Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30.10.2008   #401
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Tak to je myslím jasné, že co auto (nastavení) to odlišná stopa, ne (a zajímalo by mne, zda se ideální stopa v LFS po?ítá i na základ? setupu, ale m?la by - r?zné brakepointy atd.) Myslím, že se tu nikdo nebude hádat, že ideální stopa nemusí být vždy od kraje ke kraji, když je tra? prost? zbyte?n? široká pro daný samohyb
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2008   #402
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

OT: "já myslím že moc myslíte" když už jsme u t?ch jazykolam? /OT
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2008   #403
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
...Myslím, že se tu nikdo nebude hádat, že ideální stopa nemusí být vždy od kraje ke kraji, když je tra? prost? zbyte?n? široká pro daný samohyb
Bingo!
Nicmene na uvedenych strankach je podstatne to, ze realna rychla stopa se vyrazne odlisuje od teoreticky naprimeneho oblouku. Takze posunuty apex a pravidlo "Pomalu do zatacky - rychle ven".
Ucit nekoho zavodeni pro jizdu Trabantem po brnenskem okruhu by asi nebylo nejstastnejsi reseni.

Ad JENDAN:
No, "vyzkousel". I kdyz, pravda, ty travni sekacky uz jen jako duchodce pro zabavu. Predtim to melo fofrklacek a tak >30 hp a zavazel tam chladic...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2008   #404
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Bingo!
Nicmene na uvedenych strankach je podstatne to, ze realna rychla stopa se vyrazne odlisuje od teoreticky naprimeneho oblouku. Takze posunuty apex a pravidlo "Pomalu do zatacky - rychle ven".
Ucit nekoho zavodeni pro jizdu Trabantem po brnenskem okruhu by asi nebylo nejstastnejsi reseni.
Trabant sezenu, halsim se
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2008   #405
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Ad JENDAN:
No, "vyzkousel". I kdyz, pravda, ty travni sekacky uz jen jako duchodce pro zabavu. Predtim to melo fofrklacek a tak >30 hp a zavazel tam chladic...
jj, to je muj dalsi checkpoint. Ted tvrdnu na blbym variatoru. Jinak s 30hp to uz je neco jinyho nez se sedmi. Tam opravdu plati co jsem psal a desne me to stve.

EDIT: Trochu se tu m?ní téma vlákna, které bych rád dál rozvil. Takže pls Pedropane, mrkni sem.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl

Last edited by JENDAN; 31.10.2008 at 14:14.
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #406
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Ahoj, jsem tady novy. Stahl jsem si vcera demo. Mam zajetych par kol v BlackWoodu na XF GTI. Muj nejlepsi cas je zatim 1:37:XX. Ale uz popravde nevim co zlepsovat(teda vim, ale nevim co delam spatne). Koukal jsem na zaznamy WR, snazim se to jezdit podobne, ale proste na to nemam skill, nevim kdy presne brzdit atd. Zkousel jsem stahnout ty zaznamy z tech minulych skoleni, ale uz je to davno a zadny link neni funkcni. Kdo to ma, mohli by jste to kluci reupnout?


Diky moc...
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #407
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Ak môžem poriadi?, zlepšova? ur?ite máš ?o, o nejaké cca 4 sekundy. Ale pravdupovediac je to iba o tréningu. Ja si pamätám, že som sa dlho nemohol dosta? pod 1:38, ale zrazu som za?al dáva? 1:35 - 36 a ani neviem ako. Jednoducho som za?al nie?o robi? inak a ani neviem ?o. Trénova?, trénova?, trénova?.
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #408
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Quote:
Originally Posted by AntHraX View Post
Ahoj, jsem tady novy. Stahl jsem si vcera demo. Mam zajetych par kol v BlackWoodu na XF GTI. Muj nejlepsi cas je zatim 1:37:XX. Ale uz popravde nevim co zlepsovat(teda vim, ale nevim co delam spatne). Koukal jsem na zaznamy WR, snazim se to jezdit podobne, ale proste na to nemam skill, nevim kdy presne brzdit atd. Zkousel jsem stahnout ty zaznamy z tech minulych skoleni, ale uz je to davno a zadny link neni funkcni. Kdo to ma, mohli by jste to kluci reupnout?


Diky moc...
Kolik tam máš najeto kol??? Když jsem za?al s LFS, tak jsem hrál taky jen demo, XFG na BL jsem jezdil ?asy 1:37-1:38, když jsem dal 1:36 byl jsem rád. ?asem, když jsem m?l najeto víc a odkoukával stopu od rychlejších soupe??, tak jsem za?al jezdit ?asy 1:36 stabiln?, pak jsem se dostal na 1:35, ale to už jsem nezlepšil, protože jsem si koupil licenci. Takže to chce jen trénink, trénink a zase jenom trénink a ono to p?ijde samo
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #409
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

jestli jsi to stahl vcera, tak 37 je peknej cas... co nastaveni auta? pokud mas default, tak si nech kdyztak poslat od nekoho rychlyho, kdyz na nej na serveru narazis, nebo stahni...
jinak te nepotesim, je to jak rikaji panove > trenovat, trenovat a trenovat... musis ziskat presny odhad sirky auta, vyuzivat celou sirku trati do poslednich centimetru a najit presne ty body, kde budes brzdit/slapat na plyn a pak ten cas jeste zlepsis... a jeden nemilej fakt k trenovani, cim lepsi cas zajedes, tim hur se prekonava a ke konci to jde fakt uz jen po setinach/desetinach...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #410
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Stiahni si prislusny setup odtialto: http://setupfield.teaminferno.hu/ind..._section=setup
Na LFS World si stiahni replay svetoveho rekordu a velmi pozorne sleduj jeho stopu a miesta kde brzdi. Tiez si zapamataj kde ide na akom prevode a kde vobec nebrzdi, to ta dost zrychli.
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #411
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 4.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Ale není to jen o tom okoukávat replay z WR. M?že mít jinej setup a jízda se potom trochu liší i když u XFG to asi není tak markantní. Ja jsem teda dal nejlepší PB p?i n?jakejch závodech když se vyhecuješ
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #412
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Kluci diky za rady. Popravde jsem necekal tolik ohlasu tak rychle Zajeto mam tak maximalne 15 kol. Setup mam stahly od zacatku, teda tak po dvou kolech jsem si vzpomnel ze bych si ho mel stahnout. Pak se mi cas zlepsil tak o pul sekundy.
O tom trenovani mi to je jasne, nemuze to jit hned, ale spis mi slo o to ze jestli nekdo mate ty nahravky, ze bych si to poslechl a treba se tam dozvedel neco uleziteho.
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 1.4.2009   #413
Poly
Regular Member

 
Poly's Avatar
 
Join Date: 11.11.2007
Location: Liberec/Olomouc
Posts: 510
Default

Jeste bych doporucil precist tohle pokud jsi tak zatim neucinil. Jsou tam sice uplne zaklady, ale neco si z toho treba vezmes.
__________________
MyLast.fm | member of M3-Racing
Poly is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #414
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by AntHraX View Post
..., ale spis mi slo o to ze jestli nekdo mate ty nahravky, ze bych si to poslechl a treba se tam dozvedel neco uleziteho.
Pokud máš stále zájem, tak jsem ten audio záznam vyhrabal na disku, zfouknul z n?j prach a uploadnul sem.
MPR záznam ješt? kupodivu neum?el, najdeš ho po?ád tady.
A podle Chaosova editu u tohoto postu si to n?jak sesynchronizuj..

EDIT: hmm, tak m? napadá, že ti to mpr v demu asi nep?jde.. No nic, mazat už to nebudu (pro p?ípadné další zájemce)

EDIT2: A jestli je to možné, oprav si tu svoje Live for Speed Username. P?edpokládám, že nejsi Švéd a že sis p?t let piloval ?eštinu, než jsi napsal na tohle fórum
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová

Last edited by Kurt_Kombajn; 2.4.2009 at 01:19.
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #415
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Coze? Tim ze si dam user name takove jako ma nejaky sved, tak to dela neplechu? Achjo, diky za upozorneni nejak to vyzkousim.


Jinak diky moc za ochotu. Vcera jsem si koupil G25ku, v tsbohemia maji akci za 4750,-. Docela trvalo nez jsem si zvyknul na spojku a jakztakz se naucil podrazovat s plynem a zaroven brzdit :-) Ale v noci uz jsem zajel 1:37:49, tak jsem sel spokojene spat
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #416
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no kdyz se podivas vlevo, tak pod svym nickem mas helmu, ktera ukazuje zda jsi v LFS online a link na tve statistiky... samozrejme to funguje jen pokud LFSnick zadas spravne..

jinak dobre jsi udelal, ze jsis volant poridil uz ted, jelikoz cim dele bys jezdil na necem jinem, zlepsoval si casy, tim hur se pak zvyka na novy volant, jelikoz ti tou zmenou celkem dost spadnou casy... me po 2 letech na mysi trvalo skoro mesic nez jsem se na volantu aspon priblizil ke svym obvyklym casum...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 2.4.2009 at 13:14.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #417
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

muzu potvrdit + jsi jeste nastvany, ze sis ten volant nemel kupovat, protoze je k nicemu.
Neni to ale pravda
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #418
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Tak uz jsem se dostal pod 1:37. Zkusil jsem pro mne novy styl a pomohlo to ale pro jistotu se jeste zeptam. Delam dobre ze pred zatackou brzdim plny, podradim, v najezdu do zatacky lehce brzduju s plynem(abych drzel otacky) a ze zatacky plny kotel? Me to osobne to ted pomohlo, ale ted je otazka jestli to je dobry styl. Diky moc.
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 2.4.2009   #419
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

Quote:
Originally Posted by AntHraX View Post
Tak uz jsem se dostal pod 1:37. Zkusil jsem pro mne novy styl a pomohlo to ale pro jistotu se jeste zeptam. Delam dobre ze pred zatackou brzdim plny, podradim, v najezdu do zatacky lehce brzduju s plynem(abych drzel otacky) a ze zatacky plny kotel? Me to osobne to ted pomohlo, ale ted je otazka jestli to je dobry styl. Diky moc.
idealni je brzdit kdyz mas kola rovne a v pri zataceni uz skoroo vubec nebrzdit a jit pomalu na plyn
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #420
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Delas to dobre a drz se Vazliho doporuceni "skoro vubec nebrzdit". Skorovubecnebrzdenim totiz podrzis vahu vozidla na predni naprave prave v okamziku, kdy ji tam potrebujes. Nesmi to byt ale moc (potrebujes trakci na zatoceni a nesmis ji tedy spotrebovat na brzdeni), ale odbrzeny vuz uz presouva svoji vahu z predni napravy do neutralni polohy.
Takze na setupu pracuj s tlumici, ktere urcuji, za jak dlouho se tak stane...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.