Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.3.2013   #221
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default Monitory

Já jsem k ježíšku dostal 3D monitor a ?eknu vám, je to super. V LFS naprostá bomba. Nevýhoda je, že to hodn? žere FPS, ale bez toho se mi již hrát nechce. Rozdíl v ?asech na kolo, prakticky žádný. LFS je tak nenáro?ný, že to utáhne v pohod? 3x full HD 3D monitor. Šet?ím, abych m?l 20tisíc na zbylé dva monitory.

Osobn? jsem TrackIR m?l a po p?l roce ho prodal. Na auta to prost? není. Nemohl jsem s tím jezdit.
Sumys is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #222
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Mohu se zeptat na typ monitoru? Jinak 3D jsem nezkoušel, protože jsem cht?l eyefinity se t?emi 2D, se kterým jsem byl max spokojen. Nicmén? vím o jednom ?lov?ku, co staví simulátor se t?emi 3D monitory, každopádn? to nebude jen tak, aby byl obraz ?istý a v prostoru se neprolínal, každopádn? bych to cht?l vid?t vylad?né. Ur?it? lepší, než 3D brýle.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #223
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Tady http://insidesimracing.tv/pages/section/Video-Tech jsou dve videa o nvidia 3d a maji to pouzite na trech monitorech
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #224
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Sumys View Post
Já jsem k ježíšku dostal 3D monitor a ?eknu vám, je to super. V LFS naprostá bomba. Nevýhoda je, že to hodn? žere FPS, ale bez toho se mi již hrát nechce. Rozdíl v ?asech na kolo, prakticky žádný. LFS je tak nenáro?ný, že to utáhne v pohod? 3x full HD 3D monitor. Šet?ím, abych m?l 20tisíc na zbylé dva monitory.

Osobn? jsem TrackIR m?l a po p?l roce ho prodal. Na auta to prost? není. Nemohl jsem s tím jezdit.
Na kolik te to vyjde celkem i s trubkama? Cena a prostor me prave odrazuje. Devkit Oculusu stoji jen 6k, samotnej oculus snad nebude stat vic nez 10k, nezabere tolik mista etc. Ja oculus urcite koupim, pak bych to rad porovnal s 3-3D-monitor setupem. Nebydlis nahodou v Brne?
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #225
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Mohu se zeptat na typ monitoru? Jinak 3D jsem nezkoušel, protože jsem cht?l eyefinity se t?emi 2D, se kterým jsem byl max spokojen. Nicmén? vím o jednom ?lov?ku, co staví simulátor se t?emi 3D monitory, každopádn? to nebude jen tak, aby byl obraz ?istý a v prostoru se neprolínal, každopádn? bych to cht?l vid?t vylad?né. Ur?it? lepší, než 3D brýle.
Asus VG278H. Je ale dost drahej:-/ Ono t?ch 3D monitor?, které jsou podporovány Nvidia 3D vision 2 moc není. Osobn? si nemyslím, že to bude n?jáko t?žké to vyladit. Nastvíš to a jedeš :-) M?žeš mi prosím do PM napsat, kdo to staví? Bych se rád na n?co poptal. Díky.
Sumys is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #226
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Na kolik te to vyjde celkem i s trubkama? Cena a prostor me prave odrazuje. Devkit Oculusu stoji jen 6k, samotnej oculus snad nebude stat vic nez 10k, nezabere tolik mista etc. Ja oculus urcite koupim, pak bych to rad porovnal s 3-3D-monitor setupem. Nebydlis nahodou v Brne?
Tak 3D monitor?, co jsou podporovány od nvidie na vision 2 moc není:-) Já cht?l 27 palc?. M?j stál 12 000 k? a jsou tam i brejle a kit 3d vision 2. Bacha na to, abys nekoupil jen monitor bez 3D kitu. Occlus rift p?ej je cílenej 200 - 300 dolar?, tak ikdyby to bylo 400 dolar?, tak 8000 k? je furt super cena. Uvidíme, jak to bude u sim? použitelný. Já to každopádn? koupám až potom, co na to budou recenze nebo to zkusím sám. Bydlím na náchodsku.
Sumys is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #227
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Zkoušel n?kdo toto ??
http://www.samsung.com/cz/consumer/m...HB/EN-features
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #228
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Sumys View Post
Já jsem k ježíšku dostal 3D monitor a ?eknu vám, je to super.
Nemohl bys ud?lat n?jaký porovnání hraní 2D na 60 (75Hz) vs. 120 (144Hz) monitorech?
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #229
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Nemohl bys ud?lat n?jaký porovnání hraní 2D na 60 (75Hz) vs. 120 (144Hz) monitorech?
+1, taky by me to zajimalo.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #230
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Plugin RSR Live Timing do Assetto Corsa zde.

Tak pánové, p?edve?te se
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #231
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default

Tak honem pánové do Hotlap ligy. Zatím tam moc ?eskejch jmen nevidím. Já zatím 1,23.8. V?era jsem zkoušel tu RSR aplikaci a funguje to parádn?. Perfektní utilitka pro porovnání ?as?.

WR je zatím 1,21.8
---------------------------------
Co se tý?e 120hz vs 60hz, tak pro vás ud?lám srovnání v LFS. Dneska ale ne, mám závod v GSC. V GSC jezdím normáln? 3D (60hz) pro požitek offline a 2D (120Hz) na závody. Rozdíl mezi tím je asi tak 0,5s. Všechno jde tak n?jáko plynulejc a jakoby rychlejc. T?žko se to vysv?tluje, ale prost? podchycení smyk? atd. je subjektivn? lepší.

Možná se z??astním závodu na AS north a ud?lám Vám p?esné srovnání ?as? tam. Z mého pohledu, to prost? n?jákou tu desetinku p?inese. Ani ne tak do hotlapu, kde to ?lov?k zkouší stokrát, tak to prost? jednou trefí a? už 120Hz nebo 60 Hz :-), zas tak velkej rozdíl tam není, jako spíš do závodu, kde dokážeš jet vyrovnan?ji a o trošku p?esn?ji. Já osobn? mám p?i 60 Hz rychleji unaven?jší o?i, což t?eba p?i hodinovým závodu je ke konci znát na horší koncentraci. Moje rada pro simracery. M?nit monitor jen kv?li p?echodi z 60Hz - 120 Hz? Ne. Kupuji novej monitor ?i po?íta? - koupit ur?it? již 120 hz. Rozhodn? to zlepší zážitek ze simu, menší únava o?í, vetší plynulost, cenový rozdíl není velký a objektivn? to ?lov?ka zrychlý. V závodu, ne v hotlapu. Samoz?ejm? za podmínky, že máte konstant? fps vyšší než 120.

Ješt? co se tý?e 3D, tak jediná "rychlostní výhoda" je ta, že ?lov?k v závod? mnohem lépe vnímá prostor a tak dokáže jet t?sn?ji za soupe?ema a lépe odhadne jejich rychlost. Taky se mi subjektivn? zdá, pomalé vracáky se lépe trefují, ale to je jen pocit. Co se tý?e her, tak staší hry vypadají lépe. Nevím jak to popsat, ale prost? LFS ?i RBR vypadá mnohem lépe ve 3D než v 2D. Problém je, že to hrozn? žere fps, takže je problém nové hry rozb?hat s velkým opravdu super plynule, aby se na tom dalo závodit. Pro výkonostní jízdu, musíte mít v sou?asnosti ve 2D aspo? 160 - 200fps. Sou?asné fps si vyd?lte tak dv?ma. ?lov?k ale stejn? bude vždycky rychlejší s 2D a 120 Hz.

Moje rada na 3D? Pro výkonostní závod?ní ur?it? ne. Jen pro toho, kdo se rád kochá. Já to koupil proto, že jsem fanda 3D film? a rád ?umím i na 3D fotky atd. Kdo by nad tím uvažoval jen pro hry, tak mu d?razn? doporu?uju, a? ješt? rok, dva po?ká. Za dve?ma je Occlusion rift a bude jasn?jší, jakým sm?rem se hry budou ubírat. Ty peníze rad?ji investujte do 3x monitor? nebo do CSP v.2) To bude pro simzávod?ní mnohem p?ínostn?jší.

P.S. Brejle jsou celkem fajn, pohodlný. P?i závod?ní mi nevadí. Obraz není díky technologii 3D vision 2 v?bec tmavý. Kdo má dioptrické brýle, tak žádný problém není (sám nosím taky), v pohod? se pod 3D brejle schovají.

P.P.S. Snad to pomohlo, kdyžtak se ptejte.
Sumys is offline   Reply With Quote
Old 29.3.2013   #232
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

http://youtu.be/SYKIazotxhA
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2013   #233
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

Chtel jsem to testnout. Bohuzel ale nejsem netkar user. Nevi se kdy bude free pro vsechny?
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2013   #234
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Michelin View Post
Chtel jsem to testnout. Bohuzel ale nejsem netkar user. Nevi se kdy bude free pro vsechny?
za 3 až 5 let
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2013   #235
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

Diky za hodnotnou informaci.
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2013   #236
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
za 3 až 5 let
D?láš špióna u nich? Nebo odhaduješ z (ne)vývoje LFS
__________________
BabyOnWheels

Last edited by BabyOnWheels; 2.4.2013 at 07:55.
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2013   #237
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by BabyOnWheels View Post
D?láš špióna u nich? Nebo odhaduješ z (ne)vývoje LFS
Ne, to je ze zkusenosti z vyvoje nkp.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2013   #238
Alien_CZ
Member

 
Alien_CZ's Avatar
 
Join Date: 21.11.2005
Posts: 288
Default

Z Kunosova twittru:

Quote:
we are going to announce the release date very soon.
Alien_CZ is offline   Reply With Quote
Old 4.5.2013   #239
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Tak dufajme ze nemaju take hodinky ako Scawen a spol
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2013   #240
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Sumys View Post
Tak honem pánové do Hotlap ligy. Zatím tam moc ?eskejch jmen nevidím. Já zatím 1,23.8. V?era jsem zkoušel tu RSR aplikaci a funguje to parádn?. Perfektní utilitka pro porovnání ?as?.

WR je zatím 1,21.8
---------------------------------
Co se tý?e 120hz vs 60hz, tak pro vás ud?lám srovnání v LFS. Dneska ale ne, mám závod v GSC. V GSC jezdím normáln? 3D (60hz) pro požitek offline a 2D (120Hz) na závody. Rozdíl mezi tím je asi tak 0,5s. Všechno jde tak n?jáko plynulejc a jakoby rychlejc. T?žko se to vysv?tluje, ale prost? podchycení smyk? atd. je subjektivn? lepší.

Možná se z??astním závodu na AS north a ud?lám Vám p?esné srovnání ?as? tam. Z mého pohledu, to prost? n?jákou tu desetinku p?inese. Ani ne tak do hotlapu, kde to ?lov?k zkouší stokrát, tak to prost? jednou trefí a? už 120Hz nebo 60 Hz :-), zas tak velkej rozdíl tam není, jako spíš do závodu, kde dokážeš jet vyrovnan?ji a o trošku p?esn?ji. Já osobn? mám p?i 60 Hz rychleji unaven?jší o?i, což t?eba p?i hodinovým závodu je ke konci znát na horší koncentraci. Moje rada pro simracery. M?nit monitor jen kv?li p?echodi z 60Hz - 120 Hz? Ne. Kupuji novej monitor ?i po?íta? - koupit ur?it? již 120 hz. Rozhodn? to zlepší zážitek ze simu, menší únava o?í, vetší plynulost, cenový rozdíl není velký a objektivn? to ?lov?ka zrychlý. V závodu, ne v hotlapu. Samoz?ejm? za podmínky, že máte konstant? fps vyšší než 120.

Ješt? co se tý?e 3D, tak jediná "rychlostní výhoda" je ta, že ?lov?k v závod? mnohem lépe vnímá prostor a tak dokáže jet t?sn?ji za soupe?ema a lépe odhadne jejich rychlost. Taky se mi subjektivn? zdá, pomalé vracáky se lépe trefují, ale to je jen pocit. Co se tý?e her, tak staší hry vypadají lépe. Nevím jak to popsat, ale prost? LFS ?i RBR vypadá mnohem lépe ve 3D než v 2D. Problém je, že to hrozn? žere fps, takže je problém nové hry rozb?hat s velkým opravdu super plynule, aby se na tom dalo závodit. Pro výkonostní jízdu, musíte mít v sou?asnosti ve 2D aspo? 160 - 200fps. Sou?asné fps si vyd?lte tak dv?ma. ?lov?k ale stejn? bude vždycky rychlejší s 2D a 120 Hz.

Moje rada na 3D? Pro výkonostní závod?ní ur?it? ne. Jen pro toho, kdo se rád kochá. Já to koupil proto, že jsem fanda 3D film? a rád ?umím i na 3D fotky atd. Kdo by nad tím uvažoval jen pro hry, tak mu d?razn? doporu?uju, a? ješt? rok, dva po?ká. Za dve?ma je Occlusion rift a bude jasn?jší, jakým sm?rem se hry budou ubírat. Ty peníze rad?ji investujte do 3x monitor? nebo do CSP v.2) To bude pro simzávod?ní mnohem p?ínostn?jší.

P.S. Brejle jsou celkem fajn, pohodlný. P?i závod?ní mi nevadí. Obraz není díky technologii 3D vision 2 v?bec tmavý. Kdo má dioptrické brýle, tak žádný problém není (sám nosím taky), v pohod? se pod 3D brejle schovají.

P.P.S. Snad to pomohlo, kdyžtak se ptejte.
A víš o n?jakém dobrém monitoru s 120Hz?
Protože to co jsem zatím vid?l tak je všechno stále na 60Hz.

Nepo?ítám staré TN panely. V kvalitn?jších IPS to na 120Hz ješt? totiž není. P?itom je to jen otázka firmware.

3D je nesmysl aneb jak si unavit o?i r?znými brýlemi a zdánlivým 3D efektem.

Co se tý?e únavy o?í to je spíše dáno tím že v?tšina model? má PWM regulaci jasu a blikají. Na svém starém notebooku (CCFL) ale toto nevidím a problém s ním nemám. V?tšina LED podsvícení je ale s PWM. Na CCFL jsem se už nedíval, resp. už se nevyrábí v nových panelech.

Další problém pro FPS a simulátory je lag monitoru, n?které jsou rychlé ale n?kterým to vezme po?ádnou dobu nežli obraz zpracují a zobrazí. Nevím jak na tom TN se 120Hz jsou v tomto sm?ru.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.