Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31.7.2006   #1
DeBille
Newbie
 
Join Date: 31.7.2006
Posts: 2
Default Logitech Driving Force Pro

Nazdarek lidi,

pot?ebuju urychlene radu. Koupil jsem tenhle volant a i presto ze vim ze nema oficialni podporu ve windows, na hodne forech bylo napsano ze to neni problem.

Kdyz volant strcim do USB nekdy se nic nestane, ale nekdy ho widle najdou, nadetekujou, vykalibruje a je to v pohode.

Vždy si chci ješt? pro jistotu zkontrolovat kalibraci.

Volantem kroutim, na displeji pohyb widim taky, otestuju tlacitka, to take funguje, ale potom se volant vytoci do koncove pozice a FF ho drzi vsi silou. V tom widle zarizeni odpoji, zacnou znovu hledat a nadetekuji volant s chybovou hláškou, že za?ízení nebylo rozpoznáno a nebude pracovat správn?.

Mám úpln? ?istou instalaci WinXP SP2 Build 2600 + mam nainstalované Logitech gaming soft. v.460


Muzete mi nekdo poradit jak na to ? PLS
DeBille is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #2
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

aky mas zvysok zostavy ? mal som jeden exoticky volant a ani za nic mi nechcel pracovat s NForce2...

stiahni si oficial ovladace zo stranky Logitechu, pripadne prebehni forum, uz sa to tu myslim riesilo...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #3
DeBille
Newbie
 
Join Date: 31.7.2006
Posts: 2
Default

Sestava:
Atlon64 3000+Venice, MB:Asus A8N - E, 1024 corssair DDR 400, Caviar 160GB Sata II, 300GB Barak?da

Bohužel nemam cas precist cele forum, cause sem ho kupoval pres net z CzechComp. a mam 14 dni na pripadne vraceni.

Zbyva mi uz jen asi tyden
DeBille is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #4
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

zkus odpojit ostatni usb zarizeni
jet is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #5
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

najlepsie by bolo asi otestovat na inom PC...
skus este odpojit volant, odstranit drivery - LGS, zapojit do ineho USB portu, a potom nainstalovat znova LGS-drivery...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #6
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Zdravim,
pot?ebuju radu s pedálama od DFP. Oba pedály mají v chodech v?li - prost? plyn za?íná zabírat až kousek po sešlápnutí a plnej plyn je tam už kousek p?ed koncem (to samé brzda). A m? to ukrutn? vytá?í... Chci totiž dosáhnout absolutní citlivosti, nap?. že sta?í jen lehce ?uknout do brzdy a hned cítit odezvu. A takhle to prost? nejde... Nenapadlo m? že teda chod kapku zkrátim - ud?lal jsem si teda v?era ve?er podložky a bylo to p?esn? ono, poznal jsme že se mi opravdu jezdí líp. Ale šok p?išel dneska... Te? jsem si k tomu sednul a ty v?le jsou tam zas, i s t?ma podložkama! Takže bych musel furt p?idávat a p?idávat... Ble... Fuj... Hnus... Nemáte s tim n?kdo zkušenosti, pop?. jak se toho zbavit? V ovlad?ích mám normáln? napsáno rozsah 100%, ale to prost? neni.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #7
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ
Zdravim,
pot?ebuju radu s pedálama od DFP. Oba pedály mají v chodech v?li - prost? plyn za?íná zabírat až kousek po sešlápnutí a plnej plyn je tam už kousek p?ed koncem (to samé brzda). A m? to ukrutn? vytá?í... Chci totiž dosáhnout absolutní citlivosti, nap?. že sta?í jen lehce ?uknout do brzdy a hned cítit odezvu. A takhle to prost? nejde... Nenapadlo m? že teda chod kapku zkrátim - ud?lal jsem si teda v?era ve?er podložky a bylo to p?esn? ono, poznal jsme že se mi opravdu jezdí líp. Ale šok p?išel dneska... Te? jsem si k tomu sednul a ty v?le jsou tam zas, i s t?ma podložkama! Takže bych musel furt p?idávat a p?idávat... Ble... Fuj... Hnus... Nemáte s tim n?kdo zkušenosti, pop?. jak se toho zbavit? V ovlad?ích mám normáln? napsáno rozsah 100%, ale to prost? neni.
Zkoušel jsi je nakalibrovat? Jak ve win, tak v LFS? Plus zaškrtnout v LFS "Odstranit mrtvé zóny" (nebo to má vliv jen na volant a na pedály ne?).
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #8
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Ono se to dá n?jak manuáln? kalibrovat? Jsem to nikde nenašel... V LFS jsem to p?ekalibrovat zkoušel a deadzony mám odstran?né (v ovlada?ích žádnou DZ taky nemám). Ale bez úsp?chu.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #9
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Tak ješt? m?žeš zkusit nakalibrovat ve win, ale moc bych tomu nad?je nedával... :/

Start -> Nastavení -> Ovládací panely -> Herní za?ízení -> vybrat DFP -> Vlastnosti -> mno a pokud máš profiler, tak ti to, jak sem práv? zjistil, otev?e jeho konfiguraci... Mno, ale tam si m?žeš zjistit, zda chyba pedál? je v LFS nebo jinde. Btw prošlápnutím na podlahu se ale afaik kalibrujou.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #10
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Když to ud?lam, stejn? tam nikde žádnou kalibraci nevidim...
Ale zjistil jsem jednu v?c - zkusil jsem si tam dát lepší podložky, myslel jsem, že se t?eba deformovaly nebo tak n?jak (ale to je imho blbost) a dosáhnul jsem cht?ného efektu. V nastavení ve h?e a i v ovládacích panelech je to ok. Ale když sednu do auta a p?idam plyn, je tam ta v?le zase... Tentokrát už ne u brzdy, ale jen u plynu. A když vlezu zp?t do nastavení, tak tam se to chová zase normáln?... Já se z toho zbláznim, fakt mi to štve. Hlavn? v situacích, kdy je pot?eba jen lehounce sundat nohu z plynu. Já to rozsekam (prost? mi ujede zadek) a ?ikam si, kde byla chyba? Pak se mrknu na záznam a tam vidim, že i když jsem sundal nohu z plynu, auto m?lo po?ád plnej kotel.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #11
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

hmm ja tam mam take male death zony a nijak zvlast se to na vykonech neprojevuje
jet is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2006   #12
RiXXi
Member

 
RiXXi's Avatar
 
Join Date: 26.2.2005
Location: Pardubice
Posts: 312
Default

s vulema se da naucit jezdit. Ja osobne u sveho starika mam vule poradne a co je nejhorsi, ze se prubezne meni.
Trochu me to jde zmirnovat v DXtweaku, ale pak se o nejake vetsi presnosti(citlivosti) pedalu neda mluvit. Obcas je to jako klavesnice
Ale jak rikam, da se s tim naucit.
__________________
Master Czech Team
Intel Pentium 4; 2,8 GHz; 512 MB RAM; NVIDIA 6600GT; DEXXA Steering Wheels(11 years old); S2 Licensed (MCz ®iXXi/BlackRich)
http://www.rixxi.ic.cz
My LFS movies


Last edited by RiXXi; 5.9.2006 at 20:38.
RiXXi is offline   Reply With Quote
Old 6.9.2006   #13
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Asi mi nezbude nic jinýho, než se holt s tim nau?it. Dosp?l jsem k záv?ru, že DFP je tak inteligentní, že je prost? asi od výroby d?laný tak, aby od plné výchylky ode?ítal n?jaký ten kousek. Jinak to neni možný Asi n?jakej pán v Logitechu došel k názoru, že má v?tšina hrá?? t?žkou nohu.

EDIT:
Pro RiXXiho:
Proboha jak dokážeš s 11 let starym volantem jezdit? Kolikrát jsi už m?nil potenciometry?
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 6.9.2006   #14
RiXXi
Member

 
RiXXi's Avatar
 
Join Date: 26.2.2005
Location: Pardubice
Posts: 312
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ
Pro RiXXiho:
Proboha jak dokážeš s 11 let starym volantem jezdit? Kolikrát jsi už m?nil potenciometry?
ani jednou , pouze jsem je cistil a promazaval. jediny co jsem menil byly odporove gumy ve volantu(spuchrely) misto nich tam mam obycejne bile gumicky a u obou pedalu me praskly svorky, ktere ty pedaly vracely zpet. Jednou me teda upadl celej venec volantu(plastovy zavit nevydrzel), ale s tim si poradilo lepidlo .
http://rixxi.ic.cz/temp/lfs/volant_crash/
__________________
Master Czech Team
Intel Pentium 4; 2,8 GHz; 512 MB RAM; NVIDIA 6600GT; DEXXA Steering Wheels(11 years old); S2 Licensed (MCz ®iXXi/BlackRich)
http://www.rixxi.ic.cz
My LFS movies


Last edited by RiXXi; 6.9.2006 at 06:53.
RiXXi is offline   Reply With Quote
Old 7.9.2006   #15
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Wow, tak to je síla.

Ješt? k DFP pedál?m - myslíte si, že je to fakt normální? Mám chod nastavený na 100%. Když vezmu ten chod vertikáln?, tak mám plný plyn 1cm p?ed "nohou na podlaze". Fakt mi to nep?ijde normální, protože když má ten pedál plný chod cca 6cm a z toho 1 cm nefunguje, to je skoro 17%. Si myslim že plynule p?idávam plyn, ale p?itom tam mam už plnej knedlík. Vaše DFP to ned?lá?
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 7.9.2006   #16
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

dela, ale v rozmezi cca 5mm
jet is offline   Reply With Quote
Old 7.9.2006   #17
magorik
Member

 
magorik's Avatar
 
Join Date: 13.7.2005
Location: Kosice, Slovakia
Posts: 112
Default

no priznam sa nejak som si to nevsimal holt clovek ma usi

a pridava aby zrychloval a holt motor pocut, ked nemam nohu nepridava ked mam na doraz vidim ze je to na doraz a to medzi tym sa hybe uz po nejakej krivke a neskace to tak nejak som sa pedalmi pri dfp viac nezaoberal :-)

este ma napada ze keby nemalo za knedlikom 5 mm vole (slovenska vuola :-) ) tak by sa mohlo stavat ze clovek blbo skalibruje pripadne nedotlaci do konca a nevedel by vyuzit tych 100 % drahy tak to je to iste ze ked to tam rvem na doraz je tam 100 % a este cosi proste je pedal na podlahe

teda treba si zapnut tie palice vpravo a clovek vidi ze tam ma fakt plnej knedlik :-)

akurat pri kazdom pusteni lfs si vbehnem do auta a zmacknem pedale na doraz a to iste aj volant , bez prepinania kalibracie a bez cohokolvek, proste tym seknem volantom vlavo vpravo podupem po pedaloch a nieje problem
__________________
Intel Quad 6600 420x8 3370 Mhz, 7600 GT 615/800, 2GB Ram, Logitech G25, G5 mousa, Asus Xonar

Last edited by magorik; 7.9.2006 at 20:12.
magorik is offline   Reply With Quote
Old 8.9.2006   #18
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Tak nic nepomáhá... Ale jezdit se s tim dá. Když se to nebude m?nit, tak to nebudu ?ešit.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.9.2006   #19
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

skus v LFS Nastavení / Ovládaní / a tam máš v 8 riadku :
Plyn / Brzda - omezení stredové vúle - skus do polovice stla?i? plynový alebo brzdový pedál a potom si ideálne nastav to omezení stredové vúle je to nie?o ako citlivos? pedálu pri plnom alebo minimálnom stla?ení pedálu
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 11.9.2006   #20
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

to rixxi - > zlaty cesky rucicky
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.