Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.4.2010   #61
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Existuji 2 reseni:
SoftTH

Matrox TripleHead2Go
Ad projektor, moje zkusenost je, ze 3 monitory, zvlast pokud je clovek ma blizko volantu, poskytnou daleko lepsi zazitek. Duvod je vetsi FOV.

Projektory - jednu dobu jsem d?lal IT ve firm? a prošlo mi jich rukama docela dost, sice je to velký, ale obraz není úžasný a cena je docela vysoká ... a já si na obraz potrpím. Monitory na tom budou bych ?ekl i lépe než TV ... pokud se budu pohybovat v jisté cenové relaci ;-) ...

Nicmén? - k ?emu je ?ešení MATROX ? Pokud vím, v sou?asné dob? sta?í mít dv? grafiky nebo jednu lepší a normáln? tam 3 monitory rozchodím - pravda je, zatím jsem fungoval jen na dvou, nebo je t?eba n?jakého softu pro chod t?í monitor??
Jde mi o to, že jsem to moc nezkoušel ani nezjiš?oval - jestli je rada mín?na jako "alternativa" pokud nemám grafiku, co má t?i výstupy, nebo si prost? OS neporadí s výstupem ne 3 karty (pouze sudý po?et?) ... Podle m?, pokud karta má výstupy, nem?l by být zádrhel ... spíš jde o to, aby grafika t?i montory utáhla, tam vidím výhodu MATROXu, pokud ten výko n?jak "doženu" ...

Rozlišení - to je ?ekl bych dobré mít všude stejné, ale možnost ho m?nit je asi fajn. Nicmén? pokud bych do toho šel - musím koupit 3 monitory ... a koupil bych všechny stejné, takže bych p?edpokládal i stejné rozlišení na všech ...

Díky za vysv?tlení :-)

Docela uvažuju o krabce, co snese zapojení 4 monitor? - 3 p?ipojeny ke kokpitu a 1 klasicky k PC ... pokud pracuji, funguji na jednom, pokud chci jezdit, fugnuji na zbylých t?ech monitorech, které jsou umíst?ny jinde než PC ... (proto 3+1)
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 13.4.2010 at 19:28.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #62
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Ja nevim ale ma
cenu uvazovat v dnesni dobe o necem jinem nez je eyefinity od ati ?(nvidia mam dojem pripravuje a nebo uz ma neco obdobneho). K projektoru no verim ze full hd projektor bude slusny obraz, FOV neni vubec problem proste se udela zakrivene promitaci platno (kdyz by se sehnali tri full HD projektory verim ze se monitory muzou jit zahrabat ale cena je jinde), software na korigaci obrazu uz taky neni k nesehnani. Jinak monitory ve velikosti TV jsou podle me az neunosne drahy (nemluve o grafice co utahne to silene rozliseni) a neverim ze by clovek vyuzil pri zavodech tak super detaily. (treba LFS je ani nema ). Jo na praci bych hned pro cad bral pekne par pekne velkejch
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #63
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Problem je v 3d akcelerovanem vystupu na 3 monitory. Tohle neni tak jednoduche, standartne ve Windows lze mit 3d akceleraci jen na 1 karte (resenim by se mohlo zdat nVidia SLI, ale neni tomu tak). Prave proto je potreba pouzit ten SoftTH software od Kegetyse. Funguje je to tak, ze se obraz cely vypocita na vykonne grafice. Pak cast obrazu pro jeden z monitoru zkopiruje na tu druhou grafiku, ktera to zobrazi. Vykon snizuje ta nutnost kopirovani casti obrazu pri kazdem frame (pro LFS zadny problem).

Reseni by Matrox je daleko univerzalnejsi, netreba zadneho specialniho software, lze to pripojit treba k notebooku, kam druhou grafiku clovek neda (o usb grafikach zde nemluvim).
Edit: eyefinity neznam, nevypada to spatne, pokud to je kompatibilni s hrama......

Ad FOV, je jedno, jak je jedna obrazovka/jedno platno velika, na 3 monitorech je proste videt vice nezkreslenych informaci, tudiz ma clovek vetsi rozhled.

Last edited by Kada; 13.4.2010 at 20:14.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #64
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Tak jeste jednou eyefinity bezi v ramci ovladacu, na jedne karte, jako jeden velky monitor.
http://www.youtube.com/watch?v=mzGtxlaPQqY

EDIT: tohle je brutalni http://www.youtube.com/watch?v=N6Vf8...eature=related
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson

Last edited by Mambo; 13.4.2010 at 20:16.
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #65
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Zrovna te? je moje sou?asná konfigurace :

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA:GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220

M?l jsem ATI, ale mají te? šílený trable s ovlada?i, velmi mnoho uživatel? má problémy ... takže mám te? tu nVidii (sám jsem m?l špatnou zkšenost a reklamoval dvakrát ...).

Fajn, takže když koupím dejem tomu t?i monitory, použiju stávající sestavu a koupím MATROX - budu mít všude plné rozlišení, karta bude stíhat (tedy budu míst stejné FPS, jako bych m?l jeden monitor). Jde mi o to, že mám nap?íklad 1680*1050 a dejme tomu 100 FPS, použitím MATROXu dosáhnu rozlišení 1608*1050 na všech t?ech monitorech a FPS bude stále 100?
U EYEFINTIY - pá? je to od ATI, hádám je to jen pro ATI karty ... ? Mrknu, kouknu co tam je ... ale op?t, nevím jak to ovlivní výkonc FPS a tak dále.

Protože jsem po?íta? koupil na Vánoce, nerad bych to m?nil a pokud bych nedosáhnul dostate?ného výkonu, po?kám s tímto upgradem až budu m?nit n?co v PC ... ?i komplet PC.
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #66
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pri 3 monitorech 1680x1050 je vysledne rozliseni 5040x1050. Tzn grafika musi byt dostatecne vykonna, aby tohle uzivila. Pro LFS to neni problem, pro nejaky soucasny hry to byt problem muze. FPS samozrejme klesa se zvysujicim se rozlisenim. Vetsinou ale staci vypnout/omezit antialiasing a dostanes se na rozumny FPS i ve vyssim rozliseni.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #67
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

AD. EYEFINITY - no jasn?, už to vidím, v?c co má ATI 5xxx, které mají te? docela nep?kné trable s ovlada?i a kdo ví ?ím ješt?.
Jestli jsem to pochopil dob?e, cht?lo by to kartu tak 5970 :-) ...
3 monitory chci na simulátory, maximáln? na Counter, Call of Duty ... a to výjime?n? ... já hry moc nehraju, ale simy (LFS, pravd?podobn? bude iRacing, Black Shark, Flaming Cliffs 2) m? baví, takže v podstat? 3 monitory jsou z 80% využity jen u simu ... pak už je to jen takový bonus ;-).

Jasn? ... silná karta ... zrovna ta 260 co te? mám se mi nezdá, že by to utáhla :-( ... navíc to bude chtit monitory bez TN a hned t?i kousky :/ ... Takže tohle naplánuji, ale realizuji pozd?ji ... tak za rok nejd?íve, protože tenhlu upgrade bude docela siln? mastný ... (ale po?ítám s ním ...).
Je fajn si o tom n?co po?íst, za to velice d?kuji :-) a budu to sledovat abych byl v obraze ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #68
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Podle myho ta karta na jmenovany hry staci, jinak si lze pocist tu: http://www.widescreengamingforum.com/
Kada is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #69
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Práv? to studuju, nicmén? monitor, co není TN, vyjde skoro na 10 000 ... *3 + grafika nebo n?jaký "spliter" ... nebo jak bych to nazval ... to je docela vysoká ?ástka už a primárn? chci dát do kupy nejd?íve kokpit (posed) ;-) ...

Potom p?jde na ?adu ?ešení monitor? :-), kéž v té dob? už budu bydlet jinde, kde budu mít velký st?l , ono t?i monitory vedle sebe také n?co vezmou, že

Díky, budu sosat info ;-)
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #70
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Jinak existuje jeste jiny emulator velkeho monitoru (krabicka s jednim vstupem a tremi vyvody) ( http://www.dhgate.com/mv103-hdve-pro...839fd1269.html neco takoveho oni delaj vic typu tohle je jen priklad a mam dojem ze levnejsi nez matrox.
ATI a ovladace ono to je kalsika nejvice jsou slyset ti co maj problem ty bez problemu o tom moc nepisou. Nicmene ovladace jsou SW zalezitos lehce vyladitelna. A jak sem psal mam dojem ze nvidia dela (nebo uz ma ) neco podobneho jen se to jinak jmenuje, takze uz to nebude dlouho trvat ( a display port tomu rozmery konecne napomaha) a bude si moc vybrat kazdy priznivec sve znacky.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 13.4.2010   #71
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

No, p?íznivec, já m?l vždy ATI, ale pokud 5 m?síc? nebo 4 ... nejsou schopni nastavit karty tak aby fungovaly (jestli jsou to ovlada?e, HW problém s nekompatibilitou) je mi to fuk, tak to mají napsat a n?jak se vyjád?it. Psal jsem jim sestavu, prý nemá být problém, p?j?il jsem si 4 karty, ani jedna nejela bez problému, ovlada?e jsem zkoušel 9.11 - 10.3 nikdy to nevy?ešily ... pardon, na m?j vkus je to trošku málo. Ano, ur?it? se ozvou jen ti s problémy, ale t?ch bylo teda hodn? ;-) .... ?ekl bych, že ATI to krapet usp?chala a ošidila ... N?kdo m?l kliku na dobrý kus, hodn? na špatný ... tohle nebyla klasická chyba, kdy je pár kusu vadných. Tím chci ?íct, že nejsem zastánce ani jedné zna?ky, prost? se koukám na parametry a cenu ... jasn? vedla ATI, ale jelikož ne a ne fungovat a ?ešení jsou z?ejm? nejpravd?podobn?ji Catalysty, protože to ovliv?ovaly r?zn? ... tak ?ekat p?l roku/rok s nefungujícím po?íta?em (to nebylo, že by mi to blbne ve h?e .. zamrzal po?íta?, zamrzal obraz, artefakty, lagy ...) tak to ne. Jakmile jsem dal jakoukoliv jinou kartu, klidn? od ATI, vše jelo, testoval jsem po?íta? skoro 3 m?síce nep?etržit? všemožnejma programama ... Takže te? jsem si koupil kartu, co funguje a vy?kávám a sleduji d?ní ve sv?t?, jak se to do?eší ;-) ... Ale konec OT, nepat?í to tu.

Mezi námi, co vydali te? FERMI - docela propadák, h?eje a hu?í jako p.r.a.s.e co jsem vid?l videa ... to by m? kleplo. Maximáln? ve spojení s vodním chlazením, nebo extra další dva v?tráky kolem ... šílenost ... Takže nVidie taky nijak extra neboduje ... A to jsem si ?íkal, že na tom nic není, vzít novinku ... no jak se zdá, po?áte?ní nemoce nebyly mušky, ale morové masa?ky ... Už ml?ím ;-) ...

P.S. Testovat po?íta? a mít frustrace z toho, že se nedá použít na NIC, to je docela rána na nervy ;-) ... zvlášt?, koupí-li si to ?lov?k k Vánoc?m a ono to t?i m?síce nejede ... . Docela to ve mn? nechalo velké následky, co se naštvanosti tý?e ... ale jak jsem pochopil, oba výrobci karet se k problém?m staví stejn? :-( ... "Vy máte problém, ale to p?eci né ..."
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 13.4.2010 at 23:52.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #72
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

tri mesice D LOL me druhej pocitac co jsem poridil nebezel po koupi PUL ROKU (prvni uz byl nefunkcni) az na vanoce se to rozchodilo D, nastesti mela deska diodovy kod tak sem vedel vzdy co odeslo , procak,ramky,procak,ramky atd
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #73
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

No je rozdíl, pokud ti n?co nejde, vym?ní to a pak už daná komponenta jede ... Pokud ti ji vym?ní, zase to nejde ... op?t ji vym?ní ... op?t to nejde a je to tou komponentou ... tak pak je to o nervy. To že jsem m?l trable s dalšíma v?cma jsem nerozepisoval, taky jsem se potrápil - ale vy?ešila to reklamace a pak to fungovalo ... tohle je pr?ser, který se potáhne s t?ma grafikama krapátek déle a omlouvám se, ale ideáln? pokud za n?co dám p?níze chci aby to fungoval ihned a na 100% nejsem zvyklý se omezovat a "?ekat" ... v práci na m? taky ne?ekají ;-). Neber to jako nabub?elost, ale stojí to t?žce vyd?lané peníze ;-) .... Po?íta?e jsou specifikum samo o sob?, ale tohle už krapet p?eteklo p?ez mé nervy ;-) .... Vím, že u po?íta?? je šance velká, ale pokud to není tím, že si to neumím nastavit, ale skute?n? vadou na výrobku, který nejsou schopni odstranit, dodat náhradu ... pak je to moc. Jsem smí?ený, že u kompu se bude skoro vždy n?co reklamovat, ale pak o?ekávám, že mi p?ijde již v?c, která je v po?ádku ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 14.4.2010 at 00:32.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #74
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

To neni nabubrelost to je normalni a opravneny pozadavek. Mira funkcnosti na prvni pokus by mela rust s extra cenou. Schvalne se musim poptat na ty grafiky kamarada mam pocit ze si kupoval z tehle rady nejakou.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #75
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

No chalani to je s vami hrozne. Sedim tu 2 dni nad forumom a nic sa nehybe, ziadne prispevky. Potom odidem do prace na 2 dni a vy sa tu tak roztatarite, ze to brutal nestiham docitat - to je fakt sila, co ste tu "vypotili" za 2 dni, co som nebol doma
No ako citam tak to vyzera ze mi zacinaju pribudat partaci, co sa tyka nespolahlivych PC vyrobkov. Ja som kupil komplet full nove PC za 3500 Euro, mam zabehane a overene znacky s ktorymi som 10 alebo viac rokov spokojny (radsej neexperimentujem), som od nich kupil uz neurekom vela generacii vyrobkov. Co sa grafiky tyka, som tiez kupoval vyse 10 rokov karty ATI Rage/Radeon ViVo odkedy vysla prva ViVo karta niekedy koncom 90-ich rokov, vzdy vyhradne iba ViVo verziu. V zivote som nemal s ATI ziadne problemy ani HW ani SW, vzdy vsetko slapalo super, dokonca som vzdy z tych kariet vyzmykal viac nez som cakal, vzdy na mna pozitivne zaposobili a milo prekvapili. Vyuzival som ich fakt full naplno 2D/3D/aj ViVo pre video In/Out. No ale tento posledny stroj za nekrestanske peniaze plny zabehanych a overenych znaciek mi sposobil take trouble ako este nic predtym, az presla ta velka nadsenost a zaujatost o PC co vo mne zilo od 90-ich rokov. Mne to PC neslapalo asi pol roka, respektive pol roka som ho mal v docasnej polohe, pod nohami na zemi otvorene, rozobrate, kde som ho v kuse testoval a analyzoval a reprodukoval nedostatky co mi branili v normalnej funkcnosti. Fault reporty som musel posielat kazdy jeden den (denno denne) pocas 10 mesiacov az mi opravili tu prvu chybu co mi najviac vadila, ale aj to urobili az ked som komplet zdokumentoval dokazy a dal na youtube. Moje fault reporty do ATI (odkedy ich kupujem) vyzerali asi takto:
od roku 1998 do 2007 = NIC - NULA - proste bez jedinej staznosti - doba bez AMD.
od roku 2007 do 2009 = strasna spusta, asi 300-400 fault reportov (neviem presne som neratal) - doba pod AMD.
Proste nezvladali klasicku vec ako Hyperthreading a MultiCoreCPU co uz v obdoby kupy bola mozno aj 7-8 rocna stara vec.
http://www.youtube.com/watch?v=86AAw9EbHrk
http://www.youtube.com/watch?v=HSGW4RIkVos
http://www.youtube.com/watch?v=Awn5ORVtG2w
http://www.youtube.com/watch?v=HZ26y0axwj8
http://www.youtube.com/watch?v=lhgocBsGXqU
http://www.youtube.com/watch?v=hoHRxxgeLCE
http://www.youtube.com/watch?v=ud-cH35pezs
No proste ATI odkedy ich kupili AMD (okolo roku 2006) je hotova katastrofa, hned ako prve zrusili ViVo a AIW karty. Totalne to flakaju, nespolahlivost, nekvalita, nedoriesene ovladace, narychlo zbuchane... proste hnus... co nikdy predtym co tam nebolo AMD som s ATI take problemy nezazil. K tym ovladacom: mam vsetky Catalysty otestovane od 2006 do 2010 ver 10.2 (pred 2006 som netestoval uplne vsetky, malokedy som updatoval, kedze vzdy vsetko mi slapalo). Pre dnesne karty rady Radeon 2k, 3k, 4k, 5k su "dobre" ovladace do verzie 9.9 (september 2009). Oktober uz problem s HD audio, potom novy InstallWizard a uz to je uplne v prdeli, totalne nepouzitelne, no hnus, katastrofa - nenaistaluje poriadne, neodinstaluje poriadne. Kazdy mesiac (od 2007) som updatoval Catalysty (aj to len koli tomu ze to stale nie je vyladene) a poslednu som si nechal 9.9, dalsie su uz totalne sracky.
Ja som zrovna updatoval ked bolo na trhu ATI Radeon HD2900XT ViVo (HW karty vyvyjane este pocas original ATI bez AMD, ale SW a ovladace uz pocas pripravy a prichodu AMD a uvedene na trh uz po fuzii s AMD) - no a tak to aj dopadlo. Posledna karta ktora ma ViVo, HW to bolo na super urovni (najkrajsi obraz zo vsetkych doterajsich ATI kariet, aj vratane video IN, najlepsi prevodnik Theater T200), ale softwarovo ovladace totalne odflakli a nedoladili. Stalo ma to mesiace testovania a ladenia a dokazovania a denne vypisovania fault reportov do ATI, az kym sa po 10 mesiacov nieco pohlo a opravili prvu chybu ohladne ViVo a Video-IN (to potom fungovalo perfektne), ale na ostatne chyby okolo ViVo a WDM ovladacov sa uplne vykaslali, potom este po 4 mesiacoch denneho reportovania opravili jednu co vznikla medzicasom (v starsich ovladacoch nebola), no a na ostatne sa uz vykaslali. No ale ta mi odisla asi po 4 mesiacoch od kupy, tak reklamacia, samozrejme uz nevyrabali, tak vratenie penazi lebo ViVo riesenie uz nemali. Tak som si zohnal taku istu HD2900XT ViVo z inzeratu v zaruke (este rok mala zaruku), tak som pouzival tu. Tak potom ako opravili 2 tie najzavaznejsie chyby v ovladacoch, zhruba asi 2 mesiace som konecne vedel kartu pouzivat bez specialnych opatreni (fen, ohrievac, SW tools) ako tak aspon par chyb co opravili, co mi potom ta druha karta tiez odisla, a to 2 tyzdne po zaruke!!! NEEEERVY!!! Tak som zostal bez karty a musel som narychlo improvizovat. Kedze nVidia ma nasrala este v roku 2000, tak som ich vobec nekupoval pre seba, len pre inych ak chceli, a ani nemali ViVo riesenie (aj ked obcas mali tak nefungovalo poriadne), a ATI som poznal ako vlastnu dlan uz vyse 10 rokov, tak nudzovo rychle riesenie som si rychlo kupil Radeon HD4890, ale uz bez ViVo (to uz asi navzdy skoncilo), tak som hladal nahradne riesenia dajake Video-IN Capture karty, iba prevodniky bez HW MJPEG kompressie, ale uz to zdaleka nie je ono ako boli tie stare dobre ATI ViVo karty (este tie pred HD2900). No a potom asi o mesiac-dva vysla rada Radeon HD5000 ktore uz podporuju nativne 3 monitory, ale tie vsetky predtym podporuju iba 2. Ale uz ani napad kupovat dalsiu kartu HD5000 - mozem to kaslat. No to je asi v kratkosti v kocke skratene a zjednodusene asi na 10% ATI pribeh. No a velice podobny maraton som zazil so zakladnou doskou, podobny maraton (trocha kratsi) so zdrojom Enermax Infiniti, ale oni mi aspon vysli v ustrety a po rychlej a efektivnej komunikaci mailom ponukli riesenie. To sa vyriesilo (sam som si to vy-kutil s pajkovackou), to som od toho mal pokoj, fungovalo, az mesiac pred skoncenim zaruky tomu zacalo velmi obcasne sporadicky sibat, a po skonceni zaruky sa to vyskytovalo castejsie, a o mesiac-dva to blbnutie bolo na dennom poriadku az doteraz to plati, ale to nie je ten povodny prvy problem zo zdrojom, ale iny ktory som necakal tiez.
Takze nove PC zo samych znackovych komponentov za 3500 Euro potrebovalo nasledovne pomocky aby sa dalo "normalnejsie" pouzivat: Fén, ohrievac, kopec SW toolov, pajkovacka, a dolezity pripravok - zapalka 1 kus. Ostatne som za dlhe mesiace eliminoval, vybojoval dajake SW updaty od vyrobcov, ale zapalku pouzivam dodnes, tej sa uz asi nezbavym len pri vyhodeni PC alebo aspon spickoveho zdroja Enermax Infiniti.
Potom Logitech ktory som vychvalil ako jediny spolahlivy a ktory ma velmi milo prekvapil svojou precizitou a spolahlivostou sa nahle zmenilo na sklamanie. Ako prvy mi od nich odisiel volant G25, zadymelo, zasmrdelo a koniec, ale to som aspon vyreklamoval. Ale na aparature LOGITECH Z-5500 Digital sa mi zacalo podsvietenie displeya spravat ako stroboskop a blika ako ziarovka so zlym kontaktom. Creative X-Fi Elite Pro samozre SW a ovladace nie su bez bugov, tiez si obcas sporadicky vychutnam hluposti okolo toho.
Iba tolko nedostatkov a problemov s novym PC vyssej kategorie. V minulosti (10-20 rokov dozadu) som sa naucil ze sa oplati zainvestovat viac do kvalitnych a znackovych produktov ked nechcem mat problemy, clovek ziska vacsiu spolahlivost a spokojnost a kvalitu. Ale skusenosti poslednych rokov ma presvedcili ze ta doba uz davno skoncila. Znacky zostali, aj ceny zostali, aj priplatit si moze kazdy, akurat ze za to dostane obycajnu sracku kvalitu ako bezny pultovy tovar. Uz sa to proste neoplati. Lepsie casy uz skoncili.
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #76
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Aby som aj k cockpitu nieco
Nic proti GothaR, ved aj pretekame spolu, takze nie v zlom, ale mohol by si prestudovat rozdiely medzi Forcedynamics a Frex typmi MOTION cockpitov:
dole pri konci stranky:
http://www.frex.com/gp/motion/motionpage1.htm
A mozem potvrdit ze to plati, je to fakt. Odporucam mu taky typ cockpitu vyskusat ak sa mu naskytne taka moznost. Ja netvrdim ze jednoznacne jeden alebo druhy je lepsi. Kazdy ma svoje vyhody a spolu by to bolo ono, ale simulovat niekolko sekund trvajuce prudke zrychlovanie 1-2-3G alebo spomalovanie, to ani na jednom na mieste stojacom simulatore nie je lahke, dokonca ani 100% mozne.
Proste pri silnom brzdeni v real aute ta to tlaci na volant, pri prudkych zatackach sa drzis sa volantu lebo ta to vynasa do bokov. Ale to nebudem uz rozoberat lebo ste mu to pekne vysvetlili v dalsich prispevkoch (Mambo). V podstate to co by som aj ja napisal o tom.
Akurat k butkicker by som podotkol moj subjektivny pocit. Samozrejme da sa to pouzivat aj k hram, ale ja v tom nevydim zmysel. Akurat citis vybracie pod zadkom, ale to nie je o simulovani G a pretazenia. Skor si to viem predstavit ako super doplnok pre domace kino, clovek si to uzije pri akcnych filmoch - tam tomu davam vacsi zmysel.
K cene FREX. Ja a Ales mame docela velmi podobne zmyslanie ak nie rovnake, ked ta Ales citam, akokeby som cital seba. Proste vela suhlasu s tebou. A asi aj tie podmienky a moznosti na domace porabanie mame rovnake (moje boli vidiet na fotke) a preto aj ja teraz preferujem hotove veci alebo skladacky, a nestoji mi to vybehavanie a zhananie a prosikanie sa za tych par korun. Inak ked som byval na dedine tak som bol opacne. Tam som bol kutil ako hovado. No ale si treba uvedomit ze sme mali rodinny dom, velky dvor, garaz, dielnu, plus dielnu u dedka, plus professionalne vybavenu dielnu u stryka v robote. Ja som dokazal vyrobit takmer vsetko co som si zmyslel a vtedy ani surovy material nebol taky problem zohnat ako teraz. Vtedy boli ludia ludskejsi a priatelnejsi, dalo sa jednat aj v mensich mnozstvach. Ale terach je to vsetko len o ksefte a tvrdych prachoch, ked chcem kusok plechu, kazdy sa na mna vykasle. No a teraz uz byvam v panelaku, a vsetky tie dielne su fuc. Z dediny sme prec, dedko uz tiez nezije, dielna a dom prec, a ta professionalna dielna v robote je tiez prec, tam firma vsetko zrusili a predali co sa len dalo, uz dokonca aj budovu. Takze uz nemam ziadne dielne a moznosti, radsej si priplatim a nechcem mat s tym starosti. No a ta cena Frexu vobec nie je az tak draha ako pise Mambo. Praveze je to brutalne lacne riesenie oproti inym Motion, takmer za cenu 1:1, ani ten DIY cockpit by nevysiel moc lacnejsie, a plus treba vsetko zvlast zhanat, rezat, navrhovat, aj elektroniku, plosaky, leptat, vyrabat.
No tak poviem ze teraz po vystavbe uz mam dost prehlad o cenach a mozem povedat ze tie ALU frejmy od Frexu nie su sice doslova ITEM ako pise Mambo (na tych mojich fotkach si to asi videl, lebo mam kombinovany ITEM s original Frexom, lebo som to hodne rozsiroval a dorabal). Takze tie Frex frejmy z Japonska s dovozom, postovny a clom, vyjdu zhruba rovnako ako tu si kupit ITEM. Tie frejmy o dajaky vlasok mozno drahie koli dovozu (ale to zanedbatelne), ale su tam klasicke skrutky a matky, kdezto ITEM ma drahe drazkove matice a uholniky. No ale to by som mohol dlho rozpisovat vyhody a nevyhody oboch, to ale mozem potvrdit ze oba maju vyhody a nevyhody. Ceny som pisal, okrem toho taku najhlavnejsiu by som vyzdvyhol ze Frex pouziva klasicke M10 matky - vyhoda, ale nevyhoda ze ak chces doplnit niekde do stredu medzi 2 uz zasroubovane, tak to nevies - musis vyskrutkovat a uvonit jeden koniec a vsunut ju od konca frejmu.
ITEM ma drahsie specialne drazkove matice (asi za 15-25 korun kus) (potrebval som 200), ale vyhoda je ze ju dokazes hocikde v strede frejmu vlozit aj vybrat, a nemusis uvolnovat konce, a maju gulicku so strunkou tak sa neposuvaju volne ani ked su zvislo, kdezto Frex sa klasicke M10 matky volne posuvaju ak nie je frejm vodorovne. Tak ale to su detaily, vyhrady nemam ani voci jednemu, skor tu v tomto pripade (na rozdiel od noveho ATI), u Frex a ITEM vidim a preferujem ich vyhody, nezachadzam do ich nevyhod. Takze frejmy cenovo zhruba rovnako.
Dalej actuatory SCN5, tiez vyjdu takmer rovnako od Frexu aj z nezavisleho zdroja, velky rozdiel tam nie je, ale Frex ma vyhodu ze ma hotovu skladacku lego, len zapichas kable, konektory a ides. Nic nevymyslas a nenavrhujes, a nevyrabas. Akurat Frex na com zaraba neprimeranu sumu su tie cierne krabicky, moduly SimCon BASE, MOTION a ostatne. Tam je smiesny plosacik a 2-3 svabov a hotovo, to by sa dalo za zlomkovu cenu vyrobit. No ale zase tu mas podstatu ze to je hotove, len zapojis a ides, a klucovou vecou je ich SW (aj v PC, ale hlavne ten v cipoch PIC v SimCon moduloch), ktory to cele ovlada, nestaci tam len elektronika, to ma aj svoj SW. No ale musia aj oni z niecoho zit, a ked frejmy a actuatory davaju za cenu takmer 1:1, tak zarobit si musia na tych SimCon moduloch, co im ani nezavidim, nech za to nieco maju, ved je to ich vlastna tvorba, vymysel a vyrobok, a to aj HW aj SW do PC aj do modulov, tak predsa sa stym pohrali trosku. Nechcem rozoberat tie ostatne veci, pedale a volant, tie su tiez na vysokej urovni, je to ich vlastna tvorba. Oni v podstate zarabaju na tychto veciach a na elektronickych moduloch s prislusnym riadiacim SW. To zelezo davaju 1:1.
Este k tym pedalom, neporovnaval by som G25 s Fanatec CSP a Fanatec CSP a Frex. Frex hydro-brake je vymakany a zlozity system, samozrejme ze stoji $1500, to je uplne jasne, to ani nie je co riesit. Fanatec CSP je daleko nizsie, ale je to vcelku fajnovy loadcell aj vyhotovenie. No a G25 ma pekne vyhotovenie, dobre sa stym jazdi, ale vsetko su klasicke uhlikove potmetre. No a ktomu prisluchaju aj ceny Frex, Fanatec CSP, a G25.
Inak G25 sa da hodne vylepsit s APElectrix LoadCell, spravis z toho taky kvazi Fanatec CSP, samozrejme ale bez vibracii.
http://apelectrix.com/
Toto ja mam urobene a vrelo doporucujem, ta cena vobec nie je vysoka, je uplne prijatelna za tu hodnotu co za to dostanes, celkom fajnovy LoadCell.
http://picasaweb.google.sk/petervsp1...eat=directlink
Este som chcel k niecomu napisat, ale uz som zabudol ze co, a uz je vela hodin, tak potom inokedy, uz idem spat.
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #77
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Jaj, Breakpain, ze preco musia byt NIE TN monitory ked su 3? Ved praveze ja som na pracu nechcel TN, tak som si kupil S-PVA za mastnych 18tisic korun. Ale ked som tak uvazoval ohladne tych dvoch bocnych, pre jazdenie, tam praveze by som doplnil iba lacne TN monitory, samozrejme ale s rovnakou velkostou a rozlisenim ako je stredy.
Stredny super monitor na ktory je aj na pracu a 2 bocne len obycajne TN pre jazdenie. Preco pises ze bocne by neboli dobre TN? Tomuto jedinemu nechapem.
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #78
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Nechcem rozputavat flamewar, ale este sa musim naposledy vyjadrit k tomu, co som pri Frex GP motion cockpite myslel
V normalnom aute, kde su volnejsie pasy to s vami samozrejme trochu hybe, ale Frex sa aj vyzorom podoba skor na interier pretekarskeho auta, kde je jazdec pevne spojeny 4-5 bodovymi pasmi s autom a voci volantu a pedalom sa vobec nehybe.
Len narychlo som nasiel toto video, kde to je pekne vidiet: http://www.youtube.com/watch?v=40EcPiwcap8
A tu je zas Frex: http://www.youtube.com/watch?v=27wHFwO5Ebo
Zazitok to zlepsi, ale nie je to prirodzene. Ja by som do toho urcite nesiel, len tolko som chcel
Este k tomu simulovaniu sil: keby toto rozsirili pre pedale aj volant, tak by to mohlo byt take "light" riesenie, kde by boli posobiace sily iba naznacene a nesimulovali by sa tak presne ako pri FD.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #79
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by petervsp View Post
Jaj, Breakpain, ze preco musia byt NIE TN monitory ked su 3? Ved praveze ja som na pracu nechcel TN, tak som si kupil S-PVA za mastnych 18tisic korun. Ale ked som tak uvazoval ohladne tych dvoch bocnych, pre jazdenie, tam praveze by som doplnil iba lacne TN monitory, samozrejme ale s rovnakou velkostou a rozlisenim ako je stredy.
Stredny super monitor na ktory je aj na pracu a 2 bocne len obycajne TN pre jazdenie. Preco pises ze bocne by neboli dobre TN? Tomuto jedinemu nechapem.
No protože TN má špatné pozorovací úhly, barvy atd ... Já sám ho mám, ale je to centrální monitor a necht?l jsem moc investovat, v dob? kdy jsem ho koupil byl i tak drahý ;-) ...
A práv? ty bo?ní monitory by m?ly být v úhlu, v??i st?edovému monitoru. Ne v rovin? (tam by to bylo fuk), ale v úhlu a velkém, aby to simulovalo "bok" a všude ?tu, že pak to není tak úžasné. Takže teoreticky vycházím z toho co píší, prakticky si to chci ov??it, ale musím n?koho sehnat ;-) .... Já rad?ji vždy po?ítám s "horší" a dražší variantou ;-). Nicmén? mám ješt? n?jakou chvíli, zatím nemám kartu na to, aby to reáln? utáhla ... domnívám se ;-) ... takže vše postupn? ...

Takže odtud je moje úvaha, pro? NE TN ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2010   #80
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

No ale ked su pootecene oproti stredovemu monitoru, tak ti to pozorovaci uhol zlepsi
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.