Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.12.2005   #41
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by hadron
Ahoj, co rikate na Thrustmaster Rallye GT Pro?
http://forum.liveforspeed.cz/index.php?a=topic&t=794
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.12.2005   #42
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
Prakticky neslo jet rovne, proste okolo stredu se volant nedal udrzet. Reseni je jednoduchy, povolit ve wingmanovi (wingman gaming software od logitechu) "centering spring", pripadne si pohrat s velikosti "centering spring". Dulezitej je pomer velikosti "centering spring" kontra "overall efect". Da se to nastavit tak, ze volant bude drzet na stredu a ani skoro nepujde zatacet (opacnej extrem plavani :-)).

To centering spring je uroven sily "centrovaciho" force feedback efektu, tzn. tohle ridi hra, ale kdyz ten efekt je vyplej a hra si mysli, ze je zaplej, vede to k plavacimu volantu.
O tomhle vím, v ovlada?ích mám nastaveno Overall Effect 100 % a Centering Spring 50 %. V LFS mám FF nastaveno na cca 30 - 40 % podle auta. P?edohraby a 4WD u?ídím celkem v poho, ale zadohraby mi prost? plavou pod rukama...

?ek bych, že chyba bude tak n?jak ve všem (ext. ovlada?, v?le volantu, po?ák, zadohraby). Takže to pravd?podobn? vy?eším novým volantem, abych aspo? trochu snížil sv?j hendikep.

EDIT: Jo a díky všem za názory a rady.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #43
HAMBURGER
Newbie
 
Join Date: 13.12.2005
Posts: 7
Default

tak mam od vcerejska doma volant DFP ,,mel jsem trochu strach s toho ze je urcen pro PS2 ale s instalaci nebyl zadnej problem jenom jsem zapojil usb,,, volant se sam skalibroval zda se me velmi presne vcetne pedalu,,je to muj prvni volant,,chci se zeptat na ten FF efekt,,,,na volantu mam nastaveno 60%"prava ledka jednou blikne" v LFS jsem nechal 80%,,ale kdyz sjedu s trate nebo nejaka nerovnost nezda se me ze bych to ve volantu nejak zvlast cejtil myslel jsem ze se nejak zacne drncat nebo tak,,jenom vrejdu klade odpor,je to ok??,,,,,
HAMBURGER is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #44
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

mas stazeny a nainstalovany tenhle Logitech Profiler ?
Jestli ne tak nainstaluj a pak to chce trochu laborovani jaky nastaveni ti sedne, vetsina lidi si taky meni silu FF podle auta, ale to muzes primo v LFS pomoci klaves , a .
K tem 60%: jestli myslis to, ze volant je z vyroby nastaven na 60% ale da se prepnout na 100, tak ja osobne (a myslim ze vetsina lidi) to na tech 100 neprepinal, kdyz nechas tech 60 "na volantu", 100 v ovladacich tak potom zbytek muzes regulovat ve hre - jeste se mi nestalo ze bych ve hre dal na nejakym aute taky 100 a tudiz se dostal na "doraz" a mel potrebu davat jeste vic. Ale slysel jsem o par blaznech kteri na 100 jezdej, asi si chtej nechat zlomit ruce nebo nevim

K tomu cukani na nerovnostech: hodne zalezi na aute a na setupu, ale kdyz te nakopne obrubnik, mel bys to cejtit v kazdym pripade.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #45
HAMBURGER
Newbie
 
Join Date: 13.12.2005
Posts: 7
Default

jj ,,,ja jsem ho jen pripojil on se poznal skalibroval ,,tak jsem myslel ze je to vse"ohledne instalace" ,,,dam tam ty ovladace
HAMBURGER is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #46
HAMBURGER
Newbie
 
Join Date: 13.12.2005
Posts: 7
Default

ja blbec koupim volant,a vubec nevedel co to ma delat ,,ted me to tam drkota s celym stolem ,,akora me ted po naistalovani toho ovladace nesli pedaly,,ale s tim uz si nejak snad poradim,,a ten ff abych si daval tak na 30% nebo me to vyvikla stul
HAMBURGER is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #47
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by HAMBURGER
akora me ted po naistalovani toho ovladace nesli pedaly
nejspis v tom ovladacim sw mas zaskrtly "Report combined pedals", to zaskrtly nesmi bejt a ve hre v nastaveni / ovladani musis mit plyn / brzda separovany nebo jak je to v ty cestine.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 18.12.2005   #48
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
O tomhle vím, v ovlada?ích mám nastaveno Overall Effect 100 % a Centering Spring 50 %. V LFS mám FF nastaveno na cca 30 - 40 % podle auta. P?edohraby a 4WD u?ídím celkem v poho, ale zadohraby mi prost? plavou pod rukama...
Zkus dat centering 100%, overall 50%.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2005   #49
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
Quote:
Originally Posted by Woodbine
O tomhle vím, v ovlada?ích mám nastaveno Overall Effect 100 % a Centering Spring 50 %. V LFS mám FF nastaveno na cca 30 - 40 % podle auta. P?edohraby a 4WD u?ídím celkem v poho, ale zadohraby mi prost? plavou pod rukama...
Zkus dat centering 100%, overall 50%.
Je to lepší. Ale konkrétn? LX a RAC sebou stejn? po?ád n?jak divn? šijou. Jinak u m? je to bohužel jenom jedna z mnoha p?í?in, pro? mi zadohraby nejdou... Doufám, že mojí averzi k nim pom?že p?ekonat závodnická škola.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2005   #50
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Je to lepší. Ale konkrétn? LX a RAC sebou stejn? po?ád n?jak divn? šijou.
a mas dobrej set nebo default?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2005   #51
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Quote:
Originally Posted by Kada
Quote:
Originally Posted by Woodbine
O tomhle vím, v ovlada?ích mám nastaveno Overall Effect 100 % a Centering Spring 50 %. V LFS mám FF nastaveno na cca 30 - 40 % podle auta. P?edohraby a 4WD u?ídím celkem v poho, ale zadohraby mi prost? plavou pod rukama...
Zkus dat centering 100%, overall 50%.
Je to lepší. Ale konkrétn? LX a RAC sebou stejn? po?ád n?jak divn? šijou. Jinak u m? je to bohužel jenom jedna z mnoha p?í?in, pro? mi zadohraby nejdou... Doufám, že mojí averzi k nim pom?že p?ekonat závodnická škola.
zkus si dat par kol tak, ze budes davat maximalne pul plynu, uvidis, ze do toho vniknes
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2006   #52
umbro
Newbie

 
umbro's Avatar
 
Join Date: 9.8.2005
Posts: 39
Default

Quote:
Originally Posted by reyco
Quote:
Originally Posted by Felix
ja bych volil MOMO ... u wingmana se ti stejne driv nebo pozdeji neco posere a zazitek z jizdy je lepsi s Momem
No to uvidime ci sa mi na nom nieco dosere.....
jetovi shorel motor, mi shorel motor... tomu tvojemu davam rok, maximalne dva... : ^^
__________________
umbro / j. slovacek
umbro is offline   Reply With Quote
Old 10.1.2006   #53
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

tak nech zhori kupim si DFP preistotu uz setrim

Motor z ff?
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2006   #54
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

kuciiii nemohl by sem nekdo napsat navod pro lamu (me) jak na nastavovani v profileru a smamotny hre krok po kroku vcetne vysvetleni jednotlivych kroku?
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2006   #55
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

LOL :craz: bol som to ja kto tu take nieco pisal. Po troch mesiacoch by som nepovedal ze som take hluposti o WFFGP pisal ja :brow:. Asi som bol zaslepeny jeho dovtedy bezchybnostou.

A teraz po troch mesiacoch pisem diagnozu WFFGP:
1. Ako prve sa mi pokazili pedale, ked som pridaval plyn mi len tak z nicoho nic lietala os brzdy cize mi to niekedy brzdilo ked som nechcel. Stacilo vycistit a nastriekat kontoxom.
2. Bol jeden pekny zavodny vecer myslim ze fe green rallycross alebo ako sa to vola, rallycross action a z nicoho nic mi zacala os zatacania lietat ako salena . Otocil som volantom o 1cm a v hre mi ho otocilo asi o 200 stupnov, kalibracie nepomohli. Tak som ho medzi race rozobral, prisiel som na to ze potenciometer vypadaval z uchytenia, nastastie to kanagon(chemopren) vyriesil.
3. Volant sa po operacii s chemoprenom drzal v poho, ale ale ale zrazu zacal byt potenciometer nepresny, zacal zas lietat a tak. Prestriekal som ho kontoxom a zas bolo po probleme asi mesiac sa vsetko drzalo ako sa malo.
4.Prisli treningy na rallycross, ach jo volant drzal ale lx4 nie je malina, este som si aj stisil ff ot: ze nech sa mu nic nestane. Idem si zajazdit s GTR kami AS NATIONAL, lenze co sa nedeje volant drzim rovno, ale ma takkuuu sakra velku volu ze rovno ani za toho svateho nejde e :bang:.

Tak a teraz uz mam vybrany DFP este ich maju na sklade 20 za 2800SK co je dost slusna cena, este trocha dosetrim a idem kupit. Nj asi som nemal tolko tomu WFFGP fandit >:-(
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2006   #56
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Mám W FF GP už 4. rokem a krom? menší v?le v uložení (jestli se to dá nazývat tak honosn?) a menší nep?esnosti kolem st?edu mu nic není. Ale je pravda, že DFP je DFP.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2006   #57
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Default

Mam doma DFP to je nieco uzasne taky skvely a presny pocit z jazdy, dokonca sa to odzrkadlilo aj na casoch :drive:
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram

reyco is offline   Reply With Quote
Old 26.3.2006   #58
MC.kája CZE
Newbie
 
Join Date: 26.3.2006
Posts: 2
Default

:thinking:Nemate nekdo skusenosti s volantem saitek r220 ?ja si ho chci koupit kvuli pomeru cena výkon...a jsem uplnej za?ate?ník.....prosim pomoc hodi se mi každa vaše zkušenost... jsem :lama: za :drive:
MC.kája CZE is offline   Reply With Quote
Old 30.3.2006   #59
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by MC.kája CZE
:thinking:Nemate nekdo skusenosti s volantem saitek r220 ?ja si ho chci koupit kvuli pomeru cena výkon...a jsem uplnej za?ate?ník.....prosim pomoc hodi se mi každa vaše zkušenost... jsem :lama: za :drive:
radsej doplat na R440, bez Force feedback sa volant nevyplati
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2006   #60
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

tak jsem se podival na streva M$ wolantu, tady porovnani s DFP
SIR is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.