Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 7.12.2010   #301
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
ten setup co si mi posielal ma kratke prevody...na ostatnych setoch je pomer 2,500:1 a potom to lepsie ide na rovinkach a aj lepsie vychadzaju tie prevody v zakrutach...lepsie rpm

a ta formula 1600 je fakt hrozne auto...som si az dneska vsimol ze to kridla nema to preto je take nestabilne
Tak to sry za setup, mmyslel jsem, že bude dobrej. Na wagentvoortu už najdeš dobrý sety, ranky, reordy.
F1600 se mi po updatu zdá ješt? h?? ovladatelná než byla p?edtím.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2010   #302
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

http://www.youtube.com/watch?v=P_4GzjXwT90
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2010   #303
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Tak to vypadá na Shelby Daytona
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2010   #304
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Na mieste napr. Codemasters by som tohto chlapa chcel kúpi?.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2010   #305
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

kua zacinam mit cukani ze bych koupil, jestli se jeste osello stane soucastni nkp tak do toho asi pujdu
jet is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2010   #306
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Funguje vam NetKar na Win 7 ?

Mam Win 7 64bit s DirectX 11 a pri spusteni NetKar koncim s chybou, ze nemuze nalezt XAudio.

Zkousel jsem hledat, ale zadnou vhodnou radu jsem nenasel.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2010   #307
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by HonzaNB View Post
Funguje vam NetKar na Win 7 ?

Mam Win 7 64bit s DirectX 11 a pri spusteni NetKar koncim s chybou, ze nemuze nalezt XAudio.

Zkousel jsem hledat, ale zadnou vhodnou radu jsem nenasel.
Nejsem si jistej, ale tusim ze Xaudio je soucasti instalace netkaru, jen ji musis povolit. Zkus reinstalovat netkar a povolit instalaci xaudia.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2010   #308
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Nejsem si jistej, ale tusim ze Xaudio je soucasti instalace netkaru, jen ji musis povolit. Zkus reinstalovat netkar a povolit instalaci xaudia.
XAudio je soucasti DirectX. Jenze netkar se snazi nainstalovat DirectX 9 a vzhledem k tomu, ze v PC uz mam DX 11, tak nic nenaistaluje.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2010   #309
K0Z3L_43V3R
Member

 
K0Z3L_43V3R's Avatar
 
Join Date: 1.8.2009
Posts: 150
Default

Quote:
Originally Posted by HonzaNB View Post
XAudio je soucasti DirectX. Jenze netkar se snazi nainstalovat DirectX 9 a vzhledem k tomu, ze v PC uz mam DX 11, tak nic nenaistaluje.
no ja mam tiez x64 Sedmicku a pri instalacii NetKar sa instalovalo toto: dxwsetup.exe

alebo tu je DirectX End-User Runtimes (June 2010)
http://www.microsoft.com/downloads/e...1-50ceb6d8fa8d

mozno to pomoze
Attached Files
File Type: zip dxwsetup.zip‎ (326.9 KB, 5 views)
__________________
K0Z3L_43V3R is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #310
sluggy
Newbie

 
Join Date: 10.4.2010
Posts: 6
Default

Zdar chlapi, cht?l bych se pod?lit se svými pocity z nKp. Asi jako všichni z vás jsem nejd?ív vyzkoušel demo s F1600. P?išlo mi, že ta mrcha je hrozn? nedotá?ivá, ale to sem p?isuzoval tomu, že to je formule bez p?ítlaku. Jinak jsem všude slyšel samou chválu na fyziku a FF této hry. Taky se m? zamlouvalo to, že se do ní dají importovat vlastní trat?, ?ehož jsem cht?l využít. Tak jsem si koupil licenci. ALE...

Jako první jsem vyzkoušel F2000 a ta byla taky nedotá?ivá jako F1600 akorát p?i vyšších rychlostech. A tak bych mohl pokra?ovat. Nejhorší na tom je to, jak se nedotá?ivost projevuje. Je to úpln? jiný než v LFS. Když projiždím zatá?ku na hranici gripu FF je OK, ale jakmile tuto hranici p?esáhnu FF povolí a mám tendenci jít po te?n? ven. Hodn? jsem to porovnával s LFS a tam to tak není, jak ur?it? víte, v LFS je FF p?i nedotá?ivosti +- konstantní. Ješt? horší je to, že když chci lehkou nedotá?ivost zkorigovat lehkým p?idáním plynu, jak jsem zvyklý z LFS, auto jde po?ád ven ze zatá?ky. M?žu nato?it kola klidn? do plnýho a rejdu a brutáln? p?idat plyn a zatá?ku projet jak ko.ot a auto se NIKDY nedostane do hodin , u t?ch slabších formulí s p?ítlakem (F2000 a Ftarget) tam není ani náznak p?eto?ení.
Na druhou stranu se m? líbí FF p?i bržd?ní se zablokovanými koly, dává to p?kný rány do volantu. Nikdy jsem formuli ne?ídil, takže nevím, jestli je to reálné, ale dá se podle toho dob?e poznat hranice gripu.
Ješt? bych cht?l ?íct, že m?j volant je pom?rn? sh.t (logitech formula ex), ale stejn? si myslím, že pokud s ním auto cítím líp v LFS než v nKp, bude to tak i s G27, který plánuju po?ídit.
Celé toto píšu proto, abych znal váš názor na fyziku a FF této hry (hlavn? vy s G25/27). M? osobn? netKar pro hodn? zklamal a štve m? to.
sluggy is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #311
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by sluggy View Post
Zdar chlapi...
Zkoušel jsi jené n?ž základní nastavení podvozku?
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #312
sluggy
Newbie

 
Join Date: 10.4.2010
Posts: 6
Default

jo, zkoušel jsem pro každé auto defaultní a potom ješt? setup od MDCbox. Zkoušel jsem i nastavit vep?edu maximální p?ítlak a vzadu minimální. Rozdíl tam sice byl, ale nebylo to zdaleko v pohod?. Prost? FF se v této h?e chová jinak než v LFS (podle m?).
sluggy is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #313
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by sluggy View Post
Ješt? horší je to, že když chci lehkou nedotá?ivost zkorigovat lehkým p?idáním plynu, jak jsem zvyklý z LFS, auto jde po?ád ven ze zatá?ky.
Jak tohle myslíš, to je snad normální, ne?
Quote:
Originally Posted by sluggy View Post
M?žu nato?it kola klidn? do plnýho a rejdu a brutáln? p?idat plyn a zatá?ku projet jak ko.ot a auto se NIKDY nedostane do hodin , u t?ch slabších formulí s p?ítlakem (F2000 a Ftarget) tam není ani náznak p?eto?ení.
Nj, nKP 1.2 trpí nedotá?ivostí, verze 1.1 v tomto ohledu byla lepší a doufám, že to v 1.3 poladí. Zkusil jsem te? porovnat
LFS - Formula XR: 190 bhp @ 7032 rpm / 221 Nm @ 4964 rpm / 490 kg / 45% F
nKP - Formula 2000: 193 bhp @ 6500 rpm / 218 Nm @ 5400 rpm / 565 kg / 45% F
a obojí mi p?ijde špatn?. V nKP dostanu auto do hodin jen s maximální snahou, v LFS zase dostanu auto do hodin i v rychlostech a otá?kách, kdy by na to podle m? nem?lo sílu. Z t?chto dvou špatn? taky volím LFS, protože je mnohem zábavn?jší lovit p?etá?ivé smyky (i když jde chytnout pom?rn? lehce i to, co by v reálu na slickách asi šlo dost t?žko) než ?ešit nedotá?ivost.
FF je ale podle m? jednozna?n? lepší v nKP. Uvidíme až vyjde nKP 1.3, jestli se ta nedotá?ivost nezlepší, budu taky zklamaný.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #314
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

ja som skusal demo a uplne ma odradilo cele to drbanie do volantu pomaly pri vsetkom...vyjdem na obrubnik a jak keby som vopchal prsty do zastrcky...to iste pri brzdeni...
ja viem, je to realne ale urcite sa tym kazi volant a nebolo by odveci to urobit aspon jemnejsie... hlavne ked mam na byte spolubydlov tak si lfs mozem jazdit v pohode ale toto sa neda...tym rusim aj susedov o dve poschodia nizsie
a v nastaveniach som nenasiel kde by sa to dalo zmenit
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #315
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
a v nastaveniach som nenasiel kde by sa to dalo zmenit
Zkus v boxu view / ff gain. Bývá to v defaultu moc vysoko, m?l bys to mít tak, aby šedý sloupe?ek dosahoval maxima jen p?i opravdu velké síle/rázech p?sobící na kola, ne aby to mlátilo o strop po?ád. Pro F1600 mám tuším 1.0 (default 1.6?), pro F2000 0.7 (default 1.3?), pro Abarth 1.8 (default 2.3?)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #316
sluggy
Newbie

 
Join Date: 10.4.2010
Posts: 6
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Jak tohle myslíš, to je snad normální, ne?
Asi jsem se špatn? vyjád?il. Je to t?žký popsat. Myslel jsem spíš to, že v LFS m?žu projížd?t zatá?ky krásn? pod plynem a cítím, kdy zadek za?íná klouzat . Kdežto v nKp když to v zatá?ce s plynem trochu p?eženu, tak zadek m? nikdy nep?edbíhá, ale auto si to sune po te?n? ven.

Pokud jde o FF, v nKp se m? docela líbí, ale to povolování FF na suchu p?i nedotá?ivosti m? p?ijde divné. Na mokru bych to chápal, tam když auto utrhneš nastane aquaplaning, tudíž t?ení mezi pneu a povrchem se výrazn? zmenší. Ale na suchu pro to není d?vod, tam mezi pneu a asfaltem není žádná další vrstva, po které by se to klouzalo. A vlastn? už jen projížd?ní zatá?ek na hranici p?ilnavosti je jakoby klouzání.

Je to jen takovej m?j tok myšlenek , snažím se tomu p?ijít na kloub, pro? to v jedné h?e je tak a ve druhé zas jinak. Ješt? by m? zajímalo, jak je to v iRacingu, ale to asi jen tak brzy nezjistím
sluggy is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #317
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Výchozí FF gain je fakt mimózní a jízda s tím hrozná (možná kalibrované na volanty od BRD). M? se osv?d?ilo nastavení mezi 0,5 - 0,8.

Te? nevím jist?, jestli i v demu 1.2 stále lze použít vlastní trat?. Kdyby náhodou jo, doporu?uju se projet na Mugellu, Suzuce a Spa od http://www.radiators-champ.com. Te? dokonce chystají Zandvoort. Lah?dka.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #318
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by sluggy View Post
Asi jsem se špatn? vyjád?il. Je to t?žký popsat. Myslel jsem spíš to, že v LFS m?žu projížd?t zatá?ky krásn? pod plynem a cítím, kdy zadek za?íná klouzat . Kdežto v nKp když to v zatá?ce s plynem trochu p?eženu, tak zadek m? nikdy nep?edbíhá, ale auto si to sune po te?n? ven.
U F1600 na RG gumách p?ípadn? KS2 ten zadek ust?eluje, ale jinak to je bída, souhlas.
Quote:
Originally Posted by sluggy View Post
Pokud jde o FF, v nKp se m? docela líbí, ale to povolování FF na suchu p?i nedotá?ivosti m? p?ijde divné. Na mokru bych to chápal, tam když auto utrhneš nastane aquaplaning, tudíž t?ení mezi pneu a povrchem se výrazn? zmenší. Ale na suchu pro to není d?vod, tam mezi pneu a asfaltem není žádná další vrstva, po které by se to klouzalo. A vlastn? už jen projížd?ní zatá?ek na hranici p?ilnavosti je jakoby klouzání.
Klasický aquaplaning nenastane, voda prost? jen snižuje adhezi a teoreticky není d?vod, aby to na vod? povolovalo a na suchu ne, akorát síly budou jiné, p?ípadn? rozdíl/pom?r mezi nimi.

Quote:
Originally Posted by Los[cz] View Post
Te? nevím jist?, jestli i v demu 1.2 stále lze použít vlastní trat?. Kdyby náhodou jo, doporu?uju se projet na Mugellu, Suzuce a Spa od http://www.radiators-champ.com. Te? dokonce chystají Zandvoort. Lah?dka.
Spa? To jsem m?l kdysi od Jaapa, originální link už nefunguje, k nalezení zde, ale n?jak m? to kvalitou neoslovilo. P?kn? je krom? výše zmín?ných ud?laný A1 Ring
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2010   #319
sluggy
Newbie

 
Join Date: 10.4.2010
Posts: 6
Default

Tak jsem zkusil instalovat verzi 1.1 a tam to bylo co FF tý?e OK. Auto je sice po?ád trochu nedotá?ivé, ale ten rozdíl je velký oproti tomu, co jsem cítil p?ed tím. Ovládání je prost? p?irozené. Zkusil jsem pár kol na Aost? a v Brn? a ?ekl jsem si, že to zkusím porovnat s verzí 1.2c. A co se nestalo...Najednou byla nedotá?ivost skoro pry?, sice to není jako v LFS, ale tady je už pot?eba uvažovat, jestli to tak není i v reálu, což asi nikdy nezjistím. Mám pocit, že verze 1.2c je na tom s nedotá?ivostí dokonce lépe než 1.1. Další rozdíl ve FF je ten, že jízda p?es obrubníky je daleko víc cítit v 1.2c. FF je úžasný, bez pochyby lepší než v LFS, co se tý?e jízdy p?es hrboly a obrubníky, ale ve své podstat? je to hodn? podobné jako v LFS.

V?bec nechápu, jak je možné, že se najednou tak zm?nila fyzika nebo FF ?i co. Najednou je z toho totáln? jiná hra. P?ed tím jsem m?l skoro pocit, že ?ídím GTR2. Samoz?ejm? jsem verzi 1.1 instaloval do jiného adresá?e než mám 1.2c, takže k žádnému p?epsání soubor? nemohlo dojít. Jediné, co m? napadlo je to, že nKP instaluje n?které soubory i do složky v Documents and Settings, ale tam žádné soubory s fyzikou nebo nastavením volantu nejsou. Budu ješt? po tom pátrat.

Jinak KS2 je fakt bomba a Abarth taky (kv?li n?mu jsem si koupil licenci.) Oproti LFS je v nKP si pot?eba hlídat brzd?ní, je to takové citliv?jší, což se m? hrozn? líbí. Dá se tak auto jakoby nasm?rovat do zatá?ky. Už se t?ším na Osellu a Trento.

Edit: tak s tou nedotá?ivostí je opravdu lepší v 1.1

Last edited by sluggy; 20.12.2010 at 17:03.
sluggy is offline   Reply With Quote
Old 28.12.2010   #320
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

nKP 1.3 vyjde nejspíš za pár dní jako beta a pro ty co váhají doporu?uji po?kat, m?la by být akce 14.90€, což za všechen ten obsah je zadarmo.
Attached Images
File Type: jpg 204.jpg‎ (90.3 KB, 28 views)
File Type: jpg 206.jpg‎ (82.6 KB, 21 views)
File Type: jpg 208.jpg‎ (93.4 KB, 18 views)
File Type: jpg 209.jpg‎ (88.2 KB, 18 views)
File Type: jpg 210.jpg‎ (91.1 KB, 18 views)
File Type: jpg 212.jpg‎ (85.5 KB, 20 views)
File Type: jpg 214.jpg‎ (84.9 KB, 19 views)
File Type: jpg 217.jpg‎ (95.6 KB, 19 views)
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.