Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27.7.2005   #1
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

Tak jsem si tak dneska vzpomn?l na takový ty první, celkem neúsp?šný pokusy o 3D zobrazení, vzpomn?l jsem si na virtuální helmu, kterou jsem vid?l kdysi na Invexu. Napadlo m? zagooglit, jestli se vývoj pohnul kapánek kup?edu, protože by LFS ve skute?nym 3D zobrazení mohlo bejt asi hodn? brutal. Našel jsem pár ?lánk? o 3d brejlích jistýho výrobce. Jsou tedy už z roku 2003...
Zajímalo by m?, jestli jste to n?kdo zkoušel, jestli to fachá s LFS a pop?ípad?, jaký to je.

Zde jsou kdyžtak linky na 2 pozitivní a jednu negativní recenzi.

tiscali

lide.cz

startrek

Asi by to mohlo hodn? zintenzivnit pocit z jízdy v LFS, kdyby to n?jak rozumn? fachalo...
smash is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #2
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

nekde jsem tom cosi cetl a jako nedostatky se mi jevi velmi nizke rozliseni a nepohodlnost.. prece jen tak tlustej kabel jako je d-sub pripevnenej k brejlim musi bejt dost obtiznej... a taky cena.. 20k za takovou kravinku se mi fakt davat nechce
jet is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #3
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

Jenze oni v ty recenzi pisou : cena 3k (ne 20 000) a delaj se i bezdratovy-to tam taky je napsany

Ale ty nevyhody sou tam furt maly rozliseni unava a bolest oci nutnost aspon 140 hz na monitoru atd... prose dle me na houby
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #4
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by jet
nekde jsem tom cosi cetl a jako nedostatky se mi jevi velmi nizke rozliseni a nepohodlnost.. prece jen tak tlustej kabel jako je d-sub pripevnenej k brejlim musi bejt dost obtiznej... a taky cena.. 20k za takovou kravinku se mi fakt davat nechce
jete, to co pises je asi o jinejch brejlich. Tyhle stojej jen neco malo pres dva litry dratova verze a tri litry bezdratova. Ta dratova nejni zadnej tlustej kaabl, nybrz neco jako kabel ke sluchatkum. Dokonce to ma jen dzeka a da se nastavit :-)

Ty recenze mozna stoji za precteni. O rozliseni to taky neni, zalezi na hardwaru. Jediny uskali by teoreticky mela bejt jen obnovovaci rychlost monitoru. Tyhle brejle nemaj v sobe displeje, jako takovy, ale jen nejaky skla, ktery se stridave zatemnujou v rychlym sledu coz zajistuje krabicka, ktera se zapoji mezi monitor a grafarnu. Cili, na monitoru se obraz zrejme nejak rozmazne, protoze se tam zobrazujou stridave snimky uhlove posunuty pro levy a pravy woko. Udajne uz nejaky stary detonatory tohle rozdeleni podporovali (tusim 2.xx?). Tenkrat psali, ze to je narocnejsi na grafarnu a je treba semtam nastavit z 1024x768 na 800x600, coz by se myslim dalo zkousnout. Clanek je 2 roky starej, takze dneska uz asi 1024x768 nebude problem. Jo pak dalsi problem udajne na ATi. Tenkrat nejak nebyly poradny ovladace pro funkci s ATi, coz dneska bude mozna uz jinak. Popidim se. (nVidia bez problemu uz tenkrat)
Mam docela chut to zkusit koupit a kdyztak vratit, coz by melo jit v poho (viz. treti link - negativni recenze). Pruser je, ze mi monitor zvlada jen 100 Hz pri 1024x768, takze vysledek by byl 50 Hz pro kazdy oko, coz je dost neprijemny. Na 800x600 uz by to bylo 60 Hz... Mno uvidim. Kazdopadne, slo mi o to, jestli tuhle vecicku nekdo zna, nez se splasim a utratim 2 litry.
Pisou tam, ze na simulatory je to parada, kvuli super orientaci v prostoru diky 3d zobrazeni. Udajne se to blizi realu a paradne se odhadujou brzdny body, protivnici na trati atd. Desne me to laka. Treba je to volovina, ale kdyby to nekoho zajimalo...
smash is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #5
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

aha tak ted se kazdy bavime uplne o necem jinem... ja myslel plnohodnotne zobrazoaci zarizeni jako je treba tohle leadtek x-eye a ne jen nakou ptakovinu skrz kterou budu porad cumet na monas...
jet is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #6
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by jet
aha tak ted se kazdy bavime uplne o necem jinem... ja myslel plnohodnotne zobrazoaci zarizeni jako je treba tohle leadtek x-eye a ne jen nakou ptakovinu skrz kterou budu porad cumet na monas...
mno, jako ptakovina se mi to tak docela nejevi. Docela je to zajimavej napad. Ted jen jde o to, jak dobre to fakaa.
smash is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #7
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

tady kdyžtak ješt? link p?ímo na prodejce a detailní popis. ATi prej bez problemu. Zejtra tam cinknu a zkusim s nima vyjednat, jestli by bylo možný to p?ijít k nim vyzkoušet. :mag: B) mno a vemu s sebou LFS

link
smash is offline   Reply With Quote
Old 27.7.2005   #8
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

tyhle zatmivaci bryle jsem mel v 93-94 a uz tenkrat to na 14" kulatem monitoru bylo neskutecne verne, takze na dnesnich crt monitorech to musi byt bomba.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2005   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Je to stejnej princip, jako maji v imax-u, monitor vysila kazdej snimek jedno oko, tzn na monitoru 160Hz => 80Hz. Bryle stridave temni jedno a druhy oko. Pak je treba mit grafiku, co to utahne.. Videl jsem na profesionalnim projektoru (ne uplne stejne princip, polarizovany svetlo..) a bylo to dost dobry. Melo to vyhodu, ze cena bryli byla cca 50Kc, jina vec je, kolik stoji ten projektor a specialni platno :-).

Stale to ale neodstranuje zakladni nevyhodu -- otocim hlavu => nevidim monitor... V lfs IMHO naprd, clovek ziska pocit, ze auto vystupuje z obrazovky, to jo, ale nesmi se podivat jinam.

Nejaky srovnani LCD brejlicek je tady.

Je ale potreba odlisit 2 veci. Bryle, ktery poskytujou volnost pohybu (vsechny v tom srovnani) a bryle, ktery zobrazi skutecne 3d -- napr. ala imax. Napr. ty recenzovany bryle maji vzdy 1 vstup, tzn zadny 3d, ale zase ve spoluraci s cam2pan by to bylo supr. Neznam zadny bryle, ktery by poskytovaly skutecne 3d obraz a zaroven by bylo mozny volne hybat hlavou, znate nekdo neco takovyho? (krome profi helem, s cenou zacinajici na 100KKc).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #10
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

ak jsem v?era neváhal a napsal mail prodejci, kterého jsem zahrnul n?kolika otázkami.

Dostal jsem z5 dv? odpov?di. První byla taková n?jaká normální, kde jsem se dozv?d?l, že s mým Ati by mohl být problém a nelze zaru?it naprosto správnou funkci. S kompatibilitou je to tedy z?ejm? stále opruz a monitor by to kv?li o?ím cht?lo také p?ece jenom rychlejší. Jinak prý obecn? platí, že v podstat? každá plnohodnotná 3d hra lze bez problém? hrát s E-D glasses.

Po hodin? a p?l mi p?išla druhá, nadšená odpov??.
Cituji:
ješt? Vám píši ohledn? provozu E-D GLASSES s využitím simulace LIVE FOR SPEED. Krom? létání jsem také velký fanda do motorsportu, tak jsem neodolal a demo simulace Live For Speed jsem si stáhl na sv?j po?íta? a otestoval v prost?edí holografické vizualizace. Vypadá to naprosto úchvatn? a pokud nás m?žete navštívit rád Vám LIVE FOR SPEED ukáži p?ímo s využitím E-D GLASSES ;-)

Takže dnes se pokusím domluvit na termínu návšt?vy a pojedu omrknout LFS k prodejci a pak vám poreferuju.
Jestli to bude opravdu tak, jak jsem se dozv?d?l z odpov?di, pravd?podobn? ješt? dneska nahradím Radeona za n?co alternativního od nVidie. :-)
smash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #11
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

A kua nedavno jsem presel na ATI

Btw. To by mohlo byt husty v kombinaci s cam2pan. Sednes ke kompu nasadis normalni brejle, 3D brejle, cepici s ledkou a sluchatka a jedes.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #12
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash
A kua nedavno jsem presel na ATI
nápodobn?
smash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #13
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

Je domluveno. V 11 to pojedu zkusit.
Ješt? ale ocituji další odpov??, kterou jsem te? dostal.
Vývojá?i LFS by z ní m?li jist? radost :-)

Mimochodem: v?era jste m? tím titulem vážn? dostal. V?bec jsem nev?d?l, že n?co tak báje?ného existuje. Jezdil jsem od 22:00 do 04:00 a ráno vstával v 6:00 kv?li své práci :-)) Zárove? jsem ješt? tu noc zakoupil plnou licenci S2 platební kartou MasterCard GOLD. Již dlouho jsem se tak skv?le na po?íta?i u automobilového simulátoru nebavil.
smash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #14
K4Ri
Newbie
 
Join Date: 27.2.2005
Location: Brno
Posts: 40
Default

primo na ED glasses strance pisi ze to funguje i na ATInach bez problemu... ^^
__________________
*FWD-power on BAD wheels!*
K4Ri is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #15
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

No to pisou, ale kde je pravda to zatim jeste nikdo kompetentni nerek.

Smash: B)
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #16
smash
Newbie
 
Join Date: 23.7.2004
Location: M?lník
Posts: 23
Default

P?ijel jsem, vid?l jsem a brejle kupuju!!! Funguje to moc p?kn? a je to skute?n? 3d. Interier auta krásn? plastickej, auta protivník? taktéž (jen na n? sáhnout) a tra? p?sobí taky prostorov? a p?ehledn?ji. Vypadá to skv?le a nemusel jsem se ani moc dlouho rozhodovat, jestli do toho p?jdu. Za ty 2 tisíce a n?jaký drobný to rozhodn? stojí.
Za?ízení funguje spolehliv?, jen kolem rám? uvnit? auta bylo decentn? (opravdu decentn?) vid?t duchy, ale pár vte?in sledování jízdy a už jsem o nich ani nev?d?l. Obraz monitoru je skrz brýle malinko tmavší, ale nic tragickýho. Brejle jsou pohodlný a ?lov?k si po chvíli ani neuv?domí, že je má na sob?. Na to, že byl stereo efekt nastaven na pohých 30%, vypadala hra fakt už prostorov?. Zapnul jsem te? LFS doma a je to nechutná placka.
Bohužel si pro n? jedu až v pond?lí, protože nebyl na sklad? ani jeden kus a zásilka ješt? nedorazila.
Dozv?d?l jsem se, že na Ati to funguje též, nicmén? nemusí to být 100%-ní (ale i m?že - lidí s Radeony to prý koupilo a provozuje dost). Rychlej komp to ur?it? taky chce.
Jak už jsem psal, v pond?lí je budu mít a budu i v?d?t, co na to m?j Radeon a hlavn? monitor. Ur?it? Vám sem pak napíšu mnohem víc informací a zkušeností. Každopádn?, m?žu E-D Glasses už te? doporu?it.
smash is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #17
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

a jak jsou na tom lidi co nosi brejle? (treba ja )
jet is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #18
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Sundat brejle a koukat na monitor z 20ti cm- jako ja
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #19
Michelin
Member

 
Michelin's Avatar
 
Join Date: 15.8.2004
Location: Prague
Posts: 367
Default

No v ty recenzi psali ze to je vymysleny tak ze dioptricky bryle se pod ty 3D vejdou... ^^
Michelin is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2005   #20
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by Michelin
No v ty recenzi psali ze to je vymysleny tak ze dioptricky bryle se pod ty 3D vejdou... ^^
aha, necetl jsem je...
jet is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.