Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 5.5.2006   #21
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Super zprávy: pár lama otázek:
1, to se chová jako opravdu jako odpor(po?ák)? kdybych cht?l ud?lat pedály upln? samostatn?, m?žu to napájet p?ímo na joyport jako po?áky?
Ne, nahrada potaku hallem funguje jen nekeryma A/D prevodnikama (nefunguje treba na gameportu). De o to, aby ten A/D prevodnik meril napeti na tom odporu (A/D prevodniky ve volantu se chovaji v urcite mire jako konstantni zdroj proudu).

Quote:
Originally Posted by Pablo
2, jak hodn? to je lineální? no asi dostate?n? když to chceš dávat i na volant
U vsech pokusu, co sem delal mi to prislo naprosto presne linearni, bral bych to ale s rezervou, posuv byl jen 1 cm a na tom se to dost blbe poznava.

Quote:
Originally Posted by Pablo
3, jak daleko by musel být další magnet (p?edpokládám kulatý 1cm) aby se to vzájemn? neovliv?ovalo (kv?li konstrukci pedál?)
Magnet musi byt uplne tesne u sondy, aby se vubec neco delo. S ovlivnenim nebude problem. Intenzita pole klesa tusim se ctvercem vzdalenosti (sorry, nechce se mi hledat vzorec :-)).

Quote:
Originally Posted by Pablo
4, jak složitý by bylo ud?lat samostatný pedály v USB verzi? (myslím elektroniku)
ty pedály nechci vestav?t do DFP elektroniky, protože když už je budu d?lat, chci i spojku
s tím USB m? napadá, šlo by v?bec ve win použít 2 USB game za?ízení najednou? (DFP pro volant + moje pedály)
Byt tebou zkusil bych sehnat bud nejakej USB joystick (Nite tady pise o F23 ne moc dobre :-)) -- joysticky maji vetsinou 3-4 osy (2xpaka, plyn, otaceni paky). Nebo se da koupit BU0836 $30 + $10 shipping. Asi bych volil ten joy. V lfs jdou 2 nezavisly game usb zarizeni pouzit. Velci kluci si tu elektroniku taky muzou zbastlit sami. Nemyslim, ze by to vyslo levneji, ale zas si clovek vyhraje :-).

EDIT: Samoze esce muzes koupit Plasma Lite, to je ale uz cenove jinde.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #22
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

ten F23 ma dost mizerny mechanicky zpracovani a vnitrni konstrukci, takze bych ty nepresnosti videl spis v tom. Provozoval jsem soucasne i dva usb volanty v lfs, takze samostatne pripojeni pedalu urcite nebude problem
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #23
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Rozhodn? chci spíš USB ?ešení, ostatní konektory na PC jsou na vym?ení, gameport byl myšlený jen kdyby byl problém s USB ale ono to je spíš naopak, tím líp.
Ten joy je výhodn?jsí, za 250 a mám to i s kabelem do PC, 8 tla?ítek bych si asi vyvedl k volantu (startér atd).
No tak te? musím sehnat ty alu profily a zkusím zbastlit pedály, bude se do toho poušt?t i n?kdo jinej? Že bychom vym?nili nápady na konstrukci atd.. elektronika koukám nebude problém, to je jediný co m? odrazovalo, necht?l jsem po?áky a ?ešit p?evod pohybu - v?le a cokoliv jinýho.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #24
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

pablo > co ja vim, tak na tom dela nitemare, ja a kada, kazdy na sve triko Ja uz mam domluvenou hromadnou vyrobu konstrukce, mam moznost rezani laserem, takze neni problem ani aby to hezky vypadalo a nebylo to ze samych ctverecku, nebo jednoduchych tvaru U elektroniky jsem pocital s potenciometry, co by nebyly na ose pedalu, ale mam poreseno, ze by se kroutici moment prevadel vedle, kde by se daly potenciometry lepe uchytit, ale kadovo reseni vypada vice nez slibne, tak mozna je skoda cpat tam potenciometry
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #25
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Kada pedaly nevyrabi, nekdy v budoucnu mozna.. :-) Rozhodne stoji za to pro inspiraci projit rsc forum. Je tam tuna ruznych podomacku delanych pedalu, nektery jednodussi, nektery slozitejsi. Uplne nejvic se mi ale zamlouvaji VPP pedaly a detailni rezenze v nemcine (ale de hlavne o fotky). Jednoduchej a hodne konfigurovatelnej design.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2006   #26
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Tairo: ur?it? bych n?jaký profi zpracování uvítal.. Moje ?ešení je hodn? podobný ECCI, ale rozkreslený v PC to nemám, spíš papírky, odm??oval jsem i v reál aut? aby to pokud možno sed?lo, ale nesehnal jsem závodní spor?ák a do Lipska jsem si samoz?ejm? zapom?l metr
Nite m?l pedály uchycený vespod, já bych teda radši klasicky zvrchu.
Ty potáky: no problém s jakýmkoliv p?evodem pohybu jsou v?le, r?zných ?ešení jsem vid?l hodn? a ani jedno se mi nelíbilo, navíc po?áky.. To Kadovo ?ešení je super, dá se to akorát do takový vejšky aby max výchylka pedálu v??i n??emu byla rovna délce magnetu a je po?ešeno nav?ky.
Jestli máš n?jaký ?ešení konstrukce nakreslený, prosím pošli, t?eba ješt? n?co doladíme a pak bych se p?idal na objednávku hromadný výroby.
EDIT: no ty VPP by asi vyšly konstruk?n? jednodušeji než ?ešení zvrchu a kdyby se ty "tlapky" ud?laly nakláp?cí, tak by to asi nevadilo.. takže bych byl i pro tohle.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #27
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

me prijdou pedaly zespoda nepohodlne, jakmile clovek nema patu v ose otaceni, tak musi pedal klouzat po noze a celkove mi prijde uchyceni zezhora pohodlnejsi a prirozenejsi.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #28
Nitemare
Regular Member

 
Nitemare's Avatar
 
Join Date: 4.1.2005
Location: Praha
Posts: 947
Default

Tairo: nad tim, aby ty pedaly byly pohodlny, sem stravil docela dost casu, a dospel sem k nazoru ze uchyceni zespoda muze bejt taky docela pohodlny, ale musi byt
1) v klidovy poloze pedal 75-90 stupnu k vodorovny rovine
2) poloha zavodnika musi byt jako ve formuli, s nohama jen o neco niz nez je zadek (takze bud mit sedacku na zemi nebo pedaly podlozit bedynkou)
3) operka pro nohy tak 5-10 cm nad osou otaceni pedalu

hlavni vyhoda je jednoduchost konstrukce... ram se pak sklada v podstate ze tri podelnych a dvou pricnych jeklu (nebo ucek)

kazdopadne s hallama odpadne velkej problem, jak upevnit potenciometry aby nemely vuli, a nepusobily na ne bocni sily pri nepresnym uchyceni k ose..
Nitemare is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2006   #29
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Tak co, domluvíme ohledn? tý výroby n?co? Pokud n?kdo má výkres a pošle mi na mail, vrátil bych s komentá?ema, abych kreslil to svoje sou?asný asi nemá moc cenu, protože já to m?l pro jednoduchost výroby vymyšlený z jednoho alu profilu, zbyte?n? leckde p?edimenzovaný a d?laný ze spousty díl?, pokud Tairo m?že zajistit ?ezání laserem, ?ešil bych to jinak..
Kolik je pot?eba zájemc? aby výroba m?la smysl? Po?ítal jsi Tairo n?jaký p?edb?žný rozpo?et? (já u sebe ne, profily by moc nestály a ty desítky hodin práce u sebe nepo?ítám, když to bude d?lat n?kdo jiný, zadarmo se s tím d?lat nebude)
Tairo: pokud by do toho nikdo jít necht?l, za?ídil bys mi výrobu jednoho kusu? Má ten ?lov?k profily/pláty (jaký) nebo by se musel matroš dodat? kolik asi po?ítat za metr ?ezu? cht?l by výkres v n?jakym konkrétním formátu?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #30
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

mohl by mi n?kdo kdo umí n?mecky p?eložit ty ?ásti recenze na VPP co dával link Kada který se týkaj rozm?r? a dalších mechanických podrobností?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #31
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Souhlasim, ze by pedaly shora byly asi pohodlnejsi (i kdyz na pocitaci sem s takovyma nikdy nejel). Na tech VPP se mi hlavne libi polohovatelnost te tycky, ktera tlaci na pruzinu a tim dobra stelovatelnost tuhosti bez nutnosti nejak ladit tu pruzinu. Byl na ne review i v AutoSimSportu, reviews.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #32
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

klidne uplne to same jde zkomponovat do navrhu pedalu, co mam vymysleno ja a pritom by byly zezhora, zkusim to hodit do el. podoby
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #33
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Zrovna jsem to cht?l napsat, tohle štelování jde ud?lat nezávisle na tom zda je osa otá?ení naho?e nebo dole, ale možná Kada nemyslel že to je spojený s uchycením dole, ?ist? jen že to je dob?e ud?laný štelování. V mym návrhu je v plynu a spojce pružina, v brzd? mí?ek na squasch - na výb?r r?zné tuhosti
Už jsem se o tom chvíli s Tairem bavil, až to nakreslí, zkusím jestli m? nenapadne n?jaký zlepšová?ek (p?ípadn? n?koho jiného) a to by bylo, abychom se ?asem nedobrali k výkresu pro výrobu. Do CADu to pak p?ekreslí bratranec, když budu dostate?n? dlouho škemrat..
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #34
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Zrovna jsem to cht?l napsat, tohle štelování jde ud?lat nezávisle na tom zda je osa otá?ení naho?e nebo dole, ale možná Kada nemyslel že to je spojený s uchycením dole, ?ist? jen že to je dob?e ud?laný štelování.
Presne tak :-). Prijde mi to genialne jednoduchy. Na druhou stranu asi chvili trva, nez si to clovek nastavi, viz. ta recenze v AutoSimSportu.

Ad pruzina/micek. Jeste sem cetl (tusim na rsc v threadu o Hallu), ze si nekdo dal na brzdu proti sobe dva neodymovy magnety. Teda ten clovek trochu podcenil silu tech magnetu, takze tu brzdu pak nebyl schopnej stlacit :-). Obecne by se mi libilo, kdyby se ta vec starajici se o navrat pedalu dala snadno vymenit (unavena pruzina, prasklej micek). Nevim, esli ste se divali po vhodnych pruzinach, co vim, tak pruziny, ktery se davaji treba do odpruzenych vidlic na kolo stoji kolem 150Kc.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #35
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
Nevim, esli ste se divali po vhodnych pruzinach, co vim, tak pruziny, ktery se davaji treba do odpruzenych vidlic na kolo stoji kolem 150Kc.
P?esn? to jsem m?l v plánu, nejlevn?ší pružiny z vidlice, dají se sehnat taky r?zný tuhosti a možná by šla i fiknout a použít jedna na oba pedály. Další možnost jsou elastomery co se dávaj do levn?jších vidlic, ješt? jsem ale nezkoumal jak lineární kladou odpor, u plynu není žádoucí rostoucí odpor jako u brzdy, ale možná by to šlo místo mí?ku. V každym p?ípad? si myslím, že tohle po?ešit problém nebude, zajdu do n?jakýho cykloservisu a zjistím co by se dalo a jaký to má vlastnosti.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2006   #36
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Heya, dnes (hm, teda vcera) prisly dalsi dva hally. Ac je to neuveritelny prezily se mnou i projizdku na kole a ted se se dostal k testovani. Zapojil jsem je misto potenciometru na pedaly (fakt jen misto, zadny soucatky navic). A.....facha to super :-). Musim podotknout, ze mam elektroniku z WFF GP, potaky sou zapojeny docela zvlastne, ale nevidim duvod, proc by to nemelo fachat i na jinych volantech. V pedalech od cervenyho moma neni na magnety moc mista (testoval sem zatim jen v ruce), ale to snad nejak vyresim. Na homemade pedaly jednoznacne doporucuji :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #37
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Taky premyslim o teto uprave a napada me zda lze pouzit magneticke pasky z ventilatoru. Jsou dostatecne tluste a ve fanu take vlastne ovlivnuji halovu sondu. Zkousel je nekdo?
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 31.7.2006   #38
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Kdyz už bude n?kdo odpovídat, nemohl by poslat rozm?ry toho halu, t?eba i foto? P?emejšlím nad takovou nezvyklou aplikací, tak abych v?d?l zda se to vejde nebo ne.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #39
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Kdyz už bude n?kdo odpovídat, nemohl by poslat rozm?ry toho halu, t?eba i foto? P?emejšlím nad takovou nezvyklou aplikací, tak abych v?d?l zda se to vejde nebo ne.
Bez na http://www.rsczech.com. Dej tam hledat: SS495A
Najdes tam fotku a v zalozce "Datove listy" je pdf s presnyma rozmerma (je to cca 4x4x2 mm).
EDIT: Primy link na SS495A.
Fotky z akce z RSC fora.

Last edited by Kada; 1.8.2006 at 20:02.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 2.8.2006   #40
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2Kada: díky, n?jak jsem si prve neuv?domil, že kulatý magnet má + a - na t?ch plochách, takže dráha HALu bude jen v rámci tlouš?ky magnetu a ne jeho délky, teda jestli zase nekecám Dobrý je, že ten HAL je tak malinkej, snad nezáleží tolik na jeho orientaci, m?l bych ho lípnutej naplocho k dráze magnetu. Budu muset p?ed?lat uchycení a hlavn? sehnat n?koho, kdo vyrobí pár v?ci?ek z kovu, tady se ta výroba n?jak zasekla, nikdo se do toho moc nehrne, tak snad najdu n?koho kdo bude um?t vy?íznout a naohýbat pár díl? tady v okolí.
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.