Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Další závody a ligy

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30.12.2009   #281
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
tak myslim ze tam je uz kazdy na TSku (nie ako u nas) tak s tym neni najmensi problem
Tak samoz?ejm?, po telefonu by se to ?ešilo t?žko. Jenom jsem cht?l poukázat na to, že za p?ípadnou chybu (nepušt?ní) zodpovídá tým a ne po?adatel nebo program.

Co se tý?e vyvažování, letošní sezóna MoE se jede GT1 - FZR 27kg, ostatní nic | GT2 - FZR 20% res ; XRR 24% res + 10kg ; FXR 23% res

btw. lidi na tomhle fóru op?t dokazují, jak hezky na sebe dokážou být milí.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #282
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
btw. lidi na tomhle fóru op?t dokazují, jak hezky na sebe dokážou být milí.
když sem na tohle fórum p?išel, tak tady už to bylo dávno zavedeny
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #283
SuffryCZ
Member

 
SuffryCZ's Avatar
 
Join Date: 3.12.2009
Location: Odolena Voda
Posts: 113
Default

Nebo se vyprdnem na vyvažování a ud?laj se t?i závody zvláš?. V každém s jedním velkým GTR. 1.závod: nap?. FXR 2. XRR 3. FZR

Jo ale te? mi docvaklo že by asi nejelo moc lídí co? hlavn? XRR. no nic, jako že jsem nic ne?ek
SuffryCZ is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #284
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by jirka.svs View Post
OK, díky, s tím trackerem by si mohl poradit BabyOnWheels, to je takovej serverovej mág. Co? Bábo?
No stare EGT_RA kola pocita, ale testoval jsem to naposled pred rokem
CML to uz zvlada na 1. ale vystup mam jen do logu Ted babo rad
Ale muze se sejit a testnout.

Bohuzel EGT_RA narozdil od CML nezvlada stavet rost (pokud jede vice lidi na jedno auto) Ale neflakam se a uzivam dovci kazde dopoledne datluji kod jak vcelka maja. Takze nejaka lehla verz CML by se nechala znasilnit v rozumne kratkem case.
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #285
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
Co se tý?e vyvažování, letošní sezóna MoE se jede GT1 - FZR 27kg, ostatní nic | GT2 - FZR 20% res ; XRR 24% res + 10kg ; FXR 23% res
a v IGTC to bolo: FZR 20kg, XRR, FXR nic

Nerobme z toho vedu, ved ide opat o jednorazovy pretek, takze si kludne mozme odpustit vyvazovanie, FXR je najviac easy to drive, takze to, ze nie je najrychlejsie, ma svoj dvovod. Napokon ma kazdy slobodnu volbu pri vybere auta.
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #286
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Mám nápad: FXR vyštartujú ako prvé a tie dve ostatné neskôr, presné ?asy sa ešte vypo?ítajú. :-) ?o ja viem, nemusela by to by? až taká blbos?... ?i? Kvalifikácia žiadna.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #287
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Já myslím, že tady spíš celou dobu jde o chudáka XRR, které je na?ízení možná i obtížn?jší než FZR a v 3h závod? má dost velkou rychlostní nevýhodu. P?i delších závodech se to smazává tím, že XRR na trati vydrží o n?co déle.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #288
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

M?j post?eh ze závodu byl, že se XRR ?ídí lépe než FZR když má mén? benzinu, naopak FZR se mi ?ídilo lépe když bylo t?žší.
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #289
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Já si nemyslim, že by se XRR ?ídilo h??. Podle m? spíš naopak, to auto se oproti FZR ovládá snáz. Je stabiln?jší, mí? p?etá?ivé. Ztrácí hlavn? turbo lagem na výjezdu z pomalých zatá?ek.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #290
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by SuffryCZ View Post
Jo ale te? mi docvaklo že by asi nejelo moc lídí co? hlavn? XRR.
prichadzate o to najlepsie ked nejazdite XRR inak ja by som siel vsetky tri len FXR ma uz az tak nebavi lebo za prave GTR povazujem RWD

a sa mi paci ze XRR nema oproti FXR ziadnu nevyhodu aspon v IGTC teda

inak co ma vzdy zaujimalo je ze v GT1 ma FZR +27kg a v GT2 ma restriktor o 4% nizsi...to tym ze nema turbo tak viac straca vykon alebo preco to je tak?
Quote:
Originally Posted by Zdenek CZE View Post
M?j post?eh ze závodu byl, že se XRR ?ídí lépe než FZR když má mén? benzinu, naopak FZR se mi ?ídilo lépe když bylo t?žší.
asi si nemenil stabilizatory pocas zavodu ked si minal benzin?
jaj uz tu s tym machrujem jak keby som to pouzival odjakziva ale ja som to tiez len teraz skusal prvykrat a je to zlata vec ta zmena stabilizatorov...velmi mi to pomohlo

Last edited by bavorak; 30.12.2009 at 13:56.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #291
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
inak co ma vzdy zaujimalo je ze v GT1 ma FZR +27kg a v GT2 ma restriktor o 4% nizsi...to tym ze nema turbo tak viac straca vykon alebo preco to je tak?

asi si nemenil stabilizatory pocas zavodu ked si minal benzin?
jaj uz tu s tym machrujem jak keby som to pouzival odjakziva ale ja som to tiez len teraz skusal prvykrat a je to zlata vec ta zmena stabilizatorov...velmi mi to pomohlo
Myslím, že tím že je FZR normáln? siln?jší, tak p?i procentuáln? odebranému výkonu ztrácí toho výkonu logicky víc. P?ímo výkony jsem ale nikdy neporovnával, takže spíš jenom domn?nka.

Ad. stabilizátory, je pravda, že stabilizátory se b?hem té hodiny m?ní, a to celkem dost... ve výsledku to pak m?že díky stabilit? d?lat t?eba až té 0.5s na kolo.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #292
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
Myslím, že tím že je FZR normáln? siln?jší, tak p?i procentuáln? odebranému výkonu ztrácí toho výkonu logicky víc. P?ímo výkony jsem ale nikdy neporovnával, takže spíš jenom domn?nka.
vsetky velke GTR maju rovnaky vykon...FXR a XRR maju rovnaky motor a vsetky maju rovnaku hmotnost....FZR ale dosahuje max. vykonu v ovela vyssich otackach a kedze (podla mna) restriktor ubera vykon hlavne vo vysokych otackach tak FZR pride restrikciou o viac vykonu...
Quote:
Originally Posted by Itar View Post
Ad. stabilizátory, je pravda, že stabilizátory se b?hem té hodiny m?ní, a to celkem dost... ve výsledku to pak m?že díky stabilit? d?lat t?eba až té 0.5s na kolo.
no ono to realne robi aj viac ako 0,5s podla mna lebo sice bez upravovania stabilizatorov by sa dalo zajazdit vyborne kolo ale muselo by to byt ovela viac na hrane (nebezpecne -> vacsie riziko havarie) ako ked sa tie stabilizatory upravia...ono to hlavne pomaha ze auto neni potom take pretacave resp nedotacave a celkovo lahsie sa s nim jazdi...a sak to ti nemusim vysvetlovat
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #293
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
no ono to realne robi aj viac ako 0,5s podla mna lebo sice bez upravovania stabilizatorov by sa dalo zajazdit vyborne kolo ale muselo by to byt ovela viac na hrane (nebezpecne -> vacsie riziko havarie) ako ked sa tie stabilizatory upravia...ono to hlavne pomaha ze auto neni potom take pretacave resp nedotacave a celkovo lahsie sa s nim jazdi...a sak to ti nemusim vysvetlovat
No, já bral tak pr?m?r toho, co znám z vlastní zkušenosti.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2009   #294
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
No, já bral tak pr?m?r toho, co znám z vlastní zkušenosti.
no ja z vlastnej skusenosti ked som si to nezmenil tak som sa obycajne vyflakal po polovici stintu lebo sa to uz nedalo udrzat takze u mna to robi kapanek viac ako 0,5s a hej nie vsetko robia stabilizatory...nieco robi aj tych 50kg-100kg menej benzinu
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2009   #295
Tomas Ag CZ
Regular Member

 
Tomas Ag CZ's Avatar
 
Join Date: 8.3.2008
Location: St?íbro CZ
Posts: 567
Default

Vše nejlepší do nového roku chalani :-)
__________________
Asphalt guys
asphaltguys@asphaltguys.cz
S2 licence od 03.2009
Asphalt guys facebook
Volant:Logitech G27
PC:Zákl. Deska MSI ZH77A-G43,CPU Intel Core i5-3470K 3.4 GHz,16 GB DDR3 Ram,Graf. karta MSI GeForce GTX 560Ti Twin Frozer II OC 1 GB DDR5 Ram 256 bit,zvuk. karta ext. Nativ Instrument Komplet Audio 6,monitor BenQ G2220 22" Full HD,systém Win 7 professional 64 bit
Tomas Ag CZ is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2009   #296
SuffryCZ
Member

 
SuffryCZ's Avatar
 
Join Date: 3.12.2009
Location: Odolena Voda
Posts: 113
Default

jojo taky se p?ipojím s p?áním, zrovna mizím chlastat mimo civilizaci bez netu elektriny a vody takže mi držte palce a? to p?ežiju abych si ješt? zajezdil
SuffryCZ is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2009   #297
Fast Jarda
Senior Member

 
Fast Jarda's Avatar
 
Join Date: 18.12.2008
Location: Horoušánky u Prahy
Posts: 1 225
Default

Takovej trapnej dotaz...
Se tu bavíte o stabilizátorech.. Jak ta v?ci?ka vlastn? funguje, jaký hodnoty nastavit apod.?... Já na to po?ád n?jak nem?žu p?íjít a z manuálu to tuplem nechápu

Last edited by Fast Jarda; 31.12.2009 at 15:23.
Fast Jarda is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2009   #298
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by Fast Jarda View Post
Takovej trapnej dorat...
Se tu bavíte o stabilizátorem.. Jak ta v?ci?ka vlastn? funguje, jaký hodnoty nastavit apod.?... Já na to po?ád n?jak nem?žu p?íjít a z manuálu to tuplem nechápu
Ja som sa nechcel prizna?, že netuším o ?o ide. ;-)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2009   #299
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

http://cz.lfsmanual.net/wiki/Pokro%C...biliz.C3.A1tor

Vzpomínám si, že s FZR jsme vždycky postupn? snižovali hodnotu na zadním p?í?ném stabilizátoru, ?ímž se vyrovnávala p?etá?ivost auta. Takže zvyšování hodnoty na p?edním a snižování hodnoty na zadním stabilizátoru zvyšuje nedotá?ivost a naopak. A i ty 2-3 kN/m jsou v závodním tempu dost poznat.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2010   #300
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

ja som na XRR (podla rady mysha) znizoval vpredu aj vzadu....a vzadu viac pretoze vzadu je nadrz a tak sa zadok odlahcoval...ked bolo auto moc pretacave tak som znizil vzadu ked zas nedotacave tak vpredu a ked sa mi zdalo ze to celkovo nebolo ono tak som znizil na oboch naraz...inak vzdy tak vzdy o 2-3Nm
bavorak is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.