Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25.7.2010   #1
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default Obd 2

(skúšal som h?ada? "obd" a "can bus" a "elm", ni?)

Po?ujte, autí?kari, vy ste sa ur?ite stretli s pripájaním sa na OBD 2 zbernicu v niektorých autách, však? Lebo ve?mi ma láka možnos? na mobile sledova? po?as jazdy rôzne parametre, alebo si ich neskôr pozera?, pozrie? výpis nejakých chybových logov, plus vlastne všetky možné senzory ktoré sa v dátach CAN zbernice budú da? nájs?. Používal by som asi free program Torque pre môj Android telefón: http://ian-hawkins.com/, ale k tomu treba krabi?ku ktorú pripojím na 16-kolíkový OBD2 konektor (viem kde je, mám overené kde na mojej Fábii je) a ktorá to bude vysiela? cez Bluetooth (USB nechcem, chcem to na mobile), napríklad takéto nie?o s "?ipom" (?) ELM 327 za krásnych 15 €: http://cgi.ebay.de/V1-3-Bluetooth-EL...item255b37d280 - až na to, že je to ako aj ve?a iných výhodných vecí v Hong Kongu a poštovné je 30 €...

Nejaké komentáre? :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 25.7.2010   #2
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

jeden muj kamarad neco podobnyho uspesne provozuje.. sice ne pres mobil, ale ta bt jednotka funguje.. taky za par dolaru z ebaye
jet is offline   Reply With Quote
Old 20.8.2010   #3
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Takže už mám OBD 2 bluetooth krabi?ku a testujem to so softom na mobile, vie sa to pripoji? a ?íta? zaujímavé veci ako poloha plynového pedálu, samozrejme otá?ky a je neviem ?o, ale pripojenie mi zatia? vždy po ?ase spadlo, kde je chyba ale ?ažko zisti?.

Každopádne ís? v mojej Fabii 1.2 a na mobile položenom v držiaku navigácie pozera? po?as jazdy takéto údaje je cool. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 9.6.2011   #4
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ke?že sa už aj u nás dá nakupova? na Android Markete tak mám plnú verziu Torque, dnes som skúšal logova? niektoré PIDy, ?lovek si musí vybra? sám ktoré takže nie je tam všetko ?o po OBD2 lieta, st?pce v ktorých ni? nebolo som vymazal:

https://spreadsheets.google.com/spre...BNllOU1E&hl=sk

Torque má aj možnos? nahráva? video, ale ten plugin len v beta štádiu a nefunguje poriadne. Je to vlastne log ako vyššie plus ?isté video k tomu, takže nejako vloži? dáta do obrazu by sa spravilo dodato?ne v "postprodukcii". :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.