ite si to nevymyslel. Holt som sklamal, nabudúce budem púš?a? skôr. Neskúsil som si to ve?a krát by? o kolo prebiehaný a teraz viem, že to nie je také lahké. Asi som si dos? neuvedomil o kolko idem pomalšie. Prepá?te.
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #9
Poly
Regular Member

 
Poly's Avatar
 
Join Date: 11.11.2007
Location: Liberec/Olomouc
Posts: 510
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Do konce bylo asi 15 kol a Poly byl ode me 16 sec. Zkusil jsem tlacit co to slo a doufal jsem, ze znervozni a udela chybu, neudelal. Ted si myslim, ze me dokonce uz ani nepovazoval za hrozbu
Ja mel v zaveru zavodu dost poskozenou geometrii, tak uz mi to ani moc nezatacelo. Tvoje casy jsem sledoval , ale pokud si vzpominam tak se to drzelo kolem 15s +-2s. Jel jsem tedy na jistotu, dalsi chybu jsem si nemohl dovolit.
__________________
MyLast.fm | member of M3-Racing
Poly is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #10
jirka.svs
Member

 
Join Date: 4.11.2007
Location: Ústí n.L. Czech
Posts: 484
Default

P?edem Všem díky za skv?le vyda?ený start a následn? bez kolizí projeté první ostré kolo. Fakt to bylo úžasné, v tak úzkých uli?kách jsme dokázali s BF1?kou rozjet závod tak jak se má.
Užíval jsem si závod moc a moc. Zbyte?n? jsem neriskoval a snažil se nekontaktovat se svodidly, celkem se da?ilo.
Jen jeden malý kontakt s Loukotou, když m? poušt?l na modrou v T2, opravdu jsem netušil, že m? budeš poušt?t zrovna tam. Trochu jsem T? postr?il, ale snad nic vážného, p?esto z mé strany omluva.
Druhá p?lka byl už jen hotlap na 6. pozici. Ješt? m? dojel Motto a tla?il, byl o kolo zp?t, ale viditeln? rychlejší, tak jsem mu otev?el cestu.

Parádní ve?er. Díky
jirka.svs is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #11
Motto
Member

 
Motto's Avatar
 
Join Date: 7.12.2006
Posts: 420
Default

Quote:
Originally Posted by jirka.svs View Post
Ješt? m? dojel Motto a tla?il, byl o kolo zp?t, ale viditeln? rychlejší, tak jsem mu otev?el cestu.
Diky Jirko, zachoval jsi se profesionalne, zapomel jsem ti podekovat
__________________
M3R Motto member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team
Motto is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #12
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
J.... Vitr naopak zase hamstnul na brzdu v rychle stope - druhy extrem....
Hrozne rad bych vedel kdy sem ti "hamstnul" na brzdu cas protoze si zadnou takovou situaci nepamatuju
Co ja si pamatuju nikdy v zavode sem nebrzdil pri pousteni na modrou pouze povolil plyn v pripade motta sem nedostatecne vyjel s idealni stopy a motto asi necekal ze ho budu poustet tam

Last edited by Vitr; 10.11.2008 at 18:47.
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2008   #13
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Vitr View Post
Hrozne rad bych vedel kdy sem ti "hamstnul" na brzdu cas protoze si zadnou takovou situaci nepamatuju
Co ja si pamatuju nikdy v zavode sem nebrzdil pri pousteni na modrou pouze povolil plyn v pripade motta sem nedostatecne vyjel s idealni stopy a motto asi necekal ze ho budu poustet tam
Ok, na replay jsem nekoukal, ale pripadalo mi to tak. Jel jsi tam nehorazne pomalu a to jsem vubec necekal. Nic se nedeje. Nastesti nebyl zadny kontakt.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:45.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.