Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Soubory > Média

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.8.2005   #1
reyn
Newbie
 
Join Date: 11.8.2005
Posts: 5
Default

poradte mi pls, aky soft si mam sosnut na tvorbu skinov na LFS
thx
reyn is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #2
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

treba gimp, ten je free. ostatni si musis koupit ^^
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #3
reyn
Newbie
 
Join Date: 11.8.2005
Posts: 5
Default

gimp? a kde ho sosnem?
thx
reyn is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #4
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

http://www.gimp.org/

ale jinak nejlepsi je asi photoshop
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #5
reyn
Newbie
 
Join Date: 11.8.2005
Posts: 5
Default

thx DoN B)
reyn is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #6
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
http://www.gimp.org/

ale jinak nejlepsi je asi photoshop
pokud si clovek na gimp zvykne, tak mu photoshop pripada jako chudej pribuznej
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #7
EARWIG
Member

 
EARWIG's Avatar
 
Join Date: 19.7.2005
Location: Liberec
Posts: 103
Default

Tairo: to je odvazny vyrok! To ten soft toho opravdu tolik umi?
__________________
www.SkvorRacing.wz.cz
EARWIG is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #8
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

spis toho tolik ps neumi
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #9
DooShan
Newbie
 
Join Date: 24.11.2004
Posts: 43
Default

no ja nevim jakou mate verzi ps, ale takovy kouzla s layerama, kanalama a vsim co ma photoshop jsem v Gimpu nikdy nebyl shopnej udelat, navic to krkolomny ovladani :no:
DooShan is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #10
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

gimp ma jen odlisny ovladani, to co se dela ve photoshopu funkci "a" je v gimpu treba "t+r" ale je schopny stejne a navyc zdarma, me tam prijde neco jednodussi neco jsem vubec nebyl schopen udelat
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #11
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

http://cinepaint.sourceforge.net/ (byvaly film GIMP). Pouzivaji nejvetsi filmova studia...
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #12
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by DooShan
no ja nevim jakou mate verzi ps, ale takovy kouzla s layerama, kanalama a vsim co ma photoshop jsem v Gimpu nikdy nebyl shopnej udelat, navic to krkolomny ovladani :no:
o to jde, ze mnoho lidi je navyknuto na photoshop a jeho ovladani a gimp jim pripada divnej a nepouzitelnej. Pritom vsechno, co je v photoshopu, je v gimpu taky, mnoho funkci se tam puziva pohodlneji a logicteji a navic takove veci jako treba scriptovani clovek ve photoshopu vubec nenajde. Bohuzel grafici jsou snad jeste vetsi konzervativci, nez sekretarky, takze zatimco sekretarku z MS Office po nejake dobe na openoffice preskolite, tak znam jen velmi malo grafiku, co byli ochotni gimp aspon poradne vyzkouset.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #13
DooShan
Newbie
 
Join Date: 24.11.2004
Posts: 43
Default

jo tak to beru, scriptovani jsem ve photoshopu nikdy nepotreboval, takze ani nevim ze v Gimpu neco takovyho je
mne spis vadi, ze tam neni zadny layer - blending, nemuzu vytvaret sety layeru a taky neexistuje zadny adjustments layer.
Teda aspon jsem to tam nikde nenasel

Navic treba v ps chci pohnout s nejakym layerem (nebo vrstvou cesky , tak kliknu pravym na vrstvu, vyberu kterou chci, zmacknu ctrl, kliknu na vrstvu a hybu s ni kam chci, to je akce na pul vterinky, jak to udelate v Gimpu bez zbytecnyho jezdeni mysi po menu? (ja to nevim a rad si necham poradit

A taky ta spousta oken v task baru me vzdycky desi a nikdy nemuzu najit to okno co potrebuju
DooShan is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #14
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by DooShan
jo tak to beru, scriptovani jsem ve photoshopu nikdy nepotreboval, takze ani nevim ze v Gimpu neco takovyho je
mne spis vadi, ze tam neni zadny layer - blending, nemuzu vytvaret sety layeru a taky neexistuje zadny adjustments layer.
Teda aspon jsem to tam nikde nenasel

Navic treba v ps chci pohnout s nejakym layerem (nebo vrstvou cesky , tak kliknu pravym na vrstvu, vyberu kterou chci, zmacknu ctrl, kliknu na vrstvu a hybu s ni kam chci, to je akce na pul vterinky, jak to udelate v Gimpu bez zbytecnyho jezdeni mysi po menu? (ja to nevim a rad si necham poradit

A taky ta spousta oken v task baru me vzdycky desi a nikdy nemuzu najit to okno co potrebuju
ty prace s layerama tam jsou a naopak jsem mnoho veci, co umoznuje gimp s layerama, nemohl najit v photoshopu, jako ruzny trasformace jednotlivych layeru, kopletni prace s layerama prez layer menu, jako by to byly samostatne obrazky, atd. Ve photoshopu jsem to musel delat tak, ze jsem si napred zviditelnil jen vrstvy, se kterymi chci pracovat a az potom to slo, v gimpu tohle delat nemusim.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #15
DooShan
Newbie
 
Join Date: 24.11.2004
Posts: 43
Default

vidim ze oba umime delat v tom svym, ale s druhym programem nam to absolutne nejde.
Transformace layeru se delaji jednoduse, mas oznaceny layer na kterym chces provest transformaci (nemusis ostatni vypinat) a das Edit - Transform a vyberes si transformaci co potrebujes (pokud teda nemyslis jeste nejaky spesl transformace, to nevim)
DooShan is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2005   #16
DooShan
Newbie
 
Join Date: 24.11.2004
Posts: 43
Default

tyhle transformace layeru jsou v PS7
DooShan is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #17
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Trochu oleje na ohen
Ja se GIMPu pokousel prijit na chut asi 1/2 roku, furt ho mam nainst. (v2.2) ale zkratka mi absolutne nevyhovuje, at uz jde o koncepci samostatnych oken (mel jsem nejaky doplnek co to zastresil do jednoho ale i to byla hruza) nebo o nektery zbytecny zdrzovacky - prace s textem, samej dialog, treba dat textu stin.. pro me moc slozity
Je jasny ze 80% z myho rozladeni prameni z toho ze jsem zvykly na neco jinyho..
ALE pro cloveka ktery jeste nic nepouzival GIMP na 100% doporucuju. Je to SW na urovni Photoshopu a pritom je zadarmo, coz je jednoznacne super.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #18
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by DooShan
vidim ze oba umime delat v tom svym, ale s druhym programem nam to absolutne nejde.
Transformace layeru se delaji jednoduse, mas oznaceny layer na kterym chces provest transformaci (nemusis ostatni vypinat) a das Edit - Transform a vyberes si transformaci co potrebujes (pokud teda nemyslis jeste nejaky spesl transformace, to nevim)
aha, tak to je to, co me prave moc nejde do krve, ja jsem zvyklej, ze kdyz chci neco s necim delat, tak na nem kliknu pravym a vyberu cokoliv, nemusim odbihat do pulldown menu.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #19
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

dooshan > gimp ma layersy jinak
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #20
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Trochu oleje na ohen
Ja se GIMPu pokousel prijit na chut asi 1/2 roku, furt ho mam nainst. (v2.2) ale zkratka mi absolutne nevyhovuje, at uz jde o koncepci samostatnych oken (mel jsem nejaky doplnek co to zastresil do jednoho ale i to byla hruza) nebo o nektery zbytecny zdrzovacky - prace s textem, samej dialog, treba dat textu stin.. pro me moc slozity
Je jasny ze 80% z myho rozladeni prameni z toho ze jsem zvykly na neco jinyho..
ALE pro cloveka ktery jeste nic nepouzival GIMP na 100% doporucuju. Je to SW na urovni Photoshopu a pritom je zadarmo, coz je jednoznacne super.
to je ono, kazdymu sedi neco jinyho, ja zase u photoshopu silim z toho, ma sice dialogova okna, ale jsou mi k prdu, kdyz jsou vsechna narvana pod jedno rodicovske okno a nemuzu si to rozlozit po plochach jak potrebuju.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.