Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.1.2008   #1
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default Problém s volantem MOMO

Mam problem s tim,ze pri rychlem kontrovani mi volant zustane nastranu.Uz sem odinstaloval veskery ovladace a znovu nainstaloval a je to porad stejne jen pri nastaveni vetsi nelineariti zataceni ve hre je ta odchylka nepatrne mensi prosim o radu
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2008   #2
StandaCZ
Newbie

 
StandaCZ's Avatar
 
Join Date: 22.1.2007
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 61
Post jj

jsem na tom úpln? stejn?.Taky mám momo a úpln? stejný problém
__________________
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+,2,61GHz,2 GB Ram,NVIDIA GeForce 8800 GTS,LG 19",Momo racing
--------------------------------------------------------------------------
CHS-Racing team mé statistiky
StandaCZ is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2008   #3
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

rozdelat volant a prihnout optoclen a ledku bliz k derovanemu kolecku a doufat ze to pomuze...
jet is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2008   #4
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pastuju svoji odpoved z tohodle dreadu.

Ad problem rozcentrovani cernyho MOMO Racing (plati i pro DFP a pravdepodobne i pro G25). Vsechny tyhle volanty pouzivaji pro snimani pohybu opticky cidlo, podobny jako byvalo ve starych kulickovych mysich. Je to derovany kolecko, ktery se otaci s volantem (typicky je na ose FF motorku). Tema dirama v kolecku sviti svetlo na cidlo. Po delsim pouzivani se muze stat, ze se cidlo/"svetylko"/kolecko trosku zaprasi a pri rychlejsim pohybu volantu se cast otoceni ztrati (podobne jako na kulickove mysi pri rychlym pohybu).

Resenim je profouknout kolecko/cidlo a jemne ohnout "svetylko" a cidlo smerem ke kolecku. Jemne! Obrazek cidla na motorku u cernyho MOMOa je mozny najit tady.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 11.1.2008   #5
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

Dekuji za rady vyzkousim a dam vedet jak sem dopadl
jeste pridam volant mam cca 4 mesice
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 12.1.2008   #6
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Default

Ten samy problem (momo mam uz asi 4 roky). Za tu dobu jsem ho mel rozdelanej 2x, jednou asi po roce co jsem volant mel a podruhy nedavno, tak pred 14 dny. Ani jednou tam nebyl patrnej nanos prachu (a to zrovna o prach v pokojicku nemam nouzi :/) a ikdyz jsem to ocistil tak problem to nevyresilo. Ceho jsem si ale vsimnul ted, kdyz jsem mel volant podruhy rozdelanej je, ze pri skubnuti doprava se nerozcentruje, ale pri skubnuti doleva se rozcentruje, samozrejme cim rychlejic se skubne tim vic se rozcentruje. Tak nevim, kdyby byla chyba ve snimani pohybu, tak proc by to (aspon me) delalo jen pri toceni volantem doleva. Ohnout snimac a diodu jsem nezkousel, az nebudu mit chvili co delat tak to zkusim a kdyztak zkusim i nejak udelat video jak se mi ten volant chova. Staci ve windowsech otevrit nejakej program kterej ukazuje polohu volantu a skubat s volantem. A jeste navic mi ted asi odesel adapter k volantu
__________________
»MTR«5n4k3

5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 17.1.2008   #7
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Thumbs down

tak sem si dnes nasel cas a rozebral sem volant a nenasel sem zadny prach ani zadne znamky opotrebeni,nepomohlo ani to jak psal jet tak uz fakt nevim
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 17.1.2008   #8
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Reklamace? Jinak, máš si koupit po?ádnej volant a ne todle...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 17.1.2008   #9
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Reklamace? Jinak, máš si koupit po?ádnej volant a ne todle...
Momentalne reklamace nepripada v uvahu zkusim to po lize a uz sem si i nato zvyknul uz vim kdy to udela,ale je divne,ze to dela tolika lidem ten sami problem
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Old 19.1.2008   #10
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Lightbulb

Tak se mi do ruky dostal MOMO, ktery funguje normalne. Zacal jsem zkouset vymenovat nejaky casti (opticky cidlo, PCB) a doufal, ze jedno z toho vyresi rozcentrovavani myho volantu, ale nestalo se tak. Nic nepomahalo a tak jsem zkousel dalsi veci. Z tistaku ve volantu jsem odpojil vsechny konektory krome konektoru k optickemu cidlu a usb kabelu, a hle, rozcentrovavani zmizelo! Navic s tim zmizel i odpor, ktery kladl motorek a diky tomu slo s volantem tocit o dost rychleji, ale i tak se nerozcentroval, takze opticke cidlo je opravdu schopne snimat rychlejsi pohyby nez dokaze udelat clovek (nebo aspon ja ). Potom stacilo pripojit konektor od moturku a rozcentrovavani se opet objevilo (v mem pripade se deje jen pri zataceni doleva viz par prispevku vys). Tak jsem zkusil vymenit moturek za ten z toho funkcniho volantu a problem konecne zmizel. Takze (muj) problem s rozcentrovavanim zpusobuje moturek. Akorat nevim jak

Vyrobce onoho moturku: http://www.johnsonelectric.com/
a tohle by mel bejt primo ten moturek: http://www.je-motion.com/mediando/in...&IdProduct=457
__________________
»MTR«5n4k3


Last edited by 5n4k3; 19.1.2008 at 19:40.
5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 20.1.2008   #11
CHS-LukiCZ
Member

 
CHS-LukiCZ's Avatar
 
Join Date: 19.11.2006
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by 5n4k3 View Post
Tak se mi do ruky dostal MOMO, ktery funguje normalne. Zacal jsem zkouset vymenovat nejaky casti (opticky cidlo, PCB) a doufal, ze jedno z toho vyresi rozcentrovavani myho volantu, ale nestalo se tak. Nic nepomahalo a tak jsem zkousel dalsi veci. Z tistaku ve volantu jsem odpojil vsechny konektory krome konektoru k optickemu cidlu a usb kabelu, a hle, rozcentrovavani zmizelo! Navic s tim zmizel i odpor, ktery kladl motorek a diky tomu slo s volantem tocit o dost rychleji, ale i tak se nerozcentroval, takze opticke cidlo je opravdu schopne snimat rychlejsi pohyby nez dokaze udelat clovek (nebo aspon ja ). Potom stacilo pripojit konektor od moturku a rozcentrovavani se opet objevilo (v mem pripade se deje jen pri zataceni doleva viz par prispevku vys). Tak jsem zkusil vymenit moturek za ten z toho funkcniho volantu a problem konecne zmizel. Takze (muj) problem s rozcentrovavanim zpusobuje moturek. Akorat nevim jak
Vyrobce onoho moturku: http://www.johnsonelectric.com/
a tohle by mel bejt primo ten moturek: http://www.je-motion.com/mediando/in...&IdProduct=457
tak to je opravdu zahada ja jinej moturek nemam a reklamace pred ligou nepripada v uvahu
__________________
CHS-Racingteam
CHS-LukiCZE(Lukáš Leco)

S2 licence od 4.10.2006
CHS-LukiCZ is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.