Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27.7.2011   #141
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Nazdar LFS-aci, tak vidim ze substance so sonykom na lfs fore zivia aj GT5

Len par mojich postrehov co ste tu popisali v poslednej dobe:

- turnaj na PS3manii, ktory tu spominal substance a ktory som ja adminoval, bol ozaj nevydareny a ucast aj ked spociatlku slusna sa casom dostala do stadia 4-5 na trati a pret osom to ukoncil... uvidime ako dopadne turnaj novy...

- ja som kazdopadne za, aby v endurance pretekoch bolo mozne savovat, inak je to privelky hardcore... a aj ked si jazdu v GT5 uzivam, nikty by som nesiel na jeden sup preteky dlhsie ako 2-3 hodiny...

- sonyk spominal ze PD nieco uplne nedomysleli... podla mna toho v GT5 nedomysleli az privela a zraza to inak vybornu zavodnu hru vyrazne dole...

- pokial nevyjde rFactor 2 tak sa budem s GT5 zabavat ale potom mu dam asi zbohom, pre cloveka nauceneho na cisty simulator ala LFS je GT5 privelmi obmedzujuce...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 28.8.2011   #142
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Mal som dnes online ligu, a zopár zo skvelých vlastností GT5:

- neexistuje modrá vlajka,
- neexistuje zobrazenie rozostupov,
- ak je ?lovek horšie ako 7. tak nevie kto vedie - v?aka týmto trom veciam je otázka ?i ten za mnou je súboj alebo je to už o kolo,
- po?as kvalifikácie ?lovek nevidí svoj najlepší ?as a nevie ani umiestnenie,
- tvrdé pneu síce sú ove?a pomalšie ako mäkké, ale vydržia rovnako krátko. ;-)

Ale inak super. :-)

(Edit: Tie nezobrazovania súvisia aj s tým že je to hra pre konzolu, takže na telku, takže sa používajú vä?šie znaky ako na PC a jednoducho sa všetko nevojde.)

Update: Ešte taká zaujímavos?. Pretek na 48 kôl, ví?az už prešiel cie?om, ja mám stratu jedného kola, prejdem cie?om... a skon?il pre m?a pretek? Nie, ešte ma to nechalo šoférova? až do uplynutia definovaného ?asu. Super logika. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 29.8.2011 at 00:37.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 5.9.2011   #143
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Blogujem po?as jazdenia 24 hodín Le Mans... :-)
https://plus.google.com/106245510203...ts/8emsavE7aAA

Update: Hotovo. :-) :-(
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 6.9.2011 at 02:14.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2011   #144
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Pred pár d?ami malo GT5 ve?ký update na 2.0, o pár dní sa bude da? dokúpi? aj DLC ktorého hlavný obsah je Spa (juchú!!), ale online je to hrôza. Vždy, vždy je niekto kto sa vôbec nedokáže pripoji?, vždy je niekto koho to vykopne, ?asto sa stane že na trati je 10 ?udí ale niekto vidí len 7 a je nevidite?ný, pre správne poradie na štarte preteku nikto nesmie vysko?i? ani pripoji? sa po?as tréningu, inokedy PS3 úplne zamrzne... Takže všetci riešime statické IP a demilitarizované zóny v routeroch a port forwardingy a pripájanie priamo káblom mimo routera a aj tak ni? nepomáha. Na druhú stranu som mal teraz pretek na Nordschleife s krásnymi súbojmi, rados? pozera? replay... ke? to náhodou funguje.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #145
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Využil jsem Vánoc a po?ídil PS3 a pár her, v?etn? GT5. Dojmy po 4 hodinách zatím dobrý, dostal jsem, co jsem o?ekával, vypadá a hýbe se to p?kn?, proti GT4 už to tolik nesedí jak na kolejích a tuna v?cí na prozkoumávání m? asi zabaví na hodn? dlouho.

Btw. na PSN jsem jako Kid282.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #146
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Možno ?a poteší, že s updatom 2.02 už kone?ne majú zmysel aj iné pneu ako racing soft. :-) Doteraz mali tvrdé tú výhodu, že síce boli ove?a pomalšie, ale zase sa opotrebovali skôr ako softy. ;-) A prí? sa pozrie? na ?eskú GT arénu.

Update: LFS je naj, ale zaži? východ Slnka na Nordschleife... toto vám nikto iný ako GT5 nedá. (Odjazdil som sám aj 24-hodín Le Mans, tam de?/noc/dáž? tiež krása.) Na druhú stranu, ?lovek netuší ako ?aleko pred/za ním je súper, môže len háda? ktorá bodka na mape je kto.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #147
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

No rozdíl proti p?vodní verzi a 2.02 by bylo zajímavý porovnat... ale to snad jindy. : A kde najdu tu CZ/SK arénu?
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #148
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Myslím že nebudem proti pravidlám webu (opravte ma ak sa mýlim), nechcel som ale gtarena.cz. Sú tam organizované ve?mi kvalitné preteky s vypnutými asistentmi (okrem ABS, na tom som ich zatia? neprehovoril, hehe) a možno sa tam niekedy uvidíme. :-) Inak pocitovo pre m?a je GT5 síce horšie ako LFS, ale stále ve?mi dobré - pravdaže na volante. Vraj simulácia, ale niektoré základné veci ako množstvo paliva na štarte, alebo vidie? ako ?aleko sú pred/za tebou súperi, to nemá. Tiež sa onlin obmedzuje obvykle na max 12 ?udí, lebo viac to nezvláda. Takže ja osobne som vä?šinou po?as celého preteku niekde v strede sám. :-)

Update: V turnaji na ps3mánii som skon?il celkovo štvrtý, najlepší Lexus, he?! :-)

A taká zaujímavos?: V turnaji na GT aréne som v dvoch pretekoch prišiel v poslednom kole o jednu pozíciu, lebo som sa vyhýbal autopilotom - mal som kolo stratu, tí predo mnou už nešoférovali ale ich autá ovládalo GT5, ale ja som bol stále aj po prejdení cie?om v preteku (!), no a ke? som sa vyhýbal tým autopilotom tak ma skúsenejší súper predbehol. :-) V Polyphony Digital ešte stále nevedia kedy kon?í pretek.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 29.12.2011 at 02:01.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #149
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

zaujimal by ma strucny nazor LFSáka na kvalitu fyziky v GT5... teda v nejakom tom najrealnejsom nastaveni ake sa tam da dosiahnut...ak som spravne pochopil ze su tam rozne urovne
a este jedna vec...daju sa na to nejako stiahnut savy aby to clovek nemusel cele prechadzat a odomykat?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2011   #150
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Musím p?edem ?íct, že na gamepadu to není ono a k PSku nemám bohužel kde p?ichytit volant, ale i tak je poznat, že auta mají n?jakou váhu a i když na gamepadu jsou (údajn?) nevypnutelní pomocníci, tak se to chová dob?e, siln?jší auta se dají urvat a kontrolovat v driftu.

K sav?m nevím, ale když jsem si koupil Car Pack DLC za 200 K?, tak se mi odemklo pár aut bez nutnosti je vyzávodit, dostal jsem tak p?ístup k online event?m, kam bych normáln? nemohl a už mám 2M kredit?, takže i takhle se dá.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2011   #151
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Odomyka? - sú tam "levely", ja mám 39 zo 40, ale všetky trate aj autá sú prístupné od za?iatku, len na ne ma? peniaze. :-) Levely len odomykajú rôzne úlohy v kariérnom režime (edit: vlastne aj možnos? kúpi? rôzne autá, tie majú tiež levely kedy sa dajú kúpi?). Fyzika, ak sa vypnú všetky asistencie, tak pod?a m?a super. S posledným updatom sa kone?ne zlepšilo opotrebovanie pneu, hoci také dokonalé ako v LFS z?aleka nie je.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2011   #152
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Dotaz pro Substanceho: kamarade, stahnul sem update ale nemam ted ps3 doma. pujcil sem ho kolegovi z prace pres svatky. protoze zvazuje taky koupi. chci se zeptat jestli uz ty endu preteky jdou ukladat nebo se to musi ojdet v kuse ... diky

Jinak s fyzikou necekejte zadnej zazrak jako lfs. ale hra je to hratelna a da a bavi. jen skoda ze neni tolik casu. Ted setrim na nejakyho naslapanyho veterna a nejakou tu F1
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2011   #153
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

od fyziky necakam lfs ale zas ocakavam o dost viac ako pseudonfs simulacia...som na spravnej ceste k nesklamaniu sa?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2011   #154
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Osobne som to neskúšal, ale áno, endurance sa už dajú uklada?, asi po?as pit stopu. Myslím ale, že ak je uložený pretek (závod), nedá sa odjazdi? iný, treba ho najskôr dokon?i? alebo zruši?.
Fyzika pod?a m?a OK, napríklad na snehu ?lovek hne? zacíti, že ide na ?ade a tak podobne.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2011   #155
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Substance: diky aspon tak. protoze 24 hodin v kuse fakt nedam a nemuzu nechat ps bezet doma. pac mamka obcas shodi elektriku kdyz vari :-D

Fyzika je dobra
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2011   #156
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

bavorak: Fyzika docela ujde, jestli jsi hrál GT4, tak tam ty auta ani nešly urvat do smyku a držely jak p?ibitý. Te? už je to na Gran Turismo docela dobrý, ur?it? nejlepší, co kdy bylo, s volantem si umím p?edstavit i kontrolovanou jízdu smykem, na tom se zapracovalo hodn?.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2012   #157
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

to je dobra sprava...potom sa uz celkom tesim ze si to zahram na volante...ked uz ten moj bol kvoli tej hre vyrobeny
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2012   #158
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
to je dobra sprava...potom sa uz celkom tesim ze si to zahram na volante...ked uz ten moj bol kvoli tej hre vyrobeny
ja teda mam G25 ale jeste sem ji ani s GT nevyzkousel. Sem linej:-D ps hraju vetsinou z postele na gamepadu :-D
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2012   #159
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
ja teda mam G25 ale jeste sem ji ani s GT nevyzkousel. Sem linej:-D ps hraju vetsinou z postele na gamepadu :-D
no ono PS ma kamos a GT si este ani nekupil iba o tom dost uvazuje tak mozno sa ani nikdy nedockam toho ze si to zahram...ale ak tak by som to rad vyskusal na volante lebo inak nemam z toho ziadny zazitok...aj preto ze racingovky uz bez volantu neviem
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2012   #160
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Každopádne, GT5 urazilo od vydania za ten vyše rok k sú?asnej verzii 2.02 pekný kus cesty. Vtedy som to chcel všetko preda? aj s PS3, teraz ani náhodou. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.