Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Soubory > Média

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 1.5.2013   #2781
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Branislav View Post
Popelka ,to je sice pekne ,ale najvacsi pozitok je ak sadnes za realne auto a realne zavodis ,ano viem vela ludi si to nemoze dovolit ,lebo tam to je uz o trocha inych peniazoch a inych veciach. A to je ten pravy pozitok a zabava ,ked ti v 160 ustreli zadok a zistujes ,ze robis race taxi ,mas v rukach este dalsi zivot atd... Rally detto.
samozrejme ze real je na nezaplatenie a keby sme mali tie moznosti zavodit pravidelne v reale tak asi o lfs ani nezakopneme
ja sa divam posledne dni na Caterham racing academy - http://www.caterham.co.uk/assets/htm...m/academy.html - velmi sa mi ten napad paci, ze tam mozu ist uplni amateri a maju este akoby nejakeho instruktora k tomu, ktory sa ich snazi viest spravnou cestou. Caterham je dynamicke no nie zas az tak rychle auto. Bodaj by som si co najskor zarobil na to aby som mohol do niecoho takeho ist. Lenze v nasicho koncinach nie su take moznosti ako napr v Nemecku, Anglicku etc.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 1.5.2013   #2782
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

No unas je nieco take mozne ,len je to na dlhe lakte a musis mat strasne vela dobrych sponzorov + este vela vela vela loove... Pred troma rokmi sme chceli spravit serial na urcitom type auta ,problem ,ze to hned padlo popolom kvoli nedostatku financii (prisluby boli ,ale na slovensku prislub nestaci).
Caterham je super ,ale zaciatocnika by som dotoho neposadil ,kedze clovek potrebuje zistit co je to 600kg auto a povedzme si narovinu to auto neni take bezpecne ako sa zda (neratam caterham s klietkou). No uvidime co prinesie novy okruh na slovensku a okruh blizko pri nasich hraniciach.

V podstate uvidime co prinesie rok a ako sa uchytim . Potom mozno znova hodim do placu racingovu skolu pre mladych.

Ale poradim ti ,ked chces a mas chut si aspon trocha k tomu pricuchnut ,na SR je neaka cast populacie ,co riesia amaterskymi pretekami do vrchu ,slalom ,okruhy. Problem ,ze vsetko sa to neako drzi na zapade a cast aj v strede slovenka ,rally a rallycrosy skor na vychode. Tento rok sa neakym zazrakom snazi zvysit statne dotacia na motosport ,tak uvidime ako to cele dopadne...
Btw , v Irsku na mondrello park bola ta moznost skola + neaky rocny cup. Tam v skole bolo ucenie v obyc aute upravenom na okruhy a aj v monoposte formuly renault ,ale uz neviem ako to tam je a do Irska na rok sa odpratat to neni pre kazdeho mladeho Ked budes nahodou niekedy v blizkosti v klude ti odpoviem aj na zakerne otazky ale teraz som sa rozpisal a to este musim dat jednej potvorke bozk pod ceresnou
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 25.5.2013   #2783
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

http://youtu.be/WAvN0EzEacU

__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 25.5.2013 at 02:40.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 25.5.2013   #2784
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Sila...neverim ze na slickoch to takto dava. Asi to budu nejake do dazda ale aj tak ... nebola ta cervena vlajka trosku nespravodliva voci tomuto jazdcovi/teamu? konecny vysledok mohol byt iny.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2013   #2785
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

just call the police
http://www.youtube.com/watch?v=3LXSajHOx0w
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2013   #2786
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Bavorak: no mokre slicky su sranda vec do dazda ,a hlavne ked to auto ma difuzor od zaciatku az po koniec ,cim ides rychlejsie tym ma lepsi pricuc na vozovku a zadnom kridielku a prednych "pomocnych kridielkam / flikre" ani nehovorim , je to dost velky rozdiel.
Mimochodom osmeho bude v Trencine MSR v autoslalome ,kto sa chce dojst pozriet popripade pokecat moze dojst ... vstup ako divak volny ,kto si to chce vyskusat tak startovne je 35e
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 4.6.2013   #2787
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Smile Nordschleife

Dám to sem, hoci video bude až neskôr. :-)

Práve som sa vrátil z prvej návštevy Nordschleife (400 km tam, 4 kolá, 400 km nazad) so svojim Swift Sportom. Hoci to mám virtuálne najazdené, v prvom kole som bol úplne v prdeli a nevedel som kde som a ?o nasleduje, eufória že tam vôbec som, a všetko vyzeralo inak ako to "poznám" - kopce hore/dole sú ove?a, ove?a prudšie, tra? je širšia, ale viackrát som si hovoril "to zatá?a až TAKTO ostro?" a hlavne akási krátka, takto ?erstvo by som povedal, že jedno kolo mohlo ma? tak 3 minúty ;-), zákruta za zákrutou, piaty prevod zo šiestich som myslím ani nepoužil. Ke?že to bolo mojé prvé "pretekanie" so Swiftom (mám ho od septembra, necelých 10.000 km), neviem ako reaguje (na cestách nesú?ažím) a úprimne som mal strach to nejako extra hna?, na tacho stovka, ale pocitovo strašný frmol! Tam kde idem v GT5 s Mazdou 787B naplno som naživo brzdil. :-) Plus treba sledova? zrkadlá lebo je tam ve?a rýchlych áut/motoriek (a drža? sa vpravo). Raz som mal trošku krízu ke? brzdím brzdím a pozerám že kua nevychádza mi to (asi nie len mne a preto sú tam zna?ky maximálnej rýchlosti ktoré treba dodržiava?), ale podarilo sa. Nie som vôbec spokojný s podra?ovaním, napríklad rovinka na štvorke, zákrutu potrebujem na dvojke, a vôbec som to nerobil dobre (?ítal som tu diskusiu o medziplyne, neviem to spravi?, a heel and toe nehrozí fyzicky). Napriek zákazu (psst) som mobilom nahrával Full HD video plus OBD 2 parametre motora (otá?ky at?) a chcem si z toho spravi? video na pamiatku, ak teda tie zábery vôbec za nie?o budú stá? (budem to napríklad asi musie? softwarovo stabilizova?), ur?ite nie ako príklad dokonalej jazdy. :-)

Po jazdách som išiel nazad na parkovisko a snažil sa s roztrasenými rukami dýcha?, neprítomne sa usmievajúc ako idiot ur?ite, bohovské to je, mega, super, krása. Niet nad to, ke? sa auto pri brzdení alebo v zákrute za?ne trochu vlni? a ?lovek si vyškerený (vysmiaty) hovorí "oj, oj... wow". ;-) Nabudúce si tam musím nájs? niekde hotel, a ís? ?erstvý 10 kôl s prestávkami, 4. až 7. októbra tam majú reklamy že sú "dlhé dni" (od siedmej ráno do siedmej ve?er myslím).
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #2788
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Je to nieco ina ako v hre. Tiez sa mi trat nezda az taka uzka ako ten 3D model, ale to nie je jedina vec co je tam taka ina. Najvacsi problem ako hovoris su ovela rychlejsie ostatne auta. Na to treba davat hrozne pozor. Na darcov organov dvojnasobne.
Dobre ze si zvladol krizu pri brzdeni, ja som ich tam mal uz aj viac no vzdy to nastastie vyslo. Aj mam trosku tipy kde sa ti to mohlo stat. Su tam brzdne zony, ktore totalne nenavidim - bud kvoli zvlnenemu povrchu alebo kvoli strasne hladkemu asfaltu na ktorom pneu poriadne nedrzia.
Tesim sa na video a zaroven kus zavidim. Uz mi to tam chyba. V tom oktobri tam s velkou pravdepodobnostou pojdem pozriet/zajazdit, lebo budem vtedy byvat blizko (mam tam robit diplomovku, nie na nordschleife no par km odtial )

Inak ten navrat z trate ked uz vies ze sa v podstate nema co stat a uz len ti pomaly klesa tep a adrenalin...to je super..milujem...a potom clovek odchadza po tej prijazdovej ceste a nema potrebu ist rychlejsie ako dochodca na vsech svätych

PS: jaktoze iba 400km tam? to kde byvas? Mnichov? Ci to Kysucke Nove Mesto je tak blizko? ak hej tak budem jazdit cez KM
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #2789
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Tak som pozrel video, technicky to nie je najhoršie, len mám niekedy divné kecy :-), chví?u mi potrvá to spracova?, práve mi za?ína dovolenka, ale tak do dvoch týžd?ov bude.

Bavorák, to miesto ako pozerám mapu sa volá Wehrseifen, tú pravoto?ivú treba brzdi? skôr ako by možno ?lovek ?akal a zrejme je tam iný asfalt. Miesta kde už treba brzdi? a je tam nejaké zvlnenie sú tiež super, ale to som išiel opatrne, rozbijem to až v októbri. ;-) Taký zjazd k Adenaurer Forst, dolu ?loveka trošku zatla?í do seda?ky a brzdi? lebo bude ?avá... A pracujem v Ulme, preto tých 400 km.

Jo a odchádzal som tiež pomaly, takýto pomalý spokojný som bol naposledy po 24-hodinovke motokárovej.

A v porovnaní s videami na nete tam bolo menej áut, preto som si vybral pracovný de?.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 5.6.2013 at 15:27.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #2790
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Substance: Na video jsem zv?davej.
Já jsem p?ed týdnem a n?co absolvoval svezení v Porsche po dálnici a ?ekn?me, že jsem mírn? porušil p?edpisy. A jak píše bavo, byla to síla, i jenom za t?ch 20 minut, co jsem jel, jsem pak byl ze soust?ed?ní úpln? vy?erpanej a cesta dom? pak byla jak ch?ze p?šky. Jenom nevím, jestli to p?íšt? ješt? n?kdy zkusím, protože jsem k tomu získal úpln? jinej respekt. Možná na okruhu, ale na ve?ejné komunikaci už ne.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 5.6.2013   #2791
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Jestli pojedete na Nordchleife, dejte v?d?t, taky bych se tam už rád podíval
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #2792
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Jenom nevím, jestli to p?íšt? ješt? n?kdy zkusím, protože jsem k tomu získal úpln? jinej respekt. Možná na okruhu, ale na ve?ejné komunikaci už ne.
Ja som nikdy nefandil tymto jazdam v supersportoch na verejnych cestach (myslim tie ked si ich pozicias na pol hodinu). Neviem preco ti to nedovolia zobrat skor na okruh lebo je to podla mna ovela bezpecnejsie a aj mensia pravdepodobnost ze to rozflakas. Masarykac je na to ideal...siroky, velka rezerva na chyby v podobe dlhych kacirkov. Na normalnej ceste by som to tiez nemal odvahu hrotit.

Klouczech - to by bolo super ist tam viaceri.
Len sa dovtedy musim naucit heel and toe...teda mne sa tam noha tak nezmesti no taka ta finta ze polovicou chodidla clovek brzdi a polovicou tuka do plynu to sa da...len to vobec neviem...skusam to obcas pri brzdeni ked viem ze mam rezervu na chybu no podarilo sa mi to asi raz zo sto nejako si to neviem v hlave dostatocne rychlo usporiadat.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 6.6.2013   #2793
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Ja som nikdy nefandil tymto jazdam v supersportoch na verejnych cestach (myslim tie ked si ich pozicias na pol hodinu). Neviem preco ti to nedovolia zobrat skor na okruh lebo je to podla mna ovela bezpecnejsie a aj mensia pravdepodobnost ze to rozflakas. Masarykac je na to ideal...siroky, velka rezerva na chyby v podobe dlhych kacirkov. Na normalnej ceste by som to tiez nemal odvahu hrotit.
Protože na okruhu by to stálo 5x víc...
Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Klouczech - to by bolo super ist tam viaceri.
Len sa dovtedy musim naucit heel and toe...teda mne sa tam noha tak nezmesti no taka ta finta ze polovicou chodidla clovek brzdi a polovicou tuka do plynu to sa da...len to vobec neviem...skusam to obcas pri brzdeni ked viem ze mam rezervu na chybu no podarilo sa mi to asi raz zo sto nejako si to neviem v hlave dostatocne rychlo usporiadat.
Heel and toe te naucim.
Já pot?ebuju sehnat auto, nebo spíš prachy na nový motor...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 7.6.2013   #2794
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Protože na okruhu by to stálo 5x víc...
Kvoli poisteniu alebo benzinu? sak okruh si zaplatis a myslim, ze ludia by si priplatili keby mali tuto moznost (aspon teda ja urcite by som isiel stokrat radsej na okruh...kvoli svojej bezpecnosti a aj bezpecnosti inych). Vlastne tatik aj dostal na narodeniny poukazku na Nissan GTR na Masarykaci lenze kym si na to nasiel cas tak ta firma krachla a tak ostal na sucho.

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Heel and toe te naucim.
Já pot?ebuju sehnat auto, nebo spíš prachy na nový motor...
Okey kedy sa mam zastavit v Jihlave? ja som kukal nejake videa a teoreticky viem presne o co ide len, ako som uz pisal, neviem si to poriadne usporiadat v hlave aby som to urobil dostatocne rychlo na to, aby to aj malo vyznam.

Nehovoril si pred nedavnom, ze ste zohnali nejaky paradny motor? co to bolo?ta talianska M3 alebo sa mylim?
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 7.6.2013   #2795
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Kvoli poisteniu alebo benzinu? sak okruh si zaplatis a myslim, ze ludia by si priplatili keby mali tuto moznost (aspon teda ja urcite by som isiel stokrat radsej na okruh...
Když si ?lov?k zaplatí 30min v F430/911/ a jede na b?žné okresky s provozem, v?tšinu ?asu jede normáln?, párkrát to p?išlápne na rovince a to je všechno. Když to bude na okruhu, lidi budou hrabat už v boxech, plyn/brzda furt na krev, gumy budou ?vát každou zatá?ku, opot?ebení auta asi tak 100x v?tší. Na okruhu necháš gumy za den, na okresce za rok. Myslím, že kdyby ti ?ekli, kolik si máš p?iplatit, tak by t? to p?ešlo (nebo aspo? v?tšinu lidí).
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 9.6.2013   #2796
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Taky bych jel rozhodn? radši na okruhu, než na rozbitý silnici, ale pronájem okruhu je staršn? drahá záležitost...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 9.6.2013   #2797
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Te? v sobotu jsem využil voucher z Race Clubu - 15 min v Lambo Gallardo a díky n?jaký special akci jsem moch na chvilku jet i s Ariel Atom.

V Lambu prej m?ní spojku nejdýl 1x za rok a pneu na Arielu každej den.
Týpek, co fungoval jako "instruktor" pro ten Ariel, ?íkal, že tam dával fungl nový gumy v pátek. M?li byste je vid?t. Vypadali jak slicky s fixou namalovanym vzorkem. Dob?e, nejsou to široký obrovský exkluzivní gumy pro velký supersporty, ale stejn? - kolik m?žou stát a vyd?laj si na n? v?bec za ten den?
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 10.6.2013   #2798
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
Já jsem p?ed týdnem a n?co absolvoval svezení v Porsche po dálnici a ?ekn?me, že jsem mírn? porušil p?edpisy. A jak píše bavo, byla to síla, i jenom za t?ch 20 minut, co jsem jel, jsem pak byl ze soust?ed?ní úpln? vy?erpanej a cesta dom? pak byla jak ch?ze p?šky. Jenom nevím, jestli to p?íšt? ješt? n?kdy zkusím, protože jsem k tomu získal úpln? jinej respekt. Možná na okruhu, ale na ve?ejné komunikaci už ne.
Ty jo na dálnici bych za to peníze nedal, to se m?žeš svézt rychle v n?jakym 3.0TDI a 250km/h jede na omezova? taky. Samoz?ejm? p?idaná hodnota je, že sedíš v Porsche a slyšíš krásný zvuk boxera. M?lo to omezova??

Co se tý?e supersport?, taky p?idám svou trošku do mlýna..

P?j? si p?íšt? n?co t?eba v P?íbrami, tam jsem si p?j?oval GT-Rko na a jeli jsme okreskách a potom na letišti, instruktor m?l balls of steel musim ?íct, v zatá?kách m? nechal jet, co jsem si dovolil, až jsem stáhnul p?lky ob?as , akorát na rovinách to krotil do 200 a p?es vesni?ky samoz?ejm? opatrn? a taky prej místní domorodci volají ?asto poliše, ?emuž se ani nedivím, jízda se zakon?ila na letišti, taky dobrý, 0-280-0, p?kn? to brzdí.

No a pak následovalo M3 na na poprchaný okresce, instruktor moc nev?d?l, takže m? nechal zapnout M-mód, auto kouzelnym zp?sobem ožilo, jakoby jim n?co projelo, ztuhlo ?ízení, zost?ila se reakce na plyn a hlavn? týpek nev?d?l, že se vypne stabilizace a omezí kontrola trakce, po prvnim driftíku se týpek málem posral a s tim, že nás chci zabít m? donutil to zase p?epnout do blbuvzdorného módu. Pro zajímavost, bez DSC a TC na trojku snad už z 3500ot (om. cca 8500 a krou?ák posazenej vysoko) krásn? driftuje po polechtání, s TC a DSC na plnou 2 ani ?uk i na tom mokru...letišt? taky dobrý, nechal m? rozjet se letmo, takže cca 270, jinak by to bylo oproti GT-R mnohem mí?, ale M3 o hodn? záživn?jší na ?ízení a ten zvuk vyto?ený V8, m?am!

Caterham byl ale stejn? pochopiteln? intenzivn?jší zážitek, cht?l bych zkusit toho Atoma na tom improvizovanym okruhu v Líních. Btw jsem rád, že se ti to líbilo Lalo.

A pokud byste jeli na Schleife, tak když budete mít místo, rád bych se p?isral do auta n?komu. Na benzín p?idám a aspo? na kocha?ku bych se tam cht?l podívat, sv?j st?hovák tam trápit nebudu.

EDIT: Nejadrinalinov?jší jízdy po dálnici (které nehodlám opakovat a ani na n? nejsem pyšný zp?tn?, bylo mi asi 19-20 a ješt? jsem nem?l úpln? rozum a jsem rád, že velkou motku jsem po?ídil až potom, co dorazil) byl ve strejdov? A6 3.0TDI, kdy jsme to jeli s kamarádem protáhnout a mastil jsme to v omezova?i n?kdy v zim? ve?er p?i -4° sm?r Cheb, pamatuju si jen to, že po zastavení nám nebylo ani jednomu moc do ?e?i a dali jsme si jenom cigáro. N?co podobnýho ale na zasn?žený dálnici s vyjetýma kolejema v rychlostech za?ínajících dvojkou z Rokycan do Plzn?, když jsem vezl kamaráda z Plesu v jeho Alme?e 2.2Di, a p?ed jízdou jsme mu po?ád ?íkal, jak se mi nechce jet s cizim autem po zasn?žený silnici a že se budem courat no..?lov?k míní.. Poslední byla sólo jízda Praha-Plze? a bylo to poprvé a naposled, co m? nikdo nep?edjel, naopak byla sranda sledovat mas?áky v Q7 a X5, jak se loudají 80km/h a Omega p?kn? v levym pruhu tancovala kolem dálni?ních limit?. No a pak jsem se zklidnil a blbnu akorát p?i driftování v bezpe?ných rychlostech, nebo pouštim páru na motce na okruhu a nejbezp??n?ji a nejlevn?ji hlavn? na simu
__________________

Last edited by Belda_CZ; 10.6.2013 at 12:37.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 12.6.2013   #2799
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
presne toto chyba mne... a vela tak stracam... velmi vela.. nedokonale brzdenie, a pri podradeni v zakrutach strata trakcie snazim sa ten heel & toe nejako dostat pod kontrolu ale niede mi to ako by som chcel, bud nedostatocne stlacam brzdu alebo neskoro preslapnem plyn. Nebola by nejaka rada ako nato spravne?.. videl som milion videi o "footwork" a "how to" . Asi to chce trening, vela treningu.
EDIT: na G25 su tie pedaly brzda/plyn dost od seba, co je v podstate riesene v pedalovej skupine G27 kde sa daju posunut. Taktiez nejazdim v topankach, a ten pedal mi po dlhsej dobe nie je najmaksi.
Když se n?kde dostanu k pedál?m tak jezdím levá noha brzda, pravá noha plyn. Bez spojky. A odpadá mi nutnost pro heel and toe, vytá?ení pravé nohy na brzd?. Navíc si tak šlapu oba pedály naráz jak pot?ebuji a bez zbyte?ného p?esouvaní nohu sem a tam mezi pedály.

Pokud n?kdo jezdí se spojkou na pedálu a má 3 pedály, pak nezbývá než se nau?it heel and toe. A nastavit/upravit si pedály aby se dob?e šlapali takto, vzájemnou pozici a výšku.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 12.6.2013   #2800
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Když se n?kde dostanu k pedál?m tak jezdím levá noha brzda, pravá noha plyn. Bez spojky. A odpadá mi nutnost pro heel and toe, vytá?ení pravé nohy na brzd?. Navíc si tak šlapu oba pedály naráz jak pot?ebuji a bez zbyte?ného p?esouvaní nohu sem a tam mezi pedály.
Tak je to nejrychlejší v simracingu, ale není to trénink do auta, i závo?áky t?ídy V8 Superstars mají spojku, kterou je t?eba ma?kat p?i pod?azování, vzhledem k motorizacím je meziplyn pot?eba, takže heel&toe je jediná volba. Fulín má ve svym ETCC 320Si dokonce ješt? manuál..

P?i LX CUPu jsem jel s 'ac', brzdil levou a dával pravou pohodln? meziplyny, na tom nic není, ale nejv?tší špás je jezdit poctivé heel&toe, ale um?t to tak, aby to ?lov?ka zrychlilo je kumšt, kam jsem se zatím bohužel nedostal, taková sekunda rozdílu na kolo tam je. Ale p?i nezávodní jízd? je to non plus ultras.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.