Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.8.2005   #61
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Dnes je jeste k sehnani (napr. ve 100Mega) Genius VideoCAM WEB. Mam, pouzivam, autoexposure umi vypnout. Stoji cca 400.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #62
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Diky za info, prave neco hledam, Tairo rikal ze ma Genius VideoCam Express V2, ale ta uz se moc neprodava, nasel jsem ji jen v pro me pochybnych kramech like odkaz, v 100mega maji Genius VideoCam Express II.. U tyhlety verze II pisou automaticke vyvazovani bile ale nepisou jestli se da vypnout aut. expozice.
Tu Genius VideoCAM WEB jsem nasel ve verzi V4 a to je prave ten problem, vy mate treba V1 nebo kdovi co a ja pak koupim soucasnou V4 a ono to nepobezi =nepujde vypnout aut. expozice.
Radsi bych tu PC kamera Genius VideoCam Express II, je levnejsi a vic se mi libi nebo jeste mozna PC kamera Genius VideoCam Eye, ta ma podstavec "klip" a lip by mi drzela na miste ktery planuju, jenze opet nepisou jestli umi vypnout vyv. bile.. ach jo :melt:
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #63
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Oni to nepisou asi nikde, ale ja jsem si to overil u kamarada, kterej mrknul do Nastaveni kamerky. Akorat si me ted vydesil s tema verzema. Doufam, ze mi v Po prijde ta sama verze jako ma kamarad...
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 2.8.2006   #64
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Tak jsem koupil webkameru a lampicku na cepici a ted to jdu vyzkouset. Vcera jsem jeste editoval jednu promennou v registrech, aby kamera mela vypnutou automatickou expozici, takze ted dava 30 fps i v naproste tme.

Last edited by Agarash; 2.8.2006 at 12:54.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 2.8.2006   #65
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

ohledn? vypnutí automatiky by m? to také zajímalo. protože jinak padají fps dol? (té kamery) šílen?. zatím jsem žádnou kamerku nekoupil, ale s touhle myšlenkou už koketuju dost dlouho. takže pokud se n?komu poda?ilo automatiku vypnout. pište to sem i s popisem jak a co je to za kameru... a? máme takovej seznámek
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 2.8.2006   #66
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

U te moji mi to trvalo asi 15 minut nez jsem v registrech nasel polozku "autoexposure" u ktery byla hodnota "1" kterou jsem akorat shodil na "0". Pak jsem v ovladacich dal u kamery USB bandwith na max, potom restart systemu a uz to bylo.

EDIT: zitra sem hodim obsah *.reg souboru, ktery staci jen pustit
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 3.8.2006   #67
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Tak vcera jsem to poradne otestoval a tady je par fotek.
Tady je USB lampicka k notesu na kterou jsem pridelal sponku do vlasu.
Pomoci sponky jsem lampicku pridelal na sluchatka a pak uz jsem jen nastavoval, upravoval a smazil

Cam2Pan je super soft se spoustou nastaveni, takze neni problem po nekolika pokusech najit presne to nastaveni ktery potrebujete. Co me z pocatku dost vadilo byl neustaly pohyb hlavy, ktery me znemoznoval jet jednak rovne a potom, kdyz jsem si trochu zvyknul, tak byl velky problem zjistit kdy uz jdu do smyku a kdy mam auto plne pod konrolou. Vyresil jsem to pomoci dead zones: na ose Y jsem dal maximalni, takze cam2pan vubec nedetekuje pohyb hlavou nahoru a dolu a na ose X jsem dal po dlouhem zkoumani asi 300 pixelu. Jinak jsem se ridil radama od Taira v tomto threadu.

Domnivam se, ze touto promennou jsem vypnul automaticke nastaveni expozice u me kamery.
Code:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{6BDD1FC6-810F-11D0-BEC7-08002BE2092F}\0002\Settings]
"WhiteBalanceAuto"=dword:00000000
"ExposureAuto"=dword:00000000
Moje naklady: webkamera - 250Kc
usb lampa - 150Kc
usb prodluzka - 100 Kc
celkem 500 Kc
Jestli je nekdo kutil, tak si muze usb lampu udelat sam za par korun, odkaz zde

Last edited by Agarash; 3.8.2006 at 08:28.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 3.8.2006   #68
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

skoda usb portu, mam ledku napajenou prez odpor ze dvou AA akumulatoru. Vydrzi to pri beznem hrani nekolik mesicu, nez je potreba dobijet. A cena take podstatne nizsi

Jinak doporucuju si dat webku ze strany, misto zepredu, preci jen do stran se kazdy naklani, at chce, nebo ne, ale dopredu|dozadu to uz da praci Dead zones jsem zkousel, ale stejne jsem to vypnul, to uz je lepsi si primo v menu lfs pohrat s nelinearitou rozhlizeni, dosahne se stejneho efektu a neskube to tolik pri prechodech z|do deadzone
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 4.8.2006   #69
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
skoda usb portu, mam ledku napajenou prez odpor ze dvou AA akumulatoru. Vydrzi to pri beznem hrani nekolik mesicu, nez je potreba dobijet. A cena take podstatne nizsi

Jinak doporucuju si dat webku ze strany, misto zepredu, preci jen do stran se kazdy naklani, at chce, nebo ne, ale dopredu|dozadu to uz da praci Dead zones jsem zkousel, ale stejne jsem to vypnul, to uz je lepsi si primo v menu lfs pohrat s nelinearitou rozhlizeni, dosahne se stejneho efektu a neskube to tolik pri prechodech z|do deadzone
nelinearite rozhlizeni!!!??? Kua ja jsem snad uz uplnej magor, kde to tam je? Celou dobu to hledam.
ad: AA akumulator - nemam akumolator, nemam dobijecku, nemam pajku a uz vubec ne ledku a potrebnej odpor. Ne ze bych o tomhle reseni neuvazoval, al enemam na to naleadu, cas a schopnosti. :-)

EDIT: uz to mam, koukam, ze LFS pro me ma porad nejake prekvapeni. Uz se tesim domu az to poradne vyzkousim.

Last edited by Agarash; 4.8.2006 at 08:36.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #70
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Unhappy

Tak jsem to po celovikendovem testovani s konecnou platnosti zavrhnul. Cam2pan nebudu v zavodech pouzivat. Ikdyz jsem rozchodil redukci pohybu okolo stredu, tak presto nejsem schopen rozeznat kdy mi jde auto uz do smyku a kdy je to pouze muj pohyb hlavou. Navic jsem zvykly na rozhlizeni pomoci tlacitek [instant view] coz je rychlejsi a nemate me pohyb dostrany a zase zpet. Nekomu se to muze libit, ale ja jsem od toho cekal asi neco jinyho.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #71
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash
Tak jsem to po celovikendovem testovani s konecnou platnosti zavrhnul. Cam2pan nebudu v zavodech pouzivat. Ikdyz jsem rozchodil redukci pohybu okolo stredu, tak presto nejsem schopen rozeznat kdy mi jde auto uz do smyku a kdy je to pouze muj pohyb hlavou. Navic jsem zvykly na rozhlizeni pomoci tlacitek [instant view] coz je rychlejsi a nemate me pohyb dostrany a zase zpet. Nekomu se to muze libit, ale ja jsem od toho cekal asi neco jinyho.
vikend je prilis kratka doba, me to trvalo nekolik tydnu, nez jsem si odvyknul na diagnostiku pozice auta podle toho, kam mam nehnute zabodnute oci. Dneska naopak, pokud si nezapnu rozhlizeni, tak na me i lfs pusobi arkadovite a hodne neprirozene, ve skutecnem aute taky nemam na sedacce sverak na hlavu a polohu auta v zime na naledi urcuju bez toho. Tlacitka na rozhlizeni pouzivam spolecne s cam2pan, kdyz chci jen bleskove mrknout vedle sebe a zase koukat primo dopredu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 9.3.2008   #72
00Inferno00
Newbie
 
00Inferno00's Avatar
 
Join Date: 16.4.2007
Posts: 49
Default

Zdarec, muzete mi doporucit nejakou webkameru k cam2pan z alfacomp.cz?? Dik
__________________
CPU C2D E2160 @3000MHz [334x9] aircooled by Scythe Ninja Plus, MB ASUS P5K-E Wifi AP, RAM A-Data Vitesta Extreme Edition 2x2048MB 800+ MHz 4-4-4-12, VGA Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X 1GB DDR5, HDD 1750GB (1000GB+500GB+250GB) all SATA, PSU Corsair HX520 520W, OS Windows Vista Ultimate SP2 x32bit Case Tuned Cooler Master Centurion 534, Wheel Logitech DFP, Volkswagen Golf mk.IV TDI ARL 150hp 320NM driver
00Inferno00 is offline   Reply With Quote
Old 9.3.2008   #73
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by 00Inferno00 View Post
Zdarec, muzete mi doporucit nejakou webkameru k cam2pan z alfacomp.cz?? Dik
cam2pan uz je prekonany od doby, co vylezl na svetlo sveta freetrack. Ten umi mnohem vic (naklony, posuvy, priblizeni, atd.), protoze pracuje se tremi body jako track ir (umi i 4, coz mam na hlave jeste porad ja, protoze prvni verze freetracku neumela 3 body).

K otazce - v podstate cokoliv, co umi vypnout automatickou expozici, coz umi vetsina kamer od geniusu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz

Last edited by Tairo; 9.3.2008 at 23:58.
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #74
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

ted me tak napadlo- uz nekdo zkusil misto cepice s LEDkama a baterkama pouzit kameru s IR prisvicenim a na cepici mit jenom body s odrazkou (treba scotchlite) ?
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #75
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Lightbulb

Ja nad tim stale uvazuju problem je ale kde sehant tu odrazku, zatim nejlepsi tip je nova poznavaci znacka mela by dobre odrazet IR pro fotaky radaru , ale jeste me nikdo nenastval tak abych mu ji sebral a standartni co se prodavaj s ruznejma napisama tuhle upravu mit nebudou jeste je moznost poridit si original odrazky od Track IR jen je otazka jak si s tim poradi soft (neni to bod ale obdelnik). Spis se tesim az vyjde novy FreeTrack s podporou pro snimac Wii mote, to je levny a melo by to mit snimkovaci frekvenci 120 FPS, navic posila uz jen souradnice bodu pres BT. Tomu se zadna kamera nevyrovna.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #76
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

Kosher reseni je koupit v nejblizsim automotoobchode vystraznou vestu a vystrihnout si z odrazneho prouzku pozadovany tvar. Levnejsi je jit do (vlastniho, otcova, sousedova) auta a vystrihnout si tvar z vesty kterou mate v aute
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #77
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
Kosher reseni je koupit v nejblizsim automotoobchode vystraznou vestu a vystrihnout si z odrazneho prouzku pozadovany tvar. Levnejsi je jit do (vlastniho, otcova, sousedova) auta a vystrihnout si tvar z vesty kterou mate v aute
Práv?, že ne. Zkoušel jsem hromadu materiál? (vestu, kovy, reflexní prvky na botech, bundách, batohu), ale nic mi IR neodráželo dostate?n? Použiteln? mi fungovalo snad jen CD, ale to zas nejde dát na ?epici, musí to být n?co tvaru kuli?ka/kulový vrchlík, aby se dalo to?it hlavou a odraz šel furt nasprávný místo.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #78
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
...musí to být n?co tvaru...
Vnitrni roh krychle je jistota.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #79
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

no to by prave mela zajistit ta odrazka (nezavisle na nasmerovani idrazi svetlo zpet ke zdroji), myslel jsem, ze scotchlite bude odrazet vsechno, ne jen viditelny svetlo. pak tedy zbyva zkusit standardni odrazku z koncovyho svetla auta.
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 12.3.2008   #80
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Ona kazda odrazka je slozena s pidi rozecku krychli. Podle myho je nejlepsi to vyrobit z papiru a oblepit alobalem z cokolady (uz sem to nekde psal). Taky je treba mit vhodny IR svetylko s vhodnym rozptylem pres celou capku.
EDIT: kurna, ja si to snad vyrobim :-)
Kada is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.