Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 2.4.2007   #41
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by TomsonTom View Post
Pak jsem totiž ješt? narazil na tohle, ale to už je opravdu dost drahé

Díky za všechny odpov?di
Pokud je tohle v tvých pen?žních silách, tak do toho V nižších cenových relacích byl jedni?kou Logitech Driving Force Pro, ?erstv? stažený z prodeje. Ješt? m?žeš zkusit št?stí a n?kde jej sehnat, ale s G25 neprohloupíš.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2007   #42
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

bohuzel ma smysl uvazovat pouze o logitech volantech, ostatni je shit. z levnejsich by to byl asi formula force ex, best buy je stale DFP ale uz se horko tezko shani. pokud mas dost penez, tak klidne vem g25, neprohloupis. nedoporucuju momo.
jet is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2007   #43
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
nedoporucuju momo.
Pro?? Já p?emýšlel, že bych ho koupil, kdybych nesehnal DFP.
btw. G25 jsem zkoušel a je to prost? kvalitka, jen jsem si za celou dobu (cca 20 minut) nezvyknul, že má skoro všechna tla?ítka u ?adící páky.
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2007   #44
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

Quote:
Originally Posted by Kdo.vi View Post
Pro?? Já p?emýšlel, že bych ho koupil, kdybych nesehnal DFP.
btw. G25 jsem zkoušel a je to prost? kvalitka, jen jsem si za celou dobu (cca 20 minut) nezvyknul, že má skoro všechna tla?ítka u ?adící páky.
a kolik tlacitek mas v zavodaku?nepocitam formulove vozy. na tlacitka si zvyknes behem chvile
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2007   #45
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Pokud ti nevadí ob?as pro?istit potenciometry, tak to Momo je te?, když skoro nelze sehnat DFP, ideální volba pro mén? movité. Já už ho mám cca rok, ob?as to pro?istím a jede to perfektn?
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #46
TomsonTom
Newbie

 
TomsonTom's Avatar
 
Join Date: 11.2.2007
Posts: 10
Default

Tak o tom G25 ješt? hodn? pop?emýšlím, protože p?ecijenom už je to opravdu dost drahé a možná by bylo lepší si za ty peníze po?ídit n?jaký trochu horší a zbytek nechat do zálohy. Opravdu budu ješt? hodn? p?emýšlet. Jinak díky všem za Vaše rady
TomsonTom is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #47
Felix
Regular Member

 
Join Date: 14.8.2004
Location: Lhenice
Posts: 952
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
Pokud ti nevadí ob?as pro?istit potenciometry, tak to Momo je te?, když skoro nelze sehnat DFP, ideální volba pro mén? movité. Já už ho mám cca rok, ob?as to pro?istím a jede to perfektn?
nechci zklamat ale pocitej ze v nejblizsi dobe se ti zacne sypat...
Felix is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #48
duuku
Member

 
duuku's Avatar
 
Join Date: 31.5.2005
Location: Merklín (okr. Karlovy Vary)
Posts: 335
Default

Ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit taky MOMO, jezdim s nim asi rok a pul (najeto 64 000 km) a nemel sem s nim ani jeden problem, nejak cistit sem ho taky nemusel.
__________________
Battlefield Bad Company 2 lvl31 (PS3 - Duuku_cz)
duuku is offline   Reply With Quote
Old 3.4.2007   #49
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by Felix View Post
nechci zklamat ale pocitej ze v nejblizsi dobe se ti zacne sypat...
Pokud se za?ne sypat, p?ijde G25
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2007   #50
TomsonTom
Newbie

 
TomsonTom's Avatar
 
Join Date: 11.2.2007
Posts: 10
Default

Tak když už jsem tu nakousl tu "OT" diskuzi o volantech, asi se ješt? na n?co zeptám. I když to už je spíš bonusový dotaz, který nijak neovlivní to, zda si G25 koupím, nebo ne. Nejspíš si ho totiž koupím, sice je tu uvažování, zda za to nekoupit n?co lepšího, ale jak už bylo psáno na Živ?.cz, pro? si jednou neud?lat radost

Tak tedy k mému dotazu... Cht?l bych se zeptat, jestli není zbyte?n? zdržující ?adit na ?adící páce. P?ijde mi (zatím volant nemám, takže si to jen myslím), že ?adit na tla?ítkách je mnohem rychlejší, než se prát s pákou a lomcovat s ní, než se vám kone?n? poda?í n?co za?adit. Zmá?knout "?udlík" (nebo pá?ku, která je pro tohle u G25 geniáln? umíst?na pod volantem) je mnohem rychlejší... Ale pravda, že reálnost je prost? reálnost a s trochou cviku je to možná i pohodln?jší, protože pohyb rukou s pákou pak krásn? splyne se zmá?knutím spojky.

Co si o ?azení myslíte vy, pop?. jak ?adíte

PS: Doufám, že m? tady neodpinknete s tím, jak si v?bec m?žu myslet, že jsou n?jaký ubohý ?udlíky lepší
TomsonTom is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2007   #51
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

presne jak si napsal, paka je fajn zabava, ale na cudlicich pripadne padlech pod volantem to je lepsi hlavne v tom, ze nemusis sundavat ruce z volantu..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2007   #52
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Imho v reálu jezdí hodn? závodních aut, u kterých se ?adí pádlama pod volantem, p?íp. pákou na podlaze, ale jenom pohybem vp?ed/vzad. Takže bych na tom nevid?l nic nereálnýho. Nicmén? u takovýho UFa m?žeš s klidným sv?domím ?adit H-?ko a pojedeš stejn? rychle jako ostatní. T?eba v kombinaci UF @ Westhill ?adíš všeho všudy 2x za celej okruh...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2007   #53
TomsonTom
Newbie

 
TomsonTom's Avatar
 
Join Date: 11.2.2007
Posts: 10
Default

No já bych tam ?adil asi mnohem víckrát, p?ecijen z automatu na manuál teprve p?echázím a s technikou ?azení nemám prakticky žádné zkušenosti, protože autoškolu budu d?lat nejd?íve za 5 let

Jinak díky za objasn?ní toho ?azení v závodních autech
TomsonTom is offline   Reply With Quote
Old 17.1.2010   #54
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Search m? navedlo sem....

Po více jak 140 000 odjetých Km si za?ínám uv?domovat jisté skute?nosti, díky kterým m?žu být o n?jakou tu desetinku rychlejší (Možná i vte?inku ).
Jsem myša? a jediná v?c, kterou postrádám p?i jízd?, je jízda "na p?l plynu". Zkoušel jsem jezdit co nejvíc na plnej, ale to jsem byl moc rychlej.

Né te? vážn?... Je to už asi 2 a p?l roku, co se to tu rozebíralo a m? tato myšlenka v hlav? leží dost dlouho. Myš + Pedály....?

Má n?kdo zkušenosti s tím, jak to zrealizovat technicky a nastavit ve h?e?
PS: Prosím ne moc odborn?, nejsem technický TIP:-D
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 18.1.2010   #55
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Technicky sehant od nekoho stare pedaly a pripojit je bud na gameport a nebo si postavit mjoy. A nastavit ve hre to de bez nejmensich problemu proste se misto osy volantu da osa mysi.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2010   #56
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

jj, jde to, miondir takhle jeden cas jezdil...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2010   #57
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

potvrzuji, jezdil jsem par let na mysi a mel jsem u silnejsich aut stejny problem, sehnal jsem vymenou za neco stary genius speedwheel bez ff, s vulema jak svina ale pedaly byly celkem ok, nastaveni je easy akorat se priradi odpovidajici osy a hura po chvili zvykani s casama dolu ;-)
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2010   #58
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

N?jakej starší volant se mi válí ve sk?íni, o víkendu se na to podívám a pokusím se to n?jak dát dohromady. Zatím d?kuju za rady
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2010   #59
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

no tak ked mas volant tak myslim ze by bolo lepsie ho pouzivat aj bez FF uz nech je akykolvek...stale by to bolo lepsie ako mys...aj ked v mysi mas asi vacsi cit na zatacanie ale naucit sa na volante je vzdy lepsie...trva to dlho ale potom to ocenis...hlavne pri dlhsich zavodoch nemas potom ruku stale v krci ako na mysi...
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.1.2010   #60
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
no tak ked mas volant tak myslim ze by bolo lepsie ho pouzivat aj bez FF uz nech je akykolvek...stale by to bolo lepsie ako mys...aj ked v mysi mas asi vacsi cit na zatacanie ale naucit sa na volante je vzdy lepsie...trva to dlho ale potom to ocenis...hlavne pri dlhsich zavodoch nemas potom ruku stale v krci ako na mysi...
s timto si dovolim nesouhlasit, pokud ten volant nema ff, ma vule, pripadne jine dalsi nedostatky ci chybky, tak presnejsi a lepsi vedeni auta je rozhodne mysi, navic kdyz mas plyn a brzdu na pedalech a ne na tlacitkach, tak uz se o zadne kreci neda mluvit ;-), razeni se hodi na klavesnici a v podstate clovek postrada "jen" ff a da se s tim jezdit si myslim hodne slusne
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.