Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24.12.2011   #1
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default (moje) Mezery v závodních pravidlech

Poslední dobou jsem se p?i závod?ní setkal se situacemi, u kterých jsem si nebyl jistý, jak je ?ešit - i potom, co jsem znovu pro?ítal pravidla.

Rád bych tedy požádal zkušen?jší o rady (nikoliv prosím dohady ?i pocity):

1) Nehoda, kdy je vedoucí závodník vy?azen jezdcem jedoucím za ním. Problém je v tom, že tento byl zezadu postr?en t?etím autem. Jedná se mi o to, jaké povinnosti má v tomto p?ípad? druhý jezdec, a jestli se vina posuzuje z možností, které v tomto p?ípad? m?l? Já osobn?, pokud m? n?kdo postr?í zezadu, intuitivn? brzdím, abych se vyhnul kolizi s jezdcem p?ede mnou, ale stalo se mi, že jsem vid?l jezdce v této pozici, který se vyložen? vymlouval na to, že byl postr?en zezadu a po kolizi dál pokra?oval v závod? bez toho, aby se n?jak snažil vyhnout kolizi s vedoucím závodníkem.

2) Vedoucí závodník vyjede celým autem (probržd?ná zatá?ka) mimo tra?. Platí pro n?j tohle?:
After an Incident

AI-1: Any driver rejoining the track after a spin/crash/off has the responsibility of not driving into other competitors - regardless of position or situation. Being stuck on the barriers is regarded as a crash.

AI-2: On-track drivers at racing speed always have right of way over anyone returning to the track, even if the incident was not your fault.


Anebo p?i návratu na tra? m?že dojížd?jícího omezit?

Díky za pomoc,

a p?eji hezké svátky,

[d9]
__________________

|p!nk| live for speed DEMO server & |p!!nk| S2 server
LFSlapper & cleanracersdetector.exe powered girls-only servers

Last edited by [d9]; 24.12.2011 at 16:33.
[d9] is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2011   #2
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

k te dvojce: rekl bych ze vozidlo vracejici se po nehode na trat nesmi ohrozit ani omezit projizdejici vozidla. Musi pockat nez bude na trati volno aby se mohl vratit do zavodu. ale mozna se mejlim :-D

u te jednicky bych to videl tak ze je to na pousouzeni komisaru. pokud me ji da nekdo zezadu a naberu vozidlo pred sebou je vinene ten za mnou. zalezi ovsem na tom jaky sem mel cas na reakci atd ...
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 26.12.2011   #3
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

1) pokud jses druhej (ten uprostred), a nekdo te zezadu posle do nekoho dalsiho, tak ty jsi v tom nevine, ale nesmis teto pozice zneuzit, ve smyslu, ze bys toho pred tebou teda napalil schvalne tak, aby sel ven co nejvic...

2) pri navratu na trat maj jezdci na trati prednost, nesmis je jakkoli ohrozit/omezit
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #4
[d9]
Member

 
[d9]'s Avatar
 
Join Date: 16.2.2008
Posts: 166
Default

D?kuji!
__________________

|p!nk| live for speed DEMO server & |p!!nk| S2 server
LFSlapper & cleanracersdetector.exe powered girls-only servers
[d9] is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.