Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19.4.2010   #121
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

http://www.sinai.cz/public/visual/u-profily.jpg
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 19.4.2010   #122
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Mambo View Post
Áha, d?kuji a umíst?ní? To mám nasunout na hranu stolu? To doufám né :-(?
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 19.4.2010   #123
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

pokud se deska prohyba tak zespodu na ni. treba dva kousky. pokud se ten stul vykal jakoby do strany tak by se to muselo resit jinak, ale na to bych musel videt jak je deska chycena k noham
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 19.4.2010   #124
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Ve st?edu desky se lehce prohne, p?i psaní se samoz?ejm? nehne v?bec ;-) ... Spíš tam jde o to, že to rezonuje .... ?uknu do toho a nese se to celou deskou ;-) ... Otec našel n?jaké "lino" co má z jedné strany p?nu z druhé strany PVC ... takže bych to m?l místo ubrusu, abych to nepoškodil ...
Nicmén? už chápu, jak je ten profil mín?ný ze spoda ... aby se neprohnul, proto ten tvar ;-) ... To by mohlo pomoct to tam vrazit po celé délce zep?edu (no tak 6cm od kraje, abych to nem?l hned u sebe nohama do toho nebouchnu, takže pohoda :-) .... hm hm ... Dobrý typ ;-) ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 19.4.2010   #125
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

No umisteni kdyztak 1/3 od kraje z obou stran . Pokud ti de o vibrace doporucuju litinovou desku, litina pekne tlumi vibrace to by bylo ideal DD. Pokud by treba v budoucnosti ty ucka nepomohly tak koupit krabicku broku a dvouslozkove lepidlo a tim ty Ucka vyplnit (a to by s tim FF ani nehlo).
BTW hodne hitech reseni by bylo umistit na stul bass shakery a pres snimani vibraci se stolem vibrovat v opacne fazy aby se vibrace vyrusili to by bylo neco D
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #126
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default 3 monitory do kokpitu

No, tak jsem koukal na n?jaké možnosti a docela fajnov? vypadají Eizo - jsou trošku dražší - ale zase mají záruku 5 let (3 roky na elektroniku) s tím, že ješt? garantují 0 vadných pixel? ... to je to d?ležité .. .
No a ten model, co mne zaujal je d?laný na propojení => má tenké hrany 1,5cm hrana z boku, 1,7cm hrana naho?e/dole. A monitor lze ješt? navíc oto?it na výšku ... kdyby to n?kdo cht?l atypicky :-).

Jen pozor, na obrázku má jiný stojan, ve skute?nosti je tam jiný - prostorn? náro?n?jší, ale užitkov? prý lepší ...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61125

a ten stojan by m?l mít tenhle
http://www.czechcomputer.cz/uploadim...0836604094.jpg
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Chaos; 23.4.2010 at 23:45.
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #127
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Kokso to je sila
Ked som zbadal ze pises znacku Eizo, tak ma okamzite napadli take ceny ze 30-50tisic korun. Ved to su v podstate najdrahsie monitory na trhu (alebo iba boli?), ale samozrejme aj velice kvalitne (aspon teda volakedy boli najkvalitnejsie, no dnes neviem, dnes uz je velice shit trh a tazko najst nieco kvalitne, aj volakedajsie kvalitne znacky su uz dnes obycajny shit, no ale neviem ako je to s Eizo to som teraz nekupoval).
No ale potom ked som uvidel tu cenu na tom tvojom linku, ze 6157 korun, tak som sa chvilu zasekol ze co to je zac... Sak to je zadarmo, to je cena ako pre uplne obycajne TN monitory. Sice nikde tam nevidim technologiu LCD panelu, tak ked sa s tym nechvalia, tak to asi aj naozaj bude TN. To som nevedel ze EIZO robi aj TN, dakedy nemali ziadne produkty pre bezneho smrtelnika, boli cenovo uplne nedostupny. No co sa tyka tych parametrov co si popisal (tenke hrany 15mm dokola, pivot - otacanie, a pod...) to vsetko ma aj moj Samsung SyncMaster 215TW, ale ten stal okolo 18000 korun, ale to v ziadnom pripade nie je TN. Ma panel S-PVA a velmi kvalitny obraz aj s totalne sikmeho pohladu, nestraca sa a nemeni sa do negativu az do poslednej chvile kym daco z toho sikmeho pohladu este vidis uz takmer blizko 180 stupnov. Takze EIZO vstupilo tiez na masovy trh pre beznych smrtelnikov? Aj oni podlahli tomu ze "Kvantita je dolezitejsia ako kvalita"? Tak som si vydychol, uz som sa zlakol ze chces kupit 3 monitory za 30tisic
Inak ked ti ide o spajanie monitorov tak si pozri:
http://www.tvfreak.cz/artp.jsp?doc=0...4B0650&print=1
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #128
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Samoz?ejm? je to TN ;-)
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #129
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Caute,
mam pre Vas dobru spravu! Absolvoval som Photo Day, a dnes su konecne hotove fotky aj video o mojom malickom skromnom zariadeni
http://lh4.ggpht.com/_nAuME7_fqgE/S9...0x1200full.jpg
http://lh6.ggpht.com/_nAuME7_fqgE/S9...ifter_down.jpg
http://lh6.ggpht.com/_nAuME7_fqgE/S9.../P4165173a.jpg
http://lh4.ggpht.com/_nAuME7_fqgE/S9...Q/P4165174.JPG


Full komplet foto album si mozete pozriet na tomto linku:
http://picasaweb.google.com/petervsp...eat=directlink

A urobil som aj jedno prezentacne video, mozete ho pozriet tu:
http://www.youtube.com/watch?v=V01nKa5_cps

Enjoy
PeterVSP
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer

Last edited by Chaos; 23.4.2010 at 23:45.
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #130
xtz.cze
Member

 
xtz.cze's Avatar
 
Join Date: 26.9.2008
Location: Odry
Posts: 137
Default

petervsp-tak to nema chybu
xtz.cze is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #131
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Inak toto dostávame v tíme všetci. ;-)

Sila.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #132
xtz.cze
Member

 
xtz.cze's Avatar
 
Join Date: 26.9.2008
Location: Odry
Posts: 137
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Inak toto dostávame v tíme všetci. ;-)

Sila.

tak to by mel doma i starsi syn Maros46
xtz.cze is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #133
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Super Ješt? by to cht?lo v?tší obraz, ale i tak paráda.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #134
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Slint, slint :-(
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2010   #135
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Super Ješt? by to cht?lo v?tší obraz, ale i tak paráda.
Souhlas, obraz rozhodne zaslouzi upgrade.
Jinak prosim obrazky vetsiho formatu priste linkem (nebo mensi obrazky), vime ze se chcete pochlubit, ale ne kazdy ma monitor s monster rozlisenim a lidi na notebookach a horsich monitorech takoveto tapety moc v oblibe nemaji...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2010   #136
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Velmi pekny kus prace, kolko USB kablov ti z toho lezie do PC? Tipujem 10
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2010   #137
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Velmi pekny kus prace, kolko USB kablov ti z toho lezie do PC? Tipujem 10
Diky vsetkym za pochvalu, snazil som sa to neodflaknut
No co sa tyka USB, je tam sice kopec zariadeni, ale nie kazde po jednom je zvlast pripojene. MOTION a TACHOMETER su cez BASEcontroller do serie. Ale tvoj tip deleno 2 je spravna odpoved, teda na 5 USB bezi cely cockpit (zatial ), to je napichane do USB Hubu na cockpite, a do PC ide uz len 1 USB. No a prave preto to musim zapinat pojednom lebo ked pustim do PC vsetkych 5 naraz tak Windows je z toho hotovy a nezinicializuje sa vsetko tak ako ma. 3 pasivne veci naraz a dalsie 2 aktivne pojednom zvlast, tak to je OK. Aspon je to zaujimavejsie pri zapinani, take Hollywoodske
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2010   #138
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Super Ješt? by to cht?lo v?tší obraz, ale i tak paráda.
Co sa tyka obrazu, to suhlasim, jedina myslienka ktora ma este stale velice provokuje su 3 monitory, je to super vec, da sa efektivnejsie a bezpecnejsie jazdit s vacsim ohladom na ostatne auta po bokoch, pri bocnych monitoroch to vidis v perspektive bez toho ze by si sa tam konkretne pozeral - ako v realnom aute. Len momentalne jedine co mi v tom brani je to miesto, ako vidite aj na fotkach/videu, nemam to tam kde dat. Lebo to mam normalny pracovny stol, cockpit je vedla odparkovany, a ked idem jazdit tak si ho lne prisuniem ku stolu, preto ten podvozok s koleckami. Nemam take miesto, kde by to mohlo byt nastalo napevno v jednej izbe s pracovnym PC. Skusal som v robote jazdit na 3 monitory, a to je fakt super, vidiet online udalosti po bokoch, velmi ma to vyprovokovalo, len doma to miesto je problem... Ked som kupoval byt tak som ratal so vsetkym aj ohladne pracovne a PC a idealneho symetrickeho ozvucenia, proste so vsetkym, len nie s takymto cockpitom (v tej dobe). Tak este uvidim ako to bude, ale moc prerabat sa mi tu priestory uz nechce, uz som tu ajtak dost natesno. Ale MOTION bola podstata, a to tam je
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Old 25.4.2010   #139
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default dashboard

Pro pripojeni dashboardu k PC jsi pouzil nejaky zaklad z USB klavesnice, nebo je komplet elektronika tvym dilem?
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 27.4.2010   #140
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

Quote:
Originally Posted by HonzaNB View Post
Pro pripojeni dashboardu k PC jsi pouzil nejaky zaklad z USB klavesnice, nebo je komplet elektronika tvym dilem?
Elektroniku som kupil (55x32mm plosacik):
http://www.leobodnar.com/products/BU0836/
plusz prepinace a tlacitka. A zvysok (design, navrh, vyhotovenie, zapojenie, poskladanie) je mojim dielom

Takto som na tom makal, ked este tomu trcali creva:
http://picasaweb.google.sk/petervsp1...eat=directlink
este dalsi plosacik, tento som vyrabal ja sam:
http://picasaweb.google.sk/petervsp1...eat=directlink
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.