Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19.6.2014   #341
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Dnes mi zrejme umrela moja G25
Jazdil som asi hodinku a odrazu som zbadal ako z laveho otvoru ventilacie vychadza biely dym a zacitil som aj spalenu elektroniku.. Rychlo som to vsetko poodpajal a pockam, skusim to nechat vychladnut, ale s najvacsou pravdepodobnostou to bude motor FF, kedze teraz sa volant neotaca tak lahucko ako predtym
Nestretli ste sa s tym uz niekto? Neviete co robit v takomto pripade? pokusit sa zohnat niekde nahradny motor, alebo to dat niekam spravit? Docital som sa nieco na nete ze ludia pisali Logitechu, kde boli velmi stedri a vymienali to za nove kusy...
Tak toto leto si vybera svoju dan na sim HW (vsak bavorak ) uz mi aj napadlo ci to nesposobilo AC momentalne paranoja
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 20.6.2014   #342
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Skusit mozes, tiez som pocul o pripade ked typek zhanal nahradny diel mimo zaruky a oni poslali novy volant Ale tie casy su uz asi prec, lebo nedavno Francek reklamoval volant a prisiel si pre neho kurier. To je tak ked si tu ludia vymyslali problemy s Hckom a Logitech posielal nove G27ky ako na beziacom pase, tiez nie su blbi...
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 22.6.2014   #343
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Tipuju spise mrtvej tranzistor.
BTW nekdo tady na foru ma zbytky volantu po Mikovi pokud to uz nevyhodil.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 22.6.2014   #344
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Tipuju spise mrtvej tranzistor.
BTW nekdo tady na foru ma zbytky volantu po Mikovi pokud to uz nevyhodil.
Do el. veci sa velmi nerozumiem, takze potvrdit ani vyvratit to neviem. Skusil som to znovu na minutku zapojit a prvotna kalibracia prebehla takmer normalne, az na divne rapkave zvuky. Volant nasiel svoj "stred" a da sa s tym do istej miery jazdit, no je citit ze FF je o nieco slabsi a tiez citit nepravidelny chod volantu.
Nema niekto nejaku foto toho tranzistoru, popr. neviete vyr.cislo alebo oznacenie podla coho by sa dal najst nahradny diel?
Ak by mal niekto Nefunkcnu G25 s funkcnym lavym motorom + ten tranzistor co pisal Woyta, budem rad ak sa mi ozvete, nejako sa dohodneme...
EDIT: Skusil som kontaktovat Logitech, tak uvidime ci budu komunikovat a kam sa to cele bude uberat.

Last edited by Puma ///; 22.6.2014 at 12:43.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 23.6.2014   #345
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Nam se vali jedna G27 na sklade, neni to sice zadna hitparada, holt komercni provoz se na ni podepsal, takze ma vakl v ulozeni, to by melo jit sikovnym rukoum nejak opravit, ale FF funguje a v zaruce je asi taky minimalne do srpna. Takze jestli bys ji chtel, tak napis PM. Muzes si ji prijet vyzkouset a za dumpingovou cenu se svezt na nove masine. Ale mas to holt trochu z ruky.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.6.2014   #346
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
Nam se vali jedna G27 na sklade, neni to sice zadna hitparada, holt komercni provoz se na ni podepsal, takze ma vakl v ulozeni, to by melo jit sikovnym rukoum nejak opravit, ale FF funguje a v zaruce je asi taky minimalne do srpna. Takze jestli bys ji chtel, tak napis PM. Muzes si ji prijet vyzkouset a za dumpingovou cenu se svezt na nove masine. Ale mas to holt trochu z ruky.
Belda diky za ponuku.. k vam to mam naozaj velmi daleko, ale ak by sa vyskytla prilezitost, velmi rad by som k vam niekedy zasiel

Mam aj novinky, dnes som dostal odpoved od Logitechu no a v skratke to zhrniem asi takto, ze z tej odpovede je citit nejaku snahu z ich strany o riesenie, no a chcu sa kontaktovat telefonicky. Tak som si dohodol termin na zajtra, a mali by sa mi ozvat. Netusim co by malo byt predmetom rozhovoru, a snad si budeme vzajomne rozumiet. Len dufam, ze ma netahaju za nos, a naozaj chcu problem riesit. Taktiez dufam ze mi nepride 100€ faktura za hovor zo zahranicia Drzte palce
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 29.6.2014   #347
Suke
Newbie

 
Join Date: 29.6.2014
Posts: 27
Default jaký volant ?

Zdravím vás, plánuju koupit nový volant, LFS, AC, project cars do budoucna možná. Nechci do toho moc investovat, takže bych to vid?l na G25,G27 z bazaru nebo DFGT ( ten se mi vzhledem k cen? zamlouvá nejvíce). A co Fanatecy ?

Díky za rady
Suke is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #348
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Suke View Post
Zdravím vás, plánuju koupit nový volant, LFS, AC, project cars do budoucna možná. Nechci do toho moc investovat, takže bych to vid?l na G25,G27 z bazaru nebo DFGT ( ten se mi vzhledem k cen? zamlouvá nejvíce). A co Fanatecy ?

Díky za rady
Ja ti mozem povedat akurat tolko ze Fanatec urcite nie. mam ho pol roka a zatial viac sedel na reklamacii v nemecku ako u mna doma.

DFGT je uz podla mna moc stare a je to take prilis drevene (mal som ho dlhe roky a spokojnost no ked som ho chytil po fanatecu, tak som sa divil ze som na tom nieco dokazal citit)

Mne z toho vychadza G25/27, lebo tie sa mi zdaju dost spolahlive co sa tyka nekazovosti co je dolezite hlavne ked zvazujes bazar a myslim ze ten FF na nich je tiez velmi slusny
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #349
Suke
Newbie

 
Join Date: 29.6.2014
Posts: 27
Default

Díky, uvidíme jestli seženu n?co dobré z bazaru g27 nebo g25.
Ale pokud ne, tak m?žu koupit Logitech Driving Force GT za 3000,- nový se zárukou :-)
Suke is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #350
Piroman
Newbie

 
Join Date: 6.3.2012
Posts: 76
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
DFGT je uz podla mna moc stare a je to take prilis drevene (mal som ho dlhe roky a spokojnost no ked som ho chytil po fanatecu, tak som sa divil ze som na tom nieco dokazal citit)
Ja mam s DFGT iba kladne skusenosti nemozem na neho povedat jedine zle slovo.
V tomto ti budem Juraj oponovat za slusnu sumu super volant Logitech.
Mam ho uz 3 roky pri dost slusnom vytazeni zatial 0-va poruchovost ak sa o neho clovek stara raz za cas ho prefuknut od prachu bude sluzit dlho.
Mimochodom DFGT stale pouzivaju borci ktori patria medzi top v LFS to hovori za vsetko. Keby som si mal este raz vybrat opät siahnem po DFGT, keby som chcel volant a kovove pedale siahnem po inom ale na rychlosti sa to neprejavi. Tod moj nazor
Piroman is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #351
Suke
Newbie

 
Join Date: 29.6.2014
Posts: 27
Default

Moc ti d?kuji za odpov??, asi to vidím na DFGT, za ty peníze vypadá moc dob?e.
Suke is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #352
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Piroman View Post
Ja mam s DFGT iba kladne skusenosti nemozem na neho povedat jedine zle slovo.
V tomto ti budem Juraj oponovat za slusnu sumu super volant Logitech.
Mam ho uz 3 roky pri dost slusnom vytazeni zatial 0-va poruchovost ak sa o neho clovek stara raz za cas ho prefuknut od prachu bude sluzit dlho.
Mimochodom DFGT stale pouzivaju borci ktori patria medzi top v LFS to hovori za vsetko. Keby som si mal este raz vybrat opät siahnem po DFGT, keby som chcel volant a kovove pedale siahnem po inom ale na rychlosti sa to neprejavi. Tod moj nazor
Nehovorim ze je zly a co sa tyka neporuchovosti tak fakt super, ja som tiez mal s nim prvy problem po 5 rokoch pouzivania a to je pochopitelne opotrebenie materialu. Jazdi sa na nom fakt dobre ale od kedy som vyskusal vyssiu triedu, tak by som sa nevedel vratit. I ked to by som si mozno aj trochu zajazdil narozdiel od toho nestastneho Fanatecu co mam teraz.


K Fanatecu: znova som tam posielal volant lebo znova nefungoval ffb. Obvinili ma ze som to otvaral a ze musim preplatit cele naklady postovneho a opravy a ze mi uz dalej neplati zaruka (pochopitelne som to neotvaral). Dalej mi povedali ze som im dal zle seriove cislo co je blbost lebo ziadne som im vobec nedaval.
Tak som im na to odpovedal, vyvratil vsetky podozrenia a odpisali mi ze sa ospravedlnuju, ze urobili chybu a ze mi poslu opraveny volant naspat. Tak neviem aka je toto serioznost jednania. Mam ocividne nadpriemerne poruchovy kus, ktory oni pri prvej reklamacii dom*dali a nedali poriadne dokopy a teraz aby mali so mnou pokoj tak skusaju takuto taktiku. Peklo s tym Fanatecom takze NIKDY VIAC
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2014   #353
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
K Fanatecu: znova som tam posielal volant lebo znova nefungoval ffb. Obvinili ma ze som to otvaral a ze musim preplatit cele naklady postovneho a opravy a ze mi uz dalej neplati zaruka (pochopitelne som to neotvaral). Dalej mi povedali ze som im dal zle seriove cislo co je blbost lebo ziadne som im vobec nedaval.
Tak som im na to odpovedal, vyvratil vsetky podozrenia a odpisali mi ze sa ospravedlnuju, ze urobili chybu a ze mi poslu opraveny volant naspat. Tak neviem aka je toto serioznost jednania. Mam ocividne nadpriemerne poruchovy kus, ktory oni pri prvej reklamacii dom*dali a nedali poriadne dokopy a teraz aby mali so mnou pokoj tak skusaju takuto taktiku. Peklo s tym Fanatecom takze NIKDY VIAC
Fireworks,
grid girls,
champagne,
warranty,

not included.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2014   #354
Suke
Newbie

 
Join Date: 29.6.2014
Posts: 27
Default

Já se nakonec rozhodl pro G27/G25 z bazaru. G27 nejsou v?bec k sehnání. S G25 neprohloupím že ne ?:-)
Suke is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2014   #355
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Tak po skoro 2 tyzdnoch a po niekolkonasobnej komunikacii z mojej strany ako aj Logitechu, po telefonatoch, som dostal finalnu odpoved ktora znie, ze z dovodu ze moje zariadenie uz nema zaruku, tak s tym uz nevedia nic urobit a tri bodky...
Ostava mi uz len skusit to vziat niekomu kto sa venuje oprave elektroniky a skusit to dat spravit. Ak sa to nepodari, tak su 2 moznosti, pouzivat ho dokym nezhori uplne alebo kupit G27... uvidíme
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 3.7.2014   #356
Suke
Newbie

 
Join Date: 29.6.2014
Posts: 27
Default

Chce to zjistit co je špatn?, ne?etl jsem tv?j problém z p?edchozích p?ísp?vk?, ale myslím že na ebay je dost sou?ástek.
Suke is offline   Reply With Quote
Old 4.7.2014   #357
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Suke View Post
Chce to zjistit co je špatn?, ne?etl jsem tv?j problém z p?edchozích p?ísp?vk?, ale myslím že na ebay je dost sou?ástek.
Bohuzial... potreboval by som lavy motor. Ak by si nieco take nasiel na ebay... daj mi hned vediet. Volant sice funguje ale citim, ze nieco nieje v poriadku. Jeden z motorov ma vacsi odpor. Dnes som to cele otvoril, a lavy motor bol cely cierny. Vysypal som z neho kopec sadze, precistil a poskladal znova. Uz je ale vela hodin, cize otestujem to az zajtra. No uz teraz citim, ze ten odpor je stale velky, a povodne taky nebol.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 4.7.2014   #358
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Bohuzial... potreboval by som lavy motor. Ak by si nieco take nasiel na ebay... daj mi hned vediet. Volant sice funguje ale citim, ze nieco nieje v poriadku. Jeden z motorov ma vacsi odpor. Dnes som to cele otvoril, a lavy motor bol cely cierny. Vysypal som z neho kopec sadze, precistil a poskladal znova. Uz je ale vela hodin, cize otestujem to az zajtra. No uz teraz citim, ze ten odpor je stale velky, a povodne taky nebol.
https://www.lfsforum.net/showthread.php?t=63028
jet is offline   Reply With Quote
Old 5.7.2014   #359
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
Dík. Toto vlakno som nasiel aj sam, bohuzial som sa tam nic nedozvedel, ked linky ktore su tam uz su nefunkcne a firma ktora vyrabala motory pre G25 ich uz dnes nema v ponuke... Niektore odpovede v tom vlakne su uplne od veci a mylne ako napr. pouzit RC motor, kedze sa trochu venujem aj rc lietaniu tak niekolko rc motorov mam a ani jeden nema take vlastnosti ako ten v G25. Tiez ta pisu pouzitie 12V DC motorov, co je hlupost kedze tento origo je 24V.


Ak ma niekto doma nefunkcnu, rozbitu, inym sposobom poskodenu G25 a funkcny lavy motor, napiste mi PM, dohodneme sa
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 5.7.2014   #360
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Na G25 existoval mod kterej tam daval extra silne motory. To bylo peklo.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.