Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.2.2012   #1
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default Formula 1 2012

Oukej, trochu jsem zagoogloval.

Od sezony 2012 je nove pravidlo maximalni vysky nosu podle obrazku, ze dvou hlavnich duvodu:

- snaha o minimalizaci nebezpeci pri torpedovani druheho auta
- lepsi viditelnost z kokpitu

McLarren pouziva uz nekolik let nizsi nosy nez konkurence, cimz jim novy pravidla hraji do karet. Vyssi nos slouzi k lepsimu smerovani proudu vzduchu do vstupu sani, McLarren ale tuto vlastnost obetuje za ziskem nizsiho teziste nosu a moznost pouzivani mene agresivni geometrie.

Zdroj: http://scarbsf1.wordpress.com/2012/0...rcedes-mp4-27/





__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 6.2.2012 at 16:53.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 7.2.2012   #2
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

tak ani Williams neni vyjimkou


btw, ad "lepsi viditelnost z kokpitu": viditelnosti je asi hodne platne, ze ma snizeny nos, kdyz je za nim schod jak Brno typische FIA
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 14.2.2012   #3
treborX
Newbie

 
treborX's Avatar
 
Join Date: 4.12.2007
Location: Znojmo
Posts: 23
Default

Na porovnání.


http://imgur.com/a/W7eiD
__________________
CSR™ Treborㄨ

http://czechoslovakracing.pageride.cz/
treborX is offline   Reply With Quote
Old 15.2.2012   #4
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Do kelu, sezóna s to?kými majstrami sveta, pri?om jeden z nich - nebudem menova? - si ide po svoj ôsmy titul, a ja to práve tento rok nebudem ma? kde pozera? live, grr! :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 15.2.2012   #5
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...94364619_n.jpg
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2012   #6
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Takže Trulli out, Petrov in, gut. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 17.3.2012   #7
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

are you ready?

mala srandicka z BBC tymu
http://www.youtube.com/watch?v=xWcXglA3xJk

a mimochodem jedna mala zmena, oproti minulym rocnikum uz v Albert Parku nejsou ty obvykle barevne kacirky, ale zustaly v prirodnich barvach
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 19.3.2012   #8
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

http://f1sport.autorevue.cz/v-melbou...red-bull-31103

Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 9.4.2012   #9
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

http://1.bp.blogspot.com/-Ajqm1Toj6A...T%20genius.png
http://img267.imageshack.us/img267/3...lavidaloca.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/7...siaedition.jpg
http://img825.imageshack.us/img825/7696/massaeffect.jpg
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2012   #10
Harad
Member

 
Join Date: 26.9.2005
Posts: 212
Default

caute, chysta sa odtial niekto na VC Belgicka?
__________________
Harad is offline   Reply With Quote
Old 21.4.2013   #11
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Viem ze stara tema no neda mi povedat k dnesnej formuli, ze som sa po dlhej dobe dost bavil...hlavne ku koncu. No co sa podla mna ukazalo je, ze stokrat zaujimavejsie suboje su bez DRS (ktore mal dnes Alonso pokazene), pretoze potom na konci rovinky su auta akurat vedla seba a nie je to predbiehane auto uz 20 metrov za predbiehajucim. Potom krasne najazdy do zakrut side by side...hned sa lepsie na to pozera...dneska mal Alonso smolu, no aj tak to vytiahol pomerne vysoko...aspon ze Raikkonen potesil...a na Vettela sa zasluzene ziadna kamera nedivala...lebo ju nudny a nikto o neho nema zaujem...mal by dostat ban...nebavi ma ani trochu :P
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 21.4.2013   #12
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Dneska to bylo opravdu pekny. Spousta souboju i bez DRS. McLarenovci si to pekne davali zadna rezie. Alonso to taky pekne odjel vzhledem k tomu, ze mel minimalne jeden pit navic.
Samoze mi nejvic radost udelal Kimi. Sice by se mi libilo, kdyby daval jednoho soupere za druhym v primych soubojich, ale to je holt soucasna F1, ze je vyhodnejsi lip zachazet s pneu. A v tomhle ohledu je na tom zjevne Lotus dobre, kdyz i Grosjean to dotah na bednu.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 21.4.2013   #13
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Taky jsem se dneska koukl, nedíval jsem se snad víc než 2 roky na F1. Stihl jsem sice jen druhou polovinu závodu, ale i tak tam bylo pár hezkých souboj?, hlavn? mezi McLarenovci. A jak ?íká Bávo, to DRS nevím pro? tam je, F1-?ka tím p?ichází o krásné souboje a ztrácí trošku na atraktivnosti. A taky m? p?ekvapilo, že se Ferrari moc nechytá, d?ív to nebývalo zvykem. No zlatá F1 za Schumiho
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013
JÁRA is offline   Reply With Quote
Old 21.4.2013   #14
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by JÁRA View Post
Taky jsem se dneska koukl, nedíval jsem se snad víc než 2 roky na F1. Stihl jsem sice jen druhou polovinu závodu, ale i tak tam bylo pár hezkých souboj?, hlavn? mezi McLarenovci. A jak ?íká Bávo, to DRS nevím pro? tam je, F1-?ka tím p?ichází o krásné souboje a ztrácí trošku na atraktivnosti. A taky m? p?ekvapilo, že se Ferrari moc nechytá, d?ív to nebývalo zvykem. No zlatá F1 za Schumiho
Ferrari sa chyta len mali teraz hroznu smolu...Alonso musel ist do boxov ked to nebolo planovane lebo sa mu pokazilo uz spominane DRS a potrebovali tam nieco manualne odblokovat a Massa mal defekt a este nejaky problem na ktory si uz nespominam.
Inak neviem preco ale ked vyhraval Schumacher tak to bola zabava ale ten Vettel je totalne nudny...neviem aky nazor maju ostatni ale toto je moj
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 22.4.2013   #15
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Ferrari sa chyta len mali teraz hroznu smolu...Alonso musel ist do boxov ked to nebolo planovane lebo sa mu pokazilo uz spominane DRS a potrebovali tam nieco manualne odblokovat a Massa mal defekt a este nejaky problem na ktory si uz nespominam.
Inak neviem preco ale ked vyhraval Schumacher tak to bola zabava ale ten Vettel je totalne nudny...neviem aky nazor maju ostatni ale toto je moj
Vidim ze Vettel si u teba pos*** reputaciu po Malajzii
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 22.4.2013   #16
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Vidim ze Vettel si u teba pos*** reputaciu po Malajzii
ja som ho nemal rad nikdy takze si nemal co po****
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2013   #17
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Ferrari sa chyta len mali teraz hroznu smolu...Alonso musel ist do boxov ked to nebolo planovane lebo sa mu pokazilo uz spominane DRS a potrebovali tam nieco manualne odblokovat a Massa mal defekt a este nejaky problem na ktory si uz nespominam.
Inak neviem preco ale ked vyhraval Schumacher tak to bola zabava ale ten Vettel je totalne nudny...neviem aky nazor maju ostatni ale toto je moj
Sice Vettelovi nefandim, ale musim se toho hosika zastat. Kdyz zrovna nehotlapi na prvnim miste, tak se rve jako lev a jeho manevry jsou obcas fenomenalni. A jeho hotlapy ve treti casti quali taky nejsou zly (pokud zrovna treti cast quali jede )

Podle me je soucasna F1 skvela, ale mohla by byt jeste lepsi. Libi se mi napad Martina Brundla - moznost pouzit DRS v jakemkoliv kole, ale omezit pocet pouziti napriklad jen na 10 za zavod, podobne jako ve Scirocco cupu. Pak se mi nelibi, ze cela F1 se v soucasne dobe prizpusobuje stavu gum. Prinasi to sice jistou nepredvitelnost, ale jezdci a tymy behem zavodu neresi prakticky nic jineho nez stav pneumatik a musi jet vetsinu zavodu na 70%. Rad bych videl gumy, ktery snesou vsechno a cely zavod se da odjet na 100%, jako za dob Michelin/Bridgestone. Navic ten bordel mimo idealni stopu
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2013   #18
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
....Navic ten bordel mimo idealni stopu
To je fakt.. toho bordelu je tam neurekom, ale ber to tak ze kazdy okruh nieje vyhradne len pre formulu. Nepretrzite sa nanom jazdi ci uz ine kategorie alebo len volne jazdy, treningy a tak.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 26.5.2013   #19
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Neviete ako sa da dostat ku vsetkym onboardom z celych zavodov F1? Lebo pozeram na stranke formula1.com a tam je ku kazdemu zavodu len jeden onboard (ak teda nie som slepy) a hrozne ma rezia nas*ala ked neukazala na konci GP Monaca ako Raikonnen ziskal 5 miest hadam za 3 kola...hlavne ze sme sa furt divali na osamote jazdiaceho Rosberga a zmeskali sme viac predbiehacich manevrov, ako urobili vsetci ostatni jazdci dokopy
Rovnako som pozeral aj na racing4.me a nasiel som onboardy len z minulej sezony
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 26.5.2013   #20
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Neviete ako sa da dostat ku vsetkym onboardom z celych zavodov F1? Lebo pozeram na stranke formula1.com a tam je ku kazdemu zavodu len jeden onboard (ak teda nie som slepy) a hrozne ma rezia nas*ala ked neukazala na konci GP Monaca ako Raikonnen ziskal 5 miest hadam za 3 kola...hlavne ze sme sa furt divali na osamote jazdiaceho Rosberga a zmeskali sme viac predbiehacich manevrov, ako urobili vsetci ostatni jazdci dokopy
Rovnako som pozeral aj na racing4.me a nasiel som onboardy len z minulej sezony
musim potvrdit tvoje slova... rezia stala dneska uplne za prd vsetky dolezite momenty boli pustene iba zo zaznamu.
Naopak musim pochvalit zaber zo zadnej casti safetycaru. ten zvuk V8 bol prijemnym spestrenim VC
Chvalim vykon S. Pereza.. dneska to fakt daval a raikkonenov zakrok som fakt nepochopil
Puma /// is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:30.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.