Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 9.8.2007   #1
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Question omezeni maximalni rychlosti osobnich vozidel na silnicich

co si o tom myslite?

nad takovou to otazkou sem premyslel uz nekolikrat, ale nedosel sem k zaveru. bylo by to najednu stranu fajn, ale zabit se da i pri male rychlosti, kdyz je nekdo "sikovnej"
pak se tam pise jeste o omezeni vykonu auta podle toho jak dlouho mate ridicak. u motorek je to podle veku tusim, bylo by to celkem zajimavy, ale stejne.. nekdo se ridit nenauci nebo na to nema cit, nekdo ridi malo atd..
to spis sem pro zvednuti pokuty..
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 9.8.2007   #2
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Boze jestli tohle nekoho napadne i u nas .... jinak u motorek sice jsou omezeni na vykon ale naprosto blbe, mlady kluky co by chteli jezdit legalne na normalnich strojich ceske produkce to brzdi a druha skupina co jezdi na R1 s 25 kW v technicaku je taky kapitola sama pro sebe. U aut by to asi dopadlo jako u motorek. Osobne ani moc nesouhlasim s vysokyma pokutama, podle me by se meli zavest tresty ktere zaboli kazdeho stejne.
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 9.8.2007   #3
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jsou to hovadiny. Výkon se bude snižovat papírov?, auta p?ihlašovat v cizin? kde nemusejí mít omezova? atd atd. Navíc podle m? maximálka je to nejmí? podstatný. V?tšin? lidí jede auto ke 200 a vícemén? nikdo 200 nejezdí, a? už kv?li spot?eb? nebo jinýmu d?vodu. Mnohem horší je, když se n?jaký nalitý hovado prožene 100kmh okolo školy a tomu žádný omezova?e maximálky a jiný eurokokotiny nezabrán?j.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #4
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

no ja bych dal 50km/h obec osobak a 40km/h nakladak jenze to nejde byla by porad zacpa kvuli kamionum.Mimo obec bych nechal 90 monza sto a dalnici neomezenou

jinak cose tyce vykonoveho omezeni to kazdej vom**a.Stejne jako u motorek znam par frajeru co maj papiry do 25kw vykonu a maj Bandity papirove 25kv ale ve skutecnosti ma motyka 44kw tusim.

V nemecku maj tusim ze musi jezdit rok na uskrceny motyce a pak az mu ji odskrtej.Jako ty skupiny sou dobry pac uz to neni jako driv ze si mladej frajer 17 let koupi hondu cbr 1000rr a frajirek si honi triko a do tejdne vlaje na strome. je dobre ze od 21 let az nad 25kw aspon nejaky omezeni i kdyz se da snadno obejit.aspon se ten clovek vyjezdi na slabsich strojich. ja osobne simpson, mz 150 a az pak bandit 600

Jinak zadny omezeni nepomuzou furt to bude o lidech a jejich mysleni.Ja osobne sem dostal ted druhou pokutu za rychlost 80km/h v obci nejsem na to pysnej ale ted uz si holt rychle nezajezdim je to tezky ale de to a v pohode. Pokuty sou docela vysoky ty bych mozna sundal trosku pac body sou dost dobrej bic. jenom to chce vic policajtu
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #5
TreWoR
Member

 
TreWoR's Avatar
 
Join Date: 10.4.2005
Location: Kunovice
Posts: 356
Default

2Sonyk: Znamy ma NSR 600 a taky ma psano 25kW ale ma to prez 100 koni.. Jinak ted mu vzali ridicak na 3 mesice.. Nadychal 0,4 promile zbytkovy alkohol po 23 hodinach
__________________
http://trewor.ic.cz/obrazky/pmt_bar.jpg
In-Game Nick: PMT| T.Travnicek | Licence S1/S2: Since Summer 2005
CPU: Intel Core i3-370M | Graphic card: ATI Mobility Radeon HD 5470 | RAM: 4GB DDR3 | Connection: Wi-Fi, 6144/1024 | Controler: Logitech DFP

Gabelhirsch:"kdo svodidla nelíbal, ten lfs nejezdil"
Peperson_CZ:"Na tenhle skin mám i setup"
TreWoR is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #6
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Zrovna v?era jsem jel z Brna na Adamov. Asi to tam neznáte, ale jsou tam dost zatá?ky, úzký mosty pro jedno auto a podjezdy pod tratí, rozd?lený pro každej sm?r zvláš? a v jiné výšce. V míst?, kde si i p?i svých zkušenostech a znalosti každýho výmolu, netroufnu jet víc jak 50km/h jsem najížd?l na most, kde jsem m?l p?ednost - z protism?ru se ze zatá?ky na ten most vy?ítil borec v jaguáru, tak ve 120ti. Dupl jsem na brzdy, zastavil a už jen koukal, jak se tak tak vešel na most, dvakrát to s ním hodilo a tak tak se kolem m? za tím mostem protáhl. Tím jsem cht?l ?íct jen toto: Nezáleží na rychlosti a výkonu, ale na ohleduplnosti, pudu sebezáchovy a v?domí, že m?žu ublížit n?komu jinýmu, na p?edpokládání a dobrém odhadu možností. Co by zbylo z n?koho, kdo by se s takovým volem potkal ?eln? ve škodovce?

Já bych zp?ísnil tresty - ale jinak! Rozlišoval bych míru nebezpe?nosti (za nehodu, zp?sobenou nebezpe?nou jízdou, neohleduplností a pod. bych bral ?idi?ák a šup znovu do autoškoly). Pokuty bych nechal dávat finan?ák, podle výše výd?lku, majetku a pod. - oni mají jediní ty správné informace.
Co se tý?e omezení pro za?áte?níky - je to taky o tom, že si kdokoliv m?že ud?lat ?idi?ák, t?i roky nesednout na motorku a pak si koupit litrový hovado. Te? sme u nás zavedli elektronický tachografy a karty ?idi?e. N?co takovýho ud?lat pro osobáky a pak nastavit - do 100000km do 50kW/t, od 100000km do 65kW/t, od 250000 ........ - pak by to bylo o zkušenostech. Ostatn? pokud by byla karta ?idi?e, nebo elektronicky dopln?ný ?idi?ák, i pro osobáky, pak by se dalo i úpln? jinak bodovat. A co navíc - bez správné karty by ?lov?ka auto nenechalo nastartovat. Však v LFS taky na spoust? server? za?ínáte na malých slabých autech a zbíráte body na v?tší a výkon?jší, ne?
Motorká?i jsou kapitola sama o sob? - v první ?ad? bych zavedl: nezastavíš hlídce - sest?elit - jeho problém, že porušuje pravidla!

Last edited by ToFire; 10.8.2007 at 08:09.
ToFire is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #7
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Tohle muze napadnout jen komunisty
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #8
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by ToFire View Post
nezastavíš hlídce - sest?elit - jeho problém, že porušuje pravidla!
Taky jsem pro strelbu, ale co kdyz nekdo chvata do nemocnice a proste nemuze zastavit?

No podle majetku by to bylo obtizne, spousty podnikatelu co jezdi v poslednich modelech bmw nemaji zadny vlastni majetek. Vsechno je psany na nekoho jinyho.
Ja najezdim rocne neco okolo 40 tisic a nejhorsi zkusenosti mam prave s managerskyma autama. Motorkari jsou v pohode, kamionaci vetsinou taky. Na ty je kazdy nasrany, protoze je jich hodne a obcas se najde nejaky prase, takze se pak hazou do jednoho pylte, ale uz dlouho jsem nepotkal nikoho v passatu, bmw a audi, kdo by proste neprasil a nepredjizdel pres plnou a netlacil se na zadni naraznik.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #9
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Taky jsem pro strelbu, ale co kdyz nekdo chvata do nemocnice a proste nemuze zastavit?
Kdybys tak nutn? pot?eboval ošet?it, nemohl bys ?ídit. A co ti brání p?ibrzdit, ?íct jedu do nemocnice a jet dál i s houka?kou.
Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
No podle majetku by to bylo obtizne, spousty podnikatelu co jezdi v poslednich modelech bmw nemaji zadny vlastni majetek. Vsechno je psany na nekoho jinyho.
Ale finan?ák ví, kolik bereš!
Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Ja najezdim rocne neco okolo 40 tisic a nejhorsi zkusenosti mam prave s managerskyma autama. Motorkari jsou v pohode, kamionaci vetsinou taky. Na ty je kazdy nasrany, protoze je jich hodne a obcas se najde nejaky prase, takze se pak hazou do jednoho pylte, ale uz dlouho jsem nepotkal nikoho v passatu, bmw a audi, kdo by proste neprasil a nepredjizdel pres plnou a netlacil se na zadni naraznik.
Jo s kamionama a managerama m?žu souhlasit. Ale co se týká motorek - Blansko - Rájec - ?erná Hora - Lip?vka - Blansko - to je místní závodní okruh. Spousta !DEB*L?! si sem jezdí zazávodit a taky to podle toho vypadá. Když jedeš Blansko-Lip?vka v noci, je to samá sví?ka, jako bys projížd?l p?es krchov. P?edjížd?ní p?es plnou v zatá?ce, nahlí p?es p?l silnice, kalhotky p?es zna?ku, pokud v?bec n?jakou mají, a pod. Vesm?s sou to mladí blázni, a nebo jak si zmi?oval ti manaže?i, co p?esedli z t?ch passatu, bmw a audi. Kámoš p?išel o p?ítele a holku tak, že jim p?edním sklem prolet?l motorká?. Druhej kámoš si v klidu jel po silnici a zabil motorká?e, kterej nahlej jel kolama po své a hlavou po jeho p?lce silnice. Jak píšeš, jsou mezi nimi i slušní jezdci, ale boužel ty hovada jsou víc vid?t!
ToFire is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #10
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by ToFire View Post
Kdybys tak nutn? pot?eboval ošet?it, nemohl bys ?ídit. A co ti brání p?ibrzdit, ?íct jedu do nemocnice a jet dál i s houka?kou.
Už t? vidím jak vezeš manželku do porodnice, hekající na sedadle spolujezdce a ?íkáš : "milá?ku chvíli to zadrž" já tady pán?m policajt?m zastavím a vysv?tlím jim, že t? vezu do porodnice, protože voda už je venku a každou minutou to m?že p?ijít.

Quote:
Originally Posted by ToFire View Post
Ale finan?ák ví, kolik bereš!
Finan?ák to m?že v?d?t a to je rozdíl. Museli by celou jejich strukturu p?ed?lat. Víš kolik je denn? spácháno p?estupk?? Vezmi si že je v ?R 12 nebo 13 kraj? a všechny ty p?estupky by musel finan?ák ?ešit. Nehled? na to, že fina?ní ú?ad nevidí na lidi, kte?í jsou zam?stanci na HPP. M?že kontrolovat pouze OSV?, a právnické osoby.

Jinak, samoz?ejm? zastávám názor n?jaké reformy v postihování neukázn?nc?. Kolikrát jsem jel rychleji než je to povoleno, protože jsem prost? pospíchal. Nikdy jsem, ale zbyte?n? neriskoval. Body mám zatím, díky bohu, všechny. Najezdím 40 - 50 tis za rok a v pr?m?ru potkám 5 debiloo na 200Km-ech. Vesm?s se jedná o debil4 m?stského. Policajt? potkávám tak 5 hlídek na 1.000 Km z ?ehož vyplívá ta anarchie, která na silnicích vládne. Body jsou myslím dobrej bi?, ale m?l by být používán, tzn.: víc policajt? a možná taky víc m??enejch úsek? ve m?stech, víc kamer atd...

Osobn? bych každého neukázn?nce donutil k ve?ejn? prosp?šným pracem (t?eba k vytahování mrtvol p?i havárkách a následné ukládání po kusech do rakví) nebo n??emu podobnému...
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #11
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Nevim proc hazis vsecky motorkare do jednoho pytle. Je malo tech co jezdej jak prasata. A hlavne ridicu v aute je taky dost co jedej jak prasata jen se o tom tolik nemluvi v mediich.Ten kriplik 21 let co si udelal cerstve ridicak a sel si honit triko neni motorkar staci kdyz si prectes diskuze na motorkarskych serverech.Vsici na nej nadavaj.

Jinak ujizdej i frajeri v aute od zastaveni co snima? raketomet?

Je lepsi je nechat jet nez je honit a zpusobit nehodu treba.

Jinak vsecky vomezeni sou k nicemu pokud se to nebude casto a vsude kontrolovat a za poruseni treba hned zbirat ridicak.Kdyz policajti nejsou vdet pac jich je malo je to spatny.

Dokud budou nekteri jedinci na silnicich agresivni a auto pouzivat jako zbran bude to na nic. Stejne tak ta spousta vraku co jezdi na silnicich hlavne autobusy teda

EDIT: jj body sou dobrej bi? ale prost? málo hlídek no.

to s t?ma pracema nevim no to by bylo až moc krutý asi p?eci jen n?kdo by to nemusel p?ežít.Ale pro? ne t?eba mu napa?it za p?ekro?ení rychlosti o 30km 30 hodin prospešných praci, který by musel ud?lat vnejakym ?ase , jinak by mu vzali papíry.Holt by to musel d?lat po práci co ma normalne.

Jenže máme blbou vládu zdražila nám ?okoládu ...
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 10.8.2007 at 10:11.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #12
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE View Post
Už t? vidím jak vezeš manželku do porodnice, hekající na sedadle spolujezdce a ?íkáš : "milá?ku chvíli to zadrž" já tady pán?m policajt?m zastavím a vysv?tlím jim, že t? vezu do porodnice, protože voda už je venku a každou minutou to m?že p?ijít.
Já už vidím docela naživo, jak Ty vezeš tu hekající a rodící manželku na motorce! Psal jsem p?vodn? o motorkách!!!
Quote:
Originally Posted by RavenakCZE View Post
Finan?ák to m?že v?d?t a to je rozdíl. Museli by celou jejich strukturu p?ed?lat. Víš kolik je denn? spácháno p?estupk?? Vezmi si že je v ?R 12 nebo 13 kraj? a všechny ty p?estupky by musel finan?ák ?ešit. Nehled? na to, že fina?ní ú?ad nevidí na lidi, kte?í jsou zam?stanci na HPP. M?že kontrolovat pouze OSV?, a právnické osoby.
Tak zase tak moc do toho nevidím já. Myslel jsem, že po rozhodnutí o pokut? ji stejn? platíš finan?áku, i když o ní rozhodne ú?ad s rozší?enou pravomocí. Tak to alespo? bylo. Tak bych nevid?l problém v tom, aby rozhodl kdo cht?l a výše se vynásobila n?jakým "sociálním" koeficientem, do kterýho by se zapo?ítával t?eba ten p?íjem z finan?áku. Kdo pak by spravoval databázi by bylo ukradený. P?ed?lat strukturu - a pro? by na omezení, které chce stát m?li doplácet lidi!!! Tak je lepší, p?eorganizovat strukturu pár ú?ed?, nez p?ekuchávat všechny auta na max 140km/hod. Stát se na to ale samozd?ejm? bude dívat jinak. Tak jako vždy nechá celou zm?nu zapltit firmy a ob?any a n?kdo se na tom ješt? po?ádn? napakuje!
Quote:
Originally Posted by RavenakCZE View Post
Jinak, samoz?ejm? zastávám názor n?jaké reformy v postihování neukázn?nc?. Kolikrát jsem jel rychleji než je to povoleno, protože jsem prost? pospíchal. Nikdy jsem, ale zbyte?n? neriskoval. Body mám zatím, díky bohu, všechny. Najezdím 40 - 50 tis za rok a v pr?m?ru potkám 5 debiloo na 200Km-ech. Vesm?s se jedná o debil4 m?stského. Policajt? potkávám tak 5 hlídek na 1.000 Km z ?ehož vyplívá ta anarchie, která na silnicích vládne. Body jsou myslím dobrej bi?, ale m?l by být používán, tzn.: víc policajt? a možná taky víc m??enejch úsek? ve m?stech, víc kamer atd...
To s Tebou souhlasím, ale zase sme u toho prvního, že motorka bez zna?ky, která nezastavuje, je nepostižitelná.
ToFire is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #13
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
Nevim proc hazis vsecky motorkare do jednoho pytle. Je malo tech co jezdej jak prasata. A hlavne ridicu v aute je taky dost co jedej jak prasata jen se o tom tolik nemluvi v mediich.Ten kriplik 21 let co si udelal cerstve ridicak a sel si honit triko neni motorkar staci kdyz si prectes diskuze na motorkarskych serverech.Vsici na nej nadavaj.
Ale já neházím vinu na všechny. Jsou i slušní motorká?i a je jich asi i v?tšina, ale jak už sem psal - ti horší sou holt víc vid?t! A proto bych práv? jim zp?ísnil tresty.
Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
Jinak ujizdej i frajeri v aute od zastaveni co snima? raketomet?
Je lepsi je nechat jet nez je honit a zpusobit nehodu treba.
Jo, ale ti v tom aut? mají alespo? v?tšinou zna?ku a daj se dohledat. A pro? nest?ílet. Ujetí hlídce bych dal ne jako p?estupek, ale stejn? jako chlast - jako trestný ?in a natvrdo bez ?idi?áku a flastr jak prase! Samozd?ejm? ta námitka s rodící manželkou - p?i po?tu hlídek - jaká je pravd?podobnost, že b?hem cca 30ti km do porodnice potkáš hlídku a i kdyby, o kolik t? zdrží p?ibržd?ní a za?vání "jedu do porodnice". Oni t? odmávnou a podle SPZky si to jsou schopni ov??it, ne?

Se zbytkem, co jsi psal mohu jen souhlasit.
ToFire is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #14
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

no vono s tou SPZ to neni tak jednoduchy. oni si ji zapisou pozvou si te a ty reknes ze auto ci motocykl ridila osoba tobe blizka. pak je tam neco ze ji nemuzes prozradit atd... podle zakona a ustavy proste a sou v klidu policie nane nemuze.pokud teda nema fotku ze v tom aute opravdu sedi nebo na ty motorce. a bohuzel tohle zatim nemuzou zmenit protoze by to nebylo v souladu s ustavou zakladnich prav a svobod.

Jinak sry ze sem rek ze je hazis vsecky. JJ i v aute sou spis videt ty prasatka, ale ted de o to ze se o motorkarich vic mluci kdyz je bouracka. Zase tolik tech bouracek neni a podivej se kolik je dene bouracek aut a toli kse to neresi. Proste media po motorkarich dou pac v tom maj prachy a sledovanost atd.

Vsecko je o jedincich

Znamej tezce boural na rychlostni silnici -> utrhla se snim krajnice.Rozbil BMW na odpis ale jemu samotnemu se moc nestalo tech XX airbagu bylo super. jenze nemohl se hybat a nikdo nezastavil povidal ze projelo snad 10 aut a jedinej kdo zastavil byl motorkar, kterej sice nemel telefon ale pomohl tomu znamemu se dostat z auta a zavolat pomoc.Kdyz nekde bude stat motorkar ohnutej k motorce hned jinej motorkar zastavi i kdyby se ten co tam stoji jen opiral to lidi v autech nedelaj.Samozrejme najdou se lidi jako ja ze zastavi. Vidim 4 blikny uz stavim a ptam se...

Proste vic policajtu(reba se k nim pridam) ale hlavne je to o lidech

edit: jinak treba s astamtickym zachvatem se da motorka docela v klidu ridit a do nemocnice potrebujes
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 10.8.2007 at 10:30.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #15
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

pri jizde do porodnice se naopak muze potkani policistu vyplatit. Hodne z nich jsou tatove od rodin a radi vam udelaji s houkackou doprovod.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #16
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo View Post
pri jizde do porodnice se naopak muze potkani policistu vyplatit. Hodne z nich jsou tatove od rodin a radi vam udelaji s houkackou doprovod.
vlastni zkusenost?
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #17
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
no vono s tou SPZ to neni tak jednoduchy. oni si ji zapisou pozvou si te a ty reknes ze auto ci motocykl ridila osoba tobe blizka. pak je tam neco ze ji nemuzes prozradit atd... podle zakona a ustavy proste a sou v klidu policie nane nemuze.pokud teda nema fotku ze v tom aute opravdu sedi nebo na ty motorce. a bohuzel tohle zatim nemuzou zmenit protoze by to nebylo v souladu s ustavou zakladnich prav a svobod.
?l.37 (1) Každý má právo odep?ít výpov??, jestliže by jí zp?sobil
nebezpezpe?í trestního stíhání sob? nebo osob? blízké.
Vesm?s v?tšina problém? na silnicích jsou p?estupky a podle silni?ního zákona pak musíš sd?lit, kdo ?ídil. Ale to je debata na delší dobu a ani právníci v tom nemaj jasno. Každopádn?:
?l.11 (3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv
druhých anebo v rozporu se zákonem chrán?nými obecnými zájmy. Jeho
výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, p?írodu a životní prost?edí
nad míru stanovenou zákonem.
Takže pokud tvoje auto n?co zp?sobí, máš za to být odpov?dný ty a pokud si to ne?ídil, tv?j problém, že ne?ekneš kdo.
Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
Jainak sry ze sem rek ze je hazis vsecky. JJ i v aute sou spis videt ty prasatka, ale ted de o to ze se o motorkarich vic mluci kdyz je bouracka. Zase tolik tech bouracek neni a podivej se kolik je dene bouracek aut a toli kse to neresi. Proste media po motorkarich dou pac v tom maj prachy a sledovanost atd.
?ekl bych, že v tom hraje roli i to, že nehod motorká?? letos p?ibilo o 100 % a to není konec roku a p?edevším to, že z nehod motorek je daleko víc % smr?ák?, než z nehod aut. A taky to, že fakt je vid?t mnohem víc ty neukázn?ný motorká?e. Myslí si, že se všude vejdou a všemu ujedou nebo všechno ubrzdí. Ti ?iai?i aut musí alespo? trochu brát ohled, protože jedou v daleko prostorn?jším vozitku.
Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
Vsecko je o jedincich ........... ale hlavne je to o lidech
P?esn?.
ToFire is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #18
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

no proste kdyz reknes ze to ridila osoba tobe blizka nemuzou na tebe. a to ze si zodpovednej za tvoji vec neni taky takuplne pravda je to proti ustavni lepsi by na to byl pravnik na foru suzukibandit.cz to resili.

jinak nehod pribylo protoze taky dost pribyl pocet motorek v zemi. a hlavne ty motorky si kupujou frajirci co chtej jen machrovat. je jasny ze na moto je vic smrtaku nic kolem tebe neni ses hned na rade. ale media to zbytecne rozpatlavaj. a hlavne pribylo i mrtvych v autech takze je to na stejno. dokud budou frajeri predvadet svoje vytuzeny kary a nebo rychli motorky pred holkama jiny to nebude.

edit: ale fakt nevim jak je to jen vim ze osoba blizka prochazi dobre.to vis v helme a tmavim plexi te nepoznaj :-)
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 10.8.2007 at 12:05.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #19
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by ToFire View Post
Já už vidím docela naživo, jak Ty vezeš tu hekající a rodící manželku na motorce! Psal jsem p?vodn? o motorkách!!!
pravidla silni?ního provozu platí pro motorká?e jiná než pro automobilisty? Nejsem si tím jistý pou? mne (3x vyk?i?ník a navrch jeden tu?nej...)

Máš v?bec predstavu jak dlouho by trvalo a kolik by stálo restrukturalizovat celý b?h finan?ák?, tak aby stíhlali svou dosavadní práci? (najímání spousty nových ú?edník?, sm?rnice, zákony, atd.)

Absurdní myšlenky prekuchávání aut a jejich maximálek radši pomineme. To je utopie.

Quote:
Originally Posted by ToFire View Post
Ale já neházím vinu na všechny. Jsou i slušní motorká?i a je jich asi i v?tšina, ale jak už sem psal - ti horší sou holt víc vid?t! A proto bych práv? jim zp?ísnil tresty.
dle mého názoru by m?la mít policie dostate?né prost?edky jak dostát spravedlnosti pro všechny. Takže víc motohlídek, zkušené jezdce, kvalitní vybavení....
__________________

Last edited by RavenakCZE; 10.8.2007 at 12:44.
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2007   #20
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE View Post
Absurdní myšlenky prekuchávání aut a jejich maximálek radši pomineme. To je utopie.
Trosku OT tady, ale omezeni maximalky u novych aut je podle myho velmi snadny. Staci jedna jednoducha podminka v software/firmware v elektronice k motoru. Tzn staci upravit program bez zasahu do "hardware" (muj laicky nazor).
Kada is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:27.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.