Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.11.2007   #1
SUK
Newbie
 
SUK's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: Hradec Kralove
Posts: 9
Angry Naucim se nekdy jezdit?

Zdravim, ani nevim jestli jsem jeste zacatecnik. Jezdim docela dlouho ale porad se mi nedari jezdit nejak slusne. Nemam ani volant&pedaly ani licenci, takze kdyz jezdim online tak jedine demo. Az se naucim(jestli se naucim), chci kupit licenci.

No, rovnou k tematu: Blackwood uz jsem odjel asi 1000x s XFG a presto to malokdy dam po 1:40 (rekordy na demo serverech byvaji o 6-7 sekund lepsi). Sice jsem se trosku zlepsil(driv jsem daval 1:44) ale zda se mi ze uz se moc nezlepsuju a ze se to nikdy nenaucim a ze me to prestane bavit. Jak dlouho trvalo vam, co si davate rekordy nez jste se to naucili jezdit? Ja LFS znam uz opravdu hodne dlouho(prvni setkani v roce 2003, tenkrat jeste demo kde byl jen blackwood a 3 auta a fyzika neco mezi aktualni LFS a NFS(fuj)). Od ty doby jsem se nenaucil porad jezdit. Uz jsem tu par threadu procetl(skola zavodeni ap. ) presto si myslim ze mi to nejak moc nepomohlo, snazim se jezdit tak jak je napsano ale vetsinou akorat drhnu v zatackach gumy.

Diky za podporu a rady predem
SUK is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #2
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

zjevne necemu nerozumis, protoze po tisici kolech ztracet 7s na wr je moc
stahni si wr zaznam a peclive zkoumej, jakou ten clovek jede stopu a porovnej to se svoji. snaz se ho napodobit. taky se podivej kde brzdi, jakou ma rychlost ve vrcholu zatacky a kde uz jde na plyn.
nejdriv se nauc perfektne jezdit stopu a pak zacni pomalu pridavat.
a pamatuj, neustale musis vedet co se s autem deje a jestli je to dobre nebo spatne.
pak bych ti jeste doporucil navstivit chaosovu skolu, jestli teda bude..

p.s. jestli jezdis jen na klavesnici, tak se nauc jezdit na mysi

Last edited by jet; 24.11.2007 at 19:38.
jet is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #3
SUK
Newbie
 
SUK's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: Hradec Kralove
Posts: 9
Default

tech 1000 kol byl jen odhad, ono jich mozna bude min, mozna vic... netusim, v kazdym pripade jsem jich odjel uz hodne

na klavesnici nejezdim, to by tech 1:39 byl asi hodne dobrej cas na volant(a licenci) bohuzel nemam, jsem chudy student

na zaznamy jsem uz taky parkrat koukal, osobne si myslim ze hlavni chyba bude v setupu auta(prd tomu rozumim i kdyz jsem uz neco malo o tom taky precetl) a pomalych reakcich a totalni demenci asi byste mi nikdo nerekl kde delam nejvesi chyby kdyz bych uploadnul replay ze?
__________________
Nelicencovana lama, blackwood GP - PB: 1:39
SUK is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #4
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
zjevne necemu nerozumis, protoze po tisici kolech ztracet 7s na wr je moc
stahni si wr zaznam a peclive zkoumej, jakou ten clovek jede stopu a porovnej ....
On Chaos dela nejakou online skolu? A demo, nebo licenci? Ze bych si ji koupil o neco driv. Hod sem prosim info nebo odkaz na thread, nejak nemam cas hladat...
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #5
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2SUK: replay urcite uploadni, nekdo na to mrkne.

2mello: online skola probiha prevazne v plny verzi, vetsinou se jezdi na FernBay - a my nejsme sluzebnictvo, thread si najdi
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #6
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
tech 1000 kol byl jen odhad, ono jich mozna bude min, mozna vic... netusim, v kazdym pripade jsem jich odjel uz hodne

na klavesnici nejezdim, to by tech 1:39 byl asi hodne dobrej cas na volant(a licenci) bohuzel nemam, jsem chudy student

na zaznamy jsem uz taky parkrat koukal, osobne si myslim ze hlavni chyba bude v setupu auta(prd tomu rozumim i kdyz jsem uz neco malo o tom taky precetl) a pomalych reakcich a totalni demenci asi byste mi nikdo nerekl kde delam nejvesi chyby kdyz bych uploadnul replay ze?
pouzivas vlastny alebo WR setup?
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #7
SUK
Newbie
 
SUK's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: Hradec Kralove
Posts: 9
Default

setup mam vlastni... ted jsem si zajel pekne 5 kolecek, prvni je naprosto priserny dalsi uz jsou lepsi, predvedl jsem tak nejak svuj standardni vykon
link: http://disk.jabbim.cz/suk@njs.netlab.cz/Jizda.spr

jinak tak jsem nejak popremejslel behem jizdy nad odjetejma kolama a bude jich maximalne tech 300, 1000 byla asi fakt blbost...
__________________
Nelicencovana lama, blackwood GP - PB: 1:39
SUK is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #8
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
tech 1000 kol byl jen odhad, ono jich mozna bude min, mozna vic... netusim, v kazdym pripade jsem jich odjel uz hodne....
Hele ja LFS jezdim uz od nejaky verze 0,1Beta demo... jeste to nebylo ani plnohodnotne S1 a nemelo to ani textury a ovladani i chovani auta bylo hodne zvlastni... 2 drahy, 3 auta a odemykali se tenkrat za credity ktery jsi dostaval za vitezstvi... psal se rok 2002! Uz tenkrat to ale bylo oproti ostatnim hram tvrda realita a proto me to nadchnulo a jezdim to vpodstate dodnes... snad jen v dobe S1 jsem mel pulroccni pauzu. Ja jsem spis rallycrossovej jezdec, takze ti tu ted poravnam casy z rallycrossu.

Asi 4 mesice mi trvalo, nez jsem se udrzel nejak na silnici...
2 roky nez jsem se zacal umistovat na lepsich pozicich...
4 roky nez jsem se vypracoval tak, ze se vetsinou umistuju na bednach (v tom rallycrossu)
4 roky jsem ladil setup dokud mi na 150% nesednul, vzdycky prisla v patchy nova fyzika a hned jsem musel setup poladit...
4 roky nez jsem zacal nejak slusne jezdit s nadupanyma zadokolkama z S2
5 let nez jsem zacal jezdit nejake slusne casy s auty jako RA a LX6

Na rallycrossu v demu jsou ty lepe jezdeny casy na 1:11:xx
Muj nejlepsi cas v posledni verzi X10 je 1:12:80 (ono totiz ve starsich verzich s ne tak dokonalou fyzikou se jezdili o neco lepsi casy a hlavne ta draha se v dosti detailech zmenila)
Pocitam se mezi prumerneho jezdce.

Takze navod na lepsi casy?
v 1. rade, trenink, trenink, trenink a uceni se od lepsich... NEJDULEZITEJSI VEC V LFS! Treba nedavno jsem na asfaltu zlepsil svuj cas tim, ze jsem zacal trochu jinym zpusobem brzdit do zatacek, driv jsem mel slabsi brzdy nastaveny tak, ze kdyz jsem to zaslapnul, tak se kola blokovali tesne pred tim nez jsem zacal zatacet... ted mam ostrejsi brzdy a brzdu pomalu ubiram tak aby se kola nezablokovali... a pul vteriny na kolo dolu!
v 2. rade setup, joo nech si od nekoho poslat setup, ale skoro nikdy ti nesedne, takze ladit, ladit, ladit... ja to delam, ze si necham poslat nekolik cizich setupu, ktery vyskousim a vetsinou na nich najdu neco co mi vyhovuje, takze zkombinuju treba 3 setupy dohromady, doladim tak jak vyhovuje me a vysledek je dokonaly setup, me na miru udelany...
a v 3. rade ma hodne velky vliv volant... za celou dobu jsem jezdil uz se tremi volanty, ten prvni treba nemel FF a diky tomu se s RA nebo LX6 ani nerozjedes protoze nepoznas jestli ti auto jde do smyku nebo ne... koupil jsem novy volant s FF a na rallycrossu o 1 sec na kolo lepsi cas... a to je hodne znat! Takze nebudu litovat 6400 Kc a jdu do G25! Pak uz me nikdo na draze nepredjede

Asi jsem te nepotesil co?

Last edited by mello; 26.11.2007 at 23:55.
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #9
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
2SUK: replay urcite uploadni, nekdo na to mrkne.

2mello: online skola probiha prevazne v plny verzi, vetsinou se jezdi na FernBay - a my nejsme sluzebnictvo, thread si najdi
A ja myslel ze se nademnou pan hodny mily chytry krasny asministrator slituje a posle sem link
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #10
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Podle m? zatá?íš moc k?e?ovit? a úsp?šn? ignoruješ ideální stopu. Chce to zklidnit a nervat to auto tak. Doporu?uju stáhnout setup z inferna a mrknout se na replaye nejlepších jezdc?.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #11
SUK
Newbie
 
SUK's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: Hradec Kralove
Posts: 9
Default

potesil/nepotesil... necekal jsem ze mi posles setup, reknes jak brzdit a ja to budu umet za tejden
na volant za 6.5k teda fakt nemam, ja jsem rad ze jsem si tenhle rok koupil notebook...

jinak na silnici se udrzet umim uz ted, to jsem se naucil v podstate behem "par" dnu(ale oproti NFS docela nezvyk, nedaj se tu zatacky vybirat ve 300 ) ale ted uz se snazim jezdit i nejak poradnejc, dojet zavod s ne moc nabouranym autem uz mi nestaci

btw jak se da jezdit rallycross s zadokolkama? kdyz to zkusim tak me akorat zadek predjede predek a delam kolecka

Itar: ok, Thx, kouknu na to
__________________
Nelicencovana lama, blackwood GP - PB: 1:39

Last edited by SUK; 24.11.2007 at 20:31.
SUK is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #12
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

suk>
no.. stoji to za starou backoru
jedes uplne blbou stopu, litas tam jak kulecnikova koule a je videt par zlozvyku, ktery sis zazil. preucit se to bude docela tezky, takze bych ti mozna doporucil vzit xrg a zacit pekne odznova. se slabsi zadokolkou se imo naucis mnohem lip vnimat zakonitosti, ktery fungujou v lfs.
tak zaprve, smykani kol jsou tri faze. prvni, pri ktere kola jen tak lehce susti, druha, kdy susti hlasiteji (odborna terminologie rules) - hranice adheze, z pneumatik je zdimano maximum a treti, pri ktere uz skripaji. k te treti fazi nesmi dochazet, protoze takovyto smyk te vzdy zpomaluje.. tys to tam vzdycky poslal do zatacky jak nerizenou strelu...
zadruhe stopa, muzes poslouchat treba stetoskopem, ale dokud nebudes jezdit perfektne idealni stopu, tak ti bude vsechno nanic. nastuduj si ji z wr replaye, a pak si ji treba i pomalu projizdej dokud si ji uplne nezafixujes.
zatreti, nauc se brakepointy a mista, kdy mas auto v pravy cas poslat do zatacky. muze ti pomoct ruznej bordel okolo trate, treba stromy, divaci a tak.. ja si brakepoint do t1 na blackwoodu pamatuju podle napojeni textury asfaltu

mello>
lfs 2002-2007, takze zas neprehanej

Last edited by jet; 24.11.2007 at 20:37.
jet is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #13
Sisso
Member

 
Sisso's Avatar
 
Join Date: 10.10.2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by mello View Post
Hele ja LFS jezdim uz od nejaky verze 0,1Beta demo...

slusne casy s auty jako RA a LX6 ...

Takze nebudu litovat 6400 Kc a jdu do G25!
a co takto investovat do licencie ?! ...
v profile si vypln Live for Speed Username, ak sa mylim, tak mi to prepac
__________________
Rastislav Sisolak
Sisso is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #14
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
setup mam vlastni... ted jsem si zajel pekne 5 kolecek, prvni je naprosto priserny dalsi uz jsou lepsi, predvedl jsem tak nejak svuj standardni vykon
link: http://disk.jabbim.cz/suk@njs.netlab.cz/Jizda.spr

jinak tak jsem nejak popremejslel behem jizdy nad odjetejma kolama a bude jich maximalne tech 300, 1000 byla asi fakt blbost...
Tak jsem to poctive zkouknul a popravde... jestli jsi to tohle jel na klavesnici, tak klobouk dolu, i kdyz je tam co vylepsovat:

1. nemas naucenou svou stopu, kazde kolo jedes jinou, takze se nauc projizdet i pomaleji idealni stopu a vyuzivej drahy od kraje ke kraji, vyuzivej naklonu silnice a az budes jezdit kazde kolo skoro stejnou stopu zacni zrychlovat
2. zkus vetsinu zatacek jezdit o stupen vis, ty vzdycky podradis na 2 (hlavne moc brzo, pak se ti kvuli tomu blokujou kola) motor rve a ty ztracis rychlost, protoze to na tu dvojku proste vic nejede... kdyby jsi nechal za 3, tak se nektery zatacky daji projet skoro o 20 km rychleji...
3. polad si trochu setup, mam pocit ze se ti to moc pretaci na tvuj styl jizdy, ale kdyz ho zklidnis, tak to bude v poho... polad brzdy, nebo vyvazeni auta pri brzdeni (takze pruziny a tlumice), moc brzo se blokujou kola... prevodovku dej mozna o malililinko vic do otacek aby jsi zatacky mohl v poho projizdet na trojku

a protoze jezdis na klavesnici tak bych to videl po vychatani tehle problemu na 1:38-1:37
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #15
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
na volant za 6.5k teda fakt nemam, ja jsem rad ze jsem si tenhle rok koupil notebook...
na zaciatok staci aj lacnejsi volant, napr Logitech DFP alebo iny Logitech volant http://en.lfsmanual.net/wiki/Wheels
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #16
SUK
Newbie
 
SUK's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: Hradec Kralove
Posts: 9
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
je videt par zlozvyku, ktery sis zazil.
jaky napriklad?

jinak snazim si vsimat ruznejch "breakpointu", vetsinou to jsou cedule s informaci, kolik zbyva do zatacky nebo co je to za cisla(pri plny rychlosti brzdim u 100m)

btw kde jste prisli ze jezdim na klavesnici? jezdim na mysi..

setup si ted nejakej stahnu, mam tam takovej svuj vadnej kde mam snizen podvozek a tuhy pruziny


v kazdym pripade uz ted moc dekuju za rady!
__________________
Nelicencovana lama, blackwood GP - PB: 1:39
SUK is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #17
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
jaky napriklad?
treba uz zminene projizdeni zatacky na vytocenou dvojku, kdyz by se dala projet klidne na tri. dale najizdeni do zatacky stylem bokypyco.
pak taky kdyz sis to parkrat namiril trochu vic zesiroka, tak si to strhnul, plnej rejd a starejte se gumy.. (tohle je trochu nevyhoda myse, volant by te asi trochu vytrestal, jednak to tam nejde tak rychle a taky zvuk ff by ti asi vztycil chlupy na zatylku )
dal je to brzdeni, kdy se ti blokuji kola. to se da ale castecne poresit v setupu...
jet is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #18
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
mello>
lfs 2002-2007, takze zas neprehanej
Aaa... mas pravdu, promin Ale to jak jsem se to ucil dlouho je vpodstate pravda, akorad teda u posledniho bodu ne 6, ale 5 let... sakra jsem lepsi nez jsem myslel

Quote:
SUK> btw jak se da jezdit rallycross s zadokolkama? kdyz to zkusim tak me akorat zadek predjede predek a delam kolecka
To snad ani na klavesnici nejde ne? Aspon me se to nepovedlo... Jak to ma turbo tak jsi v haji!!

Quote:
SISSO>a co takto investovat do licencie ?! ...
Neboj, 8.12 mi prijdou prachy na ucet a prvni co si za ne koupim je licence... Ja jsem si ji dodnes nekoupil kvuli tomu, ze jsem mel tak pomalej net, ze se nedalo jedit online kvuli lagum a navic me to porad kickovalo z netu, ale to mam uz 2 tydny poreseny, takze hura na licenci! Uz to chce jen komp abych mohl jezdit s vice jak 3 hracema nez hryzani
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #19
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by SUK View Post
na volant za 6.5k teda fakt nemam, ja jsem rad ze jsem si tenhle rok koupil notebook...
To jsem ti ani nerikal aby jsi si kupoval tak drahej volant, to jsem jen konstatoval, ze jsem takovej silenec do LFS, ze mi tech 6400 nebude za nej lito dat
mello is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2007   #20
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2SUK: no kluci ti to už napsali, špatná stopa a moc to rveš, d?ležitý je rychlý výjezd ze zatá?ky, ne to tam poslat rychle na vjezdu, klidn? brzdi malinko d?ív. V?bec nevyužíváš celou ší?ku silnice. Opravdu stáhni WR replay a 1/4h z pohledu ?idi?e koukej. Pak je? stejnou stopu, ale tak, abys nejezdil v?bec smykem, je? zatá?ky tak pomalu, abys dodržel stopu - sice budeš mít pocit, že se vle?eš, ale ?as bude hned 1:38 Pak postupn? zrychluj.

2mello: to m? Scawen naštval, že ti dal S2 p?ed 4ma rokama, RA p?ed 6ti a nám to dal p?ed dv?ma..
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.