Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.5.2005   #1
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Zdar.
Stahnul jsem si Skin templates (pro S2), ale nemuzu prijit na to, jak se s tim dela. Docet jsem se, ze z cest muzu udelat vyber, ale mne to pokazdy napise, ze NO PIXELS WERE SELECTED. Zkousel jsem se ridit nekteryma radama na netu, ale nepomohlo to. Kdyz si nakreslim svou vlastni cestu, udelam z ni vyber bez problemu. Mam Photoshop 8 CS.
Dik za rady.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #2
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja
Zdar.
Stahnul jsem si Skin templates (pro S2), ale nemuzu prijit na to, jak se s tim dela. Docet jsem se, ze z cest muzu udelat vyber, ale mne to pokazdy napise, ze NO PIXELS WERE SELECTED. Zkousel jsem se ridit nekteryma radama na netu, ale nepomohlo to. Kdyz si nakreslim svou vlastni cestu, udelam z ni vyber bez problemu. Mam Photoshop 8 CS.
Dik za rady.
NO PIXELS WERE SELECTED vypada spis ze se sanzis udelat vyber ne z cesty ale z obrazku. Kdyby si daval vyber z cesty "IMHO kdyz neni cesta vybrana ani by ti vyber z cesty nemel jit provest" hl?asilo by to nejspis NO OBJECT nebo NO WORK PATH SELECTED ale nevim...
Myslim ze problem vyresis tim ze si cesty z templatu vytvoris sve a z nich uz by nemel byt problem vyber udelat bez problemu..

Na panelu vrstvy je zalozka cesty.
prepni se na tuto zalozku a sipkou "play" v pravo v rohu dej vytvorit novou pracovni cestu uloz pod nejakym jmenem..
vytvor cestu a pak pravym na ty ceste v panelu vrstvy/cesty vyber polozku vytvorit vyber a z cesty tkerou mas aktivni se ti vytvori vyber.
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #3
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

OK, zkusim poradne vykoukat co se snazim vybrat. Ale abych si kreslil svoje cesty, na to jsem dost linej. Od toho jsem si prece stahoval ty templates, ne?
Prece kdyz je nekdo udella, tak to musi jit.
Vy to takdy nikdo nepouzivate?
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #4
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja
OK, zkusim poradne vykoukat co se snazim vybrat. Ale abych si kreslil svoje cesty, na to jsem dost linej. Od toho jsem si prece stahoval ty templates, ne?
Prece kdyz je nekdo udella, tak to musi jit.
Vy to takdy nikdo nepouzivate?
pokud vim tak templates v S1 byly "jen" prazdne skiny ze kterych si kazdy delal svuj skin.Pak tu jeste byly templates, ktery ukazovali kde se jak lame textura na aute ale o zadnych cestach nevim.
IMHO v S2templates to bude asi stejny...
BTW v jakym formatu sis stahnul ty templates?...nebyl to džejpeg nebo jinej rastr? Tam nejspis cesty ani nemohly bejt. Cesty jsou vektory, takze by to muselo bejt v postscriptu, nebo jinym formatu kterej podporuje ukladani krivek/cest...
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #5
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Je to stazeny z www.liveforspeed.cz z downloadovaci sekce. Format je PSD, popis je:
Quote:
Vzory pro vytvá?ení skin?, ve formátu PSD, pro všechna auta z S2. Mají již p?ednastavené vrstvy, a obsahují i sí? polygon? rozloženou tak, jak je mapována na modelu auta. Narozdíl od p?edchozích templat? je tato sí? realizována vektorovými k?ivkami.
Predpokladam, ze ty vektorovy krivky budou ty cesty.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #6
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja
Je to stazeny z www.liveforspeed.cz z downloadovaci sekce. Format je PSD, popis je:
Quote:
Vzory pro vytvá?ení skin?, ve formátu PSD, pro všechna auta z S2. Mají již p?ednastavené vrstvy, a obsahují i sí? polygon? rozloženou tak, jak je mapována na modelu auta. Narozdíl od p?edchozích templat? je tato sí? realizována vektorovými k?ivkami.
Predpokladam, ze ty vektorovy krivky budou ty cesty.
predpokladas nejspis spravne ale otazkou zustava jsouli ty cesty ulozeny jako krivky, nebo jako obrazova vrstva..

az budu doma kouknu na to
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #7
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

OK, to budes hodnej. Ja delam normalne jen ve Photopaintu od Corela a to jeste jen jako samouk
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2005   #8
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Cesty tam jsou, ale jsou vnorene do jedne proto ti nejde udelat z nich vyber..:\ (jeden vyber rusi druhy vyber atd..)

ALE
jeslit chces udelat vyber ,vsech celkovych obrysu, tak si zvol > vytahnout cestu , a tuzku a silu 1b, barvu jakou chces, nejdriv si ale vytvor novou vrstvu (CTRL+SHIFT+N) , . Pak vem hulku na vyber a klepni do prostoru mimo ty cesty. Pak dej doplnek vyberu (> oznacit/doplnek, nebo CTRL+SHIFT+i) a mas vybrane vsechny obrysy najednou.

IMHO : vyber cesty pro delani skinu vicemene neportbujes. Muzes umistovat textury podle tech cest a trnsformovat je do pozadovanyho tvaru..
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #9
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ted me nekamenujte, jsem lama, ale kdyz mam zobrazeny cesty tak se mi nechtej vytvaret vrstvy a kdyz si ji udelam predem a pak prepnu na cesty tak mi vrstva "zpruhledni" a ja s nim muzu prd delat :bang:
jet is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #10
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by jet
ted me nekamenujte, jsem lama, ale kdyz mam zobrazeny cesty tak se mi nechtej vytvaret vrstvy a kdyz si ji udelam predem a pak prepnu na cesty tak mi vrstva "zpruhledni" a ja s nim muzu prd delat :bang:
huh... nechtej se ti ytvaret novy vrstvy kdyz mas zobrazenou cestu?
Kdyz vytvaris novou vrstvu tak je pruhledna vzdy dokavad do ni neco nedas... aspon u me teda.. :?:
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #11
Commander
Member

 
Commander's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Praga
Posts: 378
Default

Quote:
Originally Posted by jet
ted me nekamenujte, jsem lama, ale kdyz mam zobrazeny cesty tak se mi nechtej vytvaret vrstvy a kdyz si ji udelam predem a pak prepnu na cesty tak mi vrstva "zpruhledni" a ja s nim muzu prd delat :bang:
snazil jsem se to dekodovat asi 5x ale bez uspechu :doc:
co ti nejde?
Commander is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #12
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Commander
Quote:
Originally Posted by jet
ted me nekamenujte, jsem lama, ale kdyz mam zobrazeny cesty tak se mi nechtej vytvaret vrstvy a kdyz si ji udelam predem a pak prepnu na cesty tak mi vrstva "zpruhledni" a ja s nim muzu prd delat :bang:
co ti nejde?
to bych taky rad vedel... proste kdyz mam zobrazeny cesty tak podle nich nemuzu upravovat vrstvu

jet is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #13
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by jet
to bych taky rad vedel... proste kdyz mam zobrazeny cesty tak podle nich nemuzu upravovat vrstvu
myslis jako orezovou masku?... konkretizuj presneji pls jsme lamy tak to nedokazem pochopit.... :shh:
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #14
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Ravenak: diky moc, uz to jde
Ale mas asi pravdu, ze bude jednodussi jen transformovat textury dle nakreslenych cest. Stydim se stydim, ze jsem na to neprisel sam.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #15
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja
Ravenak: diky moc, uz to jde
Ale mas asi pravdu, ze bude jednodussi jen transformovat textury dle nakreslenych cest. Stydim se stydim, ze jsem na to neprisel sam.
presne todle mi nejde..
btw lama jsem ja pac neznam hodne pojmu kterejma se tady ohanite a proto se neumim spravne vyjadrit
jet is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #16
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by jet
Quote:
Originally Posted by 00Ja
Ravenak: diky moc, uz to jde
Ale mas asi pravdu, ze bude jednodussi jen transformovat textury dle nakreslenych cest. Stydim se stydim, ze jsem na to neprisel sam.
presne todle mi nejde..
btw lama jsem ja pac neznam hodne pojmu kterejma se tady ohanite a proto se neumim spravne vyjadrit
Ahá tak to už t? chápu...
Dle mého názoru Ti nejde deformovat "obrázek" když máš ozna?enou cestu.. že?

Pokud tomu tak je, tak je odpov?? taková: Když máš ozna?enou (podotýkám ozna?enou ne vybranou) cestu, tak pak p?i p?íkazu "deformovat" deformuješ výb?r (v tvém p?ípad? cestu) a ne obrázek.
Deformovat vrstvu když není ozna?ena cesta (problém je v tom že pak nevíš jak deformovat když nevidíš cestu.) se dá jen když není cesta vybraná.
?ešení :
var a)
Cestu si nechat vytáhnout tahem 1b do nové vrstvy (s tím už se dá lépe pracovat) pak si nastavit v tebou požadované transformované vrstv? pr?hlednost cca na 60% a transformovat podle tahu té cesty. (p?i této operaci si musíš odzna?it cestu v záložce "cesty" jinak se ti bude transformovat ta cesta a ne vrstva.)

var b) z cesty ud?lat výb?r a transformvat do výb?ru. (možno jen když není cesta vno?ená do jiné cesty. Chápej jako výb?r ve výb?ru)

Snad sem to sesmolil srozumiteln?..
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #17
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

:bow: thx
jet is offline   Reply With Quote
Old 31.5.2005   #18
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by jet
:bow: thx
nz :shut:
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 30.6.2005   #19
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jdou udelat 2 cesty se spolecnymi body? Napr. 2 ctverce s dvema spolecnymi body, tzn. bude jen 6 bodu. Sice jde udelat normalni 2 ctverce ale kdo ma porad ty body soucasne posouvat. A taky bych pak potreboval vyplnit kazdy ctverec jinou barvou.
Pouzivam PSP7.0CE -jak na to nejlepe?
Vlastne uplne idealne potrebuju udelat sit z X uhelniku a kazdy jednotlivy "uhelnik" (krasny slovo) vyplnit nejakou barvou
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #20
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Ješt? ráno jsem byl plnej elánu a odhodlání, že budu d?lat skin. Nastudoval jsem p?íru?ku, konkrétn? kapitolu o cestách, a vrhnul jsem se na v?c. Po chvilce jsem vytvo?il cosi zak?ivenýho a moje radost neznala mezí. Sice jsem brzo narazil na hranice svojí fantazie, ale nenechal jsem se odradit a otev?el si .psd soubor s cestama, kde je krásn? vid?t mapování auta. To jsem ale nem?l d?lat...

Abych se už kone?n? dostal k jádru pudla - to sakra není žádnej normální zp?sob, jak z tý p?edp?ipravený cesty vybrat jenom ?ást a tu n??ím vyplnit? :irk:

Když to ud?lám, jak radí Rave (vytáhnout cestu tužkou o síle 1 bod), tak tím p?ijdu o veškerý výhody k?ivek. Je docela zajímavý, že ta cesta jde vytáhnout, ale nejde vyplnit. A abych si rovnal svoje k?ivky podle t?ch p?ipravených, to mi teda jako velký usnadn?ní práce nep?ijde.

Pak se mi povedlo vybrat si z tý zm?ti trojúhelník? jenom ?ást, kterou jsem cht?l, tu jsem zkopíroval (CTRL+C) a vložil jako novou cestu (CTRL+V). Ale p?i snaze ten novej tvar n??ím vyplnit se objevilo to samý jako p?i snaze vyplnit p?vodní cestu (no pixels were selected, ?esky nebyly vybrány žádné obrazové body).

IMHO jsem došel k záv?ru, že celý tyhle .psd soubory jsou tak akorát k hovnu. Což by m? ale neštvalo tolik jako jedno ztracený odpoledne, pár nových šedivých vlas? a vykoukaný o?i.

?ekn?te n?kdo, že nemám pravdu a že to jde využít (a jak)...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.