Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.11.2010   #81
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

hlavne tam trochu postradam tu simulaci... nebo to nemel bejt sim?
jet is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2010   #82
zombie
Newbie

 
zombie's Avatar
 
Join Date: 29.6.2009
Posts: 18
Default

zatim váhám, p?eci jen rFactor 2 je taky hodn? lákavej. aneb co se vle?e neute?e.
PS: tim nenazna?uju že je GT5 špatný!
__________________
Killer Race Team
zombie is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2010   #83
duuku
Member

 
duuku's Avatar
 
Join Date: 31.5.2005
Location: Merklín (okr. Karlovy Vary)
Posts: 335
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Prkotiny nemusím hledat, koukni se na za?átek tohoto videa http://www.youtube.com/watch?v=Gzczd4vQELw a pak od 6:25 a ?ekni mi, že to je to úžasný nejlepší co te? je a kv?li ?emu si mám koupit konzoli. Ne?íkám ta ?ást ve m?st?, ta je graficky ok, ale ten zbytek videa je imho fakt slabota.
to je presne to co sem myslel, naprosty prkotiny a ani poradne nevim co mas na mysly, na videu sem nic hroznyho nevidel. Boze vy od toho cekate super ultra dokonalou ultra relastickou simulaci ???
__________________
Battlefield Bad Company 2 lvl31 (PS3 - Duuku_cz)
duuku is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2010   #84
duuku
Member

 
duuku's Avatar
 
Join Date: 31.5.2005
Location: Merklín (okr. Karlovy Vary)
Posts: 335
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
hlavne tam trochu postradam tu simulaci... nebo to nemel bejt sim?
Od kdy je GT simulator? Sice je to sluvko napsany na krabicce, ale proboha snad tomu nikdo neveri. Sim to nebyl, neni a nikdy nebude, je to hra na konzole kde vetsina jezdi s gamepadem
__________________
Battlefield Bad Company 2 lvl31 (PS3 - Duuku_cz)
duuku is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2010   #85
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

Zabava u toho je, simulator to samozrejme neni. LFS me bavi zase jinak.
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB

dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2010   #86
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Mno, takže... simulátor... ?love?e, ke? som na trati, volant nastavený na simuláciu, všetky pomôcky off, ja by som povedal že ten pocit je celkom podobný LFS, ur?ite tam nie je priepastný rozdiel. Ale ?o ja môžem vedie?, ve? poznám aj to aj to, že. :-)

OK, ?o sa mi zatia? prvý ve?er nepá?i:
- hra ?asto hlási že sa nemôže pripoji? na server (asi pre?ažené)
- 2x sa mi zasekla! nie tak že by som musel reštartova? PS3, ale ukon?i? cez menu PS3
- nepá?i sa mi spiato?ka na extra tla?ítku, chcem postupne prera?ova? na R ako v LFS, takto skon?ím cúvanie a zistím že sa rozbieham na trojke, lebo som automaticky spravil "?uk ?uk" na prevod vyššie
- nie je spojka (vôbec), ?iže nemôže sa ?lovek napríklad efektne oto?i? do protismeru po šmyku, alebo lepšie odštartova?, nedá sa ani odštartova? pred?asne
- aj ke? sa na za?iatku asi 3/4 hodiny inštalovalo 6 GB na disk, všetko ?o ?lovek vidí prvýkrát sa chví?u inštaluje - napríklad výber auta, zastavím nad niektorým kurzorom a vpravo dolu chví?ku "inštalujem" - mohli tam da? možnos? nainštalova? VŠETKO aj keby to malo trva? tri hodiny
- myslím že na AI budem dos? ?asto nadáva?
- v Monaku alebo Tokyu (ve?a vysokých budov) je vidie? pomerne výrazný tearing :-(, grafika nestíha.

Zatia? som si vyskúšal pár režimov, tratí a áut v arcade režime (nie je to arkáda, je tam aj možnos? nastavi? realizmus záberu pneu mimo trate a všetkého ostatného), skúsil som aj de? v noc na rally trati - pekné, v hlavnom režime kúpil prvé auto - MX-5 a vyhral dva prvé amatérske šampionáty (?ahké, ?ažšie to bude postupne), motokárové preteky (celkom sranda ale toto extra realistické asi nebolo), a otvoril sa mi aj "special event" na Top Gear trati, s tými slabu?kými VW mikrobusmi z roku 1962 ?i ko?ko, musel som sa smia? ke? som to hral. :-)

Potrebuje to doladi? (ach jaj), ale jazdenie samotné je fakt dobré, aj force feedback je skvelý ako v LFS.

Inak v tom rely aute (mal som WRC C4) je možnos? po?as jazdy prepína? kadejaké parametre auta ktorým som nerozumel tak som to nechal tak (asi veci ako brzdy vpredu/vzadu a neviem ?o, neznáme skratky). Jo a dá sa blika? (tra? to osvetlí ale iba ak je nadizajnovaná na tmu) a trúbi?. ;-) Kúrnik ale tá spojka ma štve. Jo, a v každom aute sa dá prera?ova? hore aj dolu bez pustenia plynu. :-/ Takže... nie?o je pomerne dos? simula?né (správanie auta) a nie?o vôbec (spojka), vyberte si. Volanty so spojkovým pedálom asi podporované nie sú... nevidel som ich v nastaveniach.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2010   #87
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

P?esko?te na 1:45. Takhle jsem se u herního videa už n?jakou chvilku nepobavil.

http://www.youtube.com/watch?v=sg9Li...layer_embedded
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2010   #88
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Super!! Rozhodne lepsie ako sucasny rocnik F1
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2010   #89
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
P?esko?te na 1:45. Takhle jsem se u herního videa už n?jakou chvilku nepobavil.

http://www.youtube.com/watch?v=sg9Li...layer_embedded
jj videl jsem vcera )))
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB

dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2010   #90
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Update: Ako mi niekto napísal tu, tak s G25 spojka v GT5 je.
http://www.virtualr.net/gran-turismo...h-day/#respond

"I have a G25 and both the H-shifter and clutch works. You can stall the engine, you start it again by using the clutch or putting the stick in neutral. You cannot shift up without letting go of the accelerator (with RX7 at least), if you don't it will only go into neutral instead."
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2010   #91
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Pekná recenzia (po slovensky) a predpokladám že onedlho asi milión nenávistných komentárov:
http://www.sector.sk/recenzia/29182/gran_turismo_5.htm
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2010   #92
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Pekná recenzia (po slovensky) a predpokladám že onedlho asi milión nenávistných komentárov:
http://www.sector.sk/recenzia/29182/gran_turismo_5.htm
u m? ne, já tu hru mám rád
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB

dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2010   #93
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ja sa práve spamätávam zo special eventu na Severnej slu?ke... uff. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2010   #94
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Momentálne ma GT5 dos? serie. Mám level 15, a potrebujem autá do eventov (musel som si to zapísa? pre seba na papier):

japonské staršie 79
svetové staršie 69
pre rally menej ako 246k
francúzske
talianske
muscle staršie 80
supercar staršie 79

... ale nemám, no nemám! Napríklad teraz v bazári kone?ne nejaké Mini, tak som ho kúpil do Mini sú?aže. Bez šance. Tak nazad do servisu, dokúpi? pneu a všeli?o, až som sa dostal skoro na mizinu. A nazad sa preklikáva? do toho preteku, a aj tak na nich nemám šancu, majú novšie modely. Takže momentálne fakt neviem kam ís?, asi budem robi? licencie a skúsim ?ažký Lotus Elise special event... Z dvoch hodín hrania som jazdil asi 20 minút.

GT5 je krásna hra a má úplne všetko, okrem vyrovnaného pretekania. Bu? je ?lovek bez šance, alebo nemajú šancu ostatní. A vadí mi spiato?ka na samostatnom tla?ítku, vadí mi nemožnos? spojky nadefinovanej na tla?ítko ako v LFS, vadí mi momentálne všetko. :-) Normálne mám chu? preda? PS3, lebo ju mám len kvôli tomuto, ale viac ma to irituje ako baví.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2010   #95
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Tak Japonský auta jsou v GT obecn? nejlevn?ji a nejvíce vytuningovatelné, ale do Mini challenge sis t?eba koupil špatný Mini
Tady je ?lánek o budoucích updatech GT5
http://games.tiscali.cz/tema/co-nove...urismo-5-54342
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2010   #96
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

som to vcera hral, ale nie na volante a grafika pekna ale nejako celkovo ma to neuchvatilo... ja asi viem hrat zo zavodnych hier uz iba lfs a iracing by mi mozno tiez isiel ale toto mi pride hra v ktorej nemam dostatocne informacii o tom co sa deje medzi autom a cestou...volant by to mozno zlepsil ale asi by mi to stale nestacilo
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 3.12.2010   #97
dravgunov
Member

 
dravgunov's Avatar
 
Join Date: 21.7.2005
Location: Náchod
Posts: 496
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Momentálne ma GT5 dos? serie. Mám level 15, a potrebujem autá do eventov (musel som si to zapísa? pre seba na papier):

japonské staršie 79
svetové staršie 69
pre rally menej ako 246k
francúzske
talianske
muscle staršie 80
supercar staršie 79

... ale nemám, no nemám! Napríklad teraz v bazári kone?ne nejaké Mini, tak som ho kúpil do Mini sú?aže. Bez šance. Tak nazad do servisu, dokúpi? pneu a všeli?o, až som sa dostal skoro na mizinu. A nazad sa preklikáva? do toho preteku, a aj tak na nich nemám šancu, majú novšie modely. Takže momentálne fakt neviem kam ís?, asi budem robi? licencie a skúsim ?ažký Lotus Elise special event... Z dvoch hodín hrania som jazdil asi 20 minút.

GT5 je krásna hra a má úplne všetko, okrem vyrovnaného pretekania. Bu? je ?lovek bez šance, alebo nemajú šancu ostatní. A vadí mi spiato?ka na samostatnom tla?ítku, vadí mi nemožnos? spojky nadefinovanej na tla?ítko ako v LFS, vadí mi momentálne všetko. :-) Normálne mám chu? preda? PS3, lebo ju mám len kvôli tomuto, ale viac ma to irituje ako baví.
japonské staršie 79 - taky nemám
svetové staršie 69 - vyhrál jsem n?kde n?jakou alfu a s tím jsem to dojel
pre rally menej ako 246k - na to mam golfa gti 05 ale ten se nechytá
francúzske - tam je mi lito obetovat jedinej kredit
talianske - mam 458 a ta ma po upravach 715bhp
muscle staršie 80 - nemam, novy kupovat nechcci
supercar staršie 79 - ferrari 512BB

No prachy sehnat neni problem, ja vse dojizdim na prvni misto. Proste dokud nemam zlatou tak nejdu dal a zopakuju si nektery trate nekolikrat. Tak asi proto mam dost. Momentalne neco pres 740 000 a ne vim do ceho je vrazit kdyz 458 jezdi tak skvele ))) Mini S jsem kupoval rocnik 07 tusim NOVY a vyhral jsem to hned na prvni pokus i bez uprav.
__________________

http://forum.czechlfs.net/image.php?type=sigpic&userid=256&dateline=12137154  20

C2Q Q6600@3.0Ghz / Gigabyte P965 DS4 / 2x2GB 1066Mhz DDR2 / 8800GT 512MB

dravgunov is offline   Reply With Quote
Old 4.12.2010   #98
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Aha, nový, nové som ešte nekúpil ni?, tak akosi ?akám že nie?o vyhrám a prd. :-) Ke? už ?lovek kone?ne jazdí a má pekný pretek tak je to paráda, fyzika je pod?a m?a výborná a grafické veci inde nevídané, ale... ešte tomu dám šancu ale momentálne ma to nebaví. Kým som nepoznal LFS tak mi ani nenapadlo že by v hre mohol by? defekt alebo poškodenie motora zlým preradením... teraz mi to chýba. Tiež žiadne kvalifikácie... toto nie je pretekanie, to je múzeum.

Edit: Tak som sa ešte vyzúril tu http://www.sector.sk/recenzia/29182/gran_turismo_5.htm aj tu (anglicky) http://www.virtualr.net/gran-turismo...y-check-video/ :-) Nekúpi niekto PS3? ;-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 4.12.2010 at 05:36.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 6.12.2010   #99
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Aha, nový, nové som ešte nekúpil ni?, tak akosi ?akám že nie?o vyhrám a prd. :-) Ke? už ?lovek kone?ne jazdí a má pekný pretek tak je to paráda, fyzika je pod?a m?a výborná a grafické veci inde nevídané, ale... ešte tomu dám šancu ale momentálne ma to nebaví. Kým som nepoznal LFS tak mi ani nenapadlo že by v hre mohol by? defekt alebo poškodenie motora zlým preradením... teraz mi to chýba. Tiež žiadne kvalifikácie... toto nie je pretekanie, to je múzeum.

Edit: Tak som sa ešte vyzúril tu http://www.sector.sk/recenzia/29182/gran_turismo_5.htm aj tu (anglicky) http://www.virtualr.net/gran-turismo...y-check-video/ :-) Nekúpi niekto PS3? ;-)
No nevim v LFS zaradim z 5 zpatecku a jedu dal... v realu bych to nezkousel
a mnoho dalsiho, kdyz vydim ty motokary s kolamam venku a motorem misto ridice (pardon auta, co jedou po x kolizich se stenou), tak me to na LFS desne mooooc stve. Ale to jsem uz rikal mnohokrat...
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 8.12.2010   #100
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Z virtualr.net recenzie (môj preklad):

- z 1031 áut je vyše 600 japonských (136 Nissanov),
- rozmiestnenie premium áut je ale vyvážené,
- Seattle tra? je pre? (tú som mal rád),
- realistická farebná paleta v porovnaní s FM3 alebo Shift,
- je otázne ?i vôbec boli autá z GT4 nejako vylepšené,
- vylepšený zvuk oproti predchádzajúcim GT ale ni? extra,
- fyzika je na GT5 to "najspektakulárnejšie",
- ur?ite najrealistickejšia jazda na konzoliach,
- gamepad má nejaké množstvo asistentov stále,
- ís? napríklad s Corvette ZR1 po Nordschleiffe znamená ma? stále plné ruky a nohy práce,
- dajte plný plyn a letíte (mimo),
- správne zablokovanie kolies pri brzdení bez ABS,
- AI sú bez života a skuto?ných súbojov,
- skúsení raceri nebudú ma? problém predbehnú? AI v prvom kole a s?aži? si to môžu len schválne slabším autom,
- ak chcete hne? sko?i? do konkrétneho auta a na ob?úbenú tra? - zabudnite, v GT5 si musíte zaslúži?,
- "special events" sú nie?o ?o inde nenájdete,
- kariéra rýchlo stratí "plynutie" a s?ažuje ?alší progres,
- ?oskoro sa nájdete ako "grindujete" (toto slovo som pred dvoma týžd?ami nepoznal),
- vo FM3 môžete prejs? skoro celú kariéru len s vyhranými (vyhratými?) autami, a šetri? si peniaze na autá ktoré osobne chcete,
- výhry v GT5 sú vä?šinou nepoužite?né, vtedy sa GT5 stáva frustrujúcim,
- preteky v manažérskom režime sa nedajú pretá?a? zrýchlene,
- je GT5 prevratné? nie, neponúka ni? výnimo?ne nové,
- hoci ponúka pár vylepšení (dáž?, noc, poškodenie), v inovatívnosti ponúka FM3 viac,
- bezkonkuren?ná grafika, ve?mi detailné trate, dôveryhodná a ?ažká fyzika,
- GT5 je vynikajúci titul ktorý ponúkne nespo?etne ve?a hodín zábavy.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.