Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Buggyra Zero Mileage GTCUP

View Poll Results: FCV ano ?i ne?
Jsem pro FCV, simulátor se jezdí pouze z kabiny 68 54.40%
Jsem proti FCV, jde mi hlavn? o fyzikální model a zábavu 14 11.20%
Je mi to jedno, a? si každý jezdí t?eba z pohledu TV kamer... 43 34.40%
Voters: 125. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.1.2008   #41
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

ja ymslim ze to nekteri zbytecne hrotej a zapominaj na to ze je to jen hra a ze to hrajem hlavne pro zabavu...
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2008   #42
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

To sice ano, ale pro me zabava znamena co nejvic simulace
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2008   #43
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Pokud nazyvame LFS simulatorem, jako takovy ho hodnotime a porovnavame s ostatnimi hrami, meli bychom se snazit simulovat - tedy predstirat. Ze jsme jako v aute. Jako na zavodech.
Takze pohled od volantu beru za normalni. Omezeni monitorem nepovazuji az tak za dramaticke. V realnem aute s kloboukem na hlave toho neni videt prostorove o mnoho vic (kdo neveri, at se zkusi podivat na vlastni bricho s integralni prilbou na hlave), pouze rozmery jsou jine - priznivejsi. Zalezi na FOV nastaveni.
Na druhou stranu je potreba mit pochopeni pro zacinajici jezdce, byt mam pocit, ze pokud si nekdo zvykne na jakykoliv jiny pohled, je pro nej prechod do kabiny frustrujici.
V kazdem pripade by ale mely byt podminky stanovene pro nejvyssi divizi jednotne, tedy kabinovy pohled, protoze uvalcit posledni desetiny je vzdycky fuska, a tady muze pohled bez karoserie vyrazne pomoci.
Coz by mne prislo jako cheat...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #44
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
protoze uvalcit posledni desetiny je vzdycky fuska, a tady muze pohled bez karoserie vyrazne pomoci.
Coz by mne prislo jako cheat...
ma otazka stale trva, proc teda nemaj lidi s touto vyraznou pomoci sanci na lidi jezdici na spici a z kabiny?

jinak jak to tady ctu, tak hlavnim trnem v oku je moznost zobrazeni stopy a vzhledem ke stavu hlasovani, je klidne mozne, ze by to v pripade zakazani stopy v online, bylo jeste vice vyrovnane, ne-li naopak...

jinak pro pany argumentujici pro FCV a vyrovnani podminek> to by se take mohlo zavest pevne dane FOV, protoze nekdo ma vetsi monitor a muze v klidu pouzit vetsi FOV, tj. víc vidí, ma vetsi pocit z rychlosti, takze to je vlastne vyhoda oproti tem co pouzivaj fov kolem 60-70... zavedli byste tedy i toto? a pokud ano, tak kolik stupnu?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #45
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
..fov kolem 60-70... zavedli byste tedy i toto? a pokud ano, tak kolik stupnu?
Imo se tu za?ínaj motat jabka s hruškama. Bavíme se o M?R v souvislosti s arcade nesmyslem jako je stopa a chase view. 360 dní v roce si s tím jezd?te, ale t?ch 5 kdy je M?R by m?lo mít n?jaký pravidla. Jaký si kdo sežene HW je jeho v?c. Když jdu na cyklo závody, taky tam maj kola za 8, 18, 80 a 180. Ale tra? je pro všechny stejná, nikdo nevidí, jak si má zatá?ku najet, kde se musí brzdit.

Pohled bez kabiny a kol (ale z místa ?idi?e) mi v?bec nevadí - tzn. za?i?me u Scawena možnost vypnutí interiéru (v?etn? kol) u FCV a z mýho pohledu je vy?ešeno.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #46
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Volil jsem, ze je me to jedno, kliden z TV kamer. Ja jezdim z kabiny, klepu hlavou o stosest a jsem pomalej. Nevadi, uzivam si to

Ale, fakt je, ze je trochu vetsi prehled o deni, muzes lip trefit zatacku atd. Ale jako vetsi "cheat" me prijde vypnuti pohybu kamery v zavislosti na G a na prejezdu hrbolu.

Tereba v City, v male formulce, jet kolo bez "klepani" a "s klepanim" je dost podstatny rozdil. Clovek pak uz ztraci odhad, kolik cm ma od zdi. Jak jsem rikal, LFT jezdim se vsim, ale co jsem se soukromne vyptal ostatnich, tak dost lidi to ma vyple, aby nebyli pomalejsi

Takze v dusledku, by bylo dobre kontrolovat i toto, pokud by melo byt vse fer, z kabiny, stejny FOV atd. Coz je ale uz vcelku nerealne, bohuzel. Nebo o tom alespon nevim.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #47
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Imo se tu za?ínaj motat jabka s hruškama. Bavíme se o M?R v souvislosti s arcade nesmyslem jako je stopa a chase view. 360 dní v roce si s tím jezd?te, ale t?ch 5 kdy je M?R by m?lo mít n?jaký pravidla. Jaký si kdo sežene HW je jeho v?c. Když jdu na cyklo závody, taky tam maj kola za 8, 18, 80 a 180. Ale tra? je pro všechny stejná, nikdo nevidí, jak si má zatá?ku najet, kde se musí brzdit.

Pohled bez kabiny a kol (ale z místa ?idi?e) mi v?bec nevadí - tzn. za?i?me u Scawena možnost vypnutí interiéru (v?etn? kol) u FCV a z mýho pohledu je vy?ešeno.
Vcelku dobrej uhel pohledu +1 a ac jsem volil, ze me to je jedno, tak souhlasim. Fakt je ten, ze je to oficialni zavod. Coz porad nejak neberu v potaz
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #48
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
jinak pro pany argumentujici pro FCV a vyrovnani podminek> to by se take mohlo zavest pevne dane FOV, protoze nekdo ma vetsi monitor a muze v klidu pouzit vetsi FOV, tj. víc vidí, ma vetsi pocit z rychlosti, takze to je vlastne vyhoda oproti tem co pouzivaj fov kolem 60-70... zavedli byste tedy i toto? a pokud ano, tak kolik stupnu?
A pak svoje 3 monitory vyhodim do kose....
Kada is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #49
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Imo se tu za?ínaj motat jabka s hruškama. Bavíme se o M?R v souvislosti s arcade nesmyslem jako je stopa a chase view.
no jak kdo, nekdo se bavi o tomhle, dalsi chtej vyrovnany podminky a ruznej fov je dost rozdil...
jinak stopu a chase view bych taky radsi nevidel, ale prijde mi to jako mensi zlo, nez nutit vsechny do kabiny, kdyz na to nejsou zvykli a nekterym to navic nezvlada pocitac...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #50
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
ma otazka stale trva, proc teda nemaj lidi s touto vyraznou pomoci sanci na lidi jezdici na spici a z kabiny?
Protoze to proste tak dobre neumeji, nebo nemaji odladeny set...

Rozdilne FOV az takovou vyhodu neprinasi, tak necht si kazdy nastavi jake uzna za vhodne. Nejde o to, vytvorit strikne stejne podminky pro vsechny. To je technicky nemozne. Ale proc se tomu maximalne nepriblizit?
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #51
jirka.svs
Member

 
Join Date: 4.11.2007
Location: Ústí n.L. Czech
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
ma otazka stale trva, proc teda nemaj lidi s touto vyraznou pomoci sanci na lidi jezdici na spici a z kabiny?
Protože prost? na to nemaj (v?etn? m? ) a tak jsem se pral za volitelný pohled (když to hra nabízí), aby jsme se "ufon?m", by? jen vzdálen?, p?iblížili. Jak už jsem psal, já osobn? jezdím v?tšinou "kola", ale n?která auta též z kabiny. Je to opravdu reáln?jší a je v?tší zážitek, to je jasný, ale p?iznám se, že v mém p?ípad? pomalejší. P?eorientovávám se na FCV na všechny auta, ale budu stále pro "možnost volby".
Vzhledem k možnostem a dobrého pocitu z jízdy používám FOV 77°, takže virtuální zrcátko je pro m? nezbytné používat i v kabin?. A ?ára? Ta je pro m? bezp?edm?tná.

Last edited by jirka.svs; 15.1.2008 at 11:22.
jirka.svs is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #52
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Protoze to proste tak dobre neumeji, nebo nemaji odladeny set...
to si nemyslim, moje zkusenost je ta, ze proste nikoho nezrychli... v dobach S1 jsem jezdil od kol, Jet z kabiny a stejne jsme byli vyrovnani souperi...
Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Rozdilne FOV az takovou vyhodu neprinasi, tak necht si kazdy nastavi jake uzna za vhodne. Nejde o to, vytvorit strikne stejne podminky pro vsechny. To je technicky nemozne. Ale proc se tomu maximalne nepriblizit?
to nesouhlasim... dej si FOV na minimum a zkus jaky casy zajedes... nemluve o tom ze neuvidis poradne kolem sebe... naopak vysoke FOV > ani nemusis pouzivat rozhlizeni, abys vedel ze je nekdo vedle tebe...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #53
Jarda82
Newbie

 
Jarda82's Avatar
 
Join Date: 28.6.2006
Posts: 42
Default

Pablo:
Quote:
Po?ád p?emýšlíte v intencích div1, ale v div4 si cht?jí taky zazávodit a ta stopa sakra pom?že
Já ale nem?l na mysli 1.div, naopak ten kdo nemá zkušenosti s LFS tak mu stopa nepom?že. Jediná výhoda je, že uvidí kudy vede, ale to si m?žu stejn? ujistit ze záznamu wr na LFS-stat.Ale rychlost mu nep?idá, kdo to nemá v ruce tak mu žádná stopa nepom?že.

Last edited by Jarda82; 15.1.2008 at 12:53.
Jarda82 is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #54
ŠakaL
Member

 
ŠakaL's Avatar
 
Join Date: 5.2.2007
Location: Praha
Posts: 380
Default

No kdyz si to tak uvedomuju,mozna bych zmenil nazor,je dobry uvedomit si par faktu,jakoze to je m?r a ze se tolik nejedna o 1.div ale o ty trochu pomalejsi,je dost mozny ze s pomoci pohledu od kol s tou carou jim to mozna bude umoznovat zajizdet lepsi a konstantnejsi casy,nutno priznat i vetsi prehled voleni stopy do najezdu do zatacek.osobne mi je to jedno,ale v m?r bych zaved stejny podminky pro fsechny,aspon pro priste.
ŠakaL is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #55
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

[OT]napr. na trati SO Chicane Route stopa dokaze pomoct pri najazde do tej rychlej pasaze, ktora je hned po cielovej ciare a ide sa tam pod plnym plynom[/OT]
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #56
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ja myslim, ze kdybych jezdil od kol, tak budu jeste rychlejsi nez ted. v rbr jsem totiz dlouho jezdil z kabiny, ale kvuli praskajicimu prednimu sklu jsem zacal jezdit z narazniku a casy sly rapidne dolu a vubec celkovy prehled o situaci auta se mi zlepsil...
presto je mi celkem jedno kdo s jakym pohledem jezdi, vic me sere to zobrazeni idealni stopy. to v simulatoru, a tuplem v ligovem zavode, nema co delat.
jet is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #57
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
ja myslim, ze kdybych jezdil od kol, tak budu jeste rychlejsi nez ted. v rbr jsem totiz dlouho jezdil z kabiny, ale kvuli praskajicimu prednimu sklu jsem zacal jezdit z narazniku
podobne som to riesil ked prsalo alebo snezilo. na trat je slabo vidiet z kabiny hoci mam 22" monitor
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2008   #58
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Jak psal ond?ejko, je spousta pasáží na r?znách tratích, kdy není vid?t do zatá?ek a ?lov?k v nich výrazn? h?? hledá bod, kdy za?ít to?it/brzdit. A práv? v t?chle zatá?kách je stopa hodn? výrazným pomocníkem, který m?že ušet?it hodiny hotlapení a trénování. A jak jsem ?íkal, jakmile v závod? tenhle ?lov?k bude mimo stopu a nebude mít tedy návod, kde brzdit, stane se potenciálním nebezpe?ím.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 16.1.2008   #59
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

A nemal by clovek co chce ist ligovy zavod aj trocha potrenovat? A ved prva vec je, ze sa nauci stopu a kde brzdit (moze offline aj s jej zobrazenim)
Ja mam obavy ze potom takyto jedinec pojde aj v preteku podla stopy a nebude brat do uvahy ze sa moze napravo/nalavo od neho nachadzat dalsie auto. A tiez moze pris ku koliziam.
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 16.1.2008   #60
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
to nesouhlasim... dej si FOV na minimum a zkus jaky casy zajedes... nemluve o tom ze neuvidis poradne kolem sebe... naopak vysoke FOV > ani nemusis pouzivat rozhlizeni, abys vedel ze je nekdo vedle tebe...
No to mas pravdu. V techto okrajovych dimenzich jsem neuvazoval, protoze mne nenapadlo nastaveni ani "ze zadniho sedadla", ani "s nosem na skle". Bral jsem v uvahu rozdily tak nejak se priblizujici realnemu uhlu pohledu...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.