Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29.12.2006   #1
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default Sikma pod pedaly

Mel jsem trochu problem se svymi pedaly u DFP, velikosti noh a mirne neprirozenou pozici. Tu pozici asi vetsina z vas zna. Proste sedite za stolem a ne v aute. Nohy skoro kolmo k podlaze a cit nic moc. Problem s nohama se projevoval tak, ze jsem casto klouzal patou pres hranu a stredem chodidla slapat na pedal citu taky moc nepomuze. (velikost bot 49)
Kdyz jsem se po case opet dival na tenhle kokpit s DFP, tak jsem si rekl jake to asi bude s naklonenymi pedaly.

Uhel jsem podle obrazku odhadl na 20-30st. Prvni test probehl pomoci knizek a predpoklad se potvrdil. Nejpohodlnejsi pozice (pro me) bylo nasikmeni asi 20st. Pres zminovanou hranu jsem sice klouzal jeste vic ale i na to se pri navrhu myslelo. A tak vznikla vodorovna podlozka pod nohy a zroven i zarazka pedalu. Material na vyrobu byl taky znamy, protoze v garazi je spousta desek ze stareho nabytku. Pri prvnim testu se ukazalo, ze podlozka pod nohy je jeste trochu nizko a tak jsem musel pridat jeste jedno prkno. Nyni mam patu v onom zlomu mezi prknem a pedalem. Podle fotky to vypada ze budu mit asi solidne odrenou patu ale opak je pravdou. Cele je to jeste pokryto starym kobercem. Ten na fotce neni protoze nevypada nejlepe a snad bude brzo kus noveho. Pri prvnich ostrych testech jsem byl velmi spokojen. Pedaly mam strcene dal pod stul a nohy natazene skoro jako v aute. Cit se taky zvysil. Hrat si s plynem pri driftu je vetsi zabava. :-) Kvalita zpracovani neni nejvyssi ale komu by se chtelo dlouho tvrdnout v nevytapene garazi? :-)
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250


Last edited by Woyta; 29.12.2006 at 22:07.
Woyta is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2006   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pekny, davam 9 bodu z 10, bod jsem strhl za hrubice v textu....
Kada is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2006   #3
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

No já se s tím tak nepáral a mám pod pedály takový d?ev?ný hranoly, p?vodn? nohy od n?jaký kredence. Sklouzávání / prodlužování základny jsem ?ešit nemusel, protože když mám nohu na pedálu (b?íško asi v p?lce pedál?), tak mám za patou odhadem snad ješt? 10 cm (noha 8.5 / 42.5). Ale tvoje ?ešení je lepší, já to mám na úrovni t?ch knížek
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2006   #4
xedox
Member

 
xedox's Avatar
 
Join Date: 18.12.2004
Location: P?íbram
Posts: 342
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Pekny, davam 9 bodu z 10, bod jsem strhl za hrubice v textu....
........ ...Kada ty si kuss
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"
XEDOX engineering
oct TDI 168 PS 450 Nm
MONTCAR autosport
JAWA 250 - 592

xedox is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2006   #5
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
...
Pekne, zrovna dneska jsem premyslel o sklonu pedalu, ale takhle sofistikovane reseni mne nenapadlo :-)
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2006   #6
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

jasne, ja to mam odjakziva (od GP2) podlozeny vzadu asi 3cm hranolem. (taky mam ale trochu jinou kinematiku pedalu nez plastaky od Logitechu) zalezi hrozne moc na tom jak vysoko sedite, pokud bych mel sparco na zemi, tak bych to dal asi 60 stupnu...
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2007   #7
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Prakticke dlohodobe zkusenosti (asi 3000km):
Po dlouhe dobe hrani me trochu boli kolena ale na pedaly se mi slape perfektne.
Diky teto pozici se do hry opravdu v ziju.
Az tak moc, ze instinktivne hledam neexistujici spojku.
Jsem zvedavej jak dlouho vydrzej potaky, protoze me proste bavi hrat si s plynem.
Nikde nic nevrze.
Navic to je prijemna podlozka pod nohy pri bezne praci.

Jeste me ceka vymena koberce za novejsi kousek a snad konecne koupim protiskluzovou gumu a dusi z kola zahodim.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.