Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17.2.2006   #21
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

2 Wood

"to sakra není žádnej normální zp?sob, jak z tý p?edp?ipravený cesty vybrat jenom ?ást a tu n??ím vyplnit?"

Dal jsem si tu práci a celou v?c jsem si též vyzkoušel a p?išel na následující skute?nosti.

Cesty (chápejme cetu vytvo?enou a hlavn? UZAV?ENOU v PS) fungují normáln?.. m?žu d?lat klasický výb?r, výpl? transformace a cokoliv m? napadne.
Problém je v tom že cesty souborech "templates" jsou pravd?podobn? vygenerovaný z n?jakého 3Dmodeleru (nejsou to uzav?ené cesty, ale pouze ?áry z cest. Proto Ti to hlásí, že nejsou vybrány žádné obrazové body.Jinak ?e?eno : cesta není uzav?ená není co vypl?ovat.I když máme samoz?ejm? vybranou aktivní vrstvu která "n?co" obsahuje (když ne tak nejde ud?lat výb?r ani z uzav?ené cesty)

Vyvozuji z toho, že tyto cesty které jsou v templates, jsou vlastn? jen ?áry, které opticky napomáhají k vytvo?ení skinu. Nejde s nimi bez úprav pracovat jako s uzav?enou cestou.

Jak ale toto ?ešit p?i skinování?

V podstat? máme dv? základní varianty.
1)
Vyexportovat cestu do ilustrátoru a tam jednotlivé ?áry pospojovat p?ez funkci - ***spojit bod (CTRL+J) problém je v tom že m?žeme spojit pouze dva body. tzn. vybrat jeden koncový bod ?áry, vybrat k n?mu p?íslušný bod druhé ?áry a aplikovat funkci, a tak pokra?ovat až do spojení celku. Pak celou tuto cestu exportovat z5 do PS.
Toto se mi zdá trošku zdlouhavé.

2)
Vytáhnout cesty v našem p?ípad? ?áry tahem.
Toto umístit do nové vrstvy, a perkem si jednotlivé cesty vytvo?it. Zjednodušen? btáhnout požadované ?áry nap?. jen dve?e.
a pak s t?mtito uzav?enými cestami pracovat.

***(spojovat cesty jde i v PS, v cestovém cestá?i - nabidka naho?e v lišt? nástroje - musí být vybrán nástroj "výb?r cesty" ?erná plná šipka. Pozor nezam??ovat s šipkou pro výb?r pot?ebujeme nástroj výb?r cesty!!! V této nabídce je nutné vybrat první ze ?ty? funk?ních tla?ítek (myslím že "p?i?íst cestu" dále je tam ode?íst, pr?se?ík atd... to nás nezajímá) a potvrdit vedle tla?ítkem.
M?ly by se dv? r?zné cesty spojit, ale opakuji pouze dva body, bne celý obrys. V tomto vývojá?e PS nechápu nenašel jsem jiný zp?sob jak ho donutit spojit najednou t?eba dvanáctiúhelník.

PS : pro Pabla
Ano dají se vytvo?it 2 cesty se spole?nými body, ale v podstat? je ti to k ni?emu, protože pak nem?žeš d?lat díl?í výb?r a tak ani další operace jako je výpl?.
?ešil bych to tak, že si vytvo?ím v jedné cest? dva ?tverce na sob? a kadyž je ozna?íš oba tak hejbeš s ob?ma najednou. Pro výpl?? si vybereš pouze jeden daný ?tverec a prost? ho vyplníš.

doufám že sem jsem to napsal p?ehledn? a jasn?. Snažil jsem se být i stru?ný, tak kdo by cht?l n?co víc rozvést?ekám na rekaci.
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #22
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Ravenak -> Díky.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #23
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

potrebuju pomoct po icq nebo TS . Dat do renderu treba dve auta nebo tak vubec nevim jak kdyz tak se mi ozvete tady do PM nebo na icq 221006128 predem diky
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #24
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE
?ešil bych to tak, že si vytvo?ím v jedné cest? dva ?tverce na sob? a kadyž je ozna?íš oba tak hejbeš s ob?ma najednou. Pro výpl?? si vybereš pouze jeden daný ?tverec a prost? ho vyplníš.
diky za snahu, ale to uplne neresi muj problem..
udelam 2 ctverce, 2 "spolecne" body (jsou na sobe), oba muzu vyplnovat, ok -ale ted potrebuju vzit jeden ten "spolecny" bod (ne cely ctverce) a posunout - musim teda posunout jeden roh a pak na to same misto i ten druhy, dejme tomu
ale ted si predstav, ze to nejsou jen 2 ctverce, ale velmi slozita sit se spoustou spolecnych bodu, takze posunuti jednoho rohu znamena posunuti treba 6ti bodu - a to je u slozity site silena piplacka
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #25
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

no tak to jsem t? špatn? pochopil, ale v podstat? to jinak než jak jsem napsal nejde.. jo je to pipla?ka, ale kdyby nebyla zase by to nebylo ono a d?lal by to každej trouba si s tím pohraj, nebo sem nadho? ten soubor já se na to podívám a zkusím najít n?jaký jednodušší ?ešení, ale obávám se že ti nepom?že ani D.kaprfílt
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #26
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

uz jsem si pohral a na nic neprisel, jestli chces test tak si udelej treba 6tiuhelnik z trojuhelniku a zkus posunout ten prostredni bod
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #27
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
uz jsem si pohral a na nic neprisel, jestli chces test tak si udelej treba 6tiuhelnik z trojuhelniku a zkus posunout ten prostredni bod
Tak to ani zkoušet nemusím to nep?jde...

Když máš cestu jako JEDNU cestu, tak m?žeš zm?nit jakýkoliv bod nástrojem "zm?nit bod" ..

pokud ale máš t?ch cest víc (6 trojúhelník?, tak vždycky m?žeš m?nit jen jeden.. ale to je logické!! :mag: ^^
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2006   #28
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE
pokud ale máš t?ch cest víc (6 trojúhelník?, tak vždycky m?žeš m?nit jen jeden.. ale to je logické!! :mag: ^^
no to je jasny, proto rikam ze to nepujde udelat, muselo by se to resit jako jedna cesta (coz by zase neslo samostatne vybarvovat) nebo nejaky zpusobem zgroupovat ty body aby se hybaly spolecne - kdyby to bylo jednoduchy na reseni, tak to sem nedavam..
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:29.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.