Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 31.12.2006   #61
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

No ja uz sem vymyslel jak to vsechno nabastlit ted uz jenom resim rosah pohybu pedalu a k tomu spravnej vyber pruzin. Tenhle obrazek ( http://img176.imageshack.us/my.php?i...hpohybucy8.jpg ) by mel ukazovat od pusteneho pedalu do seslapnuteho pedalu, ale dokud si to nevyskousim tak proste nevim .
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2006   #62
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

chapu ze se snazite udelat pedaly zavesene shora. maji to vsechny auta ktere jsou bezne v provozu. Opravdovy zavodky maji ale pedaly chycene vespod. pri pohledu na posledne uvedeny obrzek vidim, o kolik by byla cela konstrukce jednodussi... nejdrazsi pedalova skupina od AP racing je tahle..

http://www.apracing.com/pics/cylinder/cp5516.jpg

kdo by z toho chtel opajcovat nejaky rozmery necht si poslouzi zde
http://www.apracing.com/car/drawings/cp5516_3cd.pdf

edit dokonce i s max. vychylkama... to pomuze ne?
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2006   #63
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2Mambo: nevím, jestli tu základnu máš v proporcích, ale ty pedály jsou moc nízko a celé bych to posunul dop?edu, a? se dají p?ípadn? posunout až ke zdi.

2dmichl: moc dík za to pdf! já to mám vymyšlený zespodu, teda už i s rozm?rama (?áste?n? m??enýma v aut?, ?áste?n? okop?enýma z produkt? jako VPP a ECCI + pokusy na "modelu"), ale rozm?ry pravých závodních pedál? jsem nem?l, takže si to ud?lám podle reálu
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #64
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Moc diky to urcite pomuze ! Myslim ze se pokusim jeste dost veci predelat
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #65
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

jeste kdyz jsem nad tim premyslel, tak me napadle jeste jedna vychytavka. asi by to bylo uz moc hifi a moc nakladny, ale SUPERREALISTICKY:
na brzdovym pedalu by byl regulerni brzdovy valec a spravne naladeny hydraulicky okruh ( spravnym zavzdusnenim nebo delkou trubek) a v nem tlakovy snimac s prevodnikem 0-5V...

uz trochu blouznim
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #66
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Neblouzníš Nad chodem brzdovýho pedálu jsem p?emýšlel hodn?, od pístu se vzduchem, p?es elastomery, nechat si namotat pružinu s r?zným stoupáním (aby "tvrdla") až po nápady jaký jsem se do?etl, že prý dobrý chod se dá docílit squashovým mí?kem pod pedálem (modrým ). Zatím jsem m?l v plánu tu pružinu, bude asi nejmí? náchylná na údržbu a dá se relativn? p?esn? spo?ítat.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #67
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

No progresivne vinutou pruzinou by to asi slo ale ... asi to nebude nejlevnejsi to by se ale dalo vyresit treba dvema nebo trema pruzinama s ruznym vinutim zasebou.
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #68
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pohledej na rsc "load cell", je to vec ktera primo meri silu pusobici na cidlo, byva to treba v elektronickych vahach. Lidi, co to maji v pedalech si chvali, ze pedal (brzdy) se v podstate ani nehne, ale mas presnej cit, jak tlacis. Nevyhoda je, ze je to drazsi, da se ale pouzit treba vybrakovana ta vaha. Potom, posledni VPP maji nejakou dvojitou pruzinu (opet pro brzdu), ktera simuluje realnej dvojitej chod brzdy, napred snadno, pak tezce.
EDIT: ten load cell je asi to, co Dan mysli tim "tlakovym snimacem". Ceskej preklad neznam, cetl jsem o tom vzdy jen v anglictine.

Last edited by Kada; 1.1.2007 at 15:44.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #69
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

tenzometrickej snimac. meri napeti na povrchu soucasti. takovy nalepovaci prouzek s medenyma drahama- problem by byl v zesileni signalu na uroven 0-5V a v tom, ze soucast musi byt konstruovana na hranu zatizeni, aby to vubec neco zmerilo. Nebo pouzit opravdu clanek z vahy- tam byva nejaky objekt, ktery ma tyto tenzometry nalepene na sobe tak, aby prostym elektrickym souctem vypocital napeti v jadru tohoto objektu. Proti tomuto je moje varianta s tlakovym snimacem vskutku zemedelske reseni

ja jsem myslel snimac tlaku jako se pouziva treba v novejsich motorech na mereni tlaku oleje, benzinu nebo tak. cena kolem 1500. k tomu z vrakace hlavni brzdovy valec ze S100 a par medenejch trubek. a je fakt ze zavzdusneni systemu by nemuselo ani byt, pedal by mohl byt uplne tvrdy. proste by to snimalo jen tlak nohy.
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 1.1.2007   #70
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

No pouziti tech load cell je mozna nejrealneji podobne auto, bohuzel je tu jedno velke ALE a to cena ! http://www.omegaeng.cz/ppt/pptsc.asp...TEP&Nav=pred01 taky nejake prodavaji.
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2007   #71
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Rek bych, ze v tomhle jsou hned 4, asi by se slo poptat po nejakych bazarech ci tak....
Kada is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2007   #72
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

kdyz uz zastrasovani cenama tak poradne. ta prezentovana pedalova skupina se tremi hydraulickymi valci stoji asitak 140 000 kacek....

k te vaze, problem bude jak dostat ten vystupni signal do rozumnych mezi... ono to bude mit na vystupu nejake milivolty a gameport nebo USB bude brat 0-5V
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl

Last edited by dmichl; 2.1.2007 at 09:01.
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2007   #73
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

Quote:
Originally Posted by Mambo View Post
No pouziti tech load cell je mozna nejrealneji podobne auto, bohuzel je tu jedno velke ALE a to cena ! http://www.omegaeng.cz/ppt/pptsc.asp...TEP&Nav=pred01 taky nejake prodavaji.
ta cena je dost vysoka pochybuju ze by to nekdo koupil na pedaly
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2007   #74
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

Prave, ale ta cena co jsem videl je jedna z nizsich i kdyz na RS foru to nekdo prodaval i s elektrikou myslim kolem 300$ . Ja osobne bych byl spis pro ruzny pruziny zase zachvilku aby ty pedaly nebyly drazsi nez novy zavodni auto .
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2007   #75
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
k te vaze, problem bude jak dostat ten vystupni signal do rozumnych mezi... ono to bude mit na vystupu nejake milivolty a gameport nebo USB bude brat 0-5V
Pridat tomu do cesty jeden operacni zesilovac je to nejmensi.
Kada is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.