Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.1.2014   #601
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ja by som sa trochu bál, že mi to nenávratne nie?o poškodí v beztak labilnom mozgu, napríklad po?ítanie rovnováhy, alebo tak. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2014   #602
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Ja by som sa trochu bál, že mi to nenávratne nie?o poškodí v beztak labilnom mozgu, napríklad po?ítanie rovnováhy, alebo tak. :-)
Poškodi? si môžeš vlastné telo a majetok, ke? si pri tom nesadneš (vyplýva zo zhliadnutia videa)

Ja by som sa skôr trochu bál o svoj zrak, ke?že to asi nebudem chcie? da? dole z hlavy
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2014   #603
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Ja by som sa skôr trochu bál o svoj zrak, ke?že to asi nebudem chcie? da? dole z hlavy
Si zahraj s tym Doom a das to z hlavy kym naratas do 5

Ja by som to urcite nekupoval len na zaklade reakcii ludi...chcel by som si to najskor vyskusat na vlastnej kozi (vlastnych ociach), ci som vobec schopny s tym fungovat a to z velkej casti aj kvoli dioptrickym okuliarom ktore som nuteny nosit. Hadam to bude coskoro v Race Club aby som mal o dovod viac konecne zavitat do Plzne
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2014   #604
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Si zahraj s tym Doom a das to z hlavy kym naratas do 5
Taketo hry nie su moja salka kavy ani horory ako filmy nie som strachopud ale nerad sa strasim
Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Ja by som to urcite nekupoval len na zaklade reakcii ludi...chcel by som si to najskor vyskusat na vlastnej kozi (vlastnych ociach), ci som vobec schopny s tym fungovat a to z velkej casti aj kvoli dioptrickym okuliarom ktore som nuteny nosit. Hadam to bude coskoro v Race Club aby som mal o dovod viac konecne zavitat do Plzne
Kupis to cez net a mas 7 dni nato aby si to mohol vratit akurat neviem ci si nato za tak kratky cas clovek zvykne
K tym okuliarom, pozri si Toto video kde je hostom relacie Jamie Hyneman, tiez nosi okuliare a ked si to daval na hlavu tak si to vsetko odlozil. Bud su tie sosovky urobene tak, ze okuliare nepotrebujes, alebo isiel "naslepo"
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2014   #605
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

N?kde jsem slyšel, že by mohlo být více ?o?ek na vým?nu. Jinak jak tu kdosi vzpomínal to d?lení. D?lí se sloupce. ?ádky z?stávají.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2014   #606
Kombr
Newbie

 
Join Date: 17.9.2013
Posts: 12
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
N?kde jsem slyšel, že by mohlo být více ?o?ek na vým?nu. Jinak jak tu kdosi vzpomínal to d?lení. D?lí se sloupce. ?ádky z?stávají.
N?kde byl rozhovor s ?lov?kem co na tom pracuje. A prý tam budou ty ?o?ky na vým?nu, aby to mohli používat i lidi s horším zrakem.
Kombr is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2014   #607
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Ak ho niekto poznate tak Linus Sebastian sa prave potuluje po CES 2014 v Las Vegas, a natrafil na novy prototyp Oculus Rift HD. Kto je zbehly v AJ tak porozumie.. vypichol by som vetu (okolo 1:10 cas videa) "..for racing or for flight sim this is absolutely amazing... " a koniec videa "it's pretty straight forward.. i think we're both buying one" tesim sa
http://www.youtube.com/watch?v=myah1-687uM
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2014   #608
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Ja by som sa trochu bál, že mi to nenávratne nie?o poškodí v beztak labilnom mozgu, napríklad po?ítanie rovnováhy, alebo tak. :-)
Možno tu nájdeš odpove? na niektoré otázky
http://www.youtube.com/watch?v=iACAS_RAneE
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2014   #609
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Pri OR vidim ako najvacsi problem toto co pisal salik pred casom v inej teme: http://forum.czechlfs.net/showpost.p...&postcount=198
"problémem je, že p?i za?átku smyku na monitoru vnímáš nepatrný pohyb a reaguješ na n?j vyrovnáním, force feedback pom?že, ale to není vše. U riftu to za?ne rovnat nejd?íve pohybem hlavy a o?í a až pak volantem."
Jazdenim s OR sa strati vnimanie pretazenia vdaka pohybom kamery. Budem to musiet skusit v sucasnej konfiguracii (vypnut pohyb kamery) a porovnat ako sa mi s tym jazdi.
Moze to byt tak, ze toto trochu zhorsi vnimanie auta, ale zaroven OR ako taky omnoho viac zlepsi vizualny prehlad o diani a v celkovom vysledku to bude lepsie (2 kroky vzad, 10 dopredu ).
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 13.1.2014   #610
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
...Budem to musiet skusit v sucasnej konfiguracii (vypnut pohyb kamery) a porovnat ako sa mi s tym jazdi.
...
Ako to myslis vypnut pohyb kamery? Nejak som ta nepochopil
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2014   #611
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Vypnut vplyvy pretazenia. V sucasnom nastaveni ked napr. brzdis, tak sa kamera posuva mierne dopredu co urcite ciastocne zlepsuje vnimanie auta.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2014   #612
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Nezkoušel n?kdo toto?
http://facetracknoir.sourceforge.net/home/default.htm
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2014   #613
Alien_CZ
Member

 
Alien_CZ's Avatar
 
Join Date: 21.11.2005
Posts: 288
Default

Tak v patek nas ceka dalsi update. Tentokrat AI fungujici minimalne na nekterych specialnich eventech.
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...16491678_o.jpg

A z aut devs zatim odtajnili BMW 1M.
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...07764966_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...28839670_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...22185579_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...40288182_o.jpg
Alien_CZ is offline   Reply With Quote
Old 14.1.2014   #614
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Alien_CZ View Post
Na to BMW 1M sa nesmierne tesim... vzdy si spomieniem na tu cast top gearu kde ho jeremy vychvalil do nebies tak som zvedavy...hned si dame na tom dalsi challenge
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #615
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

To mám radost, že tu tolik lidí Oculus chce koupit, alespo? nemusím testovat za svoje Videa m? totiž jen utvrzují v tom co si myslím stále a o ?em jsme psali jinde, že to pro simracing nebude ono. Nemyslím si ani, že to pom?že p?ehledu na trati n?jak zásadn? více, než 3 monitory, jak psal GothaR.

Jezdí v?bec ješt? n?kdo s d?íve celkem populárním TrackIR? Nebo to používáte jinde (t?eba na st?íle?ky)? Na cruise a letadla mi to p?išlo dobrý, na sim ne. Ale možná je to jen tím, že jsem jelito. Mn? totiž vadí i t?eba jet delší kus s pohledem do strany, když je nastaven t?eba na 45st. Mám nutkání to rovnat, aby auto nejelo "bokem".

Na pátek jsem zv?davý.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #616
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
...Videa m? totiž jen utvrzují v tom co si myslím stále a o ?em jsme psali jinde, že to pro simracing nebude ono....
Preco ktore videa a ako? Mozno mam nato zly pohlad alebo som prilis naivny ale mna to naopak presvedcilo na tolko, ze som ochotny to kupit a celkom sa nato tesim

K tomu M1.. neskutocne sa nato tesim (dufam ze urobia verziu drift ), presne na tento voz som cakal
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #617
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Preco ktore videa a ako? Mozno mam nato zly pohlad alebo som prilis naivny ale mna to naopak presvedcilo na tolko, ze som ochotny to kupit a celkom sa nato tesim

K tomu 1M.. neskutocne sa nato tesim (dufam ze urobia verziu drift ), presne na tento voz som cakal
oprava :P
bodaj by sme mali aj M1


Inak ako niekto poznamenal, oculus mozno nebude taky idealny na simulatory lebo potom nemas staticky pohlad z auta..a prave staticky pohlad z auta trosku vynahradzuje to ze clovek neciti zadkom ako ide auto do smyku. Ak moze clovek s oculusom otacat hlavu tak ju bude automaticky otacat pri miernom smyku cim ho nezachyti hned od uvodu a potom je uz neskoro
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #618
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

si k oculusu prikoupite 301 a je to poreseny ne?
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #619
Superobo
Newbie

 
Join Date: 10.6.2008
Posts: 39
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
oprava :P

Inak ako niekto poznamenal, oculus mozno nebude taky idealny na simulatory lebo potom nemas staticky pohlad z auta..a prave staticky pohlad z auta trosku vynahradzuje to ze clovek neciti zadkom ako ide auto do smyku. Ak moze clovek s oculusom otacat hlavu tak ju bude automaticky otacat pri miernom smyku cim ho nezachyti hned od uvodu a potom je uz neskoro
nemyslim si, ze toto bude problem. ved v podstate aj oculus ponukne staticky pohlad, akurat s tou vyhodou, ze clovek sa na to nepozera cez 1-3 monitory, ale moze otacanim hlavy vidiet vsade dookola. vobec nevidim problem, aby to pri pohlade simulovalo to naklananie pri brzdeni/zrychlovani.
Superobo is offline   Reply With Quote
Old 15.1.2014   #620
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Miondir View Post
si k oculusu prikoupite 301 a je to poreseny ne?
Pak ale musíš ode?íst pohyb 301 od pohybu OR.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.